Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie jakaś lista wpadła. Raczej te listy powtarzają, ale nie trafiłem wcześniej.

Mocno podobne do zestawu z soboty, ale parę fajnych momentów i jeden klip, który trafiłem pierwszy raz - De'Lacy - Hideaway, mmmm... zacny klasyk :) Być może La Bouche było też pierwszy raz, ale to akurat oczywisty klasyk, więc mogło mi umknąć.

 

Było tak (bold, moje wybory)

Top 50 90s Dance Classics (2021-02-19)

50. Sash! - Encore Une Fois
49. Haddaway - Life
48. Black Box - I Don't Know Anybody Else
47. Bucketheads - The Bomb!
46. Alex Party - Don't Give Me Your Life
45. Technotronic - Get Up
44. 2 Unlimited - Tribal Dance
43. Janet Jackson - Together Again
42. Dr. Alban - Sing Hallelujah
41. Army of Lovers - Crucified
40. De'Lacy - Hideaway (wincyj! WINCYJ!!!)
39. Phats & Small - Turn Around
38. Daft Punk - Around The World
37. Deee-Lite - Groove Is In The Heart
36. Moloko - Bring It Back (Boris Dlugosch Musical Mix)
35. Ultra Naté - Free
34. MC Sar & The Real McCoy - Another Night
33. Aqua - Doctor Jones
32. Captain Hollywood Project - More and More
31. K.W.S. - Please Don't Go
30. Scatman John - Scatman
29. Wamdue Project - King of My Castle
28. Pet Shop Boys - Go West
27. Billie Ray Martin - Your Loving Arms (wincyj! WINCYJ!!!)
26. Faithless - Insomnia
25. Nightcrawlers - Push The Feeling On
24. Livin' Joy - Don't Stop Movin'
23. Dario G - Sunchyme
22. Underworld - Born Slippy
21. Madonna - Vogue
20. Corona - Rhythm of The Night
19. Urban Cookie Collective - The Key, The Secret
18. Robin S - Show Me Love
17. Whigfield - Saturday Night
16. Stardust - Music Sounds Better With You
15. Sash! ft. Rodriguez - Ecuador
14. La Bouche - Be My Lover
13. Aqua - Barbie Girl
12. 2 Unlimited - No Limit
11. Run DMC vs. Jason Nevins - It's Like That
10. Cher - Believe
9. Dr. Alban - It's My Life
8. Crystal Waters - Gypsy Woman
7. Culture Beat - Mr. Vain
6. Robert Miles - Children
5. Rednex - Cotton Eye Joe
4. Eiffel 65 - Blue (Da Ba Dee)
3. Everything But The Girl - Missing (Todd Terry Mix)
2. Haddaway - What Is Love
1. Snap - Rhythm Is A Dancer

 

Wybory dyskusyjne bym powiedział, ale to taka lista zrobiona na podstawie niczego, więc i kolejność jest jaka jest.

 

Skromna ilość ZAP-ków.

 

Spoiler

87845.jpg

 

87846.jpg

 

87847.jpg

 

87848.jpg

 

  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Army of Lovers puścili to jestem pozytywnie zaskoczony. MTV ich 4 klipy puszczało non stop. Na dodatek jest to pierwszy raz kiedy na stacji Viacomu widzę ten klip z płytą. Tym bardziej, że w oryginalnych strapach była płyta - tak samo z 2 Unlimited "Tribal Dance", Captain Hollywood "More and More". Lou Bega oraz Madonna "Beautiful Stranger" też był puszczany przez MTV z płytą. Najbardziej zaskoczyła mnie płyta w klipie Madonny, który leci codziennie hahaha "Beautiful Stranger" - od tygodnia w puste miejsce wpisane jest THE SPY WHO SHAGGED ME OST. Wcześniej myślałem, że nie ma płyty, bo słowo "Sha**ed" dla brytoli podlega cenzurze (tak zrobili w "American Woman" L. Kravitza hahahaha). W Ultra Nate też jest jakaś dziwna nazwa płyty... Ciekawe czy jakikolwiek klip MR President puszczą, bo Coco Jamboo w Hitlist UK w 1997 roku się pojawiło i MTV ten klip kilka razy puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djrafik napisał:

