Skocz do zawartości

Eska TV i Eska TV Extra


RETROJAM500
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że dla rozgłosu. Tak samo jak z M. Garrixem "The Only Way Is Up" albo z DallasK "Show Me".

 

Co do zmian: Eska TV jakoś mnie nie przekonywała. Owszem, każdy ma inny gust (muzyczny). Wiele fajnych nut się pojawiało, ale i tak Eska TV jak i Radio ESKA na siłę wpychają się w target gimnazjalistów i właśnie to mi nie pasuje. Promują jakieś polskie "gwiazdeczki jednego hitu" czy śpiewający szołbiznesowy [beep] zza granicy. Nie są zbyt ambitni, ale oglądalność mają dobrą, więc przy umocnionej pozycji w DVB-T robić rebrand i zaczynać wszystko od nowa? To wygląda jak samobójstwo. Mam nadzieję, że liczą się ze możliwym spadkiem i to bolesnym. Może nie mam jakiegoś super sentymentu do Eski TV, ale jednak wolałbym tą "ósemkę" za Polo TV.

 

Ciekawi mnie: co na to KRRIT? Przecież ten niby przetarg był na stację muzyczną, więc jakim prawem teraz mogą gmerać w warunkach koncesji? Rozumiem, że Polo TV też uważają za kanał "muzyczny", ale tam jest prezentowany - można powiedzieć - jeden gatunek i na dodatek niezbyt ambitny. Sytuacja z Polsatem Sport News jest inna, bo Polsat miał wolną rękę przy wyborze kanału i postawili na PSN.

 

Jedno jest pewne: już niedługo, brak sportu i muzyki w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie: co na to KRRIT? Przecież ten niby przetarg był na stację muzyczną, więc jakim prawem teraz mogą gmerać w warunkach koncesji?

Nieprawda. W pierwszym konkursie na MUX-1, nie było tematycznych kryteriów wyboru. Mógł się zgłosić praktycznie każdy kanał. I niekoniecznie musiały wygrać muzyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konkurs wygrało Kino Polska Nostalgia, dopiero za nie weszło Polo TV, które raczej ma inny profil niż zwycięzca konkursu. Więc jeżeli KRRiT nie zgodzi się na zmianę zapisów koncesyjnych Eski, to za Polo już powinna się zgodzić. Ale tym pewnie ZPR nie jest zainteresowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy oficjalne potwierdzenie tego, o czym kiedyś pisałem. DVB-T zaszkodziło Esce TV. Eska TV jako kanał satelitarny osiągnęła prawdziwy sukces, ale po wejściu do DVB-T obniżyła swój poziom, czego główną przyczyną były większe koszty utrzymania. Co prawda poprawiły się znacząco wyniki oglądalności, ale jednak od kanału dostępnego w ogólnopolskim multipleksie oczekuje sie czegoś więcej. Dlatego ZPR uznało, że rebranding na kanał muzyczno - rozrywkowy może przekroczyć granice możliwości Eski TV. Może nawet w tym celu Ósemka TV będzie pierwszym kodowanym kanałem ZPR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież to było wiadome od początku, że kanał muzyczny pewnej bariery nie przekroczy i nie ma tu nic odkrywczego@Mr Chiquit

 

@Mr .Chiquita

Ale KRRiT umotywowywała dlaczego wybrała taki a nie inny kanał i wcale nie napisała, że dlatego, że Benbenek to kumpel Dworaka, wieś lubi tańczyć i śpiewać przy takich hitach itp. - ona konkretnie wskazała przesłanki, które zdecydowały o tej decyzji (choć można się domyślać, że rzeczywistość opisuje pierwsza część wypowiedzi). I teraz co mają powiedzieć inny jak np. 4Fun.TV, który miał podobną ofertę jak startował i przegrał pewnie przez przesłanki niemerytoryczne?

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego my mamy gorzej? Np. Czechy (mniejsze od Polski!) mają kilka kanałów muzycznych (Ocko, Ocko Gold itd.) i CT Sport za darmo a my, Polacy nie dość że mamy mierne Polo TV, to za kilka miesięcy prawdopodobnie stracimy Eskę TV i Polsat Sport News na rzecz powtórkowych gniotów, a za TVP Sport musimy płacić :(

Edytowane przez manieq01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chodzi o to żeby zarobić na miejscu w NTC, przy kanale muzycznym wiecej sie nie da. Ta całą przemiana w Osemka tv jest chyba (nie wiem??) dlatego ze nie da sie wycofać ESKA tv i wstawić w to miejsce Ósemka tv. Bardzo ciekawi mnie co zrobia z marką ESKA TV, może ruszą potem z tylko satelitarną wersją albo rebranding HipHop na ESKA TV . Satelitarna ESKA TV też miałaby spokojnie udziały minimum na poziomie 4funTV.

Edytowane przez dilf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ciężko w to uwierzyć, że to się dzieje naprawdę. Syndrom MTV dopadł też Eskę, dobrze, że chociaż nazwę zmieniają. Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że "programy rozrywkowe" przyciągną większą liczbę odbiorców. Ja osobiście wolę puścić muzykę w telewizji, niż słuchać [beep]skich programów typu "Szkoła" czy "Nastoletnie matki". Kolejny przykła na to, jak bardzo liczy się widz.

