Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjazdowy mecz z Napoli to taki egzamin dojrzałości Atalanty, którą wciąż wielu lekceważy nie traktując zbyt poważnie.

 

Berardi zdrowy i dawno nikomu nie strzelił, a Milan to chyba jego ulubiony przeciwnik. 

 

Inter - Roma. Jeśli Inter przegra to nieco oddali się od TOP3, jeśli z kolei porażkę poniesie Roma to przy ewentualnych zwycięstwach największych rywali Gialorossi stracą pozycję wicelidera na rzecz Napoli i będą tracić już 10 punktów do liderującego Juventusu. W tej sytuacji remis też raczej nie powinien nikogo zadowolić.  

 

 

 

Roma wpadła w 1/8 LE na Lyon...

 

 

...wiedziałem, że skądś kojarzę  :wink:

 

 

 

Pewien Brazylijczyk wpadł na weekend do Udine żeby odwiedzić stare kąty:

 

 

Zico: 'Udinese in my heart'

 

Jakiś czas temu krążył po sieci news, że Red Bull miałby ochotę przejąć... Udinese. Na całe szczęście była to chyba tylko obrzydliwa plotka  :wink:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny post o Parmie. Szacun. Zawsze miałem sentyment do tego klubu. Pamiętam ich ostatni sezon w Serie A. Mimo, że wiedzieli jaka przyszłość czeka klub to piłkarze się nie poddawali.

Alf a od kiedy oni mają tych właścicieli, bo Parma w poprzednim sezonie chyba nie zajeła pierwszego miejsca w grupie ligowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinFC - dzięki!  :-)  Parma została przejęta przez nowych właścicieli na przełomie czerwca i lipca 2015 roku. 

 

 

//

 

AS Roma porozumiała się z miastem w sprawie budowy nowego stadionu: 

http://www.asroma.pl/news/show/jest-porozumienie-w-sprawie-stadio-della-roma

 

Dla Rzymian to prawdziwy kamień milowy i mocny handicap na przyszłość, która przecież rysuje się pod znakiem chińskich pieniędzy w Mediolanie i kolejnych inwestycji Juventusu w Turynie (Continassa). Jak napisałem w tym temacie  :arrow: https://forum.satkurier.pl/topic/1745-liga-mistrzów-uefa-i-liga-europy-uefa/?p=1237049 Roma ma wszystkie karty w ręku żeby w przyszłości zgarniać największą kasę z dni meczowych w całej Serie A.  

 

Boniek kiedyś powiedział, że największą przyszłością polskiej piłki jest Legia. Czy coś w tej retoryce. We Włoszech tą największą przyszłością jest Juventus, Inter, Milan i Roma. W nich widzę największy potencjał w dalszej perspektywie. 

 

 

//

 

Mattia Caldara. Kto do dziś go nie znał to po meczu w Neapolu go poznał. Kto nie wiedział dlaczego Juventus w ekspresowym tempie zapewnił sobie jego usługi w 2018 roku wykładając 15 mln euro (+ 6 mln euro bonusów) to teraz wie.

 

Atalanta wygrywa z Napoli po jego dwóch bramkach, przy których asystowali mu Spinazzola (którego karta zawodnicza należy do Juventusu) i Conti (który również przymierzany jest do drużyny z Turynu). 

 

Atalanta zdała egzamin dojrzałości. Rzym, Mediolan i Turyn świętują  :wink:


Ciekawe co teraz pokaże Skorupski na tle Juve :popcorn:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nainggolan krol Rzymu!! Wow, co za gole w meczu z Interem. Czapkiz głów przed Radja ;) Roma kapitalny mecz na Giuseppe Meazza zagrała. Środek pola zmiazdzyl Inter. DeRossi kozak, Radja wiadomo. Strootman tez dobrze zagral. Brozo i Kondo w ogóle niewidoczni. Gagliardini najsłabsze zawodu w Interze odkad przyszedł tutaj. Roma zasłużyła na tryumf w pełni.

