Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam WifiBox+ za 0 zł jako dodatkowy dekoder (Multiroom Standard). Główny dekoder to 4K UltraBox+ (Jada) z dyskiem za 0 zł. Chcę wymienić WifiBox+. Na co i za ile mogę wymienić i czy muszę pisać reklamację na brak nc+go w dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.03.2024 o 12:10, ibook napisał(a):
Mam WifiBox+ za 0 zł jako dodatkowy dekoder (Multiroom Standard). Główny dekoder to 4K UltraBox+ (Jada) z dyskiem za 0 zł. Chcę wymienić WifiBox+. Na co i za ile mogę wymienić i czy muszę pisać reklamację na brak nc+go w dekoderze?

I co udało ci się wymienić?
 

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w Tapatalk opcję wyświetlenia modelu telefonu, z którego została wysłana wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wczoraj byłem u znajomych skonfigurować pilota Magic od LG tak by sterował dekoderem Wifibox+. Twierdza, że kiedyś to działało i przestało. Kupili nawet nowego pilota. Córka tych państwa wcześniej próbowała to robić wielokrotnie ale bez skutku. Sporo namieszali w telewizorze np. włączyli komunikaty głosowe ( co mocno może denerwować). Wyłączyli tez obsługę CEC. Niestety po jej włączeniu pilot dalej nie podjął pracy . Zrobiłem reset do fabrycznych zarówno dekodera jak i telewizora.
Nic to nie dało. Telewizor powinien automatycznie wykryć dekoder czego nie robi. Próba ręcznego wpisania dekodera platformy Canal+ też nic nie daje.
I tak się zastanawiam czy z tym dekoderem to w ogóle jest możliwe bo o ile kojarzę to nie ma on obsługi CEC. Wifi Premiumbox+ (ten z dyskiem) już tak.
Choć państwo twierdza , że to działało. I innego dekodera nie kojarzą, wymiany też co potwierdzają dokumenty , które mają od Canal.
Po ręcznym ustawieniu dekodera w menu telewizora jest komunikat, że jest to główny dekoder (tzn trudno to nazwać komunikatem - po prostu ptaszek przy informacji "Główny dekoder". Zatem sugeruje to co napisałem, że obsługa jest możliwa ale przy Wifi Premiumbox+. Próbowalismy zadzwonić na infolinię ale pani konsultant (po konsultacji z kimś u nich) w sumie nic konkretnego nie powiedziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujesz wymianę na nowy dekoder tak jak sam przypuszczałem. Rozmawiałem jeszxcze z kolega , który lata pracował w APS Cyfry plus i powiedział, ze przyczyna braku działania pilota magic mogła być aktualizacja oprogramowania wifiboxa. na poprzednim działało na nowym przestało... Ale tak czy owak to tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą że ''podobno'' ma ale problem w tym że często nie działa albo ma problem ze współpracą z TV. Czasami aktualizacja dekodera powoduje problemy zamiast  ich rozwiązywać. 

To normalny problem z działaniem HDMI-CEC u każdego operatora z większością dekoderów. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2024 o 07:36, G2000 napisał(a):

Takie coś mi dzisiaj wyskoczyło po włączeniu.

wifibox.jpg

No właśnie ta aktualizacja mogła coś popsuć.  Opcji "Sterowanie telewizorem " szukałem i nie znalazłem. Owszem jest taka i to dobrze widoczna w tych 4K. Spojrzę jeszcze na to u sąsiadki, która na odmianę miała inny problem z Wifiboxem mianowicie dwukrotnie skasował jej się kod Multiroom. Miała zapisany ale kilkukrotna próba wpisania go z pilota skutkowała komunikatem o błędnym kodzie. Po telefonie do BOK puścili aktywację i kod wszedł dokładnie taki sam jaki był zapisany. Może ktoś potrafi wyjasnić ten ostatni problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dr.STech napisał(a):

Słabo szukasz, w menu stawienia, ustawienia sd jest sterowanie telewizorem

Istotnie u sąsiadki kilka godzin temu znalazłem tą opcję. Co prawda jest ona w ustawieniach SD ale może włączy CEC. Nie udało mi się dodzwonić do tych znajomych ale jak się uda poinformuje o wynikach.

Ponawiam pytanie o kod multiroom u sąsiadki...

Edytowane przez darek.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darek.s @kamileq950

dotychczas wystarczyło na czacie po zalogowaniu w strefie Canal+ powołać się na brak dostępu do nc+go. Wtedy konsultant zaznaczał w systemie opcję wymiany wifiboxa na inny dekoder wspierający usługi online bezpłatnie. Teraz to prawdopodobnie będzie Dualbox, który jest o niebo lepszy od Wifiboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, darek.s napisał(a):

Istotnie u sąsiadki kilka godzin temu znalazłem tą opcję. Co prawda jest ona w ustawieniach SD ale może włączy CEC.

 

Sprawdzili i nic to nie dało. Opcja jest w SD i rzeczywiście włącza sterowanie 12V na 8-mej nodze Eurozłącza. Z HDMI i CEC raczej nic wspólnego niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...