Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w moim odczuciu od dzisiaj moc mux3 jest mniejsza niż w czasach testów, kiedy to wszyscy krzyczeli że "na pewno nie ma 15 kW"

 

w czasie testów mogłoby nawet 20-25 kW bo naprawdę wszędzie luzem łapałem mux3, a odkąd nadaje oficjalne 15 kW to już gorzej z tym jest, odbiera dobrze ale tylko bliżej ściany od strony Chwaszczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dało mi się złapać sygnał na Samsungu T220HD (Mpeg2), ale tylko z Kisielic (kanał 46) - odległość 94 km. Nie wiem jaka moc sygnału bo nie mam takiej opcji w tv. Wyszukuje 5 kanałów i jest tylko dźwięk. A z Chwaszczyna (odległość 14 km) nic nie łapie. Macie jakiś pomysł dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadają dobrą "mocą" K-48, 690MHz, pasmo 8MHz.

Sygnał 55, jakość 95, na antenie Telkom-Telmor Digit 1 bierna.

5 kanałów TV, bez radio. :brawo:

Właśnie myślę o tej antenie którą Ty posiadasz , czy możesz napisać w jakiej dzielnicy mieszkasz? Z drugiej strony chcę rozdzielić sygnał na dwa tv i zastanawiam się czy może lepiej będzie zakupić Digit Aktiv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dało mi się złapać sygnał na Samsungu T220HD (Mpeg2), ale tylko z Kisielic (kanał 46) - odległość 94 km. Nie wiem jaka moc sygnału bo nie mam takiej opcji w tv. Wyszukuje 5 kanałów i jest tylko dźwięk. A z Chwaszczyna (odległość 14 km) nic nie łapie. Macie jakiś pomysł dlaczego?

Mam Sharpa 46x8e z MPEG2 i z Chwaszczyna tez nie mam dźwięku - lokalizacja Mosty gm.Kosakowo, czyżby sygnał słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ile zasieg ma taki nadajnik, bo mieszkam 90km od Trojmiasta i zastanawiam sie czy cos zlapie

 

"nowy22" ty nic chyba nie zlapiesz, bo MPEG4 jest wymagany w Polsce

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

witam serdecznie

Dzis postanowilem zrobic probe na moim tv LG 32 LD 350 i antenie szerokopasmowej telkom telmor ASR-860 P25. Efekt znakomity dodam, ze mieszkam w Pelplinie czyli kilkadziesiat km od Chwaszczyna. Udalo sie zlapac piec pr. DTV (TVP1,TVP2,TVPInfo,KULTURA,HISTORIA). Pozostaje tylko poczekac do grudnia o ile sie nie myle, kiedy to dolacza pozostale programy komercyjne :)

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Info Gdańsk pasmo lokalne nadaje już "prawie" w 16:9, tzn. ma wszystkie znaki i logo przystosowane pod 16:9 ale nadal nadaje w letterboxie

 

za to samo TVP Info nawet letterboxa nie ma i logo wychodzi im na 4:3

 

ciekawe czy chociaż pasma lokalne pozwolą studiu w Gdańsku nadawać w 16:9 skoro cała TVP info jest archaiczna jak dinozaury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lista jest moderowana przez C+ ja mam hd bez pvr i ten sam numer 3 kanały , ale odbieram , myśle że celowo usuneli żeby na liście obok siebie nie było dublowane 2 razy tvp1 tvp2 bo tak by było , a zostawili pozostałe, czekać co dalej będzie jak mux-y pozostałe polecą . ale ważne że tvp GDAN SK mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak odbierałem w czasie testów na PVR C+, tak teraz ciągle brak sygnału.... Myślę, że to wina C+ niż słabego sygnału, bo wczoraj były dwa kanały i było OK, a dzisiaj 3 i :censored:

 

Mam to samo (Kartuzy). Antena siatkowa na balkonie, tuner wbudowany w TV. Wygląda na to, że od wczoraj zmniejszyli poziom sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam niecałe 20 km od Gdańska, posiadam dvb-t Wiwa HD100, zwykła antena siatkowa (bez wzmacniacza) skierowana na Gdańsk i odbieram wszystkie 5 kanałów i wyświetla 82% Jakości. Prawdopodobnie gdybym przekręcił ją trochę w lewo, bardziej na Gdynię jakość sygnału mogła by wzrosnąć, jednak póki co nie widzę takiej potrzeby gdyż jakość obrazu jest naprawdę zadowalająca, zwłaszcza przy audycjach nadawanych w 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Na PVR C+ świecą 3 programy - ale dopiero po przeprogramowaniu.

Myślę, że z PVR jest tak, że dekoder C+ porównuje dostępny sygnał ze swoją "bazą danych" i ściąga / zapisuje tylko te kanały, które w tej bazie są. Mała zmiana np. FEC (porównuję to transmisji satelitarnej, standardów naziemnej nie znam) i zonk - dekoder ma program na liście, ale nie jest w stanie go odebrać. A wystarczyłoby proste skanowanie eteru - i wszystko śmigałoby bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam 45km na wschód od Gdańska - bez problemu złapałem 3 kanały, natomiast tvp 1 i tvp2 nie było.

poczytaj o muxach i calym DVB-T bo to co piszesz to brednie, nie mozna z tego samego muxa "złapać" 3 z 5 stacji :jupi: łapiesz wszystkie, ale jak ich nie widzisz to wina... zgaduję.... tunera cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam około 10 km od nadajnika w chwaszczynie dokładnie dzielnica Oliwa odbieram w analogu TVP1/2/3 z anteny siatkowej skierowaną na chwaszczyno bez wzmacniacza dawna pozostałośc wisi na wysokosci 1 piętra za oknem.

TV LCD SAMSUNG LE37C530 Odbiór DTV DVB - T / C, MPEG4 i nie łapie mi Mux3

automatycznie /ręcznie niby stopuje przy 48k ale nic nie znajduje.Co za diabeł może być????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...