Jak na razie 90% numerów to same oklepańce, jak już brytole wyszli z UE to powinni oddać prowadzenie tego kanału do NL lub DE, bo jak razie cała playlista to takie słabe 3/10 jeśli chodzi o całe lata 90's

It is a pity that the serbian-croatian branch of MTV was closed. They would be able to make a good channel out of MTV 90s if this channel was given to them to manage. And main problem is not based on British politics sphere (UE, etc.) - main problem is based on British VIACOM's management. At the moment, the British branch of MTV began to "wake up" little by little (for example, the gradual enrichment of the MTV 80s clip base). I hope that they will increase clip base on MTV 90s in the future, too. So far, these are dreams, but time will tell ...

I would also like a good video bitrate and 4:3 for MTV 90s by analogy with MTV 80s

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 1993andrey1993 napisał:

 

I would also like a good video bitrate and 4:3 for MTV 90s by analogy with MTV 80s

Nie wyobrażam sobie stałego formatu 4:3 na MTV 90s. To byłoby bez sensu bo połowa klipów była kręcona w 16:9 więc jakby to wyglądało... Co najwyżej klipy nakręcone w 4:3 mogłyby lecieć w oryginale ale kanał musi być w 16:9. Zresztą aktualnie te poprzycinane klipy jakoś mi specjalnie nie przeszkadzają. Da się to oglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 21:26, lotus napisał:

połowa klipów była kręcona w 16:9 więc jakby to wyglądało...

 

Tu muszę zaprotestować ;) Widać po ZAP-ach, które wrzucam - ze wszystkiego co wstawiłem do tej pory tylko 3 klipy były faktycznie w 16:9, reszta to są ścięte 4:3. Nawet po 2000 roku jakaś część klipów była nadal kręcona w 4:3, No Doubt - It's My Life z 2003 - 4:3, Kylie Minogue - Come Into My Life z 2001 - 4:3, Gwen Stefani - What You Waiting For? z 2004 - 4:3. Bardzo wiele z tego, co na YouTube jest niby w 16:9 jest po prostu ścięte. Z czasem też pewnie zapominamy, gdy oglądamy raz po raz przerobione i poucinane kopie... Patrząc na nagrania z VHS z VIVY z 2001 roku powiedziałbym, że wtedy gdzieś połowa to było nadal 4:3, a niektóre w jakichś formatach kompletnie egzotycznych, np. Mick Jagger - God Gave Me Everything to ani nie było 4:3, ani 16:9, bo gdy przeskaluję do 16:9, to mi wylatuje nieco za ekran.

VIVA Polska przeszła do 16:9... dopiero w lipcu 2012 (no, fakt, że akurat oni wyjątkowo przysnęli). Zdecydowanie w latach .90 panowało 4:3 i zaryzykowałbym stwierdzenie, że tak zrobiono z 90% klipów (albo i więcej), a resztę - w 4:3 z czarnymi pasami, co zmienia tylko tyle, że pasy można dziś bezpiecznie przyciąć i wyzoomować bez straty treści (ale wychodzą rozmazane, bo jednak rozdzielczość na koniec zostaje ogryzkiem tego, co powinno być).

 

Jeszcze przy MTV Rocks emisja w 16:9 dla tego kanału miała spory, głęboki sens, ale teraz to nie rozumiem celu, gdy muszą majstrować przy praktycznie wszystkich klipach. Gdyby chociaż ich nie psuli, nie "tracili" zawartości. Tak to co robią to dla mnie wandalizm. Aż dziwię się, że nikt im się nie czepił. Dorobić własny obrazek do muzyki jest ciężko, ale wziąć i popsuć czyiś to nie problem? Tylko do nich nikt nie uderzy. Zresztą prędzej się spodziewam, że 80s przerzucą na taki sam "16:9", niestety...

