Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, pavl6 napisał:

Absurdalne podejście. Jeżeli dany kanał nadaje na danym satelicie, którego widz odbiera i jest w ofercie tej platformy albo FTA to powinna być możliwość jego odbioru (a więc powinien być na liście).

Dlaczego? Wbrew pozorom nie pozbawione sensu. Przecież dekoder platformy x jest jej własnością i to tylko ona decyduje, co można na nim oglądać, a co nie. Normalne prawo własności.

 

Dlatego uważam, iż wpis @Sebek00 jest majstersztykiem w sposobie wytłumaczenia, czy powinna być możliwość oglądania wszystkich dostępnych kanałów FTA.

 

Zwłaszcza fragment:

"Bo przypomnę.  Ile to już razy słyszałem, że podniesienie danego kanału do HD nie ma "uzasadnienia biznesowego"🙂.

Czemu? Przecież to by było z korzyścią dla widza. Aaaa to by były Wasze pieniądze a obowiązkowe miejsce na liście to już cudze. Rozumiem."🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Sebek00 napisał:
 
 

 

Możesz go sobie wyszukać samodzielnie (CP) albo jak tak bardzo Ci zależy na danym kanale FTA kupić sobie własny odbiornik i oglądać 24H 🙂

Wolny wybór... a nie zaśmiecanie listy "wszystkim" czyimś kosztem  

Ja od lat oglądam tylko kanały FTA, stąd też nie nawykłem do tego, żeby ktoś decydował za mnie, który kanał, do którego mam technicznie dostęp, miałbym możliwośćź oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, A&G napisał:
 
 

Dlaczego? Wbrew pozorom nie pozbawione sensu. Przecież dekoder platformy x jest jej własnością i to tylko ona decyduje, co można na nim oglądać, a co nie. Normalne prawo własności.

 

Dlatego uważam, iż wpis @Sebek00 jest majstersztykiem w sposobie wytłumaczenia, czy powinna być możliwość oglądania wszystkich dostępnych kanałów FTA.

 

Zwłaszcza fragment:

"Bo przypomnę.  Ile to już razy słyszałem, że podniesienie danego kanału do HD nie ma "uzasadnienia biznesowego"🙂.

Czemu? Przecież to by było z korzyścią dla widza. Aaaa to by były Wasze pieniądze a obowiązkowe miejsce na liście to już cudze. Rozumiem."🙂

Decydują na takiej zasadzie, że kodują kanały, które mają w ofercie, a można je odkodować tylko za pomocą ich dekodera. Jak coś już jest odkodowane, to powinno być na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na sprawę tylko od strony abonenta to najlepiej jakby dekoder wyświetlał komunikat w stylu...

"Na satelicie pojawił się nowy kanał Music Box Polska pod jakim numerem chcesz drogi abonencie zapisać ten kanał w swoim dekoderze?"

Ale spójrzcie też na sprawę od drugiej strony czy będąc właścicielem jakiegoś biznesu chcieli byście aby ktoś waszym kosztem czerpał zyski.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy by mi nie przyszło do głowy, żeby utrudniać klientom dostęp do czegoś, co mogą przy okazji korzystania z moich usług mieć za darmo. I jakim moim kosztem? Jaki koszt ponosi platforma satelitarna, że ktoś płacąc za jej usługi, korzysta także z bezpłatnych kanałów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztem jest miejsce na liście oficjalnej operatora w jego dekoderach. Inni nadawcy płacą i negocjują lepsze pozycje na tej liście. Taki nowy kanał FTA miał by dostać miejsce na liście operatora za friko bo rozpoczął nadawanie na tym samym satelicie i jest dostępny do dodania na listę operatora. Poza tym wszyscy tutaj uważają że wystarczy że operator taki jak C+Polska, Polsat Box czy Orange TV doda kanał FTA do swojej listy bo jest już na danym satelicie i nadaje. Nie! Nadawca kanału z operatorem platformy na której liście miałby się znaleźć musi zawrzeć umowę z nim i na odwrót jeśli ma legalnie udostępniać jego sygnał w swojej ofercie. Takie jest prawo w tym własności. Sygnał nadawcy kanału np. Music Box Polska jest jego dobrem i bez jego zgody nikt nie może jego sygnału udostępniać w swoich pakietach czy zarabiać na udotępnianiu jego u siebie.

