Skocz do zawartości

Serie A


sławek2121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może innym stacjom telewizyjnym nie będą towarzyszyć takie awarie jak choćby ta przy okazji ostatnich derbów Turynu, eh :roll: Myślisz że inne stacje pokażą lepiej tą ligę?No to powiem że mnie rozbawiłeś.Kto wykupi tą ligę?Polsat?Gdyby dostali ją za pół darmo to jest to możliwe ale czy oni potrafią odpowiednio pokazać piłkę nożną?Mam poważne wątpliwości.Ale widzę że dalej się łudzisz i żyjesz w świecie fantazji nawet twierdzisz że ekspansja Fox tuż tuż a C+ w strachu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że inne stacje pokażą lepiej tą ligę?No to powiem że mnie rozbawiłeś.Kto wykupi tą ligę?

A co nc+ robi takiego niezwykłego w pokazywaniu tejże ligi?

 

 

Polsat?Gdyby dostali ją za pół darmo to jest to możliwe ale czy oni potrafią odpowiednio pokazać piłkę nożną?Mam poważne wątpliwości.Ale widzę że dalej się łudzisz i żyjesz w świecie fantazji

W ostatnich 10 latach Canal+ wespół z nSport narzucili tak nędzne standardy w pokazywaniu Serie A, że nie będzie trudno je przeskoczyć lub się do nich zbliżyć.

 

 

nawet twierdzisz że ekspansja Fox tuż tuż a C+ w strachu :lol2:

Diabeł tkwi w szczegółach:

http://www.miejski.pl/slowo-xD

 

 

//

 

Attenzione :!: Attenzione :!: Attenzione :!:

Informacja z ostatniej chwili: Napastnicy Atalanty, German Denis i Mauricio Pinilla dostali dziś intratne propozycje z piłkarskiego odpowiednika Harlem Globetrotters:

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GPJ0i1-ylRg

 

 

 

OMG :shock: cóż to jest za rok dla szalonych napastników (akrobatów?) z Bergamo... pal licho oprawy medialne. Na co to komu? - to tylko opakowanie. Jeśli ktoś nie ogląda choćby magazynów ligowych tylko z powodu braku kolorowych belek i braku wejściówki to niech żałuje. Zawartość miażdży 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dla NC+ ta liga nie jest priorytetem ale przynajmniej ją pokazują czego CP nigdy nie robił.Oczywiście wiecznie i standardowo prawa za drogie.Był jakiś tam wyjątek że pokazywali część meczy słabszych drużyn gdy grali u siebie.Skoro w NC+narzucili nędzne standardy w pokazywaniu tej ligi to Polsat pokazał by ją zdecydowanie lepiej.Udowodnili już to pokazując Ekstraklasę i magazyny.Oczywiście komentarz Borek Hajto bezcenny w NC+ brakuje takich ekspertów od komentowania Ligi włoskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak pokazując Ekstraklasę i potem ograniczając magazyny do skrótów bez studia. Naprawdę wierzysz w Polsat i w nim Serie A? Polsat zawsze do wszystkiego podchodzi z entuzjazmem, po pół roku im przechodzi i potem jest coraz gorzej. Na F1 wysyłali komentatorów, potem przestali. W poprzednich eliminacjach MŚ najpierw robili dwugodzinne studia przed meczami reprezentacji, w końcówce eliminacji już tylko 45 minut przed meczem. Zlikwidowali poniedziałkowy Magazyn T-Mobile Ekstraklasy. Na MŚ w siatkówce nawet nie było ich stać na wysłanie komentatorów. Z żużla zamiast dwóch meczów dawali tylko jeden, na co nawet TVP było stać. Można słusznie narzekać na pokazywanie Serie A w C+, ale naiwnością jest, że w Polsacie przez lata byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIE PARAFIALNE:

 

Wisła - Lazio, czyli nowa przyjaźń polsko-włoska zostanie lada moment przybita!

Oświadczenie grup decyzyjnych Wisły Kraków

 

Podczas meczu z Koroną Kielce po raz pierwszy na naszym stadionie oficjalnie gościła delegacja rzymskiego Lazio. Dobre relacje panujące od dłuższego czasu pomiędzy obiema ekipami zostały przekształcone w przyjaźń! Na najbliższych derbach Rzymu zostanie przybita zgoda!

 

Tylko z Lazio Rzym utrzymujemy oficjalnie kontakty za granicą i ich barwy są jedynymi zagranicznymi, które można nosić na Reymonta! Barwy Romy będą traktowane jak sąsiadki zza Błoń.

 

Źródło: http://skwk.pl/skwk/2-wydarzenia/6357-o ... rakow.html

 

Szkoda, że zgoda Legii z Juventusem (i ta wcześniejsza Romy z Juventusem) nie przetrwała, bo mogło być teraz na kibicowskiej scenie ciekawie. Przypominam: fani Lazio mają długoletni sojusz z Interem :)

 

A jeśli już podjęliśmy wątek stolicy to jeden z uczestników (hejtowanego przeze mnie) "Warsaw Shore" jest zadeklarowanym kibicem Juve:

http://i.imgur.com/zJq03lU.jpg

 

Dałbym link do profilu na FB, ale nie wiem czy to osoba publiczna? :)

 

 

albo nc+, albo nikt w Polsce.