 

10 godzin temu, Bytesize napisał:

@MR Orbita: wspominałeś ostatnio, że fajnie jakby wygrzebali "One and One " Roberta Milesa. Dziś natrafiłem na ten kawałek, więc pewnie będą go w kółko teraz puszczać.

No, ładnie mnie załatwili, teraz nie mogę napisać, że źle grają, bo zagrali co chciałem :P Przypadek oczywiście, ale zabawnie się złożyło ;) Doceniam. Poszło chyba jakoś koło 16 i były tam dwie nowości - wygrzebali jeszcze jednego Willa Smitha, jakby go brakowało... Na MTV 80s zresztą też kapnęło w podobnym czasie i też dość ciekawie, zapraszam do sąsiedniego wątku ;) Może przypadek, a może akurat przyszedł człowiek z pendrive pełnym nowości i wgrał :lol2: Ale że to był pendrive o małej pojemności, tak ze 2 GB maks., to szybko się zapełnił i nowości było niezbyt dużo ;) (żarcik)

 

Jako że widzę, że ZAP-ki cieszą się niesłabnącą popularnością, to parę różnych rzeczy, Robert Miles też i wspomniany Will Smith jako The Fresh Prince, parę rzeczy o których wspominałem wcześniej, ale jakoś nie wyzapowałem.

 

Z poniższego zestawu w 16:9 są tylko dwa: Air (był oryginalnie z czarnymi pasami) oraz George Michael, któremu zresztą jak widzę sknocili proporcje, ten teledysk był w takim formacie bym powiedział kinowym, chociaż może tak to wtedy dostarczono w latach .90, nie za bardzo pamiętam...

 

Spoiler

87871.jpg

 

87872.jpg

 

87873.jpg

 

87874.jpg

 

87875.jpg

 

87876.jpg

 

87877.jpg

 

87878.jpg

 

87879.jpg

 

87880.jpg

 

87881.jpg

 

87882.jpg

 

87883.jpg

 

87884.jpg

 

87885.jpg

 

87886.jpg

 

87887.jpg

 

87888.jpg

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Orbita no fakt, może przesadziłem z tą proporcją pół na pół klipów nagranych w formacie 16:9 ale jednak trochę ich było. Tak na szybko odpaliłem moją bibliotekę z oryginalnymi klipami z MTV Europe i natknąłem się na czarne pasy na górze i na dole przy takich klipach:

 

La Bouche - Sweet Dreams

U96 - Das Boot

Cappella - You and Me

Baby D - Let me be your fantasy 

The KLF - Last Train to Trancentral

2 Brothers on the 4th Floor - Dreams

Cappella - Move on Baby

Pharao - World of Magic

The KLF - 3 AM Eternal

Cappella - U Got 2 Let the Music 

Maxx - Get-A-Way

B.G. The Prince of Rap - The Colour of my Dreams

Ace Of Base - Wheel of Fortune

U96 - Love sees no Colour

Anticappella - Move your Body

Culture Beat - Anything

Doop - Doop

Haddaway - Rock my Heart

U96 - Inside your Dreams

Dr. Alban - Sing Hallelujah

The Beloved - Sweet Harmony

UB40 - (I can't help) Falling in Love with You

Haddaway - What is Love

Roxette - Sleeping in my Car

East 17 - It's Alright

Jam & Spoon feat. Plavka - Right in the Night

Ace Of Base - Don't turn Around 

All 4 One - I swear

Whigfield - Another Day

Rednex - Old Pop in an Oak

Mark' Oh - Tears Don't lie

M-People - Moving on up 

Captain Hollywood Project - Impossible

Bryan Adams - Please forgive me

Meat Loaf - I'd do Anything for Love

DJ Bobo - Love is all around

 

To tylko ułamek tego co chciałbym mieć w dobrej jakości w oryginale z MTV Europe ale tych teledysków 16:9 czy 14:9 wcale nie było tak mało wg mnie. 