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadawca nie wynegocjuje lepszego miejsca, to powinien otrzymać gorsze. To nie operator platformy udostępnia sygnał, ale w tym wypadku satelita. Blokowanie dostępu do takiej stacji to tak jakby właściciel autostrady blokował zjazd, za pomocą którego można dojechać np. do Biedronki, bo on akurat na tym nie zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie rozumiesz nadal na czym to polega? Nowy kanał FTA na sat. HotBird jeśli nadaje to żaden operator pay TV w Polsce nie ma obowiązku jego dodania do swojej oficjalnej listy w dekoderach dla abonentów. Tylko po negocjacjach i podpisaniu stosownej umowy oraz w geście dobrej woli operatora. Oferta Canal+Polska SA, Polsat Box czy Orange TV oraz sieci kablowych to jest ich podwórko i to oni rządzą na tym podwórku a nie nadawcy i abonenci. Abonenci mogą cisnąć swojego operatora by ten dodał dany kanał do swojej oferty. Wtedy operatora jeśli nadawca danego kanału wyraża wolę chęci dodania do oferty tego operatora podejmuje negocjacje i podpisuje stosowną umowę, która jest jednocześnie zgodą na rozpowszechnianie sygnału danego nadawcy w ofercie danego operatora. Nie ma czegoś takiego że jak kanał już nadaje sobie z sat. HotBird to można bez niczego go dodać nawet wbrew woli nadawcy danego kanału FTA. Jest prawo i trzeba go przestrzegać. To tyle. Jak dalej nie rozumiesz to się poddaje w tłumaczeniu na czym polega problem. :-(

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pavl6 napisał:

Jak nadawca nie wynegocjuje lepszego miejsca, to powinien otrzymać gorsze. To nie operator platformy udostępnia sygnał, ale w tym wypadku satelita. Blokowanie dostępu do takiej stacji to tak jakby właściciel autostrady blokował zjazd, za pomocą którego można dojechać np. do Biedronki, bo on akurat na tym nie zarabia.

Niemożliwe? Sprzeczne z prawem własności? Nielogiczne?

 

Oto świeżutki przykład z mojego miasta. Biedronka postawiła sobie nowiuteńki sklep (budynek). Wybudowała dojazd, (...)"za pomocą którego można dojechać np. do Biedronki"(...). Ale właścicielem drogi dojazdowej do Biedronki i jej parkingu jest odrębna osoba prawna, która ... zablokowała wjazd, stawiając płot uniemożliwiający dojazd od strony swojej posesji, bo ... "(...)akurat na tym nie zarabia(...)".

 

To jest właśnie prawo własności !!!

 

Już rozumiesz? Nie muszę udostępniać mojej własności osobom (firmom, kanałom) trzecim, "(...) bo akurat na tym nie zarabia(m) (...)" i nikt mnie nie zmusi. I nie ważne, czy chodzi o moją autostradę, drogę dojazdową, plac, czy dekoder. Nie podpisaliśmy umowy o współpracy, nic nie muszę, a już na pewno nie muszę pomagać tobie (firmie x) zarabiać pieniędzy, nic z tego nie mając.

 

Wydaje mi się, iż z @pablo21 aż nader jasno wytłumaczyliśmy zasady udostępniania możliwości odbioru kanału x na wyłącznie moim (Cyfrowy Polsat SA) dekoderze.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablo21 napisał:
 
 
 
 
 
 

Widzę że nie rozumiesz nadal na czym to polega? Nowy kanał FTA na sat. HotBird jeśli nadaje to żaden operator pay TV w Polsce nie ma obowiązku jego dodania do swojej oficjalnej listy w dekoderach dla abonentów. Tylko po negocjacjach i podpisaniu stosownej umowy oraz w geście dobrej woli operatora. Oferta Canal+Polska SA, Polsat Box czy Orange TV oraz sieci kablowych to jest ich podwórko i to oni rządzą na tym podwórku a nie nadawcy i abonenci. Abonenci mogą cisnąć swojego operatora by ten dodał dany kanał do swojej oferty. Wtedy operatora jeśli nadawca danego kanału wyraża wolę chęci dodania do oferty tego operatora podejmuje negocjacje i podpisuje stosowną umowę, która jest jednocześnie zgodą na rozpowszechnianie sygnału danego nadawcy w ofercie danego operatora. Nie ma czegoś takiego że jak kanał już nadaje sobie z sat. HotBird to można bez niczego go dodać nawet wbrew woli nadawcy danego kanału FTA. Jest prawo i trzeba go przestrzegać. To tyle. Jak dalej nie rozumiesz to się poddaje w tłumaczeniu na czym polega problem. :-(

