Skocz do zawartości

Układ kanałów Polsat Box – dyskusja ogólna


Rexroth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem już bliski takiego podejścia. jeszcze nie dawno próbowałem tłumaczyć, ciągnąć rozmowę, ale jak zacząłem dostawać dokładnie takie same odpowiedzi na inne zapytania to zrozumiałem że to nie ma sensu. Nie wiem po co trzymają tych ludzi na etatach, a może to jacyś wirtualni pracownicy a tak na prawdę odpowiada nam jakiś super nowoczesny (jak dekodery CP) system :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak zapowiedział przedstawiciel Cyfrowego Polsatu @michaelpl na shoutboxie tvpolsat.info, trwają pracę nad nową listą kanałów dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu, więc za jakiś czas możemy się spodziewać nowej listy kanałów. Tu ten tekst (z poprawami):

 

@redaktor, trwają pracę nad, że tak powiem "nową układanką listy" dla wszystkich abonentów Cyfrowego Polsatu... trwają burzliwe co i jak i na jakim kanale, generalnie ma być poukładane tematycznie... ale c

redaktor, wiesz... generalnie w chwili obecnej w Cyfrowym Polsacie trwa wieeelllkkkaaa reorganizacja dosłownie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile im zajmie czasu praca nad nową listą?

Powiem ci tylko tyle, że jak miałem dekoder Echostar dsb616, to robiłem w nim chyba ze 20 razy własną istę, i za każdą razom mi się coś :censored: a to był dwa kanały pod tymi samymi numerami, a to coś innego znowu, a jak w końcu miałem ułożoną elegancko to znowu wszystko się zepsuło bo chciałem ulepszyć dodając nowe kanały.... :lol:

Teraz nie mam tego problemu lista jest fabryczna i trzeba oglądać jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj też powiem co nieco.

Dekoder CP miałem jeszcze za czasów jak nie było w ofercie TVP później AXN-ów Eurosportów itd. Wówczas człowiek który kupił abo CP to może i nie cieszył się jak dziecko ale cieszył się że ma dostęp do większej ilości kanałów po polsku. Jakoś później na rynek wchodziły Echostary 606 to na tamte czasy był luksus :!:

Edytor własnej listy. Podłączenie max 4 satelit :!: Każdy kto w mniejszym stopniu umiał obsłużyć menu sam sobie ustawiał listę wg własnych potrzeb. Jedynym wtedy minusem były zmiany parametrów nadawania. Główna lista aktualizowała się sama na Ulubionej wszystko trzeba było robić samemu. Od wejścia Echostarów z dyskiem właśnie wszystko się zaczęło czyli blokada na "własne listy" wtedy to można było to jakoś przełknąć bo ile wtedy było kanałów w ofercie. Wg mnie najlepsza lista była wtedy jak w ofercie było 3-4 kanały HD. Kanał HD zaraz za jego odpowiednikiem SD. Ale ilu wtedy ludzi miało dekodery HD :shock:.

Teraz nawiązując do obecnej chwili. Dekoderów HD coraz więcej. Z własnych obserwacji czy to kolegów czy to kogoś z rodziny itd. ludzie nauczeni są PRZEŁĄCZANIA kanałów. Każdy woli pyknąć dwa/trzy razy z Polsatu na TVP lub parę razy więcej na TVN. Aktualnie nie jestem już posiadaczem Ich dekodera i nie wiem co na jakim kanale jest. Kto z nich żeby nie ja wiedział o np promocji która był pod koniec tamtego roku tzn. było więcej kanałów + parę kanałów HD. NIKT bo:

1. Wiedzieli jaki mają pakiet a kanały HD? Co to kanał HD Ja tego nie opłacam. Gdzie to jest ? :shock:

2. Pozycja kanałów można powiedzieć śmieszna. Proszę sami powiedzieć komuś starszemu (babci, dziadkowi) niech sobie włączy POLSAT HD na kanale 100.

 

Czyli krótko. Lista powinna być ułożona:

1. Tematycznie i tam mogą te swoje polsatowskie kanały ustawić na pierwszych miejscach

2. Kanały HD przy odpowiednikach SD. Teraz wielu ludzi ma Familijny HD a kanałów HD na oczy nie widział bo są ulokowane gdzieś na 100-którymś tam kanale

3. Oczywiście aktualizacja parametrów kanałów widmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrick z komentarzy na pewnej cytowanej wczesniej stronie ;) Rozbawiło mnie to więc cytuję tutaj. To dobre podsumowanie całokształtu pracy CP nad swoją listą. Pewnie przesuną xxxVOD wcześniej i na tym skończą się remanenty. No może FashionTV naprawią.

ARD Das Erste też wypadałoby jakoś naprawić podobnie jak RTR Sport (może tutaj dać RTR Planeta) oraz paczkę kanałów RTV-SLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na liście zawsze się znajdzie, bo można zrobić reorganizację listy... Gorzej z miejscem na satelicie na nowe kanały :] Z tych co wymieniłeś, to tylko TV1000, Religia TV i ESKA już są dostępne na satelicie i nie byłoby problemu, a resztę trzeba by gdzieś umieścić - pytanie tylko gdzie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na liście zawsze się znajdzie, bo można zrobić reorganizację listy... Gorzej z miejscem na satelicie na nowe kanały :] Z tych co wymieniłeś, to tylko TV1000, Religia TV i ESKA już są dostępne na satelicie i nie byłoby problemu, a resztę trzeba by gdzieś umieścić - pytanie tylko gdzie :]

Może nie wiesz ale TV1000 jest na transponderze należącym to Telekomunikacji Polskiej a więc wszystkie są w DVB-S2. Krótko mówiąc TV1000 musi wrócić gdzieś na tp CP.

Jak CP nie ma miejsca na transponderach to niech zacznie pobierać sygnał z innych transponderów Cyfra + lub N
Od Cyfry jeszcze ujdzie ale 85% kanałów z N znajduje się na transponderch DVB-S2 czyli HD. A wiadomo czym to pachnie - Nie wszyscy mają dekoder HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...