Skocz do zawartości

Kodi


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2021 o 07:33, TaTo46 napisał:

Oprócz tego zacinania jest też to, że gdy oglądam jakiś program i wychodzę z niego to ustawia mi się na początku listy i znów od nowa muszę szukać programu.Np.oglądam Eurosport1 i chcę oglądać Eurosport2, po wyłączeniu tego pierwszego ląduję na początku listy na Planete+.

to jest chyba normą na Kodi - jak ja mam ustawioną listę kanałów IPTV to też mi się tak robi

ale powinna być jakaś opcja w konfiguracji aplikacji żeby inaczej sortowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam takich problemów, bo z każdej wtyczki wyciągam link do streamu i robię własną listę z EPG, gdzie kolejność kanałów jest utrzymywana.

 

Wtyczka do TV Vectra Online została udostępniona do testów. Działają kanały TV, catchup, jest jeszcze trochę do zrobienia. Pobierajcie, testujcie.
Wszelkie uwagi proszę zgłaszać tutaj: https://github.com/mbebe/blomqvist/issues/634

vectratv1.jpg
 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zuziu za odpowiedź.Jednak ja jako laik w temacie wyciągania linka do streamu z wtyczki i robienia własnej listy EPG, chyba poczekam na jakąś aktualizację wtyczki cyfry+.Chyba, że jest jakiś poradnik jak to zrobić.Poszukałem w internecie i tylko są wskazówki jak wyciągnąć bezpiecznie wtyczkę z gniazdka.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zuzia napisał:

Wtyczka do TV Vectra Online została udostępniona do testów. Działają kanały TV, catchup, jest jeszcze trochę do zrobienia. Pobierajcie, testujcie.

A może wiesz, co zrobić z komunikatem, który wywala mi przy logowaniu: "Missing device UID"? Czy to przypadkiem nie chodzi o to, że mam w TV Vectra Online osiągnięty limit urządzeń? Jeśli tak, to czy jest jakaś metoda, żeby zamienić jedno z już dodanych na to nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TaTo46 napisał:
 
 

Dzięki Zuziu za odpowiedź.Jednak ja jako laik w temacie wyciągania linka do streamu z wtyczki i robienia własnej listy EPG, chyba poczekam na jakąś aktualizację wtyczki cyfry+.Chyba, że jest jakiś poradnik jak to zrobić.Poszukałem w internecie i tylko są wskazówki jak wyciągnąć bezpiecznie wtyczkę z gniazdka.Pozdrawiam.

Właśnie też nie wiem jak wyciągać link do streamu z większości wtyczek. Gdybym miał taką możliwość, to rzeczywiście Kodi byłoby dla mnie świetnym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. we wtyczkach Canal+ Online, Viaplay, WP Pilot jest opcja eksportu kanałów TV do listy m3u. Jeśli brakuje Wam takiej opcji w którejś z wtyczek, można pisać do autora, może zrobi. Ja robię to ręcznie, pod swoje wymagania.To jest męczące, ale nie ma innego wyjścia jak chce się mieć swoją listę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZuziaWłaśnie, w sumie chciałem o tym napisać, tylko nie udało mi się dobrać odpowiednich słów, bo to jest kwestia techniczna.
W Playerze nie ma eksportu, w Polsat Box GO chyba też (w każdym razie w Ipli nie było).

Jak oglądałem jak to zrobiono np. w WP Pilot - to na listach m3u jest taki jakby "url", ale nie adres domeny czy IP, tylko adres "skrojony pod kodi". Jeśli dobrze pamiętam, to było tam coś w rodzaju: plugin://<nazwa pluginu>?param=value itd.

I wtedy jak odpalimy taki kanal z menedżera kanałów, to dana wtyczka odpala się tak jakby "w trybie uruchomienia konkretnego kanału".

Jak nie napisze się tego w kodzie wtyczki to się nie da tego zrobić, bo normalnie to wtyczka ma tylko tryb odpalenia swojego menu (tam jest zwykle lista kanałów z tej konkretnej wtyczki i opcje do VOD).

W wtyczce takiej jak WP Pilot to tam po odpaleniu wtyczki jest kilka "if"-ów, czyli: if mode=wartosc1, to uruchom taką metodę, else if mode=wartosc2, uruchom inną metodę itd.

Poprawienie tego nie jest specjalnie trudne, ale jak autor się nie zgodzi tego wrzucić do swojego repozytorium albo nie ma z nim kontaktu, to masz jakby swoją własną wtyczkę i za każdym razem jak jest aktualizacja wtyczki w głównym repozytorium to trzeba to poprawiać, albo też wtyczki żyją własnym życiem i wersję są wzajemnie "rozjechane".

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio kanały telewizyjne w Canal+ online przestały działać w rozdzielczości HD i jak na razie wszystko wskazuje na to że nie uda się tego już naprawić: https://github.com/mbebe/blomqvist/issues/657 i https://github.com/xbmc/inputstream.adaptive/issues/212.

Jeśli to się potwierdzi, to bardzo możliwe że z tego powodu ja podziękuję Canal+ za subskrypcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 miejmy nadzieję, że znajdzie się na to sposób, a jak nie to ja też podziękuję Canal+ online, zwłaszcza, że trzymam go ze względu na kanały sportowe. Czekam tylko, aż Vectra doda 50 FPS dla Elevenów i reszty sportowych.

 

Dobra wiadomość dla abonentów Vectry, wkrótce pojawi się aktualizacja wtyczki z dodaną możliwością odtwarzania zawartości VOD.

 

vod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2021 o 07:59, michael112 napisał:

Ostatnio kanały telewizyjne w Canal+ online przestały działać w rozdzielczości HD i jak na razie wszystko wskazuje na to że nie uda się tego już naprawić

 

U mnie kanały live są w 1080p a w VOD tylko 720p. Sprawdzałem wyrywkowo Ale Kino, było HD ale co 2 sekundy miałem buforowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...