Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Einsfestival HD to nie nadaje ( jak piszesz ) w MPEG2 tylko w H.264/MPEG-4 AVC .Sygnał wideo jest w rozdzielczości 1280x720 pikseli i 50 klatek (720p50) .

Jeżeli chodzi o Pace PVR , ma go mój zięć i twierdzę , że daleko mu do Samsunga , taką samą opinię wyraża mój zięć ( a powinien bronić swojego tunera ) i córka . Poza tym wszyscy patrzą na to samo , ale każdy widzi już inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej opinii to właśnie menu w Samsungu jest wspaniałe : bardzo czytelne , umożliwia zmianę wszystkich kolorów w całym menu oraz w EPG ( żaden inny tuner tego nie ma ) , najprostszy sposób na dodanie nowego transpondera i satelity , możliwość skanowania pojedynczego transpondera , mnogość już zainstalowanych satelit , manipulowanie listami kanałów i ich układem , oddzielne listy radio- tv przełączane jednym klawiszem , stop-klatka , dowolne dodawanie kanałów FTA do swoich list , wyjście component ( coraz rzadziej spotykane ) i wiele innych przydatnych funkcji . Gdyby miał jeszcze łączność z internetem to żaden , ale to żaden tuner ze wszystkich platform nie dorównał by temu tunerowi . Nie pisze o wewnętrznej nagrywarce z prostej przyczyny - nie ma co nagrywać. I jeszcze jedna funkcja - timer , włącza i wyłącza tuner kiedy chcemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder swoją budową nawiązywał do tunerów sat. tej firmy,dlatego tyle w nim możliwości.Choć by sygnał component na na eurozłonczu odziedziczony ze swojego poprzednika 305G,co było wtedy nowością wśród dekoderow .Funkcje tą posiadały jedynie tunery satelitarne.Podobnie funkcjonajne i dające swobodę użytkownikowi były jeszcze Echostary,które równierz zachowywały większość funkcji tunerów sat. tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diodę ugasili w nowszym sofcie. A może ktoś kumaty w elektronice stwierdzi czy jest jakaś szansa na uwolnienie tego dekodera? Osbługę dysków itp

Wiem że nie ma USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mówicie o tym dekoderze w czasie przeszłym jak w żałobie jakiejś - normalnie chyba tunery działają i odbierają wszystkie kanały, można korzystać z pełnej oferty w prepaid jak i na umowę, nawet ostatnio była porcja "odnowionych" u dystrybutorów i chyba rozeszły się jak ciepłe bułki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po 3,5 letniej służbie padł mi ten dekoder, dziś już naprawiony. Bałem się właśnie, że awaria mogłaby okazać się poważna a CP wcisnąłby mi coś ze swojej produkcji. Znając inne dekodery tej Platwormy z pełną świadomością stwierdzam, że ten model jest prawdziwym " mercedesem " wśród innych wyrobów. Zgadzam się całkowicie z opinią mirko1801.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Według mojej opinii to właśnie menu w Samsungu jest wspaniałe : bardzo czytelne , umożliwia zmianę wszystkich kolorów w całym menu oraz w EPG ( żaden inny tuner tego nie ma ) , najprostszy sposób na dodanie nowego transpondera i satelity , możliwość skanowania pojedynczego transpondera , mnogość już zainstalowanych satelit , manipulowanie listami kanałów i ich układem ...

Mam Samsunga DSB-S305G i gdyby była taka możliwość, to chętnie wymieniłbym go na Samsunga DSB-H370G. W związku z tym chcę zapytać, czy w tym tunerze do LIST ULUBIONYCH dodawane są obowiązkowo jakieś kanały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jest możliwość sortowania od A do Z , według transponderów , według satelity , według operatora . I co jest ważne - tuner ten ma możliwość zmiany formatu obrazu z każdego podłączenia ( euroscard , component , HDMI ) , a funkcji tej nie ma żaden inny tuner ( inne mają tylko przez HDMI i component ) , nawet Samsung 305 . Jak coś więcej to pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym tunerze wykasować transponder? Zrobił się mi niezły bałagan a transpondery mogę tylko dodać a usunąć nie. Czy w ogóle jest taka możliwość???

 

 

Nie wiem dlaczego ale mam jakieś subiektywne odczucie że obraz HD na tym dekoderze jest jakiś taki ... lepszy , bardziej plastyczny ... niż na ADB 2850st. Ale zaznaczam że to moje bardzo subiektywne odczucie ... W końcu to sygnał cyfrowy więc w zasadzie chyba różnicy być nie powinno ...

 

Nie no proszę Cię :brawo: na dekoderach N obraz to bajka w porównaniu z innym dekoderami platform. To tylko Twoje jakieś subiektywne odczucie że obraz HD na tym dekoderze jest jakiś taki ... lepszy bo tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego transpondera nie usuniesz całkowicie tylko kanały zapisane na tym transponderze

 

No właśnie... Wiem że usunąć kanały mogę, owszem ale potem przy automatycznym wyszukiwaniu znajdują się ponownie. Chodzi o to że mam kilka transponderów różniących się niewiele częstotliwością i tuner traktuje to jako osobny transponder a tym samym wyszukuje podwójnie. Na przykład mam na Astrze 28 transponder który jest także na Eurobirdzie (to ta sama pozycja satelitarna jak wiadomo) no i mam podwójnie kanały. Dlatego mam bałagan. W normalnych tunerach nie ma problemów z kasowaniem transponderów. Czy jest szansa na jakąś poprawkę w nowym sofcie który kiedyś może wyjdzie? Gdzie napisać taką propozycję? Do Samsunga czy Polsatu? Do tych drugich mam mieszane uczucia bo mam wrażenie że nie będą wiedzieli o co mi chodzi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...