Jak zobaczę to uwierzę.

 

 

Faktycznie dla NC+ ta liga nie jest priorytetem ale przynajmniej ją pokazują czego CP nigdy nie robił.

Robił.

 

Nawet Serie B kiedyś mieli.

 

 

Oczywiście wiecznie i standardowo prawa za drogie.Był jakiś tam wyjątek że pokazywali część meczy słabszych drużyn gdy grali u siebie.Skoro w NC+narzucili nędzne standardy w pokazywaniu tej ligi to Polsat pokazał by ją zdecydowanie lepiej.Udowodnili już to pokazując Ekstraklasę i magazyny.Oczywiście komentarz Borek Hajto bezcenny w NC+ brakuje takich ekspertów od komentowania Ligi włoskiej.

Oj tam, nie przyrównuj meczów Serie A do Ekstraklasy.

 

Ja pamiętam jak Polsat Sport/Extra pokazywał mecze typu Palermo - Juventus, Siena - Inter itp. i jakoś nie płakałem z tego powodu. Naprawdę pokazywali wtedy dużo spotkań i taki układ jaki był wtedy mi naprawdę pasował.

 

Komentatorzy też byli lepiej przygotowani niż obecnie. Jednak co innego komentować raz na dwa miesiące 1-2 mecze Pucharu Włoch, a co innego tydzień w tydzień mecze ligowe.

 

 

Tak, tak pokazując Ekstraklasę i potem ograniczając magazyny do skrótów bez studia. Naprawdę wierzysz w Polsat i w nim Serie A? Polsat zawsze do wszystkiego podchodzi z entuzjazmem, po pół roku im przechodzi i potem jest coraz gorzej. Na F1 wysyłali komentatorów, potem przestali. W poprzednich eliminacjach MŚ najpierw robili dwugodzinne studia przed meczami reprezentacji, w końcówce eliminacji już tylko 45 minut przed meczem. Zlikwidowali poniedziałkowy Magazyn T-Mobile Ekstraklasy. Na MŚ w siatkówce nawet nie było ich stać na wysłanie komentatorów. Z żużla zamiast dwóch meczów dawali tylko jeden, na co nawet TVP było stać. Można słusznie narzekać na pokazywanie Serie A w C+, ale naiwnością jest, że w Polsacie przez lata byłoby lepiej.

2 mecze na kolejkę + magazyn

 

Wielki mi wyczyn :lol2:

 

A nawet co do tego można mieć obiekcje (standardy nc+), no ale jak się jest przyzwyczajonym do robienia w balona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj bzdur CP nie miał nigdy Serie A tylko jak wspomniałem jakieś ochłapy czyli mecze gorszych drużyn w spotkaniach u siebie.Co do standardów pokazywania sportu i omawiania dopiero zobaczyłem jak to powinno wyglądać jak zmieniłem CP na NC+.Tu oglądając studio przed meczowe mam pewność że nie będę słuchał o meczu który będzie za tydzień.Natomiast w magazynach nie będę w kółko słuchał o reprezentacji bo piłka to nie tylko reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj bzdur CP nie miał nigdy Serie A tylko jak wspomniałem jakieś ochłapy czyli mecze gorszych drużyn w spotkaniach u siebie.

Czyli miał...

 

...i dzięki tym słabszym drużynom kanały sportowe Polsatu miały przyjemność transmitowania na wyłączność ceremonii medalowej z wręczenia Scudetto w sezonie 2009/2010. Sezonie szczególnym w którym Inter Mediolan zgarnął potrójną koronę.

 

Abonenci Canal+ tego nie zobaczyli.

 

 

Co do standardów pokazywania sportu i omawiania dopiero zobaczyłem jak to powinno wyglądać jak zmieniłem CP na NC+.Tu oglądając studio przed meczowe mam pewność że nie będę słuchał o meczu który będzie za tydzień.Natomiast w magazynach nie będę w kółko słuchał o reprezentacji bo piłka to nie tylko reprezentacji.

Winszuję.

 

 

Nie napalaj się tak bo tych świetnych spotkań w tej lidze jest niestety jak na lekarstwo.

Czyli jak w każdej lidze.

 

Ja ostatnio oglądałem wydawałoby się hitowe starcie Arsenalu z Chelsea i opuściłem fotel mocno rozczarowany. Często mi się to zdarza oglądając ostatnimi czasy Premier League.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Arsenalu z Chelsea rzeczywiście był dość słaby tylko że w tej lidzę w każdej kolejce jest kilka dobrych lub bardzo dobrych spotkań.W Lidze włoskiej takich spotkań jest mało lub bardzo mało o czym świadczy oglądalność tej ligi gorszy ma tylko Liga francuska.Nie ważne że były najsłabsze mecze ze słabej ligi ważne że była ceremonia wręczenia Scudetto :lol2: Nakoś mi wtedy nie było do śmiechu że oglądam mecze drugiej kategorii a w konkurencji mają najlepsze hity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal- Chelsea to nudy do potęgi, zresztą jak większość meczów z udziałem drużyny prowadzonej przez wielbiciela włoskiej obrony i taktyki Mourinho:). Nic dziwnego, ze go pognali z Madrytu, tak jak kiedyś Capello. Dla kibiców i władz Realu liczą się nie tylko tytuły, ale i piękno gry. Tu ewenementem jest włoski trener Ancelotti, ale on prowadził chyba najpiękniej grający zespół Serie A- Milan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 bramki samobójcze, zaskoczyło mnie Empoli :P

