Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zakupiłem OPTICUM HD FT24p podłączony do starej antenki siatkowej już troszkę rdzewiejącej. Po podłączeniu miałem tylko MUX3 więc przeskanowałem kanały i mam MUX 2 i 3, z tym że kanały z 2 są mocniejsze. Moja antena jest nie do końca ustawiona dokładnie na nadajnik. Po analogu miałem tylko ładną 1, 2 była już z przebiciami z 1, Info śnieżyło tak jak TVN. 4 oraz Polsatu nie miałem. Więc jestem teraz bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem tu pierwszy raz, ale czasopismo czytam już od dobrych ośmiu lat.

Od tygodnia mam w kompie tuner hybrydowy X3M HPCe2100, oprogramowanie WMC, antena siatkowa ze wzmacniaczem. Ściągam czysty sygnał z Chwaszczyna a mieszkam we wsi Przemysław na żuławy/mierzei wiślana.

Zanim uruchomili MUX3 miałem sporo zakłóceń w godzinach wieczornych na programie TVP2, a od 16.12. wszystkie programy ładnie śmigają.

Na tych trzech ostatnich kanałach TV6,TV7,TV8 zamierzają coś uruchomić? Przydałby się kanał muzyczny albo inny sportowy.

 

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super u mnie ( w kokoszkach) 97 % sygnału na zwykłej domowej z wzmacniaczem :) SUPER SUPER SUPER :D Testowe są 3 plansze ... marzeniem są kanały: muzyczny , coś sportowego i coś dla dzieci i będzie LUX za free :) hihihi.

 

PS. Bardzo dobre wyjście zamiast tego multiroomu czy jak tam (tak u mnie jest ;) Podstawowe kanały w żyleta jakości w drugim pokoju. A nawet jak ktoś mało wymagający to na podstawowy odbiornik bardzo polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER SUPER SUPER :D Testowe są 3 plansze ... marzeniem są kanały: muzyczny , coś sportowego i coś dla dzieci i będzie LUX za free :) hihihi.

 

Będą zgodnie z zapotrzebowaniem:

Polsat: informacyjno-sportowy Polsat Sport News,

TV 4: młodzieżowy TV 6,

TV Puls: uniwersalny (skierowany do młodszej widowni) Puls 2.

 

Tylko nie wiadomo kiedy...z pewnością w...2011 roku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzis postanowilem sprawdzic DVB-T telewizor sony bravia z wbudownaym tunerem bez zadnych dodatkowych anten znalazł mi wszystkie 5 kanałów wchodzace w sklad MUX3. Nie znalazl zadnych kanałów z MUX2, czy do odbioru MUX2 musze kupic dodatkowa antene czy poprostu usluga jeszcze jest testowana i trafilem na moment kiedy nie dzialala ? Wyczytalem ze MUX2 ma lepszy zasiego od MUX3 wiec dziwne ze mam tylko kanaly z MUX3.. Mieszkam na Morenie.

 

Juz wiem, po odlaczeniu kabla antenowego (siec kablowa Jarsat) obraz znika, czyli poprostu operator Jarsat udostepnia sygnal DVB-T i musze poczekac az doda kanaly z MUX2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem mieszkańcem Pelplina i dziś postanowiłem przeskanować DTV po czym zostałem mile zaskoczony zaświeciło w sumie 10 aktywnych programów. Zastanawia mnie tylko jedno co jakiś czas ginie sygnał na programach z MUX 2, jak myślicie czy to celowe działanie, faza testu czy może coś innego. Czy spotkał się ktoś z was z podobnymi objawami?

Chciałbym jeszcze podkreślić, że siła mojego sygnału wynosi ok. 60 %

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu ze zwykłego druta:

mux2 nawet w korytarzu mocno i stabilnie, mux3 jak jestem bliżej okien od strony Gdyni. Oba muxy odbieram bez anteny (amatorski drucik z zestawu tuneru USB) zarówno na kompie jak i na TV z mpeg4.

