Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poland miał chyba na myśli tunery jak Signal HD-507 - wiszące z tyłu TV na Euro. Czemu nie ufać? ;) W elektronice stale postępuje miniaturyzacja. Signal HD-507 jest na procesorze MStar, jak wiele modeli dostępnych obecnie standardowych tunerów. Różnica taka, że mniej złącz, bo mniej się mieści, z tego samego powodu brak wyświetlacza, a dostęp do portu USB nie jest zbyt wygodny (w pewnych sytuacjach przedłużka USB wskazana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomPL

Możesz kupić także Wand TV. Trudno dostępny, ale jest tańszy od LV5TQube

A nie odwrotnie? Znalazłem w sieci tylko kilka ofert za około 180zł (shopmania, neyoo), na allegro brak, podczas gdy LV5TQube dostępna w wielu miejscach za około 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch tylko i wyłącznie NOT. Nie wiem jak można brać pod uwagę fergusona.

Nie pamiętasz jak w ubiegłym roku przy zmianie FEC przez C+ użytkownicy ferdka przez ponad miesiąc byli olewani? Ludzie narzekają także na małą czułość głowicy w T60 (pewnie kolejna wada konstrukcyjna + kiepski support).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tego tunera nie polecacie?

http://www.d80.pl/itm/SCART_mini.jpg

Mam go u siebie i uruchomiłem też kilka u sąsiadów i działa, kosztuje w tej chwili poniżej 100 zł. Do oglądania telewizji na starym CRT w SD nie wymaga się fajerwerków. Jedynie czego jeszcze nie mogę potwierdzić to niezawodność bo na to trzeba czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaswit nie polecają ci, bo to podróbka tunera Signal HD-507. Zwykle poleca się oryginały, a nie podróbki, zresztą zamknięte w podobnej obudowie. I między innymi na taką podróbkę dałeś się naciąć i przy okazji wlepiłeś to sąsiadom. Cena może 50zł tańsza i to jedyny plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam w sieci od kilku dni odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie potrzebuje tunera który spełni następujące wymagania:

- odbiór kanałów DVB-T

- odbiór kanałów satelitarnej telewizji na kartę od n-ki

- możliwość odtwarzania jak największej ilości filmów poprzez USB (divx, avi, mkv, fajnie by było też mov wmv)

- obsługa dźwięku 5.1 (a nie downmix to stereo)

 

Znalazłem taki tuner :

FERGUSON HD ARIVA 220

 

Co o nim sądzicie czy polecacie coś innego? Jak z odtwarzaniem filmów HD w mkv?

Testowałem Fergusna T60 i w wielu filmach mkv nie było dźwięku :-/

Teraz testuję Signal HD-507 jak wynajdę błędy to napiszę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tego tunera nie polecacie?

http://www.d80.pl/itm/SCART_mini.jpg

Mam go u siebie i uruchomiłem też kilka u sąsiadów i działa, kosztuje w tej chwili poniżej 100 zł. Do oglądania telewizji na starym CRT w SD nie wymaga się fajerwerków. Jedynie czego jeszcze nie mogę potwierdzić to niezawodność bo na to trzeba czasu.

Odtwarza ścieżki E-AC-3? Masz na tvn ścieżkę ac-3? Jak nie to nie polecaj syfu, którego nie warto brać za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zdecydowałem się na któryś z tych dwóch tunerów - ze względu głównie na ich możliwości multimedialne:

1.Signal HD 507

2.NOT TV LV6MPVR4

 

Który bardziej polecacie pod względem multimedialnym (odtwarzanie filmów w tym HD) i lepszego wsparcia technicznego ?

 

I jeszcze jedno - może głupie pytanie ale proszę o wyjaśnienie:

 

Czy jest możliwość odtwarzania np. na modelu HD 507 - filmów HD - Blu Ray - na zwykłym telewizorze kineskopowym - za pośrednictwem łącza SCART ?

Nazywa się to chyba downscaling do SD.

Czy te modele mają tą funkcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak istnieje taka możliwość. Jest to właśnie downscalling w przypadku scart do 576i. Oba te tunery są godne polecenia i support techniczny również świetny. Niedługo ma się pojawić nowy soft do Signala. Ja posiadam LV6TMPVR4. Są to według mnie najlepsze STB w tej chwili na rynku. Polecam porównanie http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1424 i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1870231.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Boogeyman za informacje :D

 

No to chyba wybiorę HD 507 ze względu na gabaryty... :D

 

Jeszcze jedno pytanie - jeżeli podłączę telewizor kineskopowy Sony 32" (16:9) - to jaką rozdzielczość mam ustawić w ustawieniach tunera:

480p , 576i , czy 576p ? a może ustawić AUTO ?

 

No i sprawa braku radiatora na procesorze w HD 507 - czy przypadkiem nie ma niebezpieczeństwa spalenia układu ?

 

Jakie macie z tym doświadczenia ?

 

(w każdym razie kupiłem HD 507... :smile: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koledzy pytanie czy warto wykładać kasę na tunery obsługujące karty płatnych telewizji? czy ta funkcja może się przydać w odbiorze cyfrowej telewizji naziemnej? Czy za jakiś czas będzie można oglądać za ich pomocą płatne kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...