Szkoda porażki Napoli, bo liczyłem na jedne z najważniejszych derbów Rzymu, żeby to starcie miało dodatkowy smaczek - przegrany może wypaść poza ligę mistrzów. :(

 

Serie B pokazywał chyba Eurosport (albo się mylę?).

Polsat Sport miał prawa transmisji do meczów tych słabszych drużyn ( podział 9/11). Ale pamiętam jak dziś całodniowy Sport+Extra, w którym pokazywali ''live'' bramki z meczu Parma - Inter. Co więcej powiem, Serie A była pokazywana na antenie TV4 (niedziela 15 bodajże m.in. mecz Palermo).

 

Żeby Serie A miało większy sens w CP musieliby:

a) transmitować min. 4 mecze.

B) wstawić Marcina Lepę jako głównego komentatora Serie A

c) dobra kogoś z podobnym zapałem jak wyżej wymieniony Marcin ( np. Mateusz Święcicki).

d) ''wykraść'' Filipa Surmę z nc+.

 

Niestety, ale więcej emocji niż Roman Kołtoń komentujący mecze Coppa Italia, przekazują komentatorzy Golfa panowie Person...,

 

Mecz Sampdoria - Juventus przesunięty na godzinę 18.00 jest reakcja Canal+ Polska, mecz pokazany zostanie na antenie Canal+Family2 HD. Nie znikła relacja na Canal+Family HD o godzinie 20.40 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Arsenalu z Chelsea rzeczywiście był dość słaby tylko że w tej lidzę w każdej kolejce jest kilka dobrych lub bardzo dobrych spotkań.

Stereotyp. Ja mam wrażenie, że z sezonu na sezon Premier League staje się gorsza pod wieloma względami tylko nie marketingowym.

 

"kilka dobrych lub bardzo dobrych spotkań" :arrow: Mógłbyś to zdefiniować? Co przez to rozumiesz? Po czym poznajesz, że dany mecz jest dobry lub bardzo dobry?

 

 

W Lidze włoskiej takich spotkań jest mało lub bardzo mało o czym świadczy oglądalność tej ligi gorszy ma tylko Liga francuska.

Mała oglądalność tej ligi w Polsce bierze się właśnie z tych nędznych standardów jakie kilka lat temu wprowadził duopol Canal Plus - nSport.

 

Serie A w świecie ma się dobrze, na oglądalność nie narzeka, co ma przełożenie w ostatnich 25 latach na rynek praw TV, gdzie prawa telewizyjne do Serie A obok Premier League należały do najdroższych. Nawet w dobie kryzysu ligi włoskiej władze Serie A potrafiły sprzedać prawa do tych rozgrywek za rekordową dla siebie sumę.

 

Także sorry, ale jak masz mierzyć popularność tej ligi miarą kanału premium działającego na terenie Polski, którego rekordowe pod względem oglądalności transmisje oscylują wokół 1 miliona telewidzów to chyba nie mamy o czym rozmawiać.

 

Z całym szacunkiem, ale abonenci nc+ nie są skalą mikro 38 milionowego narodu. A polscy fani Serie A, których w Polsce cała masa nie będą specjalnie wykupywać drogiego abonamentu żeby oglądać dwa mecze na kolejkę. Sympatyków Premier League oraz Realu i Barcelony jest więcej bo też oferta nc+ jest przygotowana pod nich. Oni mają ofertę premium, a fani Serie A... ochłapy.

 

 

Nie ważne że były najsłabsze mecze ze słabej ligi

Najsłabsze mecze ze słabej ligi, której reprezentant zgarnął w tym samym roku cztery skalpy.

 

Zastanów się zanim coś napiszesz, bo naprawdę robisz z siebie [beep]a.

 

 

ważne że była ceremonia wręczenia Scudetto :lol2: Nakoś mi wtedy nie było do śmiechu że oglądam mecze drugiej kategorii a w konkurencji mają najlepsze hity.

Za sprawą Canal+ płaciłeś za wybrakowany produkt.

 

Nie oglądałeś całego zwieńczenia sezonu, wisienki na torcie... to mniej więcej tak jakbyś śledził przez cały sezon wyczyny Kamila Stocha i nie mógł obejrzeć ceremonii wręczenia Kryształowej Kuli albo co gorsze... złotego medalu olimpijskiego.

