Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tym sezonie prezentuje się Radja Nainggolan? Ciągle słysze plotki łączące go z Chelsea a z tego co czytam, gra świetny sezon i jest najlepszym pomocnikiem Serie A. To prawda?

Drugie pytanie o Francka Kessié. Co to za gracz? Jego również łączą z Chelsea, z tego co widze, typowy defensywny pomocnik, jest potencjał na topowego grajka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym sezonie prezentuje się Radja Nainggolan? Ciągle słysze plotki łączące go z Chelsea a z tego co czytam, gra świetny sezon i jest najlepszym pomocnikiem Serie A. To prawda?

Nainggolan tradycyjnie prezentuje wysoki, równy poziom sportowy. Jeśli wejdziesz na polską stronę kibiców Romy to 8/10 fanów napisze Ci, że to ich najlepszy piłkarz. Czy to obecnie najlepszy pomocnik w Serie A? Bardzo możliwe. 

 

Czy odejdzie do Chelsea? Myślę, że to bardzo prawdopodobne. O zainteresowaniu Chelsea wspominał sam zainteresowany to po pierwsze. Po drugie to typ piłkarza, którego bardzo lubi Conte. Taki idealny partner lub dubler dla Kante. Po trzecie już niedługo skończy 29 lat i to ostatni dzwonek żeby jeszcze na nim porządnie zarobić, a Roma lubi sprzedawać. Czy stanie się to teraz czy za pół roku będzie uzależnione od kwoty jaką zaproponuje Chelsea. Jeśli będzie to 50-60 mln euro to nie wykluczam transferu już w zimie. Sumy poniżej 50 baniek raczej nie przejdą, bo Roma w tym sezonie ma o co grać, a jednego kluczowego pomocnika przed sezonem straciła (Pjanic). 

Drugie pytanie o Francka Kessié. Co to za gracz? Jego również łączą z Chelsea, z tego co widze, typowy defensywny pomocnik, jest potencjał na topowego grajka?

Franck Kessie to jedna z rewelacji rundy Serie A sezonu 2016/2017 i jedna z rewelacji w składzie Atalanty, która w tym sezonie ligi włoskiej jest największą niespodzianką in plus i która takich uzdolnionych młodych grajków ma jeszcze kilku. 

 

Reprezentant WKS ma jak najbardziej potencjał żeby zostać TOP-em. Pytanie czy to co wokół niego aktualnie się dzieje wpłynie na niego budująco czy destrukcyjnie. Pytanie czy szybki transfer po jednej bardzo udanej rundzie to nie za szybko? 

@Projekt Alf

Mógłbyś wytypować swoją najlepszą jedenastkę pierwszej części sezonu i najlepszego gracza całej Serie A? Gdzieś widziałem taką 11 wybraną przez goal.com i tam był Banega, a gdzie indziej było napisane, że totalnie zawodzi i chcą go oddać.

Właściwie to runda jeszcze się nie zakończyła, bo została jeszcze jedna kolejka, a w przypadku czterech klubów (m.in. Milanu i Juventusu) jeszcze dwie dlatego jeszcze tak dokładnie tego nie analizowałem. Choć kilka jedenastek rundy już mi się przed oczami  przewinęło. Najbardziej podobała mi się taka jedna, którą zauważyłem kiedyś na twitterze. Byli tam Donnarumma, Caldara, Manolas, Rugani, Zappacosta, Sandro, Kessie, Hamsik, Mertens, Belotti, Icardi, a ja od siebie z pamięci dołożyłbym do tego zestawu jeszcze Romagnolego, Barzaglego, Nainggolana, Pjanicia, Suso, Bernardeschiego, Callejona, Dzeko, może Salaha, może Higuaina. Na pewno w tym sezonie przeważają bardziej akcenty ofensywne niż defensywne. 