Jeżeli jakiś nadawca nie godził by się być dostępny dla wszystkich, to by nie nadawał FTA. Mam jeszcze lepsze porównanie - na tej zasadzie przeglądarki internetowe mogłyby wyjść z założenia, że za pomocą przeglądarki ich firmy można otwierać tylko strony internetowe do nich należące, a także te, których właściciele podpisali stosowne umowy z właścicielem przeglądarki, a pozostałych już nie. Szczęśliwie, gdyby ktoś wpadł na taki głupi pomysł, po prostu nikt by nie instalował jego przeglądarki.

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny po dojeździe z autostrady do biedry przykład z kosmosu.

Jak widać, zwłaszcza CP nie dodaje kanałów FTA i nieźle sobie radzą 🙂

Jest ryzyko, że jeśli dodadzą Music Box Polska to spadnie oglądalność ich kanałów muzycznych co przełoży się na mniejsze wpływy z reklam. Czy to naprawdę tak trudno pojąć?

Tak dzieje się w większości branż gospodarki, poprostu konkurencja.

Oczywiście można negocjować z dodaniem kanału na listę na jakiś tam warunkach, choć widać że CP to trudny negocjator. Albo poprostu nie interesuje ich zawieranie umów z pewnymi firmami i już. To ich wybór a nie Twój. 🙂

Zresztą taki fan kanałów FTA jak Ty już dawno powinien mieć swój własny sprzęt i się nie prosić 🙂 ja bym tak zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebek00 napisał:
 
 

Kolejny po dojeździe z autostrady do biedry przykład z kosmosu.

Jak widać, zwłaszcza CP nie dodaje kanałów FTA i nieźle sobie radzą 🙂

Jest ryzyko, że jeśli dodadzą Music Box Polska to spadnie oglądalność ich kanałów muzycznych co przełoży się na mniejsze wpływy z reklam. Czy to naprawdę tak trudno pojąć?

Tak dzieje się w większości branż gospodarki, poprostu konkurencja.

Oczywiście można negocjować z dodaniem kanału na listę na jakiś tam warunkach, choć widać że CP to trudny negocjator. Albo poprostu nie interesuje ich zawieranie umów z pewnymi firmami i już. To ich wybór a nie Twój. 🙂

Zresztą taki fan kanałów FTA jak Ty już dawno powinien mieć swój własny sprzęt i się nie prosić 🙂 ja bym tak zrobił. 

Nigdy nie miałem sprzętu platform satelitarnych. Nasza dyskusja mnie utwierdza w przekonaniu, że to słuszna droga :).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 września 2021 kanał Music Box Polska poszerzył swoje grono prezenterów stacji o trzecią osobą jest nim Patryk Skrzydło vel "LAV":

https://musicboxtv.pl/prezenterzy/

https://musicboxtv.pl/prezenterzy/lav/

Nowy prezenter zastąpił innego prezentera Tomasza Nakielskiego w prowadzeniu listy "Top Dance Chart". Tomasz Nakielski nadal prowadzi inne swoje programy takie jak: "Fresh Piątek" itd.

"LAV’ - Prezenter Top Dance Chart

LAV’ (właściwie Patryk Skrzydło). Raper, wokalista, producent muzyczny oraz songwriter

Wiele osób może kojarzyć LAV’ z jego wcześniejszych dokonań pod pseudonimem Kid, którego utwory osiągnęły milionowe wyświetlenia w serwisie YouTube. Jednak jego przełomowym momentem okazała się płyta “Wampiry” nagrana wspólnie z Tyminem, która odbiła się szerokim echem w polskim środowisku hip-hopowym, pieczętując całą jego dotychczasową działalność."

 

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...