Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczesniej mialem jakis snieg jak lecial program z Wawy,

miałeś "śnieg" na obrazie cyfrowym ? :) a to ciekawe...

 

 

już emitel dodał oficjalnie mux3 dla Gdańska:

http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_N1B

wlasciwie to takie kropki i znow zreszta sa,wydaje mi sie ze w oddziale TVP GDANSK cos niezacyfrowa puszczaja sygnal TVP INFO WARSZAWA,gdy puszczaja swoj lokalny program obraz jest bardzo dobry czysty.Wczoraj zapewne na chwile z Chwaszczyna puscili bezposrednio sygnal TVP INFO z Wawy stad obraz byl bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy o ile wiem mpeg2 nawet nie widzi mocy nadajnika mpeg4, tak przynajmniej mam na satelicie jak transponder nadaje w mpeg4 to jak włącze ręcznie mpeg2 to mam 0% a jak włącze mpeg4 to mam 96% mocy

 

kup se na allegro tuner USB z dvb-t HD mpeg4, są po 100zł i dziala mi lepiej niz nowoczesne roczne telewizory LG / Samsung w domu z tunerami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie to nie zależy od MPEG-4, że "nie widzi", tylko od DVB-S/DVB-S2. Jeśli ktoś nadawałby w DVB-S i MPEG-4, to tuner satelitarny ma sygnał. W DVB-T nie ma takiego podziału. Tuner nawet jeśli jest tylko MPEG-2 to powinien pokazać siłę i jakość sygnału - jedynie nie wyświetli obrazu na koniec (będzie dźwięk). Oznacza to, że Samsung T220HD powinien sam sygnał "zobaczyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie Orbita.

 

jeśli czysto i stabilnie odbierasz TVP Kultura, to nie zmieniaj anteny bo wszystkie kanały z tego muxa nadają tak samo i musisz wtedy mieć wszystkie 5 kanałów, to co innego niż w czasach analogu.

 

jeśli nie masz pozostałych stacji to wina tunera cyfry, wiele osób ma tu ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..). W DVB-T nie ma takiego podziału. Tuner nawet jeśli jest tylko MPEG-2 to powinien pokazać siłę i jakość sygnału - jedynie nie wyświetli obrazu na koniec (będzie dźwięk). Oznacza to, że Samsung T220HD powinien sam sygnał "zobaczyć".

U mnie (Gdańsk Morena - 14 km od Chwaszczyna) nic nie łapie. Próbowałem na starej antenie siatkowej ze wzmacniaczem oraz na kawałku druta. Komunikat - "Nie znaleziono żadnych kanałów" . Nadajnik jest po drugiej stronie bloku i niestety nie mam możliwości ustawienia anteny na dachu ani po przeciwnej stronie. Czy jakaś antena może mi pomóc (w grę wchodzi raczej tylko pokojowa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy: pokojowe anteny to wielkie dno, lepsze efekty uzyskasz na własnoręcznie zrobionym kawałku drutu, wyłudzają pieniądze za nic. Wiem z doświadczenia ;)

 

krystian: wrzuć kabel zamiast do trefnego tunera od cyfry (masowy problem z mux3) prosto do TV i zobaczysz, że masz 5 kanałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystian: wrzuć kabel zamiast do trefnego tunera od cyfry (masowy problem z mux3) prosto do TV i zobaczysz, że masz 5 kanałów TVP.

 

wrzucilem do tv. Znalazlo 5 kanałów ale nie moge ich oglądać. Słysze a nic nie widać. Wyskakuje mi ze rodzielczosc HD nie jest obsługiwana. A mam telewizor Samsung LCD 32'' Hd Ready

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe. A nie da sie cos z tym zrobic???

 

Tak jak pisali już inni...zewnętrzny tuner MPEG-4 jako USB-Stick lub przez inne gniazda połączeniowe

albo karta do slotu CI ...a jeszcze na końcu kontakt z serwisem Samsunga ...może jest możliwość

instalacji modułu DVB-T w krajowym standardzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...