 

Gdybym był sympatykiem Interu Mediolan i płaciłbym abonament Canal+ pewnie pękłaby mi żyłka, a przecież dla Interu był to jeden z najlepszych sezonów w historii tego klubu także zgon byłby na miejscu. Takie emocje tylko w Canal+ :!::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a to ty z siebie robisz bo oglądałem zakończenie sezonu bo wtedy posiadałem CP a nie Cyfrę+ o czym nie masz zielonego pojęcia.Faktycznie emocje to ty masz jak oglądasz transmisje z NC+ na internecie w tragicznej i jakości a emocjami jest zacinająca sie transmisja.Nie interesują mnie mecze drużyn które tylko wypełniają lukę w tabeli.Mnie interesują głównie szlagierowe spotkania danych lig i to mam w NC+.Ciebie to nie interesuje więc oglądaj u swojego operatora Puchar Włoch.Fani w Serie A posiadają albo NC+ albo SKY wiec NC+pokazuje po oglądalności jaka to jest popularna liga.Do tego może z racji że posiadasz CP nie widzisz jakie są frekwencje na części stadionów.To właśnie pokazuje jaka jest popularność tej ligi nawet we własnym kraju.W Anglii wygląda to inaczej tam takich pustek nie ma na stadionach.Jak nie wiesz co to jest dobry lub bardzo dobry mecz to nie ma o czym z tobą rozmawiać będziesz maił stały dostęp do np.Ligi angielskiej lub LM to będziesz wiedział o czym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[beep]a to ty z siebie robisz bo oglądałem zakończenie sezonu bo wtedy posiadałem CP a nie Cyfrę+ o czym nie masz zielonego pojęcia.

Miałeś fart, którego abonentom Cyfry+ zabrakło...

 

 

Faktycznie emocje to ty masz jak oglądasz transmisje z NC+ na internecie w tragicznej i jakości a emocjami jest zacinająca sie transmisja.

Nie doceniasz sopcastów 8)

 

Mecze w HD oglądam bezproblemowo. Czasami nawet jakiś Sky się trafi. Laptop + telewizor + kabel HDMI potrafią zdziałać cuda.

 

Dostęp do nc+ (legalnie) również mam... od czasu do czasu, ale mam.

 

 

Nie interesują mnie mecze drużyn które tylko wypełniają lukę w tabeli.

Polsat wykupując prawa do meczów Palermo, Sieny i kilku innych ekip brał pod uwagę przede wszystkim możliwość pokazywania Interu, Juventusu, Milanu, Romy, Lazio, które gościły na meczach w Toskanii czy na Sycylii.

 

 

Mnie interesują głównie szlagierowe spotkania danych lig i to mam w NC+.Ciebie to nie interesuje więc oglądaj u swojego operatora Puchar Włoch.

Mnie interesuje cała liga. Nie lubię się ograniczać to dwóch meczów na kolejkę podyktowanych przez operatora.

 

 

Fani w Serie A posiadają albo NC+ albo SKY wiec NC+pokazuje po oglądalności jaka to jest popularna liga.

Oglądalność nigdy im nie przybędzie dopóki będą pokazywać dwa mecze co kolejkę. Nie ma na to szans.

 

Po prostu nc+ najzwyczajniej w świecie nie stać na lepszy pakiet meczów Serie A. Wykupując lepszy pakiet musieliby z czegoś zrezygnować. Niestety, ale ta platforma nie jest największa ani jakaś szczególnie bogata w skali Europy. Ma swoje ograniczenia. Duże ograniczenia.

 

 

Do tego może z racji że posiadasz CP nie widzisz jakie są frekwencje na części stadionów.

 

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/11/ ... ES_jpg.jpg

 

Frekwencja w Serie A ma się nieźle, a będzie już tylko wzrastać w związku z budową nowych stadionów.

 

 

To właśnie pokazuje jaka jest popularność tej ligi nawet we własnym kraju.

:lol2::lol2::lol2:

 

Piłka nożna we Włoszech jest jak religia. Kluby piłkarskie jak Juventus, Milan czy Inter traktowane są jak dobra narodowe. Ty chyba kompletnie nie ogarniasz realiów jakie w tym kraju panują.

 

 

W Anglii wygląda to inaczej tam takich pustek nie ma na stadionach.

Przeciętnego Anglika, przedstawiciela klasy średniej nie stać na bilet na mecz. Dlatego na trybunach masz kibiców w turbanach, kobiety w chustach, Azjatów, Arabów, Hindusów, często turystów... zorganizowanego dopingu na niektórych stadionach już prawie w ogóle nie uświadczysz.

 

Ciebie z przed telewizora taka imprezka pewnie jara, ale ja wolę mniejszą publikę i porządniejszy doping, ultrasów, flagi, spektakl, oprawy na trybunach aniżeli kosmopolityczną bibę, z fast foodami w tle i aparatami w łapach. Wolę włoską żywiołową publiczność, naturalną stadionową atmosferę niż sztuczny tłumek turystów z różnych państw i angielskich pikników z zasobnymi portfelami.

 

 

Jak nie wiesz co to jest dobry lub bardzo dobry mecz to nie ma o czym z tobą rozmawiać będziesz maił stały dostęp do np.Ligi angielskiej lub LM to będziesz wiedział o czym piszę.

