Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

diana: do 15km ale odbiór tam też musisz mieć mocny, bo w całym Trójmieście można złapać tego mux3 byle czym, nawet słabymi antenami pokojowymi nie mówiąc o antenach zewnętrznych.

 

za 5 dni oficjalny start paczki dla nas z mux3

 

a za 2 miesiące już w końcu ruszy mux2 z mocą aż 100 kW i będziemy mieli komplet 100% programów z DVB-T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od dziś zwiększyli moc mux3 do docelowego 15 kW, bo odbieram w całym domu jeszcze mocniej i stabilniej niż wcześniej, tzn. teraz nawet na mega-amatorskiej antenie (pionowy drut na kablu z zestawu tunera usb) odbieram stabilny sygnał nawet w piwnicy itp. Wcześniej tam nieraz rwało (co dla mnie było oczywiste).

 

Mam 5x kanałów: tvp 1, 2, gdańsk, historia i kultura. Nadal brak TVP Polonia, ale o tym że ona ma być to tylko satkurier pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tylko 2 stacje (a nadaje 5) i do tego sygnał niestabilny to prędzej wina PVR cyfry niż nadajnika, lepiej kup sobie za 100zl jakis tuner HD na usb i na kompie będzie latać, chyba że mieszkasz gdzieś daleko daleko daleko 150km od Trójmiasta to święta woda nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wygląda tak ja mam odb. C+ philips HD bez pvr. a mieszkam 5 km od nadajnika i widzę go z okna odbieram nawet na kabelku wetkniętym w gniazdo o dł 5cm bez szarpania pełen kryształ. ale nawet używając anteny łapie tylko tvp1 i tvp 2 . trzeba popytac innych user'ów tego sprzętu jak to działa na DVB-t w kraju. Ja podejrzewam że cyfra ma tylko na liście kanałów na razie te 2 i je tylko łapie. może to się zmieni po 27 kiedy zaktualizują liste kanałów i będą zawarte te 2 , a może się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro u 2 osób z dekoderami CYFRY są tylko te 2 kanały, to znaczy że cyfra ma na liście tylko te 2 stacje

 

 

u mnie na tunerze USB oraz również na TV łapie już 5 kanałów, wszystko ok z dzwiekem i obrazem, w momencie startu 27.10 nawet nic sie nie zmieni bo nie mają juz co dodać/poprawić :) 5 lat obiecywali TVP HD, a nagle przed startem zabłysneli komercją za pieniądze z abonamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość wszystkich programów : 704x576.

Działa już 16/9 na wszysktich programach.

 

Bitraty dla ciekawskich:

TVP1 3480Mb/s

TVP2 3480 Mb/s

TVP Info 2440 Mb/s

TVP Historia oraz TVP Kultura 2980 Mb/s

 

Audio dla wszystkich kanałów 192 kb/s.

Audio dla DD : 384 kb/s.

 

Jest nadawane tygodniowe EPG dla programów dostępnych w muxie.

 

DD 5.1 napewno będzie uruchamiane w czasie koncertów i filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...