Skocz do zawartości

CANAL+ online - oferta dla subskrybentów


kingofsouth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ta sytuacja dotycząca praw licencyjnych,  chyba najczęściej dotyczy TVP , jeśli mowa o streamingu ?

Z drugiej strony , widać że prawdopodobnie jest konkretna umowa między PC+ a TVP ( Seriale, Sport) , może kiedyś " legalnie" dołączą TVP1, 2 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Już drugi serial "czasowo zablokowany z powodów licencyjnych" na tvp seriale w c+ online. Obok Rancza, tym razem Rodzinka PL. Jednak kiepsko to wygląda. Wygląda na to, że z czasem w streamingu nie będzie żadnego ze współczesnych seriali tvp, jak tak dalej pójdzie... 

 

4 minuty temu, lukimann napisał:

Ta sytuacja dotycząca praw licencyjnych,  chyba najczęściej dotyczy TVP , jeśli mowa o streamingu ?

 

Nic w tym dziwnego.  To normlne w tego typu usługach ;)

W Vectrze Online kanał "Polsat News" tak samo wygląda sytuacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukimann napisał:

Ta sytuacja dotycząca praw licencyjnych,  chyba najczęściej dotyczy TVP , jeśli mowa o streamingu ?

Z drugiej strony , widać że prawdopodobnie jest konkretna umowa między PC+ a TVP ( Seriale, Sport) , może kiedyś " legalnie" dołączą TVP1, 2 ....

To jest w ogóle bardzo ciekawe, że kanały TVP 1 i TVP 2 są w takim "tworze" jak GonetTV, a nie ma ich właśnie w C+ online. Celowo używam takich słów, bo dla mnie GONET to może ambitna, ale pół - legalna usługa o dość kiepskiej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały TVP są także w Vectra Smart, Play Now czy WP Pilot na zasadach "must carry".

TVP się przed tym broni, ale zdanie KRRIT jest jasne - kanały te powinny być w tego typu usługach dostępne.

Z kolei TVN i Polsat (wraz z TV4) i Puls normalnie dogadują się na reemisję.

W obecnej sytuacji operatorzy nie respektujący tej zasady (tacy jak Canal+ Online) narażają się na 10% kary od rocznego przychodu.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/krrit-operatorzy-i-nadawcy-musza-stosowac-sie-do-zasady-must-carry-must-offer

Ipla z kolei zastosowała się do tego połowicznie - dali jak na razie tylko Polsat i TV4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Kanały TVP są także w Vectra Smart, Play Now czy WP Pilot na zasadach "must carry".

TVP się przed tym broni, ale zdanie KRRIT jest jasne - kanały te powinny być w tego typu usługach dostępne.

Z kolei TVN i Polsat (wraz z TV4) i Puls normalnie dogadują się na reemisję.

W obecnej sytuacji operatorzy nie respektujący tej zasady (tacy jak Canal+ Online) narażają się na 10% kary od rocznego przychodu.

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/krrit-operatorzy-i-nadawcy-musza-stosowac-sie-do-zasady-must-carry-must-offer

Czyli, wynika z tego, że C+  świadomie płaci za to, by ich nie emitować...Takie rzeczy tylko w PL ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

Ipla z kolei zastosowała się do tego połowicznie - dali jak na razie tylko Polsat i TV4.

 

Mocno połowicznie. Polsat i TV4 są dostępne w najniższej jakości w SD, zamiast w HD. Brak możliwości cofania kanału do 3h wstecz jak jest na innych stacjach.

Łaskawcy. Dobrze, że nie wpadli na pomysł, aby dać obraz czarno-biały i dźwięk w mono.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym Plus/ Polsat skutecznie zniechęcił mnie do Ipli.

Wybrałem usługę Play Now, z której jestem zadowolony.

5 minut temu, swordfish napisał:

 

Mocno połowicznie. Polsat i TV4 są dostępne w najniższej jakości w SD, zamiast w HD. Brak możliwości cofania kanału do 3h wstecz jak jest na innych stacjach.

Łaskawcy. Dobrze, że nie wpadli na pomysł, aby dać obraz czarno-biały i dźwięk w mono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w HD w ramach must carry bezumownie mogą być tylko TVP1 i TVP2 bo tak są emitowane naziemnie.

 

Choć oczywiście Polsat dla swoich kanałów mógłby zrobić lepszą jakość ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał:

Może na urodziny C+ wrzucą nowe okazje.

Urodziny już w niedzielę,  a obecną promocja do niedzieli ważna. Stąd też na urodzinową promocję bym nie liczył.  

 

Byli już tacy co zwiastowali te boxy za 199zł zamiast 299zł. Tygodnie mijają, a tu wciąż cena ta sama. ;) Może teraz coś się ruszy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kingofsouth napisał:

Podwyżkę 😂 ;)

NC/PC+ zawsze idzie pod prąd i już nie raz,  my abonenci nie zrozumieliśmy oferty jaka nam operator przedstawił ;)

Dlatego ja w grudniu zagłosuję portfelem.

Drażni mnie takie głupkowate podejście operatora ( ciągłe testy C+ Online, płatne opcje- kanały dodatkowe itd.) ale niektórym to pasuje :lol2:

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Liga sprawiedliwości z 2021 roku też jest na Canal+ OTT w zakładce HBO. Czy to znaczy, że premiery te które są na HBO Go też są w HBO OD?


Co w tym dziwnego? Zawsze tak jest.
Nie odpalałem tego filmu z aplikacji na swoim 55 calowym TV , ale z ciekawości sprawdziłem na smartfonie i max jakość to 720p z bitratem 2,449 kbps. Dosyć słabe parametry. No ale HBO OD takie ma w Canal+ przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...