Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście znów mnie zadowolili tą ofertą. Szkoda tylko, że jeszcze nie wróciły Tygodnik Kulturalny i Hala Odlotów. Ciekaw jestem jakie filmy Kubricka pokażą i jakie filmy oprócz wymienionych znajdą się w cyklu "Filmy. które zmieniły Amerykę". Cieszy mnie, że będzie pokazany film "Absolwent", który bardzo mi się podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny udowadniają, że to najlepszy kanał od TVP. Oby jak najszybciej pojawiła się wersja HD.

 

Oczywiście, że się z tym zgadzam! Powiem więcej: moim skromnym zdaniem TVP mogłaby uruchomić wersję HD Kultury wcześniej, nie czekając (nie wiadomo jak długo :() na start MUX-8. Jak dla mnie, wersja HD mogłaby się pojawić już od teraz, w ofercie kablówek i platform satelitarnych. Wiem, że to byłoby dość kontrowersyjne posunięcie i hejterzy mieliby kolejny powód do narzekactwa ("dlaczego płacę abonament i mam dodatkowo płacić prywatnemu operatorowi za wersję HD"), ale dla mnie byłaby to akceptowalna sytuacja, bo to przecież byłoby tylko tymczasowe rozwiązanie, do czasu startu MUX-8. :P

A odbiorcy DVB-T nic by teraz na tym nie stracili (bo TVP Kultura nadal byłaby w MUX-3 w SD, tak jak do tej pory). Po prostu nic by nie zyskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten prezes chyba będzie interesować się wyłącznie sprawami merytorycznymi. Bo o sprawach technicznych nie bąknął słowa. Przynajmniej ja nie słyszałem o jakichś zmianach. Raczej lepszej jakości technicznej niż za Brauna nie będzie. Kultura HD wyłącznie na satelicie, bo szanujmy się, nie pogarszajmy jeszcze bardziej już nienajlepszej jakości programów w NTC i sztucznie włączając HD, która z HD ma niewiele wspólnego.

 

Witamy słynnego Grzegorza "Wandala" Wandałowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj w TVP Kultura o 13:15 była etiuda pt. ''Zabicie ciotki''. Miała ona oznaczenie 12+. Zdziwiłem się bo kilkanście dni temu była tez w Stopklatce TV i miała oznaczenie 18+. Chwile zerknąłem i były tam takie sceny, które nie nadawaly się na takie oznaczenie. Przekleństwa niewypikane, palenie w piecu ludzką ręką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to nie moge tego zweryfikować, ale z okazji konkursy chopinowskiego znowu może rozpętać się [beep]oburza na tzw "prawicy" nt gender, Otóż któryś chinczyk wystąpił podczas przesluchania w sukini i na szpilkach. Są jakieś zdjęcia na facebooku tylko na razie.

12079448_909831142400127_812288344293655

10431690_10153831437879994_5967457464188

Edytowane przez dilf
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z portali prawicowych już rozpętał burzę, ale w innej sprawie. Mianowicie portal wPolityce.pl stawia zarzut, że TVP poświęca Konkursowi za mało miejsca na swoich antenach. głównie chodzi o to że nie ma wzmianek w programach informacyjnych, i że za komuny Dziennik Telewizyjny był pod tym względem lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobry moment na przypomnienie w dzisiejszej sytuacji. Czasy są idealne.

 

Cytaty z filmu:

Jedna jest racja, lecz ona jest przy nas!

 

Nasza jest Polska tylko! Tylko my – Polacy! Jest tylko jedna racja! I ja! My ją mamy!

 

Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza

 

Jak widać film ponadczasowy, a historia zawsze zatacza koło. Pewne patologie powtarzają się cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 16 I po raz pierwszy w TVP Kultura zagrniaczny serial, który nie miał premiery w innych kanałach TVP a być może nawet wogóle go w polskie TV nie było. Mianowicie UTOPIA - serial brytyjski, z pogranicza fantasy o księdze, w której zapisano losy świata i próbie uratowania tegoż świata. Soboty po 22:30 - narazie pierwszy sezon

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny serial. Może być troszku niepoprawny politycznie w dobie masowego namawiania do szczepień.

 

EDIT: tylko dlaczego dopiero o 22:30? Czasem mam wrażenie że niektóre seriale są pokazywane za karę, na siłę. Stąd takie a nie inne pory emisji.

Edytowane przez Be89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 16 I po raz pierwszy w TVP Kultura zagrniaczny serial, który nie miał premiery w innych kanałach TVP a być może nawet wogóle go w polskie TV nie było. Mianowicie UTOPIA - serial brytyjski, z pogranicza fantasy o księdze, w której zapisano losy świata i próbie uratowania tegoż świata. Soboty po 22:30 - narazie pierwszy sezon

 

Zdaje się, że Mad Men też nie miał premiery na innych kanałach TVP. A co do Utopii, to nie oglądałem tego serialu, ale pewnie sprawdzę, może mi się spodoba, tym bardziej, że opinie są pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...