Skocz do zawartości

Tuner DVBT/T2


Crudelis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy dekodery linux e2 combo umożliwiaja odbiór wielu kanałów jednoczesnie i stremowanie ich przez openWebIf? Na satelicie nie ma problemu, głowica FBC ma kilka demodulatorów ale jak to działa z telewizją naziemną ? Mogę odbierać na jednym złączu i streamować do 6 pc/tv ?

Jeżeli tak to czy zwykły Tuner DVBT/T2 USB do małego serwera domowego spełni się w tej roli ?

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naziemną jest tak samo.

Tak długo, jak kanały, które chcesz odbierać z TV naziemnej, są z jednego multipleksu, a masz jedną głowicę, będziesz mógł je strumieniować, nagrywać, itp.
Innymi słowy zasada "jedna głowica - jeden transponder/multipleks" tu też działa.

 

O naziemnym odpowiedniku głowicy FBC nie słyszałem.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 godzinę temu, mastano napisał:

Jakie obecnie polecacie tunery do odbioru DVB-T2?

Najlepiej brać telewizor od razu- tam masz tunery naziemnej, satelitarnej itd... 

 

Ale jak wolisz tuner/ dekoder osobny to bym brał ten najnowszy 2021 roku- wtedy lepsze oprogramowanie itd... 

 

takie moje zdanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to dużo wyjaśnia, patrzysz na rok produkcji i kupujesz bądź nie. Tak samo jest z telewizorami, kupować najlepiej z tego roku... jak starszy to trzeba dokładnie doczytać lub dopytać się co i jak.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko tunery z Android TV.

W tej cenie YT będzie Ci działał strzelam z własnego doświadczenia maks 3 lata.

Producent tunera po okresie gwarancyjnym przestanie reagować na ciągłe zmiany w platformie YT i nie będzie wydawał do niego aktualizacji, a bez aktualizacji w końcu przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Obecnie na rynku jest kilka tunerów o których sprzedawcy zapewniają że obsługują nowy standard DVB-T2 H,265. Mi się tez tak wydawało. Jakiś czas temu kupiłem tuner MAT 818T. Ładny, mały, mieścił się za monitorem i odbierał DVB-T2 HEVC ( TVN HD HEVC i kanały z grupy TVN oraz TV Dokument i kanały TVP) Inne jeszcze nie nadawały w nowym systemie. Pojawił się Polsat HD HEVC oraz nie wiem jak kodowany Polsat News HD i zaczęły się problemy. Brak odbioru piksele, mroczki na ekranie. Myślałem że to testy, że minie. Kupiłem drugi tuner LTC T203 DVB-T2 HEVC.  Wystąpił problem jak w pierwszym tunerze. Może sygnał był trochę silniejszy ale nadal Polsat HD i Polsat News HD bez większych zmian. Dziwiło mnie to że odbierały sygnał DVB-T2 jednej stacji a innej nie. Tuner oddany do sprzedawcy.  Kupiłem  Ferguson Ariva T760i. Ariva okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszystkie programy nadające w formacie DVB-T 2 HEVC zostały zestrojone. Polsat HD HEVC i Polsat News HD obraz idealny, Gdybym nie kupił Fergusona Arivy żyłbym w nieświadomości i przestrajał co dzień dekoder licząc że znajdzie to czego szukam. Mogę śmiało napisać że Ferguson Ariva T760i to jest ten dekoder który jest przystosowany do odbioru nowego standardu telewizji. Poza tym ma możliwość pobierania aktualizacji. Moja pozycja to 30 km od W-wy i antena koszowa. Na kierunkowej tez odbiera. Z powyższego wynika że nie wszystkie tunery sprzedawane na naszym rynku podołają w 100% odebrać sygnał DVB-T2 H.265 mimo zapewnień sprzedawców, że jest to jednak kupowanie w ciemno. Dlatego Ferguson Ariva T760i to doby wybór.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie omijać te chińskie, których nazewnictwo widzicie pierwszy raz w życiu. I koniecznie jeśli nie działa to zwrócić. Nie dajcie zarabiać handlarzom wadliwego sprzętu. Po to są nadawane testy żeby sprawdzić ich możliwości i nie było w przyszłym roku zaskoczenia. Korzystajcie ze sprawdzonych marek jak Ferguson czy Wiwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2021 o 21:15, kfm877 napisał:

Szczególnie omijać te chińskie, których nazewnictwo widzicie pierwszy raz w życiu. I koniecznie jeśli nie działa to zwrócić. Nie dajcie zarabiać handlarzom wadliwego sprzętu. 

Tylko nie należy kierować się parametrami mux-4 i Polsat News- hevc / test, o ile jesteście wstanie go odebrać. Ten kanał, i nie chodzi o treść, to taki koszmarek wśród nadających, tam nic nie trzyma się kupy. Nawet jak na kanał testowy, to ktoś kto wymyślił parametry tego kanału, miał bujną wyobraźnię. Szkoda.

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Posiadam Canal+ i bardzo bym chciała w moim pokoju odbierać internet do możliwości oglądania CDA Premium, Netflixa, Youtube i HBO GO. Problem polega na tym, że z ich dekoderów tylko te główne posiadają dostęp do Wi-Fi (mama do nich dzwoniła, bo to ona jest tą główną operatorką). A płacenie oddzielnie za 2 główne dekodery byłoby drogie i bez sensu. Czytałam, że są dekodery DVB-T2 z funkcją odbioru telewizji satelitarnej Canal+, tylko czy to się opłaca i czy taki dekoder w ogóle będzie czytał moją kartę abonencką???

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.05.2021 o 12:17, apvstudios napisał:
 
 

Ferguson T760i, obsługuje DVB-T2 i HEVC

Czy tuner obsługuje HBB TV? Czy można do listy kanałów dodać stacje internetowe (np. w Octagonie SF8008 Combo dodałem TV Republikę, problem jest natomiast z kanałami z YouTube)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...