Skocz do zawartości

WiFiBox+ (Sagemcom DSIW74)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oba dekodery ale nie korzystam z wifi tylko przewodowo są podłączone do routera. Jednak jeśli miałbym wybierać jeden to oczywiście Wifipremium box, nawet jeśli nie korzystasz z funkcji nagrywania to i tak będziesz zadowolony z niego. Wifibox jest ok ale jest bardzo ociężały i ma swoje humory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Te dekodery mają podstawową wadę, nie wiem czy to było omawiane już.

Dlaczego po włożeniu pendriva chcą go od razu  formatować ? Ja częściej odtwarzam własne nagrania na TV niż nagrywam. Przy pomyłce w naciśnięciu klawiszy można łatwo zniszczyć swoje pliki.

Próbowałem zastosować pendrive z blokadą zapisu (a właściwie czytnik kart pamięci) i to dziadostwo nie chce odtwarzać plików przy blokadzie zapisu ?

Kontaktowałem się BOK nc++ ale człowiek nie rozumiał problemu, nie kumał .

Da się to jakoś rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy inne dekodery też tak mają ?


TV bez możliwości zapisu odczytuje pliki z blokadą zapisu na tym czytniku kart.


Pytałem serwis Samsunga i podobno TV z możliwością zapisu -PVR nie pytają o formatowanie tuż po włożeniu pendriva do złącza USB . Można odtwarzać bez pytań o formatowanie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe czy inne dekodery też tak mają ?

TV bez możliwości zapisu odczytuje pliki z blokadą zapisu na tym czytniku kart.

Pytałem serwis Samsunga i podobno TV z możliwością zapisu -PVR nie pytają o formatowanie tuż po włożeniu pendriva do złącza USB . Można odtwarzać bez pytań o formatowanie.

 

wszystkie dekodery "operatorskie" tak mają i muszą tak mieć, gdyż co do zasady prawa do treści audiowizualnych nie pozwalają na rejestrację, a jeśli już to pod warunkiem, że odtworzenie odbywa się na tym samy urządzeniu, na którym zagrano materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaja bo nie formatuja, proste.

Na pewno nie formatują w trybie "media player" czyli odczytu danych z dysku i dekodery "operatorskie" (w tym te od nc+) też nie formatują dysku w tm trybie. Ale przy zapisie powinny formatować, jeśli miałby być zgodne z wymogami właścicieli praw do treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianBod

Przeczytaj z uwagą mój pierwszy post.

„Dlaczego po włożeniu pendriva chcą go od razu  formatować ? Ja częściej odtwarzam własne nagrania na TV niż nagrywam. Przy pomyłce w naciśnięciu klawiszy można łatwo zniszczyć swoje pliki. „

To nie ma nic wspólnego z prawami autorskimi . Nie mam nic przeciwko żeby dekoder zadał pytanie o formatowania jeśli chciałbym coś nagrywać.

Poza tym co to ma wspólnego z tym że dekoder nie odczytuje moich plików w trybie „media player” jeśli mój nośnik pamięci ma zablokowany zapis i jest w trybie tylko do odczytu ?

Podczas podłączenia czytnika kart z zablokowanym zapisem wykrywa go i pyta standardowo czy formatować czy nie ,daję że „nie” , potem wchodzę do media player i mam komunikat że „ nie wykryto żadnych urządzeń USB ani DLNA”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AdrianBod

Przeczytaj z uwagą mój pierwszy post.

„Dlaczego po włożeniu pendriva chcą go od razu  formatować ? Ja częściej odtwarzam własne nagrania na TV niż nagrywam. Przy pomyłce w naciśnięciu klawiszy można łatwo zniszczyć swoje pliki. „

To nie ma nic wspólnego z prawami autorskimi . Nie mam nic przeciwko żeby dekoder zadał pytanie o formatowania jeśli chciałbym coś nagrywać.

Poza tym co to ma wspólnego z tym że dekoder nie odczytuje moich plików w trybie „media player” jeśli mój nośnik pamięci ma zablokowany zapis i jest w trybie tylko do odczytu ?

