Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ o DVB-T robi się coraz głośniej, postanowiłem zebrać najbardziej popularne odbiorniki, w podobnej cenie, aby ułatwić wybór potencjalnym użytkownikom.

 

Który z poniższych modeli byście polecili najbardziej, ewentualnie inne propozycje ?

 

DVB-T Not Only TV LV6TBOXHD

Ferguson Ariva T60

Maximum T-102 HD PVR

Media-Tech Cinema HQ

SIGNA HD-507

Wiwa hd-80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lookasz .To że media-tech odtwarza pewne pliki to jest tylko dodatek.Wyjście usb posiada większość odbiorników.Napisz z jakiej odległości odbierasz mux,na jakiej antenie-wewnętrznej,czy zewnętrznej.Jak sobie radzi z nagrywaniem,nagrywa wszystko-z timera i z "palca"czy ma jakieś opory.Na jakim dysku.Czy bardzo się nagrzewa po kilku godzinach ciągłej pracy,jeżeli tak to czy mimo to działa stabilnie.

@all4you,na forum Emitela,te odbiorniki są opisane w miarę szczegółowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... ja kupiłem przed 1/2 roku polecany ogólnie Not Only TV LV6 ... Sprawdził się ... Głowica jest b.czuła , a odbiór jest stabilny od sygn. o poziomie jakości 51 % / odbierany z prawie 100 km odległości . Obsługuje mi on instalacje odbior. z 2 -óch anten / silne kier. + wzmacn.30 i 22 dB / z zasil. regul. 0-12 V/100 mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RWT 441, w sumie dobrze działa, brakuje mi tylko jednej rzeczy, do której już od lat jestem przyzwyczajony:

1. nagrywanie i JEDNOCZESNE oglądanie czegoś z dysku. Bez takiej funkcji sprzęt pvr nie ma dla mnie sensu...

2. możliwość określenia ile ma trwać nagrywanie z ręki (np w menu ustawiam PO włączeniu nagrywania "45 minut"). W tym modelu włączam przyciskiem REC i będzie się pewnie nagrywało do końca dysku

 

Jaki Wasz sprzęt to potrafi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dwa tunery Not Only TV LV6TMPVR4 i Media-Tech MT4160.

Wybieram ten drugi.

Wg dołączonej dokumentacji tuner nie jest zgodny z wytycznymi technicznymi dla odbiornika DVB-T opublikowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury. Nie posiada dekodera fonii E-AC-3, a jak dobrze wczytać się w dane techniczne, to sam AC-3 jest zaznaczony tylko przy odtwarzaczu plików audio.

 

Przy wyborze urządzenia warto mieć świadomość, że kiedyś nadejdzie taki dzień w którym zwykła fonia w MPEG1 LII zostanie wyłączona i odbiorniki bez dekodera E-AC-3 staną się nieme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 września w sprzedaży pojawi się nowy tuner Signal HD-527

 

Signal HD-527 to następca popularnego modelu HD-507. Tym razem postawiono zaoferować klientom obudowę typu „box”, a nie jak miało to miejsce w przypadku poprzednika „mini Scart”. Decyzja o zmianie typu obudowy podyktowana była chęcią spełnienia wymogów stawianych odbiornikom przez polskie Ministerstwo Infrastruktury. Wymiary odbiornika pozostają jednak kompaktowe (220x130x32mm). Wygląd zewnętrzny nie jest jedyną zmianą – w odbiorniku zmianie uległ również chipset. Zastosowano nowe rozwiązanie Mstar7818 – bardziej wydajne od poprzednika (7828). Zauważalne jest szybsze działanie odbiornika oraz nieco szybsze skanowanie pasma telewizyjnego.

 

Na panelu przednim Signal HD-527 umieszczony został alfanumeryczny wyświetlacz LED informujący o numerze aktualnie oglądanego programu oraz o trybach pracy odbiornika, dioda podczerwieni oraz złącze USB 2.0. Oczywiście tak jak w modelu HD-507 możliwe jest nagrywanie aktualnie oglądanych oraz zaplanowanych programów,przewijanie (funkcja timeshift) oraz odtwarzane multimedialnych plików muzycznych,zdjęć oraz filmów (w tym plików mkv).

 

Z tyłu ulokowane zostały: 2 złącza SCART,HDMI, SPDIF oraz wejście i pętla sygnału telewizyjnego. Uwagę należy zwrócić na fakt istnienia pętli sygnałowej. Korzystać z niej mogą użytkownicy zamieszkujący obszary,w których uruchomiony został na razie tylko jeden multipleks cyfrowy. Dzięki pętli na tym samym odbiorniku oglądać można programy zarówno analogowe jak i cyfrowe bez konieczności stosowania dodatkowych rozgałęźników antenowych. Od góry, na obudowie umieszczone zostały trzy klawisze odpowiedzialne za włączanie i wyłączanie odbiornika oraz przełączanie kanałów.

 

Wygląd OSD oraz obsługa odbiornika nie uległy większym zmianom w stosunku do Signal HD-507. Menu pozostaje proste i przejrzyste, dostępne w sześciu językach:polskim, angielski, czeskim, włoskim hiszpańskim oraz portugalskim.

 

Zdjęcie:

 

http://imageshack.us/f/12/30117020670757938721118.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do odbioru DVB-T i mam pytanie: jaki aktualnie wybrać tuner DVB-T. Powiem tak; posiadam starszy kilkunastoletni telewizor CRT i chciałbym na nim odbierać cyfrową TV. Telewizor posiada wyjście z tyłu EURO. Polećcie jakiś dobry tuner w miarę tani do bezproblemowego , dobrego odbioru DVB-T. Nie chodzi mi żeby on tam miał jakieś HD, Full HD czy coś. Po prostu potrzebuje dobry tuner do starego CRT, na którym nie będę oglądał żadnych kanałów HD. Tuner będę wykorzystywał do słuchania radia ewentualnie, no i żeby mógł nagrywać programy na dysk zewnętrzny. Proszę o jakieś podpowiedzi co do kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...