Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dodać niekodowane kanał HD z astry ... oprócz Einsfestival HD nie wyłapuje ZDF , Anixe i co tam jeszcze jest free HD ... łapie paczkę polskich kanałów TVP fta z Astry :shock:

 

Oprócz tego przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych ... i nie mam niczego z Hot - Bird :) Ani nieczego nie wyszukuje , wywaliło w kosmos całą listę CP ... mam tylko kanały z atsry. Wybrałem tryb DiSEqC B . Mam monoblocka :)

 

W ogóle nie łapie sygnału z Hot - Bird ... ;/ w nbox ustawienie tego monoblocka to był pikuś ... Teraz wyszukuje kanały z astry i wrzuca je na listę , z hot - birda nie wyszkuje nic ... brak sygnału ... oszaleję :jupi:

 

EDIT:

 

Ok chyba ogarnąłem ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tylko nie mogę zmieniać modulacji z DVB na DVB-S2 ... przeskakuje mi tą opcję ;/ Zapewne to jest przyczyną nie wyszukiwania tych kanałów FTA HD ;/

 

EDIT:

 

Instalacja > Skanowanie Transponderów > Satelita - Astra 1, Użyj TR - Nowy. Po tych ustawieniach wpisujesz wszystkie parametry transpondera. Opcja Modulation daje się przestawić bez problemu.

 

Fajnie ale dalej nie działa ... Znajdę gdzieś konkretne informację na temat częstotliwości itd kanałów nadawanych z astry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od niedawna abonentem CP.Dostałem dekoder samsunga DSB-H370G.Moim zdaniem nie ma lepszego na rynku.Poprzednio miałem dekoder "n"ki.Samsung jest rewelacyjny!Samodzielne przeszukanie transponderów ( u mnie LNB A-astra,B-HB) daje mi ogromna satysfakcję.Układanie własnych list,wyrzucanie "śmieci",cudowne menu i EPG,doskonały obraz ( u mnie przez przewód HDMI) oraz błyskawiczne uruchamianie i wbudowany zasilacz to czyni z tego dekodera mistrza.Nie przeszkadza mi brak wyświetlacza oraz niedopracowany moim zdaniem pilot (małe,szare przyciski,brak kolorystyki na przyciskach).Jestem z tego dekodera bardzo zadowolony chociaż myślałem na początku gdy go otrzymałem,że dostałem urządzenie wycofane z obiegu z powodu jego wad.Na koniec mam pytanie:czy CP aktualizował oprogramowanie tego dekodera?Na Astrze i HB nie ma aktualizacji w związku z tym to moje pytanie.Dla mnie oprogramowanie jest jak na razie super ale jakby pojawiło się coś nowszego to z chęcią bym zobaczył dalsze udoskonalenie tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne raz jeszcze ! Za okazaną cierpliwość i bardzo konstruktywną pomoc :)

cudowne menu i EPG,doskonały obraz

Chyba trochę cię poniosło ? Wygląd belki z informacjami o kanale jest koszmarny ... Ten szary zaokrąglony z prawej element, bijący pikselami po oczach przeraża :D . Szkoda że nie ma funkcjonalności PVR ... poza tym w zasadzie mogę się zgodzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd belki z informacjami o kanale jest koszmarny ... Ten szary zaokrąglony z prawej element, bijący pikselami po oczach przeraża :D . Szkoda że nie ma funkcjonalności PVR ... poza tym w zasadzie mogę się zgodzić :wink:

 

Wszystkie kolory można zmienić - ustawić po swojemu . Menu , EPG , kolor belki i po zmianie jest całkiem przyzwoity wygląd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Jest możliwość aby ustawić dekoder tak aby po włączeniu power przy włączonym tv od razu satelita się uruchamiała bez potrzeby ustawiania TV na port HDMI . Pamiętam , , że kiedyś miałem dekoder Echostat i jak wyłączałem go to na tv automatycznie włączało się np. DVB-t a jak włączałem dekoder to automatycznie włączała sie cyfra. Można temu jakoś zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba po części zależy od telewizora. Bo ja na przykład mam tylko ten dekoder podpięty pod wejście HDMI w telewizorze, i jeżeli zostawię na tym wejściu, to tak mi się uruchomi następnego dnia. Niestety kabel HDMI nie ma takiego sterowania jak kabel EURO, i nie przełączy się automatycznie, po włączeniu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wyciągnąłem zakurzony dekoder po 1,5roku z szafy i zgłasza "BLAD 09 problem z kartą", aktualizacja: "nie można zaktualizowac oprogramowania", choć kanaly FTA działają, ale zastanawiałem sie opłacic prepaid, ale w tej sytuacji...

probowałem ponowic sygnał przez icok ale nie da sie: "Status operacji: 201 - brak nadanych pakiet?w".

czy da sie cos z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak należy wykonać telefon do TCOK. Jeżeli jesteś właścicielem dekodera i on jest na ciebie zarejestrowany i nie ma żadnych zaległości na koncie to konsultant ponowi ci sygnał a ty zostawisz włączony dekoder na kanale 21. W ICOK sam nie ponowisz sygnału, bo nie masz żadnego pakietu nadanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...