 

Jeżeli weekend byl super to co powiedzieć o najbliższym tygodniu. Wtorek Juventus -Napoli,środa derby Lazio-Roma. Sobota Roma-Napoli. Ufff. Najgorsze to jest to, ze mecze Coppa Italia na Polsacie Sport i pewnie jakis Czarek z pazurem sie trafi albo Kolton i nie daj Boże Lapinski ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Roma przegrała z Interem to emocje w walce o Scudetto mielibyśmy już za sobą, a tak wciąż tli się jeszcze jakaś nadzieja, że to jeszcze nie koniec. Kandydatów do tytułu jest jednak już coraz mniej. Konkretnie dwóch: Juventus & Roma. Napoli z tej walki moim zdaniem już odpada, jednakże wciąż w pewnym sensie rozdaje karty, bo jeśli za tydzień wygra z Romą, a Juventus sięgnie po 3 punkty w Udine to będzie już raczej pozamiatane. Zwłaszcza, że Juve u siebie punktów nie traci, a z ciężkich wyjazdów turyńczykom pozostały już tylko mecze z Napoli, z Romą, z Atalantą i może jeszcze Sampdorią. Trudno jednak uwierzyć, że Juve wszystkie je przegra, a Roma będzie wygrywać do końca. Zwłaszcza, że Roma wciąż gra na trzech frontach, a jej piłkarze mają w nogach najwięcej minut spośród wszystkich drużyn w stawce. 

 

W najgorszej sytuacji jest jednak Inter. Dla tego klubu kolejny sezon bez Ligi Mistrzów będzie prawdziwą katastrofą. Nie ma bowiem w Serie A drugiego klubu z tzw. wyższej półki, który na Champions League czekałby tak długo jak Inter. Juventus w LM gra nieprzerwanie od sezonu 2012/2013. Roma grała w niej rok temu, Napoli wciąż w niej występuje, Milan ostatni raz występował w niej w 2013 roku, a Inter? W 2012 roku... to już co najmniej 5 lat bez LM, a właściwie to 6, bo jeśli nie teraz to najwcześniej w 2018 roku Nerazzurri otrzymają szansę na pokazanie się w europejskiej elicie. Długo, bardzo długo... co bankowo przełoży się na finanse, miejsce w rankingach Deloitte, Forbesa i na pewno nie pomoże w przestrzeganiu Finansowego Fair Play. Jednym słowem kiepsko. W tej sytuacji Inter może już tylko liczyć na kasę Chińczyków, sprytny sponsoring i jeszcze sprytniejszą księgowość. 


Berardi zdrowy i dawno nikomu nie strzelił, a Milan to chyba jego ulubiony przeciwnik. 

Jednak nic z tych rzeczy. Berardi zagrał słaby mecz. Najpierw przyaktorzył w polu karnym za co dostał żółty kartonik, by potem przestrzelić karnego przy stanie 0-0. Myślę, że główną winę za tę porażkę Sassuolo ponosi właśnie Domenico, który po kontuzji wciąż nie jest tym samym piłkarzem, którego pamiętamy z jego najlepszych meczów. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było faulu na zawodnika Napoli przed chwilą w polu karnym, to pierwszego na Dybali, też nie powinno być. A drugi karny z kapelusza na Cuadrado.

"Jak Juve nie może, to sędzia pomoże".

Zgadzam się, że sędzia prowadził dziś mecz po gospodarsku, ale nie zgadzam się z tym, że gdzie Juve nie może, to sędzia pomoże, bo to nic innego jak urban legend :wink:  http://s10.imgs.to/share/image/sThPjwhN9Y_13139255_982526641800783_1929653282210381460_n.jpg <--- tutaj statystyka telewizji Sky Sport Italia nt. przyznawanych rzutów w latach 1998-2006 i 2006-????

 

Oglądałem w tym sezonie wszystkie mecze Juventusu i jeśli miałbym zrobić rachunek sumienia to wyszłoby mi, że więcej sędziowie Bianconerim zabrali niż podarowali. Chociaż dziś rzeczywiście karma zwróciła się Starej Damie podwójnie. Co do tego nie ma wątpliwości. 

 

Żeby nie było, że ściemniam to poniżej zarzucę jeszcze statystką przyznawanych w tym sezonie rzutów karnych:

http://www.transfermarkt.com/serie-a/topErhalteneElfmeter/wettbewerb/IT1

 

To tak w ramach tej nagonki na Juve ze strony m.in. Radji Nainggolana :wink:  

http://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/665259/radja-nainggolan-nienawidze-juventusu

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-wloska/radja-nainggolan-nienawidze-ich-od-dziecka/tez6hw

 

C4TZn31W8AAPq63.jpg

 

