Skocz do zawartości

Jaki kupić tuner DVB-T2/HEVC?


andyg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję tuner mpeg4. Znalazłem taki w internecie DVB-T MPEG-4 HDMI cabletech. Jak go ocenicie? Będę go używał 5x w tygodniu na starym telewizorze z wejściem SCART, a w weekendy na LCD, no i tu będzie HDMI.

1.Polecacie ten tuner?

2.Do tego muszę dokupić specjalną antenę, czy może być pokojowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej specjalnej anteny nie potrzebujesz, wystarczy zwykła do odbioru analogu. Co do pokojowej to zależy jak daleko masz do nadajnika, jaka jest moc nadajnika, jakie ukształtowanie terenu itd. Może się nadać, a może nie. Polecam poszperać w tematach o antenach.

Cabeltechów jest kilka, możesz sprecyzować o jaki chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vigoo, nie nie musi być WIWA, ale ten model ma właściwie wszystko czego potrzebuje - przede wszystkim programowalne nagrywanie i oglądanie innego kanału (na tym samym muxie) oraz wyjścia - viedo, euro i przyszłosciowo HDMI. Niepokoją mnie jedynie opinie o przegrzewających się egzemplarzach.

 

W takim wypadku może inaczej - najlepsze do 150zł? Przede wszystkim telewizja, na drugim dalszym planie divixy i MKV z napisami w txt; oraz wyjścia koniecznie video (3 chinche) i Euro. WIWA 100 jest dostępna już za 150zł z przesyłką. Co lepszego polecicie w zamian?

 

P.S.

Może głupie pytanie, ale na co wpłynie lepszy chip? Chyba tylko lepsze dekodowanie pików video, TV pozostanie w tej samej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy chip- teoretycznie: szybsze uruchamianie tunera, szysze przełączenie kanałów, szybsze wczytywanie plików multimedialnych itp.

 

Po 20 września powinien pojawić się nowy tuner od Dipola "Signal HD-527". Według mnie chyba pewniejszy wybór niż marka WIWA.

Na forum Emitela można poczytać opinie o wielu tunerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie.

Mieszkam w Lubuskiem. W okolicach Strzelec Krajeńskich.

Na siatkowej analogowej do tej pory odbieram TVP 1, TVP 2, TVP Info, Polsat, TV 4.

Chciałbym zakupić w miarę możliwie jak najtańszy dekoder do odbioru DVB-T (ale nie myślę tutaj o pladze chińskich wytworów za 70 zł na znanym portalu aukcyjnym).

Na dekoder mam do wydania do 150 zł.

MUX2 raczej bez problemu bym odbierał. Ale chciałbym się zapytać czy na jednym dekoderze jest możliwy odbiór kanałów analogowych i cyfrowych?

Czyli te kanały jak TVP 1, TVP 2, TVP Info byłyby odbierane z tego dekodera analogowo?

Czym różnią się wejścia na dekoderze RF IN od RF OUT?

Jakie dekodery polecacie?

Nie szukam jakiegoś centrum multimedialnego w takim dekoderze, ale mam warunek co do tego urządzenia.

Chciałbym, aby pilot "lekko" reagował na polecenia.

 

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić w miarę możliwie jak najtańszy dekoder do odbioru DVB-T (ale nie myślę tutaj o pladze chińskich wytworów za 70 zł na znanym portalu aukcyjnym).

Na dekoder mam do wydania do 150 zł.

Przeczytaj poprzedni mój post.

Ale chciałbym się zapytać czy na jednym dekoderze jest możliwy odbiór kanałów analogowych i cyfrowych?

Czyli te kanały jak TVP 1, TVP 2, TVP Info byłyby odbierane z tego dekodera analogowo?

A STB masz cyfrowy, czy hybrydę. Pomyśl dokładnie. Skoro STTB jest cyfrowy to jak może "odczytać" analog?

Czym różnią się wejścia na dekoderze RF IN od RF OUT?

Po wpisaniu "RF loop" w wyszukiwarkę masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu pomysł na analog jakoś mi się zrodził po tym jak obejrzałem na yt prezentację tunera do DVB-T marki Cabletech model URZ0083, tam tester powiedział o czymś takim, ale zapewne źle zinterpretowałem jego słowa, a po za tym ten dekoder dobry jest? czy lepsza jest Wiwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner winien też dobrze się prezentować - np. menu takiego tunera jak np. ferguson arriva 220 jest nie do zaakceptowania. Menu jest nie dość że jaskrawe - źle się patrzy - to w mojej opinii wygląda okropnie. Marzy mi się tuner z menu stonowanym takim jak np. Humax 2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuję sprzętu do ~150zł. Powinien odtwarzać filmy z napisami sd i hd (xvid,h263,h264,flv) przez USB. Oczywiście telewizor będzie podłączony przez HDMI.

 

W tej chwili wybrałbym WIWĘ HD-90 : jakieś 150zł z przesyłką

Czy znajdę coś lepszego? Warto poczekać na nowe modele (czy jakieś jeszcze będą)?

 

z góry dzięki za trafne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burito testuję tunery sat i konwertery bo ich jakość ma duży wpływ na efekt końcowy > dobrą jakość obrazu ,

tunery DVB-T te z pułapu ~ 150zł są na podobnych podzespołach więc za dużych różnic nie ma ,

Maximum T-102 też mogę polecić > brat ma i działa bezawaryjnie od 3miesięcy < parametry/jakość/funkcjonalność podobna do mojego tunera ,

w cenie 0d 150zł do 180zł tunery jakby z jednej fabryki więc różnice to inna obudowa/wyświetlacz/pilot ,

jak zajrzysz na Allegro to sam zobaczysz jakie marki tunerów najlepiej się sprzedają > allegrowicze mogą być najlepszym wyznacznikiem dobrego zakupu < kiepskie produkty nie mają chętnych ,

poczytaj Recenzję TE-2040 HD http://www.ntvc.pl < może to cię przekona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...