 

mieszkam na Chełmie w Gdańsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko bo ostatnio ( Po nowym Roku) na mux-ie z TVP Zanika mi sygnał . Paczka z TVN Polsat itp śmiga az miło :) Tylko TVP się zawiesza .Anteny nie ruszałem z miejsca i nagle sygnał TVP spadł Wcześniej jaki pisałem miałem 95% na TVP.

 

Czy ktoś ma taki sam problem z odbiorem TVP z Chwaszczyna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice pucka . TV Sony X3000 ; dekoder TNK - marki ADB i antena pokojowa DVB-T na TV oraz dekoderze nie wykrywa zadnego kanalu. Antena zakupiona na allegro parametry : zakres odbioru VHF/UHF

 

zysk energetyczny ze wzmacniaczem 45 dB

 

widoczność kątowa pozioma 52°

 

widoczność kątowa pionowa 35°

 

impedancja wyjścia 75 Ω

 

wymiary anteny 200 x 95 x 100 mm

 

waga 0,2 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko bo ostatnio ( Po nowym Roku) na mux-ie z TVP Zanika mi sygnał . Paczka z TVN Polsat itp śmiga az miło :) Tylko TVP się zawiesza .Anteny nie ruszałem z miejsca i nagle sygnał TVP spadł Wcześniej jaki pisałem miałem 95% na TVP.

Śnieg się topi i zmieniają się warunki propagacji/lub ewentualnie coś się dzieje z anteną - wilgoć w symetryzatorze / wzmacniaczu / kablu. Mux-3 macie w Trójmieście prawie 7x słabiej nadawany od mux-2, i to jest główny powód problemów z odbiorem mux-3 w niedalekiej odległości od nadajnika. Trzeba kombinować z antenami.

Mieszkam 80 km od nadajnika i odbiór jest super siła jakość około 95%:)

(...) Wiec co to zacinania to od nich zależy a nie od was

niestety, w przypadku dużych miast, jak zespół trójmiejski, Szczecin czy Warszawa i ich bliskich okolic, odbiór w nich bywa często gęsto dużo trudniejszy niż na dalekich odległościach (rzędu powyżej kilkudziesięciu km). Niezależnie od kwestii mocy, zacienienia i potężnych odbić sygnałów w warunkach miejskich (które to odbicia wcale nie muszą być złe, a czasami wręcz umożliwiają odbiór), jest kwestia olbrzymich ilości wszelkiego rodzaju zakłóceń, potrafiących skutecznie utrudniać odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice pucka . TV Sony X3000 ; dekoder TNK - marki ADB i antena pokojowa DVB-T na TV oraz dekoderze nie wykrywa zadnego kanalu.

Raczej zapomnij o antenie wewnętrznej. Przy parametrach nadawanych w Polsce mux-ów stabilny odbiór na antenach wewnętrznych nie jest regułą, a możliwością - jeśli ktoś ma wystarczająco dobre sygnały w okolicy to bywa, że się udaje.

 

Co do twojej anteny, zakładając, że ją prawidłowo zainstalowałeś i zasiliłeś, to możesz:

  1. pochodzić z nią po całym mieszkaniu szukając zasięgu. Często jest tak, że stabilny odbiór możliwy jest tylko w jednym, jedynym punkcie - i to też niekoniecznie obu mux-ów na raz.
  2. możesz ją wystawić za okno - w ten sposób sprawdzisz, czy w ogóle masz jakiś dostępny sygnał. Pamiętaj, że okna nowych generacji (panele) bardzo często są napylane (lub mają w składzie) jakieś metaliczne patenty, skutecznie wytłumiające sygnały TV. Za oknem pokręć ją też na wszystkie strony, aby sprawdzić, czy jest jakiś zasięg.
  3. może być też tak, że antena ma za silny wzmacniacz i zakłóca sama z siebie sygnały cyfrowe. Jeśli antena ma regulację wzmocnienia (albo ma ją jej zasilacz), należy spróbować zmniejszyć to wzmocnienie (napięcie). Dobrze jest też sprawdzić możliwość odbioru na jakiejś antenie pasywnej (może możesz od kogoś pożyczyć) albo zrobić sobie samemu dipolek z kabla TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...