Także ten tego ten... Nainggolana bardzo lubię jako piłkarza, ale generalnie do wypowiedzi piłkarzy i trenerów zawsze podchodzę z dużym dystansem. Zwłaszcza tych z Serie A. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem to tylko do tego meczu. ;-) Mało oglądam Juve w lidze, nie zamierzam polemizowac, bo nie wiem jak jest. Zdziwiony byłem, że Napoli dało rade tak rozgrywać w 1 połowie. Poza tym lubię z Włoch Napoli i Sampe z sentymentu do starych czasów. Czasami zerknę na Romę. Ale jak Napoli nie postara się o solidnego tormana, to.słabo to widzę. :-D Reina juz nie daje rady. Czemu się Skorupa? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reina juz nie daje rady. Czemu się Skorupa? :-)

Boruc zrezygnował z gry w kadrze więc otwiera się dla Skorupskiego jakaś szansa w reprezentacji Polski. Do pełni szczęścia brakuje mu jakiegoś markowego klubu. Może będzie to Napoli, a może półka niżej, czyli Lazio / Fiorentina. A może Torino? Wprawdzie turyńczycy zakontraktowali Milinkovicia-Savicia z Lechii, ale pozbywają się Harta i bardzo możliwe, że też Padellego, który drugiego sezonu bez regularnej gry już raczej nie ścierpi. 

 

Najgorszy scenariusz dla Łukasza to powrót Szczęsnego do Arsenalu i oglądanie z ławki Alissona. Co innego rywalizować z podstawowym bramkarzem reprezentacji Brazylii, a co innego z żółtodziobem, z polskiej Ekstraklasy. 

 

 

A propos Romy to ciekawie zapowiadają się dzisiejsze derby Rzymu, które wracają do prime time'u. Nie pamiętam już bowiem kiedy ostatni raz Lazio grało z Romą w godzinach wieczornych. Niestety frekwencja znowu nie dopisze: http://www.asroma.pl/news/show/mala-frekwencja-na-derbach abstra[beep]ąc od protestu ultrasów to jest to też kolejny dowód na to jak lekceważąco kluby Serie A podchodzą do rozgrywek UEFA Europa League. Przykładowo najdroższymi biletami na Champions League (w całej Europie!) są te na Juventus Stadium. Tymczasem dla Romy: Puchar Włoch > Liga Europy.

 

 

Wspomniałem niedawno o nowym stadionie Romy, który nieoficjalnie ma zostać otwarty w latach 2019-2021. Okazuje się, że właściciel Lazio, Lotito ma podobne plany: http://www.iltempo.it/home/2017/02/26/news/lotito-vuole-lo-stadio-ora-tocca-anche-alla-lazio-1026004/

 

Fani Lazio mogą żałować, że stolica Włoch wycofała swoją kandydaturę na miasto-gospodarza letnich Igrzysk Olimpijskich, bo wówczas można byłoby zrobić taki sam manewr jak w Londynie, gdzie na nowo wybudowanym stadionie olimpijskim gra West Ham United. 

 

Juventus, Udinese, Fiorentina, Cagliari, Roma, Bologna, Lazio (?), może Venezia i może w dalszej perspektywie jeden z klubów mediolańskich. Domino poszło w ruch. Chociaż i tak mam nieodparte wrażenie, że gdyby nie aspekt finansowy, sukcesy Juventus Stadium to włoskie kluby miałyby kwestię nowych obiektów głęboko w poważaniu.  

 

BTW. Nowy stadion Romy będzie mógł gościć finał Ligi Mistrzów.

 

 

Tymczasem w Palermo doszło do spodziewanego trzęsienia ziemi. Maurizio Zamparini, jeden z najbardziej kontrowersyjnych i ekscentrycznych prezydentów w historii futbolu po 15 latach ustąpił. Do tego czasu zwalniał i zatrudniał trenerów, zwalniał, zatrudniał, zwalniał, zatrudniał... i tak około 40 razy (!!!).

 

Pamiętajmy jednak, że to pod rządami Zampariniego wybili się tacy piłkarze jak Luca Toni, Edinson Cavani, Javier Pastore czy Paulo Dybala. Nie inaczej było w przypadku kadrowiczów. Andrea Barzagli, Cristian Zaccardo, Simone Barone i Fabio Grosso sięgnęli po Mistrzostwo Świata będąc piłkarzami Palermo. W tamtej reprezentacji chyba tylko Juventus mógł się pochwalić większą liczbą kadrowiczów. Znanych nazwisk w ekipie Rosanero w erze Zampariniego było znacznie więcej, ale nie będę ich tutaj wszystkich wymieniał. 