 

Zawsze mam też problem z bramkarzami. Żeby ich w miarę obiektywnie ocenić potrzeba wielu analiz więc na razie się nie podejmuję. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrnąłeś z ustawieniem  :wink: Caldara ponoć potrafi grać na prawej obronie, tak jak Hamsik na lewej flance. Słowak zresztą chyba najczęściej przemieszcza się właśnie w tamtych sektorach boiska. Myślę, że gdybyśmy odpalili heatmap z tego sezonu to Marka byłoby tam pełno.  

 

Skorupski to rzeczywiście niegłupi pomysł. Jakoś zupełnie o nim zapomniałem. Nie pamiętam za bardzo słabych meczów w jego wykonaniu czy też większych wpadek. Zazwyczaj błyszczał. 

 

 

//

 

Juventus dziś ogłosił transfer Tomasa Rincona, 81-krotnego reprezentanta i kapitana Wenezueli. Pierwszego Wenezuelczyka w historii Juve. Transfer na łopatki nie powala, ale w zamierzeniu ma to być alternatywa dla Mario [beep]ny, który wybiera się na Puchar Narodów Afryki. Media utrzymują, że z tego powodu transfer Rincona nie wyklucza przyjścia Witsela. 


Ciekawie z perspektywy kibiców Serie A wygląda jedenastka roku francuskiej Ligue 1 wg L'Equipe:

 

C0pNxU4XUAE99ZM.jpg

 

 

Pięciu z jedenastu piłkarzy to gracze, którzy trafili do Francji bezpośrednio z Włoch:

 

Kamil Glik - Torino

Thiago Silva - Milan

Marco Verratti - Pescara

Edinson Cavani - Napoli

Zlatan Ibrahimovic - Milan

 

 

 

+

 

WnnScFxE1H_15672833_1158464400873672_265

 

Dodałbym do tego grona jeszcze Massimo Carrerę, którego Spartak Moskwa jest liderem ligi rosyjskiej. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sala jest niezły, ale skoro Linetty miał wejście smoka to dlaczego Bereszyński miałby sobie nie poradzić? 

 

Według Gianluki Di Marzio Chińczycy kilkukrotnie (!) przebili ofertę Juventusu i Axel Witsel najprawdopodobniej będzie kolejnym głośnym nazwiskiem sprowadzonym do Chinese Super League...

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alw czy ktoś płakał będzie za tym ze Witsel nie pójdzie do Juve? Jakby mial isc to by juz dawno tam trafił. On tam nie pasuje to raz, a dwa jest słaby i zupelnie niepotrzebny.

 

Ja go w Serie A nie chciałem. Wreszcie przynajmniej konirc tych durnych plotek co okienko ufff. To cos a'la Lewy w Realu. Pisza by pisać.

 

Dla Witsela w Juve nie ma miejsca. Pjanic, Marchisio, Khedira, [beep]a, Sturaro, Asamoah, Hernanes. Wiec po co taki kolejny pomocnik? Arrivederci i sajonara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caldara w 2018 roku ma zostać piłkarzem Juventusu, Gagliardini już tej zimy ma trafić do Interu. Kessie? Jeśli utrzyma wysoką dyspozycję w rundzie rewanżowej to wieszczę transfer do Premier League za ponad 30 mln euro.

 

Atalanta rozmontowywana na naszych oczach. Wcześniej z tego klubu wybyli Peluso, Moralez, Livaja, Benalouane, Grassi, Baselli, Zappacosta, de Roon, Bonaventura i Gabbiadini. W sumie prawie 75 mln euro (a przecież to nie wszyscy sprzedani w ostatnich latach), które zasiliło konto Atalanty.

 

Włącznie z tą trójką o której pisałem na wstępie sprzedaże na przestrzeni ostatnich kilku lat mogą wynieść (bez bonusów!) nawet ponad 100 mln euro. Duża kasa, zważywszy, że te nazwiska na pierwszy rzut oka nie robią jakiegoś wielkiego wrażenia. 