Edytowane przez varsovie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rotalplus

Żadne przesłanki nie mówiły o konieczności wyboru kanału muzycznego. Przykładem jest sytuacja z Kino Polska Nostalgia i Polo TV. Po rezygnacji tego pierwszego, wcale ponownie nie wybrano filmowego kanału. Także, TTV, ATM Rozrywka, Eska i Polo, nie muszą trzymać się sztywno swoich ram. Wygrali bardziej nadawcy, niż ich propozycje. Dopiero w kolejnych konkursach liczyła się tematyka kanałów.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NÓFKI SZTUKI - 15.04.16. (15:00 - 16:00)

Anna Naklab - Whole

VIDEO - Alay

DJ Antoine Feat. Jay Sean - Weekend Love

Daughtry - Torches

Luvbuk - Best Is Yet To Come

Penthox Ft. Paul Rey - Give It Away

MAGIC! Ft. Sean Paul - Lay You Down Easy

DJ Snake Ft. Bipolar Sunshine - Middle

Iggy Azalea - Team

Mesajah - Wolne

Walk The Moon - Work This Body

Tsalikis Feat. Mohombi - Ole

Ariana Grande - Dangerous Woman

=============================
Dzisiaj w "#Najlepszym programie" będą: Wojciech Drewniak z Historii Bez Cenzury, finaliści #wszkolegramy, Alvaro Soler, który wystąpi na żywo w programie i DJ ROMI, który zagra nam before pod koniec programu.

===========================
#NAJLEPSZY PROGRAM - 15.04.16. (16:00 - 18:00)
Major Lazer Feat. Nyla & Fuse ODG - Light It Up (Remix)
Willy William - Ego
Avicii vs. Lenny Kravitz - Superlove
Thomas Jack - Rivers
Margaret - Cool Me Down
MICAR - Brothers In Arms
Tinie Tempah Ft. Zara Larsson - Girls Like
INNA - Rendez Vous
Alan Walker - Faded
Justin Bieber - Sorry
Little Mix Feat. Jason Derulo - Secret Love Song
Robin Schulz & Richard Judge - Show Me Love
=============================

Mini set DJ'a ADAMUSA z zeszłego tygodnia: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10154946370423438&id=363768588437


===========================
NA PROPSIE - 15.04.16. (21:00 - 22:00)
Kuba Knap - Patrz Pod Nogi - Bez Nerwów, Bez Złudzeń
Dwa Sławy - Gettin' Money
Hurragun - Z Miasta Do Miasta
Łona & Webber - Nie Pytaj Nas
Bisz & Małpa & Zeus - Wrócę Tu
HZD/HAZZIDY 9000 DNI - Wydeptane Scieżki
Solar - Reset (Freestyle) (cenzura)
Hemp Gru Ft. Żary JLB - Jedność
Pezet - Co Mam Powiedzieć
Tau - Pinokyo
Tede - Nie Banglasz
Tubas Składowski Feat. Spinache - Każdy
Sobota - Tańcz Głupia
=======================
Jak widać żadnej zagranicznej piosenki nie było. Znalazły się powtórki.
Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLSKA LISTA ( 16.04.16r. ) 1000 - 1100 PREMIERA

   

 

 

10 Patryk Kumór - Nigdy nie jest tak

9 Ania Dąbrowska - W głowie 

8 Ewa Farna - Tu

7 Lanberry - Każdy moment

6 Video - Alay / Natalia Szroeder - Lustra

5 Grubson - Dzungla

4 Mesajah - Wolne 

3 Lemon - Spójrz

2 Kaliber 44 - Nieodwracalne zmiany

1 Natalia Nykiel - Bądź duży

 

Eska puszcza miejsce 6 a po nim są reklamy następnie znowu puszczają 6 mogliby to ogarnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEEKEND SPECJALNY: LATYNOSKIE KLIMATY - 16.04.16. (15:00 - 17:00)

#25. Don Omar Feat. Pitbull & Lucenzo  - Danza kuduro (2011)

#24. J. Balvin - Ginza (2015)

#23. Faydee - Maria (2014)

#22. Juan Magan - Mariah (2009)

#21. Rihanna - Te Amo (2010)

#20. Mario Bischin - Macarena (2012)

#19. Nicole Cherry Feat. Mohombi - Vive La Vida (2015)

#18. Tom Boxer & Morena - Vamos A Bailar (2014)

#17. Nicky Jam & Enrique Iglesias - El Perdon (2015)

#16. DJ Samuel Kimko - La Zumbera (2013)

#15. Mia Martina - Latin Moon (2011)

#14. Alvaro Soler - El Mismo Sol (2015)

#13. Loona - El Tiburon (2011)

#12. Shakira - Loca (2011)

#11. Marquess - La Vida Es Limonada (2008)

#10. Andrea Banica Ft. Dony - Samba (2009)

#9. Nicky Jam - Hasta El Amanecer (2016)

#8. Richard Grey & Nari & Milani - Mas Que Nada (2012)

#7. INNA - Caliente (2012)

#6. Shakira - Addicted To You (2012)

#5. Don Omar - Pura Vida (2014)

#4. Enrique Iglesias - Ayer (2011)

#3. Juanes - La Camisa Negra (2005)

#2. Wisin & Yandel Ft. Jennifer Lopez - Follow The Leader (2011)

#1. Enrique Iglesias Ft. Sean Paul - Bailando (2014)

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...