 

Palermo zachwycało też wtedy kiedy nikt na nich nie liczył. Pamiętam taki dwumecz w Pucharze UEFA z West Hamem Javiera Mascherano i Carlosa Teveza. Sycylijczycy wygrali wówczas gładko, 4-0. 

 

Wraz z końcem Zampariniego kończy się więc pewna epoka. Epoka wzlotów i upadków Rosanero. Świat calcio traci niezłego wariata, ale też swój koloryt, który zawdzięcza właśnie takim postaciom jak Zamparini, Massimo Ferrero czy Aurelio De Laurentiis. Co zyskuje? Hmm, na razie wiadomo tyle, że nowym właścicielem Palermo ma zostać jakieś amerykańskie konsorcjum...

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Sprawiedliwa tabela Serie A po 26 kolejkach...

 

http://www.panorama.it/sport/calcio/la-classifica-senza-errori-arbitrali/26a-giornata-errori-arbitrali-sassuolo-milan-calvarese-rigore-bacca-di-francesco/

 

...czyli taka z uwzględnieniem sędziowskich błędów^^

 

 

Zdaje się, że weszlo prowadzi coś podobnego tyle, że dla polskiej Ekstraklasy. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - a propos Calciopoli, oto wypowiedź, która pojawiła się jakoś tydzień temu:

 

Carlo Porceddu, jeden z sędziów przewodniczących procesowi Calciopoli z 2006 roku, przyznał że przyznanie Scudetto Interowi było poważnym błędem. Cały proces miał bardzo przyśpieszony przebieg, a Juventus ostatecznie został zdegradowany do Serie B i utracił dwa tytuły mistrzowskie - sezon 2004/05 został uznany za nierozstrzygnięty, a Scudetto za sezon 2005/06 zostało przyznane Interowi, który sezon zakończył na trzeciej pozycji, lecz drugiemu w tabeli Milanowi w trakcie procesu zostały odjęte punkty. Kibice Nerazzurrich do tej pory nazywają to 'moralnym Scudetto', podczas gdy fani Juventusu, określają je mianem 'kartonowego Scudetto'. "Odebranie Juventusowi tytułu mistrzowskiego za sezon 2005/06 i przyznanie go Interowi było bardzo poważnym błędem" oznajmił Porceddu, który przerwał milczenie w rozmowie z L’Unione Sarda. "Powinniśmy byli wtedy skupić się bardziej na Moggiopoli nie ograniczając się jedynie do Juventusu i nie powinniśmy byli odbierać im Scudetto za sezon 2005/06, ponieważ nie było wystarczających dowodów. Ówczesny Nadzwyczajny Komisarz z ramienia FIGC (Guido Rossi - red.) nominował grupę swoich przyjaciół, z których jeden zasiadał w zarządzie Interu i tytuł został odebrany Juventusowi i przyznany Interowi. W moim odczuciu był to poważny błąd".

źródło: football-italia.net  

Patologia... 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że wszystkich rodaków na murawie zobaczę od pierwszego gwizdka. Ciekawe ile Arkowi zajmie dojście do formy. Obawiam się, że w tym sezonie prawdziwego Arka nie uświadczymy. Choć do Euro u21 jeszcze trochę czasu jest, a przydałby się w formie.

Kiedyś słyszałem taką tezę, choć nie pamiętam którego trenera, że przy dłuższych kontuzjach dochodzenie do wcześniejszej formy zajmuje 2x okres kontuzji. Wg tego Arek byłby Arkiem dopiero na jesień.

Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłbym mocno zdziwiony gdyby Arek po takiej kontuzji nagle błyszczał formą. Takie kontuzje nie tylko zostawiają jakiś swój ślad na zdrowiu, formie, ale też na psychice i widać to po Miliku, który może nie boi się pojedynków powietrznych (patrz: to starcie z Chiellinim we wtorkowy wieczór), ale gdy już trzeba włożyć nogę w kocioł i powalczyć z obrońcami o piłkę to jednak widać u niego zawahanie. Doskonale rozumiem chłopaka wystarczy tylko przypomnieć przypadek Strootmana albo Mattiello, którzy po ciężkich kontuzjach od razu złapali kolejne i kolejne. Dość powiedzieć, że Strootman zaczął grać dobrze dopiero teraz. Choć to i tak nie jest ten sam Kevin, który zachwycił wszystkich w 2013 roku. Czy Holender wróci kiedyś do takiej formy jaką prezentował wtedy? Nie mam pojęcia. Ja pamiętam przypadek Alessandro Del Piero, który po ciężkiej kontuzji odniesionej z Udinese wrócił jako zupełnie inny piłkarz. Po czym z półtora roku dochodził do siebie zanim znów wszedł na wysoki poziom. A jego kontuzja z tego co pamiętam była chyba taka sama jak Milika. Z drugiej strony nie można zapominać, że ludzie są różni, mają inną budowę, inne uwarunkowania genetyczne, inaczej znoszą różne choroby itp. Odpowiedź na pytanie do której grupy należy Polak poznamy na pewno w tym roku. Niektórych piłkarzy taka kontuzja w cudzysłowie zabija, a inni wracają niemal bez szwanku. Jeszcze inni regularnie je łapią i wracają jak Robby Baggio czy ostatnio Sergio Asenjo.  

