Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem w Tczewie po 22:00 na antenie za 30zł ze wzmacniaczem. Antenę wystawiłem byle jak na balkon nade mną jeszcze 2 pientra w kierunku południowym:) ( nie mam możliwości wystawienia anteny na północ) Odbierałem tvp 1 i 2 na panasoniku g10e z siłą 9. Obraz lepszy niż na kablowej Vectrze z tunera hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sspike skoro kierując na południe łapiesz północny gdańsk to tak jak mówie, nie macie co narzekać na jakość sygnału a i tak mają go wkrótce 3x podnieść (z testowych 5 kW do 15 kW a po latach do 100 kW )

 

ja na chełmie w gdańsku cały czas mam tvp1 i tvp2 bez przerwy, innych tvp nadal nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam po zachodnio północnej stronie od nadajnika w Chwaszczynie czy będę mógł odbierać programy cyfrowe. Bo słyszałem że sygnał będzie z nadajnika nadawany kierunkowo a nie dookólnie Jak na razie dzisiaj mój telewizor ich nie znalazł , a podobno już jest sygnał czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam po zachodnio północnej stronie od nadajnika w Chwaszczynie czy będę mógł odbierać programy cyfrowe. Bo słyszałem że sygnał będzie z nadajnika nadawany kierunkowo a nie dookólnie Jak na razie dzisiaj mój telewizor ich nie znalazł , a podobno już jest sygnał czy to prawda?

na razie chyba nie nadaja,proponuje czekac spokojnie do 27 wtedt rusza moca 15 kw,mimo nadawania kierunkowego wedlug mapek zasieg spokojnie pokryje cale Trojmiasto

 

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 15 kW to ma być tylko dla Trójmiasta do "normalnego odbioru" bo tym dalej od TRójmiasta tym trudniej bez super-profesjonalnego sprzętu ludziom będzie, co najmniej dobre kierunkowe anteny będą potrzebne bo siatkowe będą mocno ciąć jak złapią np. 50km od Gdańska.

 

potem będzie 100 kW i każdy złapie nawet drutem, na szczęście w grudniu mux2 ruszy z Gdańska od razu z mocą 100 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna mapka zasiegu http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3763

 

A czy ktos ma taka mapke ale dla nadajnikow z Obwodu Kaliningradzkiego i Skandynawii a dokladniej Szwecji?

Czy jest mozliwosc odbioru czegos? Skoro nasz sygnal "wpada" na Kaliningrad to moze ich wpada do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 oraz TVP2 3470 Mb/s

TVP Info 2425 Mb/s

TVP Historia oraz TVP Kultura 2970 Mb/s

To nawet po transkodowaniu do MPEG-2 obraz powinien być ładny.

 

Skoro nasz sygnal "wpada" na Kaliningrad to moze ich wpada do nas.

Poczekajmy najpierw aż wszystko w obwodzie uruchomią. Na razie tam chyba jeden nadajnik pracuje. Może dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...