Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

ogólnie chciałbym to co mam teraz i płacić też tyle lub mniej ... ale nie ma takiej oferty ...

Przecież zgodnie z zapisem umowy na warunkach promocyjnych masz "Po okresie promocyjnym Abonent będzie płacił za Usługi promocyjne opłaty abonamentowe zgodnie z Cennikiem promocji.". Jakieś inne warunki proponowano wcześniej?

Obecnie niewiele chyba można ugrać, ale może trafi się konsultant z asem w rękawie. Ich szablonowość działa na naszą niekorzyść, nowy net jak już wiesz przycinają nieco zmniejszając opłatę pakietu. Najprościej doczekać do kolejnej "odwilży w ofercie", może wtedy coś się ugra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce Inei pojawiło się info, że paczki Canal+ są za darmo na próbę przez pierwszy miesiąc. Zadzwoniłem na infolinię, żeby się dowiedzieć kogo ta promocja dotyczy.

Otóż, jak mnie poinformowano, mogą z niej skorzystać nowi abonenci, natomiast dotychczasowi również mają taką możliwość, ale pod warunkiem, że podpiszą aneks do obecnej umowy. Nie dość, że trzeba podpisać aneks (czyli de facto przedłużyć posiadaną dotąd umowę), to jeszcze wziąć jakąś dodatkową opcję (np. szybszy Internet), która jest płatna.

Dopiero wówczas można skorzystać z darmowego okresu próbnego na C+. Ten okres próbny może trwać nawet dwa miesiące. Jeśli weźmie się C+ po 2-gim danego miesiąca (np. lutego), to ma się ten pakiet do końca tego miesiąca i przez cały następny (np. marzec). Tyle, że tydzień przed upływem okresu darmowego, trzeba poinformować o chęci rezygnacji, bo inaczej Inea uzna, że chcemy tę paczkę na stałe i zwiąże nas nią na kolejne 12 miesięcy (już odpłatnie). 

Czyli reasumując: jak ktoś weźmie dziś Canal + to ma go na 2 miesiące za darmo (potem może zrezygnować) lub 2 miesiące za darmo i następne 12 miesięcy za normalną stawkę (50 zł. Select, 60 zł. Prestige).

Tyle, że owa promocja jest tylko dla wybranych. Mi się np. kompletnie nie opłaca, bo w aneksie musiałbym wziąć szybszego neta, co podwyższyłoby mój abonament o 20 zł. Dopiero wówczas mógłbym skorzystać z darmowego okresu na C+. Ale może komuś z Was się te informacje przydadzą. Pozdrawiam.

 

P.s. Rozmawiałem w tej sprawie z utrzymaniówką, oni tam są bardziej ogarnięci niż zwykłe call center. Co jednak zauważyłem: mają coraz mniej elastyczne podejście. Wachlarz opcji ofertowych maleje i stopniowo się usztywnia.

Edytowane przez vojtee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zgodnie z zapisem umowy na warunkach promocyjnych masz "Po okresie promocyjnym Abonent będzie płacił za Usługi promocyjne opłaty abonamentowe zgodnie z Cennikiem promocji.". 

To ile bym płacił gdybym nic nie zmienił ? bo coś konsultant mówił , że będę płacił wtedy dużo więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile bym płacił gdybym nic nie zmienił ? bo coś konsultant mówił , że będę płacił wtedy dużo więcej 

To samo mogę powiedzieć co już napisał ForzaMilan. Miałem już te rolowane i bezterminowe umowy i było dalej "po staremu" z dnia zawarcia. Jeśli już nie chcesz zmieniać, to lepiej nie grzebać w ich systemie. Mi w zeszłym roku uwalili jedną umowę. Nowe wyszukane warunki których normalnie by nie dali, a jak tu wiemy dają, wcale lepsze nie są, uparcie chcieli utrzymać cenę nie mniej.

Zawsze trzeba sprawdzić co w umowie mamy, bo tak jak wspomniał gigablue, w umowie mogli dorzucić dodatki (C+ HBO itp.). Jak to się mówi, diabeł tkwi w szczegółach, a Inea w tym kierunku dąży.

 

 

 

Szukam ale wymiar przewodu nietypowy.

hmmm nietypowe to raczej poszukiwanie gotowca i to kątowego. 2,5 to raczej typowy, ale nie dowieźli z Chin. W ogóle z tymi wymiarami to obecnie zamęt, co producent to standard.

Tak jak już doradzano, weź sprawę we własne ręce i odwiedź Speckabel lub Delta. Jak gotowca nie będą mieli to 2,5 kabla i dwa wtyki i będziesz zadowolony nie mniej niż z Delock'a. Ja używam od dawna tylko Triset-113, wiele droższy nie jest jak na taki metraż, a majstry Inea raczej nie powinny westchnąć "ło sznurek". Z wtyków zerknij na foty jakie znajdą google dla "telmor kątowy" (lub kątowy Cabelcon), chyba dasz radę to nakręcić. Może lepsze zaciskane, ale te nigdy mnie nie zawiodły i są solidne. Ostatecznie nakręcane wtyki F, a jak się uprzesz i uda się dogadać to może w sklepie założą zaciskane eFki, ale minusem to przejściówka kątowa F na wtyk TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przedstawić pewną statystykę kanałów tv dla osób już korzystających bądź w przyszłości chcących korzystać z pakietu Super HD bez Premium (Canal+, Cinemax, HBO)

wyłącznie wykorzystując dekodery/moduły CAM HD.

 

Dekoder, który posiadam wyszukuje u mnie obecnie 249 kanałów tv.
1 - 147 kanałów to stan faktyczny kanałów tv z których można korzystać - są to dostępne wersje HD oraz SD - w tym INEA Info, INEA Instrukcje, VOD Info, czyli pozostaje 144 stacji tv :wink: 
2 -  54 kanały to wyłącznie duble w wersji SD (dla moich urządzeń niepotrzebne)
3 -  48 kanałów to kanały pozostałe, w tym
  3a - 19 kanałów już nieaktywnych dla pakietu Super HD oraz
  3b - 24 kanały Premium (Canal+, Cinemax, HBO - wersje HD/SD)
  3c -  5 kanałów inne (TEST, TEST2, R1, R2, R3)

W najbliższym czasie chciałbym też skupić uwagę na porządkach jakie warto by było przeprowadzić w nazewnictwie kanałów.
Nie ukrywam, że pracownicy INEA, mogli by Nam w tym pomóc, w końcu jest to też w ich interesie, ale czy będą chcieli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chciałbym też skupić uwagę na porządkach jakie warto by było przeprowadzić w nazewnictwie kanałów.

Nie ukrywam, że pracownicy INEA, mogli by Nam w tym pomóc, w końcu jest to też w ich interesie, ale czy będą chcieli ??

 

Mi się dodatkowo nie podoba to, że duble sd kanałów są w środku listy. Mogliby je wrzucić na sam koniec i nie trzeba by było wtedy kombinować z listami ulubionych żeby te duble wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam problem z modemem Thomson TWG870 od Inea. Bezskutecznie od 2 dni probuje otworzyc porty na tym crapie i nic nie dziala(tylko port 80 zdaje sie byc otwarty) mimo publicznego adresu IP. Co ciekawe menu mojego routera jest uposledzone, a mianowicie brakuje w nim zakladek/opcji ktore normalnie tam powinny tam byc. Do owych opcji moge miec dostep zaledwie przez chwile po przywroceniu ustawien fabrycznych, aczkolwiek po kilkunastu sekundach ponownie trace do nich dostep.

Czy ktos mial podobne problemy z Inea/tym modemem jesli chodzi o otwieranie portow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...