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meczu Juventus vs Inter polecałem do obejrzenia, ale też ostrzegałem co się może wydarzyć. W przypadku Roma - Napoli polecam bez minusów. 3 Polaków (zapowiadanych) + walka o 2 miejsce (czyli bezpośredni awans do LM) + Radzio :twisted:  i wiele innych wątków. Dla Napoli może się dziś okazać że przegrali pierwszą z trzech batalii o trofeum. Niby rewanże z Realem i Juventusem u siebie, teoretycznie odrobienie tylko dwóch bramek, ale ja nie widzę ich szans na awans. Czyli porażka Napoli sprawi, że ich trofeum stanie się zdobycie 3 miejsca :mrgreen:

Ciekawe kto w studio, może zaskoczą.

Rezerwujcie telewizory jak macie wspólnotowy :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście tę interwencję Reiny w końcówce?  :twisted:

#capolavoro

W zeszłym sezonie przydarzyła mu się podobna obrona i też w końcówce, i też w arcyważnym meczu, z Interem na Stadio San Paolo:

 

 

[3:32]

 

Teraz zrobił chyba coś jeszcze lepszego:

 

https://www.youtube.com/watch?v=gGPkLf313MA

 

Arcytrudna do obrony piłka. Interwencja trochę podobna do tej autorstwa Gigi Buffona w finale LM:

 

https://www.youtube.com/watch?v=aFpIM_D7AZk

 

Środek ciężkości z jednej strony, interwencja z drugiej. Miazga. 

 

 

Napoli ratuje d.u.p.s.k.o i przerywa serię porażek, a Roma? Chyba właśnie ociera się o jakiś kryzys. Na pocieszenie bramka Strootmana. Bardzo ważna, bo dzięki niej Giallorossi przeskoczą Partenopei w przypadku takiej samej liczby punktów. 

 

@robson jesteś na TT?  :-8  Widziałem co napisałeś ksysiowi z zakolami  :wink: i rzecz jasna popieram. 

 

PS. Myślałem, że sobie dziś chińską na Polsacie obejrzę, a tu przecież mecz o 12:30.


3mam kciuki za Atalantę. Do piłkarzy Fiorentiny straciłem w tym sezonie resztki szacunku za to co pokazali w LE.  


EDIT:

 

https://twitter.com/pat_kubik/status/837626510462812160

 

Kocham te włoskie klimaty <3


//

 

https://twitter.com/en_sscnapoli/status/838061408554205184

https://twitter.com/BoniekZibi/status/838075027228618753

 

:cool:

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyfikacja strzelców po 27 kolejkach:

 

22 - Andrea Belotti (Torino)

...................................................

19 - Edin Džeko (Roma)

19 - Gonzalo Higuaín (Juventus)

18 - Dries Mertens (Napoli)

17 - Mauro Icardi (Inter)

16 - Ciro Immobile (Lazio)

...................................................

12 - Marco Borriello (Cagliari)

12 - Nikola Kalinić (Fiorentina)

 

Walka o tytuł Capocannoniere nabiera rumieńców. Andrea Belotti kompletuje najszybszy od 17 lat hattrick w Serie A. Zdobycie trzech bramek w meczu z jego byłym klubem, Palermo zajęło mu zaledwie 8 minut. Włoch z 22 bramkami przewodzi w wyścigu o koronę króla strzelców. W skali Europy tj. w walce o tzw. Europejski Złoty But Andreę wyprzedza już tylko... Leo Messi. 

