Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Bloo411 napisał:

VIVA to grała dobrze w latach 90-tych, potem było coraz to gorzej po przejęciu przez ViacomCBS.

Z tym się częściowo nie zgadzam bo Viva zaczęła się staczać dopiero po zmianie logo na te ostre. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bloo411 napisał:

@Poland, chyba mylisz VIVY (tym bardziej, że Polska VIVA wystartowała w 2000 roku, a ja wspominam lata 90). Ja tu mówię o VIVIE Germany, bo VIVA Polska moim zdaniem nigdy dobra nie była. To była marna i niedorobiona podróbka wersja niemieckiej.

Być może się mylę ale moim zdaniem ogólnie ostatnie logo Vivy jest synonimem zmiany stacji  gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, truszek napisał:

Stacja ciekawie gra, jak kiedyś Viva, czasem podglądałem na Wp Pilot. Super, że już zawitali na Sat 🙂

Zgadzam się w pełni, dużo starszych utworów. Też zerkałem na WP pilot na swoim Smart tv na tej kanał. Ale fajnie że jest na sat. 🙂

1 godzinę temu, Bloo411 napisał:

VIVA to grała dobrze w latach 90-tych, potem było coraz to gorzej po przejęciu przez ViacomCBS.

Viacom kupił dużo później vive. Z tą podróbka to się nie zgodzę, to tak jakby nazwać Music Box polska podróbką rosyskiej wersji. A przecież w obu przypadkach to chyba był jeden ten sam nadawca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie kanał pojawił się na satelicie.  Bardzo szkoda, że pomimo zapowiedzi jest tylko w SD. Za to jest to jakaś ciekawa alternatywa. 
 
Co do jakości przekazu to nie jest najlepiej.
 
Wideo: 720x576, 1445kb/s
Audio: mp2, 48000Hz, 192 kb/s
 
Audio pomimo w miarę dobrego przekazu jest bardzo metaliczne i nie powala. 
 
Mam skromną nadzieję, że przekaz jednak poprawi parametry emisyjne. 
 
000.png
0002.png
0003.png

Edytowane przez IDTH
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bloo411 napisał:

Ale tylko niewielki % abonentów CP/Polsat Box potrafi sobie kanały FTA samemu wyszukać i dodać na listę.

Potrafi, czy nie, to nie ma większego znaczenia. Oficjalna lista operatora jest często pierwszym, a nawet jedynym źródłem informacji o danym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, IDTH napisał:

No nie ma przyjemności z oglądania takiego przekazu. Wersja internetowa jest o wiele lepsza.

Ile zapłacili, tyle dostali miejsca na nadawanie. Pretensje można mieć do Music Box, że poskąpili $ na większy bitrate video.

56 minut temu, IDTH napisał:

Za to jest to jakaś ciekawa alternatywa. 

 

Nie za wiele ma to wspólnego z alternatywą, tym bardziej, że muzyki alternatywnej tam nie uświadczysz. Za to sporo tam oklepańców, które masz na Eskach, 4funach etc.

Godzinę temu, Mati06 napisał:

Zgadzam się w pełni, dużo starszych utworów. Też zerkałem na WP pilot na swoim Smart tv na tej kanał. Ale fajnie że jest na sat. 🙂

Viacom kupił dużo później vive. Z tą podróbka to się nie zgodzę, to tak jakby nazwać Music Box polska podróbką rosyskiej wersji. A przecież w obu przypadkach to chyba był jeden ten sam nadawca? 

Viacom kupiło VIVĘ bodajże w 2004 roku. Chodziło mi o to, że VIVA Polska zawsze była marną kopią VIVA Germany. Tam sporo rzeczy było niedopracowane. Belki z podpisami do klipów. Zawsze im się wszystko rozjeżdżało, problem z polskimi znakami. Próbowali być jak VIVA matka, ale zawsze im to wychodziło tragicznie, włącznie z przeniesieniem niektórych programów z Niemiec do Polski, jak np. Interaktiv -> Pralnia.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, djrafik napisał:

Jakość obrazu słaba, 10 lat temu Eska TV nadawała w lepszej jakości ponad 4Mb/s, jakość kanałów muzycznych robi się co raz gorsza,

A czego innego oczekiwać jak się ilość kanałów muzycznych zwiększyła?

 

48 minut temu, IDTH napisał:

Co do jakości przekazu to nie jest najlepiej.

Śmiem się nie zgodzić, mają porównywalny (lub większy) bitrate z połową PL kanałów muzycznych z SAT. Aż dziwne, że nadają z tak wysokim bitrate. Dziwne, że startują z tak wysokim bitrate. Prędzej można by oczekiwać 0,9Mb/s niż 1,5Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...