Oczywiście nie znaczy to, że wszystkie te teledyski powyżej zostały nagrane w 16:9 ale jednak czarne pasy są ewidentnie widoczne a wyznacznikiem jest dla mnie znaczek MTV wzdłuż albo raczej wszerz którego przechodzą te właśnie pasy. Co ciekawe na każdym klipie na innej wysokości. Mi to oczywiście nie przeszkadza bo oglądam to w oryginalnym formacie 4:3, dla takich zapaleńców jak my dodatkowo dodaje to uroku ale biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy nadawania to wielu ludziom może przeszkadzać taki letterbox z pasami po bokach i na górze więc pewnie lepiej dla większości widzów jest tak jak aktualnie nadaje MTV 90s. Taki kompromis. Przynajmniej nie rozciągają nienaturalnie obrazu w poziomie jak niektórzy nadawcy praktykują. 

 

 

 

Edytowane przez lotus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki będą nadawać z UK nie zobaczysz na tym kanale teledysków Westbama, Marushy, Mark'OH, Magic Affair, Music Instructor, Charly Lownoise & Menthal Theo, DJ Sakin & Friends, Da Hool, Touche, Mythos N DJ Cosmo, Dj Quicksilver'a, DUNE, Scooter, RMB, Blumchen, DJ Bobo, U96, Das Modul ....  

Z tą playlistą kanał mógłby nadawać jako  MTV 90s UK tylko w UK, dla kontynentalnej Europy kompletnie się nie nadaje!!

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawcy ci należą do pasme „Back For Good” niemieckiego MTV. Ale nie wszyscy wykonawcy z twojej listy są na tym MTV - to po pierwsze, a po drugie niestety tylko 1-2 klipy dla każdego artysty. Jak sprawić, by niemiecki VIACOM działał „na maksa” - nie wiem ...

Nawiasem mówiąc, Niemcy mają bazę klipów z kanału TMF. Widziałem jeden klip z belkami TMF w pasme „Back For Good”

 

To, co widziałem w niemieckim MTV w "Back For Good" i w ich weekendy:

Spoiler

Westbam & Dr. Motte - Sunshine
Westbam & Dr. Motte - Love Parade
Das Modul - Kleine Maus (byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem ten klip na ich kanale)
Das Modul - Computerliebe
Marusha - Somewhere Over The Rainbow (niestety tylko 1 klip; jesienią 2016 roku na MTV Adria widziałem 3 videoklipy Marushy: „Secret”, „Deep” i „Raveland” - wszystkie trzy nagrania były z belkami MTV Europe)
Charly Lownoise & Mental Theo - Wonderful Days (dostali to wideo w czasach VIVA w 2018, teraz grają to wideo w niemieckim MTV)
Da Hool - Meet Her At Love Parade
Mark'Oh - Tears Don't Lie
Mark'Oh - Droste Hörst Du Mich
Dune - Hardcore Vibes
Dune - I Can't Stop Raving
Dune - Rainbow To The Stars
RMB - Spring
Blumchen - Herz An Herz (dostali to wideo w czasach VIVA w grudne 2018, teraz grają to wideo w niemieckim MTV)
DJ Bobo - Everybody
DJ Bobo - Freedom
DJ Bobo - This is a Party
U96 - Das Boot

 

Edytowane przez 1993andrey1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej myślę, że niemiecka i holenderska baza klipów zostały połączone. Bo jeżeli czasem porównać wersje klipów, które grają obecnie na MTV Germany do tych, które były na TMF i VIVIE Germany, to widać, ze korzystają z klipów z obu baz.

 

Ale wracając do MTV 90s: to oczywiście prawda, że póki nadają z UK, to nie ma co liczyć na bogatszą bazę klipów. W ostatnich latach jakoś nie wykazywali się przesadną kreatywnością, jeżeli chodzi o kanały muzyczne MTV. Dlatego też szanse na zmiany są bardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu oznacza, że sygnał jest w SD i zgodnie ze specyfikacją wysyła informacje o swoim aspect ratio np. dla tych co mają podpięte tunery przez złącze SCART :).