 

Ciekawe kto się na niego skusi. Podobno jego klauzula wykupu dla włoskich klubów wynosi 100 mln euro, a dla zagranicznych 60 mln euro. Choć wczoraj prezydent Palermo bredził coś o 150 mln  :twisted:  

 

Trochę kot w worku, ale raczej nie jest to drugi Immobile. Ciro gdy sięgał po tytuł najlepszego strzelca to kończył sezon z 22 golami. Belotti 22 gole ma już teraz, na 11 kolejek przed końcem rozgrywek. Jest on innym typem napastnika i co istotne debiutował w reprezentacji jeszcze przed tym sezonem. W reprezentacji w której zresztą też zachwyca. Zainteresowanie nim i jego wycena również muszą robić wrażenie. Przypomnijmy, że Immobile nim trafił do Borussii Dortmund został wyceniony przez Juventus na około 19 mln euro. We Włoszech żaden inny klub nie miał ochoty przełamywać tej bariery. W przypadku Belottiego jest zupełnie inaczej...

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prokekt_ALF tak jestem na Twitterze ;)

 

Niestety Roma ten hit z Napoli przegrała sporo pecha. Slupek Salaha, wspomniana parada Reiny i jeszcze ten babol Fazio ehh. Za dużo tego.

 

I tak sezon Napoli jest nieudany już. Roma teraz w czwartek hit z Lyonem. Obu tak zagrali ba swoim poziomie to będzie git. A juz w piątek Juve-Milan. Obawiam sie ze hit tylko z nazwy bo Juventus ich pewnie zje.. Choć jak oglądałem mecz Juve z Udinese to mnie trafialo, że tacy słabi byli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robsonUnitedxD - tak między nami, to mam nadzieję, że Juventus zakończy sezon na pierwszym miejscu i w walce o mistrzostwo żadnych niespodzianek już nie będzie. Dla dobra ligi włoskiej. 

 

Roma i Napoli, fajne kluby, ale dla Serie A to byłaby jakaś wizerunkowa katastrofa gdyby któreś z nich sięgnęło po Scudetto. Mniej więcej taka sama jak brak tytułu dla Bayernu w Niemczech czy też brak mistrzostwa dla PSG we Francji. 

 

Być może kiedyś przyjdzie czas na Rzymian i Neapolitańczyków, ale sezon 2016/2017 to na pewno nie jest ten czas. Nie czas żeby się wychylać i udawać potęgi. Te kluby może przyjemnie się ogląda niestety w ich przypadku wrażenia artystyczne nie idą w parze z jakością co brutalnie zostało zweryfikowane w drugich połowach meczów w ramach europejskich pucharów. 

 

Juventus w tym sezonie nie porywa jakąś nieszablonową grą. Tak topornie ani za Conte, ani za Allegriego Bianconeri jeszcze nie grali, ani nie wyglądali jednakże trudno póki co zarzucić im brak jakości czy skuteczności. Dotychczas trudno było zarzucić im f.r.a.j.e.r.s.t.w.o, które tak często jest kojarzone z klubami z Rzymu i Neapolu.

 

Wiem, że lubisz Romę, dlatego łatwo mi te słowa nie przychodzą, ale myślę, że rozumiesz do czego piję. IMO #Peace 

 

PS. Tęsknię za powrotem klubów z Mediolanu do czołówki. Napoli i Roma nijak nie potrafią ich godnie zastąpić  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie z Tobą nie zgodzę. W Rome wierzę od samego początku do końca. Grają naprawdę super pod wodzą Luciano. Chciałbym by osiągnęli jakiś sukces. Paczka jest znakomita przecież. Jedynie ta obrona czasem cuda na kiju robi ale oni to trójka bronią głównie bo Emerson i Peres to z przodu latają co chwila jak Marcelo.

 

Jak ogladam ostatnio mecze Juventusu to jestem chory normalnie.. Dobrze ze komentarz jwst ciekawy to upiększyć potrafią ich mecze,ale cynizm Juve jest przerażający. Powinien Max jak najszybciej zdjąć Mandzukica z lewego skrzydła i dać tam kogoś efektownego, kto potrafi kiwać i strzelać bo Mario to dubler Alexa Sandro niemal jiz sie staje... Nieraz to jest efektowne i siw jest pod wrażeniem jego pracy, ale ileż mozna? :P ta taktyka 4-3-3 nie pasuje do skladu personalnego jakim dysponuje Juve. Bo skrzydłowy to tam jest jeden i nazywa sie Cuadrado. No i mozePjaca też tam zagrać.

 

Ja wciąż wierzę w Rome. Może naiwnie, ale wierzę ;) Forza Roma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...