A co ma Liga angielska do Ligi Mistrzów? Przecież żaden z jej przedstawicieli w tych rozgrywkach już dawno nie uczestnicy... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma Liga angielska do LM?Może to że najczęściej tam oglądam dobre mecze.Nie jestem ograniczony do jednych rozgrywek oglądam wszystko co NC+ ale tylko wybrane pozycje nie od góry do dołu jak leci.A gdy mi sie coś nie podoba wybieram co innego.I tak sie składa że rozgrywki angielskie najbardziej przypadają mi do gustu choć często nie oglądam i szlagierów gdy nie mam na to ochoty.Nie jestem maniakiem ale lubię zobaczyć dobrą piłkę.A większość meczy np Juve,Real,Barcelona od razu skreślam.Bo nie widzę sensu oglądać meczy gdzie praktycznie wygrany jest znany przed pierwszym gwizdkiem.Te drużyny wybiorę tylko gdy mają mocnego rywala dla Juve w lidze raczej takiego brakuje.Tylko nie wyjeżdzaj mi z meczami np z Torino które wygrało pierwszy mecz od 20 lat czy Parma którą kompletnie zlekceważyli.Masz rację ja wolę pełne trybuny na meczu niż puste krzesełka przynajmniej miło się to ogląda.Kluby traktowane jak dobra narodowe?Dlatego z tego co mi wiadomo Silvio chce się pozbyć Milanu?Nie wiem po co mi wstawiasz jakieś dane na temat frekwencji.Piszę co to widzę część meczy w Serie A oglądam z niesmakiem gdy takie pustki na trybunach ale to nie tylko we Włoszech w Francji np na meczach Monaco jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ja wolę pełne trybuny na meczu niż puste krzesełka przynajmniej miło się to ogląda.

 

...

 

Nie wiem po co mi wstawiasz jakieś dane na temat frekwencji.Piszę co to widzę część meczy w Serie A oglądam z niesmakiem gdy takie pustki na trybunach ale to nie tylko we Włoszech w Francji np na meczach Monaco jest podobnie.

Widok pustych krzesełek na jakich dokładnie meczach Cię tak wzburzył?

 

PS. Założę się, że tych meczów nie oglądałeś live w nc+, a skoro nie oglądałeś to czemu się tak pieklisz?

 

 

Kluby traktowane jak dobra narodowe?Dlatego z tego co mi wiadomo Silvio chce się pozbyć Milanu?

Silvio pozbywa się tego klubu dla jego dobra, bo sobie z nim nie radzi... a jak wielkie dobro narodowe stanowi AC Milan wystarczy tylko spojrzeć za jaką cenę ma zostać sprzedany. 80% Bundesligi byś za to kupił.

 

 

Co ma Liga angielska do LM?Może to że najczęściej tam oglądam dobre mecze.Nie jestem ograniczony do jednych rozgrywek oglądam wszystko co NC+ ale tylko wybrane pozycje nie od góry do dołu jak leci.A gdy mi sie coś nie podoba wybieram co innego.I tak sie składa że rozgrywki angielskie najbardziej przypadają mi do gustu choć często nie oglądam i szlagierów gdy nie mam na to ochoty.Nie jestem maniakiem ale lubię zobaczyć dobrą piłkę.A większość meczy np Juve,Real,Barcelona od razu skreślam.Bo nie widzę sensu oglądać meczy gdzie praktycznie wygrany jest znany przed pierwszym gwizdkiem.Te drużyny wybiorę tylko gdy mają mocnego rywala dla Juve w lidze raczej takiego brakuje.Tylko nie wyjeżdzaj mi z meczami np z Torino które wygrało pierwszy mecz od 20 lat czy Parma którą kompletnie zlekceważyli

Chłopie jedziesz na takich stereotypach, że aż ręce opadają. Ty chociaż weryfikujesz jakoś to co piszesz? Bo wygląda to tak jakbyś strzelał z kapiszonów na ślepo gdzie popadnie i... jeszcze domagał się ode mnie by ten cały bałagan po tobie posprzątać. Ciesz się, że mam na to ochotę i, że jeszcze mnie to odpisywanie bawi.

 

 

 

Tak się składa, że w tym sezonie Juventus minimalnie częściej gubi punkty w Serie A niż Chelsea w Premier League (porównaj sobie tabelę, liczbę punktów, liczbę bramek straconych i strzelonych, liczbę porażek, remisów i zwycięstw).

 

Gdzie więc masz tą konkurencyjną i arcytrudną Premier League? Bo w tym sezonie wszystko zmierza ku temu, że Serie A dla Juventusu jest co najmniej tak samo trudna (albo łatwa?) jak dla Chelsea wygrywanie w PL.

 

 

W ogóle Premier League to w tym sezonie lustrzane odbicie Serie A.

 

Chelsea to taki sam hegemon w tym sezonie jak Juventus. O czym najlepiej świadczy to, że oba kluby po tytuł mistrzowski mogą sięgnąć w tym samym dniu.

 

Arsenal z kolei to taki sam niespodziewany wicelider jak Lazio. Oba kluby na finiszu rozgrywek dostały jakiegoś niesamowitego wiatru w żagle, nagle ni z gruchy, ni z pietruchy zaczęły szaleńczo punktować.