 

 

//

 

Zbliża się Puchar Narodów Afryki. Znamy pierwsze powołania, wiemy więc mniej więcej z kogo nie będą mogły skorzystać kluby włoskiej Serie A, są to:

 

 

Atalanta

Franck Kessié

 

Bologna

Saphir Taïder

 

Crotone

Djamel Mesbah

 

Genoa

Serge Gakpé

 

Juventus

Medhi Benatia

Mario [beep]na (którego zastąpi Tomas Rincon)

 

Lazio

Keita Baldé Diao

 

Napoli

Faouzi Ghoulam

Kalidou Koulibaly

 

Roma

Mohamed Salah (którego ma zastąpić Jese)

 

Torino

Afriyie Acquah

 

Udinese

Emmanuel Agyemang-Badu

Molla Wagué

 

 

+ jeden piłkarz z włoskiej Serie B, Idrissa Camará (Avellino)

 

 

 

Wygląda na to, że największe straty poniesie Napoli. Zarówno Ghoulam jak i Koulibaly to piłkarze pierwszego składu (w Serie A & Lidze Mistrzów). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając mój poprzedni post powiadamiam, że kolejny piłkarz Napoli dostał powołanie na PNA. Tym razem Omar El Kaddouri.

 

 

A wracając do hymnu Serie A to z początku przyjąłem go dość sceptycznie, ale później w miarę upływu czasu nawet go polubiłem. Jego motyw najbardziej mi się podoba w trakcie ceremonii wręczenia pucharu kiedy delikatnie rozbrzmiewa w tle, gdy oficjele zakładają piłkarzom i sztabowi szkoleniowemu medale na szyje. Zobaczcie sami:

 

https://www.youtube.com/watch?v=7iZLQrn8HbM

 

Problem rzeczywiście pojawia się gdy koliduje on z hymnami klubów. Na San Siro np. w trakcie utworu Milan! Milan! hymn Rossonerich zostaje jakoś w połowie przerwany. W Genoi jak widać zostaje zagłuszany. Czy inne kluby Serie A wzorem Juventusu nie mogą puszczać swoich hymnów kilka minut wcześniej? Wydaje mi się, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. 

 

 

BTW. O Generosa! w wersji skróconej i oryginalnej + kulisy jej powstania:

 

 

 

 

 

Przekaz samego hymnu jest naprawdę zacny jak i jego cała idea, ale wiadomo... z gustami się nie dyskutuje  :wink:

 

 

//

 

 

Nieprawdopodobna historia...

 

http://www.forum.juvepoland.com/viewtopic.php?t=25542&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

http://www.juvepoland.com/news.php?id=35171

 

Polecam

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie historia niczym Science fiction. A wiadomo coś na temat spełnienia jego marzenia?

 

Co do hymnu to kibice Genoi, śpiewali YNWA w trakcie o Generosy. Sytuacja czasami musi być nowa, bo przecież gdyby to się działo za każdym razem  to by przesuneli hymn. Natomiast w Neapolu zwyczajnie ''odcieli''  GO WEST i już nie było powrotu.  W Turynie nie pamiętam by były z tym problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hymnow to ja najbardziej ubolewam ze hymny Milanu i Interu trwaja raptem kilkanaście sekund... Bo nagle O Genorosa wchodzu :/

Czemu nie pojda na San Siro tropem Juventusu wlasnie?! To najlepsze wyjście przecież.

 

Co do YNWA w Genui go kompletnie nie cenie tego hymnu. Jedyne YNWA na Anfield sie liczy. Tak samo w Dortmundzue zgapili tne hymn. Powinien kazdy klub mieć swój jakiś własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Genui YNWA ma zupełnie inne znaczenie, to nie żadne zgapienie a podkreślanie że ''Genoa jest brytyjska''. Wykonanie może i nie ma żadnego porównania do Liverpoolu czy Celticu, ale jak na ich możliwości wychodzi całkiem nieźle. Genoa chyba reklamuje się jako Italian First Club, to też kilkukrotny mistrz Włoch. Ja ich lubię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz @MartinFC

 

Zazwyczaj jest tak, że te najstarsze kluby na ogół zakładali Anglicy lub przynajmniej maczali w nich swoje paluszki. Nie inaczej było z Genoą.