 

Natomiast np. CP pcha taki sygnał z widoczną linią WSS do swoich usług OTT, ktorym oglądanie via eurozłącze nie grozi, o czym pisałem w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ShadowMan napisał:

Ja bardziej myślę, że niemiecka i holenderska baza klipów zostały połączone. Bo jeżeli czasem porównać wersje klipów, które grają obecnie na MTV Germany do tych, które były na TMF i VIVIE Germany, to widać, ze korzystają z klipów z obu baz.

Oto co zauważyłem - zjednoczone byly bazy w Polsce, Niemczech i Francji, dlatego są mecze na klipach z belkami MTV Europe

Na przykład:
Motley Crue - Girls Girls Girls - bylo z belkami MTV Europe na kanalach MTV Hits FR (2020) i MTV Germany (2020)
Womack & Womack - Teardrops - bylo z belkami MTV Europe na kanalach MTV Idol FR (2015) i MTV Germany (2020)
Coolio & 40 Thevz - C U When U Get There - bylo z belkami MTV Europe na kanalach VH1 Polska (2015) i MTV Germany (2020)
Może ktoś inny widział zbiegi okoliczności w klipach z MTV Europe na tych kanałach? Proszę uzupełnić mój listę.

Jest jeszcze jeden interesujący fakt: tematyczne bloki "Top 50" (czyli VH1 Weekend) ktore byly wyemitowane na antenie VH1 Polska po zmianie w VI+1 w 2015 roku - również byly na VH1 Denmark (klipy i ich kolejność byly takie same) . Okazuje się, że bazy w Polsce i Danii pokrywają się.

 

Godzinę temu, ShadowMan napisał:

Ale wracając do MTV 90s: to oczywiście prawda, że póki nadają z UK, to nie ma co liczyć na bogatszą bazę klipów. W ostatnich latach jakoś nie wykazywali się przesadną kreatywnością, jeżeli chodzi o kanały muzyczne MTV. Dlatego też szanse na zmiany są bardzo małe.

Jak mówią w Rosji: „Nadzieja umiera ostatnia” - jest tylko nadzieja, że MTV 90s się polepszy

Edytowane przez 1993andrey1993
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się wydaje albo odkurzyli parę kawałków rzadziej widywanych przeze mnie. Dzisiaj po 20. poleciał ładny secik jak dla mnie:

 

Diana King - Shy Guy (oryginalna wersja klipu sprzed Bad Boys) 

Freak Power - Turn On, Tune In, Cope Out

Gabrielle - Dreams 

 

Później po 21. w paśmie "Alternative 90s Anthems" jeszcze kilka fajnych klipów poleciało:

 

Soundgarden - Black Hole Sun

Blind Melon - No Rain 

Guns N' Roses - You Could Be Mine

Skunk Anansie - Hedonism

Oasis - Wonderwall

 

No a po 22. w Ultimate 90s Playlist:

 

Ace Od Base - All that she wants

Billie Myers - Kiss the Rain

Chris Isaak - Wicked Game

Olive - You're not alone

UB40 - Kingston Town

The Pretenders - I'll Stand by You

Roxette - Joyride

Soup Dragons - I'm Free

Reef - Place Your Hands

Jay-Z - Hard Knock Life

Mariah Carey - Fantasy 

 

Dawno nie oglądałem MTV 90s ale dzisiaj małe zaskoczenie na plus, jak dla mnie taka kwintesencja lat 90, sporo klipów widziałem tutaj po raz pierwszy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2021 o 19:32, saszkacz napisał:

Ale w NL to przeciez juz nie ma oddzialu MTV European, tam zostal chyba tylko oddzial lokalny na Holandie, tylko Czechy czy Warszawa zostają wiec prędzej u nas ten kanał tworzyć. 

  Ukryj zawartość

 

 

 

 

 

 

To może warto atakować polski oddział MTV z sugestią aby przejęli prowadzenie tego kanału. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...