 

Manchester City natomiast to odpowiednik Romy. Tak jak Giallorossi do pewnego momentu dotrzymywali kroku Juventusowi tak samo The Citizens szli łeb w łeb razem z Chelsea... i w pewnym momencie coś się zacięło. Oba kluby zaczęły masowo tracić punkty i w tym momencie są raczej bliżej zajęcia trzeciego miejsca aniżeli drugiego (przynajmniej z psychologicznego punktu widzenia).

 

To samo Napoli i Manchester United. Jeszcze do niedawna podium mieli na wyciągnięcie ręki, a tutaj ZONK. Nic z tych planów nie wyszło.

 

 

Dla Juventusu brakuje mocnego rywala w bezpośrednim starciu? Wypiszę więc na kim mistrz Włoch w tym sezonie się potykał:

Sassuolo (remis)

Genoa (porażka)

Fiorentina (remis)

Sampdoria (remis)

Inter (remis)

Udinese (remis)

Cesena (remis)

Roma (remis)

Parma (porażka)

Torino (porażka)

 

W sumie: Juventus 10 razy tracił punkty; 3 razy przegrał; 7 razy zremisował

 

 

Teraz dla porównania wypiszę Ci jak Chelsea radziła sobie w "nadludzkiej" Premier League:

Manchester City (remis)

Manchester United (remis)

Sunderland (remis)

Newcastle (porażka)

Southampton (remis)

Tottenham (porażka)

Manchester City (remis)

Burnley (remis)

Southampton (remis)

Arsenal (remis)

 

W sumie: Chelsea 10 razy traciła punkty; 2 razy przegrała; 8 razy zremisowała

 

 

 

Także proszę Cię, zanim zaczniesz nas pouczać co jest sensowne bardziej, a co mniej najpierw zastanów się dziesięć razy czy Twój kolejny post na tym forum... ma jakikolwiek sens... i jeszcze raz upominam - zanim coś napiszesz zweryfikuj to, bo takie ciągłe poprawianie Cię powoli przestaje mnie już bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ja wolę pełne trybuny na meczu niż puste krzesełka przynajmniej miło się to ogląda.

 

...

 

Nie wiem po co mi wstawiasz jakieś dane na temat frekwencji.Piszę co to widzę część meczy w Serie A oglądam z niesmakiem gdy takie pustki na trybunach ale to nie tylko we Włoszech w Francji np na meczach Monaco jest podobnie.

Widok pustych krzesełek na jakich dokładnie meczach Cię tak wzburzył?

Ja jak widziałem niektóre mecze Pucharu Włoch to więcej było miejsc wolnych niż zajętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Pucharze Włoch, na niektórych stadionach to właściwie jest standard.

 

 

IMO ja frekwencji bym się nie czepiał... i tak według mnie jest nieźle jak na stosunkowo drogie bilety w skali całej Europy i 60-milionowy kraj w kryzysie finansowym, gdzie roi się od chuligaństwa, a na stadionach nie brakuje przykrych incydentów (z petardami hukowymi, flarami, rasizmem, dewastowanymi toaletami, dyskryminacją terytorialną oraz obrazą wszystkiego i wszystkich łącznie ze zmarłymi). Do tego dochodzą też przecież morderstwa gdzieś wokół stadionów, obrzucanie autobusów kamieniami i różne takie inne historie...

 

Też trzeba wspomnieć o tym, że wiele włoskich klubów z naprawdę dużym potencjałem kibicowskim wciąż znajduje się gdzieś na mieliźnie pałętając się po drugiej, trzeciej lidze jak np. Salernitana, która dopiero ostatnio uzyskała awans do... Serie B:

 

Każdy ma swoje gusta i guściki. Ja na przykład wolę słuchać i zachwycać się włoską sceną kibicowską...

http://www.ultras-tifo.net/photo-news/1 ... 12013.html

 

...niż oglądać niemiecki czy angielski piknik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na to że mecze Coppa Italia grają głównie w środku tygodnia godziny 15/18

 

Juventus FC Mistrzem Włoch.

W przyszłym sezonie będzie walczył o wyrównanie własnego rekordu - 5 mistrzostw w rzędu.

 

Mistrz znany, spadkowicze znani, uczestnicy LM znani, ale końcówka sezonu moim zdaniem będzie pasjonująca, chciałbym aby utrzymałą się taka różnica punktowa między klubami z Rzymu, i derby decydujące o tym kto awansuje bezpośrednio do LM czyli zapewni sobie ogromne pieniądze, a kto będzie musiał o te miliony euro walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYg1h1Lgxf_150424_JUVE_Scudetto_Redazione.png

 

 

Źródło: Juventus.com

 

 

 

http://www.dailymotion.com/video/xzo808 ... cosa_sport

 

:arrow: GRATKI

 

 

 

Juventus jak przystało na prawdziwego mistrza na cztery kolejki przed końcem rozgrywek przypieczętował tytuł zwycięstwem.

 

Zwycięstwem na bardzo trudnym terenie. Była to bowiem pierwsza porażka Sampdorii u siebie w tym sezonie Serie A.