 

Czy jest to najstarszy włoski klub? Z wciąż istniejących chyba tak, ale wiele źródeł podaje też małe wzmianki o innych klubach, choćby o Torino Football & Cricket Club które zostało założone w 1887 roku:

https://it.wikipedia.org/wiki/Torino_Football_%26_Cricket_Club

 

Zarówno w przypadku nieistniejącego klubu z Turynu i istniejącej Genoi przewija nam się motyw krykieta w oficjalnej nazwie. Mówisz - krykiet, Myślisz - Anglia. Genoa po dziś dzień używa tej nazwy, a jej kibice oraz sam klub od dekad kultywują swą angielską tożsamość:

 

- hymn YNWA

- oficjalna nazwa klubu

- stadion budowany na wzór obiektów angielskich

 

Podobne korzenie ma też Milan. Rossoneri również rozpoczynali od nazwy wywodzącej się z krykieta. Co ciekawe wiele osób myli flagę miasta Mediolan w herbie Milanu z flagą Anglii. Trzeba przyznać, że obie są do siebie łudząco podobne. I co jeszcze ciekawe główną inspiracją dla flagi Mediolanu była flaga nie Anglii tylko... miasta Genua  :wink:

 

Nawet najbardziej włoski klub, czyli Juventus, który nie został założony przez Anglików ma tą swoją słynną historię ze swoimi koszulkami. Tutaj Anglicy też odegrali wielką rolę. 

 

Oczywiście angielsko-włoskich konotacji jest więcej. Nie będę tutaj wymieniał ich wszystkich, ale na pewno bardzo znamienne jest to, że wiele klubów włoskich używa nazw anglojęzycznych zamiast włoskojęzycznych:

 

Bologna Football Club

Juventus Football Club

Football Club Internazionale

Torino Football Club

Genoa Cricket Football Club

Empoli Football Club

Football Club Crotone

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem dzisiaj na TT u Święcickiego, że w La Gazetta jeśli chodzi o średnią not z tego sezonu wśród bramkarzy lista zaczyna się tak:

1. Szczęsny

2. Skorupa

Miło widzieć Polaków na takich miejscach wśród rankingów w takim znanym na całym świecie piśmie. Zresztą rzuciłem okiem ostatnio na kilka meczów Romy i Empoli, to rzeczywiście prezentowali się wyśmienicie, ale nie śledzę zbytnio włoskiej, wiec nie podejrzewałem, że chłopaki wciągają nosem lige. ;-) Oby tak dalej, Wojtka ma podobno Roma wykupić, a słyszałem jakieś plotki, że Skorupski do Torino. Jest tu kilku znawców tej ligi, dobry pomysł? Wydaje mi się, że zasługuje występami na jeszcze lepszy przeskok, chyba że się mylę, to napiszcie co sądzicie?

 

Edit, bramka Ziela w Pucharze wspaniała.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorupski w Romie pewnie znowu by nie pogral bo Alisson i Szczęsny a jak ma siw nadal tak rozwijać to chapeau bas i szkoda chlopaka. W Empoli broni genialnie!!! Najlepsze interwencje niemal co tydzienz najwiecej czystych kont w sezonie. Szczęsny tsz klasa w Romie. Ale Ryczel twierdzi ze nie gra hahaha

 

Co do Skoruoskiego w Torino to na pewno tam ma szanse na grę, Hart pewnie wróci do city i tak. Empoli sie utrzyma ale Lukasz jest za dobry na ten zespół. Pytanie jak będzie sobie radził jak w mexzu bedzie mial 2-3 sytuację do obrony a nie po 10 jak w Empolo. Pytanie joa z koncentracją.

 

PS. No i [beep]a Skorupskiego, Matilde Rossi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Pescary to bez znaczenia, oni i tak są skazani na +3 gole. Inaczej sprawa z Milanem, wiadomo jak się skończył pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie :mrgreen:  Pomoże w walce o mistrzostwo? Chyba nie na to liczą w Neapolu, Juventus +7 punktów a i mecz z Crotone zaległy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...