Podczas podłączenia czytnika kart z zablokowanym zapisem wykrywa go i pyta standardowo czy formatować czy nie ,daję że „nie” , potem wchodzę do media player i mam komunikat że „ nie wykryto żadnych urządzeń USB ani DLNA”.

 

Tyle, że po podłączeniu pendriva dekoder musi "wiedzieć", czy ma go używać do time-shift (czyli do nagrywania) i stąd to zapytanie o formatowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że po podłączeniu pendriva dekoder musi "wiedzieć", czy ma go używać do time-shift (czyli do nagrywania) i stąd to zapytanie o formatowanie.

 

 

Po podłączeniu do dekodera nie musi wiedzieć . Dowie się jeśli wejdę w menu „media player” ,że chcę odtwarzać własne pliki.

Jeśli będę chciał nagrać program TV to też się o tym dowie. Wtedy powinien być komunikat że trzeba sformatować jeśli chcesz nagrywać i jeśli ten pendrive nie jest jeszcze sformatowany przez dekoder..

 

Każdy sam wie co włożyć do portu USB -chcę nagrywać to pen sformatowany przez dekoder , chcę odtwarzać w media player to inny penndrive.

Te TV Samsung też nagrywają ,formatują i odtwarzają i nie zadają takich pytań po każdym włożeniu pendriva sformatowanym w VFAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do dekodera nie musi wiedzieć . Dowie się jeśli wejdę w menu „media player” ,że chcę odtwarzać własne pliki.

Jeśli będę chciał nagrać program TV to też się o tym dowie. Wtedy powinien być komunikat że trzeba sformatować jeśli chcesz nagrywać i jeśli ten pendrive nie jest jeszcze sformatowany przez dekoder..

 

Każdy sam wie co włożyć do portu USB -chcę nagrywać to pen sformatowany przez dekoder , chcę odtwarzać w media player to inny penndrive.

Te TV Samsung też nagrywają ,formatują i odtwarzają i nie zadają takich pytań po każdym włożeniu pendriva sformatowanym w VFAT.

Ale dekodery (w tym te od nc+) mają domyślnie włączoną funkcję "time shift", czyli z założenia rozpoczynają nagrywanie na każdym nośniku, który jest włożony do USB. Myslę, że operatorzy zakładają (poniekąd słusznie moim zdaniem), że w większości przypadków taka jest właśnie intencja użytkownika, więc oprogramowanie dekodera wspiera właśnie ten, najbardziej prawdopodobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziabolek7

Płacą ci za pisanie głupot jaj w poście 1014, jak nie masz pojęcia o niczym to nie zabieraj głosu. Masz ponad 3000 postów równie durnych ? Jak czegoś nie wiesz to nie pisz jakbyś był znawcą tematu.

@AdrianBod

Ja myślę że bardziej interesujące od funkcji „time shift” dla wielu użytkowników jest funkcja nagrywania interesujących filmów czy programów- jako magnetowid cyfrowy. Wszystko można ustawić w menu dekodera. Po ewentualnym sformatowaniu ten dekoder niczego u mnie nie nagrywa.

Dla mnie ta próba formatowania za każdym razem jest przegięciem firmy Sagem i inni producenci sprzętu tego nie stosują.

Bardziej rozsądnym rozwiązaniem byłyby 2 porty USB -jeden do nagrywania drugi do odtwarzania własnych zdjęć czy filmów. Inni producenci zezwalają na zakładanie np. 2 partycji na dysku- jedna do nagrywania , 2-ga do odtwarzania własnych nagrań z kamerek czy aparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do dekodera wifibox+ Sagemcom dysk HDD 500GB, sformatowało, wypróbowałem nagrywanie i odtwarzanie, wszystko OK.

Nagrałem ok. 3% pojemności. Na drugi dzień nagrywanie nie działa - sprawdzam, a HDD nagrane w 100% (nie wiem czym), bez żadnego komunikatu.

W MENU ustawione na HDD automatyczne (ale wypróbowałem też ręczne). Widzę, że nawet przy wyłączonym dekoderze HDD mruga tzn port USB jest aktywny.

W efekcie nigdy nie wiem, czy mi zrealizuje zaprogramowane nagranie czy nie. Co jest? Da się coś zrobić? Może timeshift bruździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...