 

 

PS. Nie przynieście wstydu we wtorek :)

 

 

//

 

Chciałbym jeszcze wrócić do poprzedniej kolejki rozegranej w środku tygodnia. Dziś rano jeszcze raz sobie obejrzałem magazyn ligowy i mówię jedno wielkie WOW...

 

Nie dość, że padło w niej mnóstwo goli (bodaj 36?) to na dodatek mniej więcej co czwarta bramka ocierała się o popularne wśród włoskich komentatorów capolavoro:

 

 

Parolo, Florenzi, Tevez, Pinilla, Carbonero, Saponara, Mexes czy nawet Podolski lub Ilicić = jakie bramy :shock::!:

 

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ja wolę pełne trybuny na meczu niż puste krzesełka przynajmniej miło się to ogląda.

 

...

 

Nie wiem po co mi wstawiasz jakieś dane na temat frekwencji.Piszę co to widzę część meczy w Serie A oglądam z niesmakiem gdy takie pustki na trybunach ale to nie tylko we Włoszech w Francji np na meczach Monaco jest podobnie.

Widok pustych krzesełek na jakich dokładnie meczach Cię tak wzburzył?

 

PS. Założę się, że tych meczów nie oglądałeś live w nc+, a skoro nie oglądałeś to czemu się tak pieklisz?

 

 

Kluby traktowane jak dobra narodowe?Dlatego z tego co mi wiadomo Silvio chce się pozbyć Milanu?

Silvio pozbywa się tego klubu dla jego dobra, bo sobie z nim nie radzi... a jak wielkie dobro narodowe stanowi AC Milan wystarczy tylko spojrzeć za jaką cenę ma zostać sprzedany. 80% Bundesligi byś za to kupił.

 

 

Co ma Liga angielska do LM?Może to że najczęściej tam oglądam dobre mecze.Nie jestem ograniczony do jednych rozgrywek oglądam wszystko co NC+ ale tylko wybrane pozycje nie od góry do dołu jak leci.A gdy mi sie coś nie podoba wybieram co innego.I tak sie składa że rozgrywki angielskie najbardziej przypadają mi do gustu choć często nie oglądam i szlagierów gdy nie mam na to ochoty.Nie jestem maniakiem ale lubię zobaczyć dobrą piłkę.A większość meczy np Juve,Real,Barcelona od razu skreślam.Bo nie widzę sensu oglądać meczy gdzie praktycznie wygrany jest znany przed pierwszym gwizdkiem.Te drużyny wybiorę tylko gdy mają mocnego rywala dla Juve w lidze raczej takiego brakuje.Tylko nie wyjeżdzaj mi z meczami np z Torino które wygrało pierwszy mecz od 20 lat czy Parma którą kompletnie zlekceważyli

Chłopie jedziesz na takich stereotypach, że aż ręce opadają. Ty chociaż weryfikujesz jakoś to co piszesz? Bo wygląda to tak jakbyś strzelał z kapiszonów na ślepo gdzie popadnie i... jeszcze domagał się ode mnie by ten cały bałagan po tobie posprzątać. Ciesz się, że mam na to ochotę i, że jeszcze mnie to odpisywanie bawi.

 

 

 

Tak się składa, że w tym sezonie Juventus minimalnie częściej gubi punkty w Serie A niż Chelsea w Premier League (porównaj sobie tabelę, liczbę punktów, liczbę bramek straconych i strzelonych, liczbę porażek, remisów i zwycięstw).

 

Gdzie więc masz tą konkurencyjną i arcytrudną Premier League? Bo w tym sezonie wszystko zmierza ku temu, że Serie A dla Juventusu jest co najmniej tak samo trudna (albo łatwa?) jak dla Chelsea wygrywanie w PL.

 

 

W ogóle Premier League to w tym sezonie lustrzane odbicie Serie A.

 

Chelsea to taki sam hegemon w tym sezonie jak Juventus. O czym najlepiej świadczy to, że oba kluby po tytuł mistrzowski mogą sięgnąć w tym samym dniu.

 

Arsenal z kolei to taki sam niespodziewany wicelider jak Lazio. Oba kluby na finiszu rozgrywek dostały jakiegoś niesamowitego wiatru w żagle, nagle ni z gruchy, ni z pietruchy zaczęły szaleńczo punktować.

 

Manchester City natomiast to odpowiednik Romy. Tak jak Giallorossi do pewnego momentu dotrzymywali kroku Juventusowi tak samo The Citizens szli łeb w łeb razem z Chelsea... i w pewnym momencie coś się zacięło. Oba kluby zaczęły masowo tracić punkty i w tym momencie są raczej bliżej zajęcia trzeciego miejsca aniżeli drugiego (przynajmniej z psychologicznego punktu widzenia).

 

To samo Napoli i Manchester United. Jeszcze do niedawna podium mieli na wyciągnięcie ręki, a tutaj ZONK. Nic z tych planów nie wyszło.

 

 

Dla Juventusu brakuje mocnego rywala w bezpośrednim starciu? Wypiszę więc na kim mistrz Włoch w tym sezonie się potykał:

Sassuolo (remis)

Genoa (porażka)

Fiorentina (remis)

Sampdoria (remis)

Inter (remis)

Udinese (remis)

Cesena (remis)

Roma (remis)

Parma (porażka)

Torino (porażka)

 

W sumie: Juventus 10 razy tracił punkty; 3 razy przegrał; 7 razy zremisował

 

 

Teraz dla porównania wypiszę Ci jak Chelsea radziła sobie w "nadludzkiej" Premier League:

Manchester City (remis)

Manchester United (remis)

Sunderland (remis)

Newcastle (porażka)

Southampton (remis)

Tottenham (porażka)

Manchester City (remis)

Burnley (remis)

Southampton (remis)

Arsenal (remis)

 

W sumie: Chelsea 10 razy traciła punkty; 2 razy przegrała; 8 razy zremisowała

 

 

 

Także proszę Cię, zanim zaczniesz nas pouczać co jest sensowne bardziej, a co mniej najpierw zastanów się dziesięć razy czy Twój kolejny post na tym forum... ma jakikolwiek sens... i jeszcze raz upominam - zanim coś napiszesz zweryfikuj to, bo takie ciągłe poprawianie Cię powoli przestaje mnie już bawić.

Po co mi wypisujesz swoję mądrości o Chelsea? Może byś przeczytał że zrozumieniem to co napisałem Czy to dla ciebie za trudne?Napisałem nie oglądam wszystkiego co leci tylko wybrane mecze najczęściej Ligę angielską co nie jest równoznaczne że oglądam mecze Chelsea bo robię to bardzo rzadko.Może pora zacząć dokładnie czytać co ktoś napisał a nie tworzyć wywody na pół strony które nikogo nie interesują.Myślisz że tym kogoś przekonasz do tego jaka to wspaniała jest ta liga i nie będziesz mi wielki znawco wmawiał czy widziałem w NC+ mecz gdzie było dużo pustych miejsc na stadionie.Nie masz tego operatora więc się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal- Chelsea to nudy do potęgi, zresztą jak większość meczów z udziałem drużyny prowadzonej przez wielbiciela włoskiej obrony i taktyki Mourinho:). Nic dziwnego, ze go pognali z Madrytu, tak jak kiedyś Capello. Dla kibiców i władz Realu liczą się nie tylko tytuły, ale i piękno gry.

Przedstawiam więc rekordy Realu Madryt z sezonu 2011/2012 - drużyny prowadzonej przez Jose Mourinho - wielbiciela włoskiej obrony i taktyki:

:arrow: najwięcej bramek w historii La Liga (121 goli)

:arrow: najwyższy stosunek bramek w historii La Liga (+89)

:arrow: najwięcej wygranych meczów na wyjeździe w historii La Liga (16)

:arrow: najwięcej wygranych meczów w historii La Liga (32) ---> rekord ten dzieli wspólnie z FC Barceloną (sezon 2012/2013)

:arrow: najwięcej zdobytych punktów w historii La Liga (100) ---> rekord ten dzieli wspólnie z FC Barceloną (sezon 2012/2013)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Football_records_in_Spain

 

 

Nigdy nie należałem do fanów JM, ale zasług nie będę mu odbierał :>

 

 

tak jak kiedyś Capello. Dla kibiców i władz Realu liczą się nie tylko tytuły, ale i piękno gry.

Potraktowali go w Madrycie wyjątkowo nieelegancko.

 

Capello zdobył z Realem mistrzostwo Hiszpanii już w swoim pierwszym sezonie po powrocie na Santiago Bernabeu. Przed ponownym przybyciem Włocha do Hiszpanii Real nie potrafił wygrać niczego. Zmieniał trenerów jak rękawiczki, w klubie panował [beep]. Przyszedł Capello i po trzech, czterech latach rozkładu stworzył maszynkę do wygrywania. Owszem Real nie grał pięknie, ale włoski trener wyprowadził ten klub na prostą. Capello jako pierwszy położył fundament pod dzisiejszy Real. Gdyby nie on późniejszy rozwój klubu zostałby mocno spowolniony.

 

 

Tu ewenementem jest włoski trener Ancelotti, ale on prowadził chyba najpiękniej grający zespół Serie A- Milan.

Piękno to pojęcie względne. Ja tam w Milanie prowadzonym przez Ancelottiego nie widziałem piękna tylko diabelsko mocną ekipę. Pomijając bramkarza Didę do którego niewiele osób było przekonanych to Rossoneri straszyli ekstremalnie silną obroną, pomocą i atakiem.

 

Choć trzeba sobie jasno powiedzieć, że dobra gra w Serie A akurat nigdy nie była domeną drużyn prowadzonych przez Ancelottiego. 13 sezonów w roli trenera Serie A i tylko jedno Scudetto na koncie... stanowczo za mało jak na takiego trenera.

 

 

Nie masz tego operatora więc się nie wypowiadaj.

:lol2::lol2::lol2:

 

Uważasz, ze nc+ to jakieś okno na świat? Przecież tam oglądasz nie więcej jak 10-20% Serie A w sezonie... każdy inny Czesiek z przyzwoitym dostępem do internetu obejrzy więcej od Ciebie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...