Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic z tego, antena ustawiana na 1000 sposobów (równierz z kompasem na maszt) i w różnych pokojach. Coś jest nie tak, nie wiem co, przecież sygnał MUX2 jest 6 razy mocniejszy od MUX3 więc nie powinno być problemu. Odbieram z Łostowic więc do Chwaszczyna jest około 25-30 km max. Zmienić antenę? Jakie polecacie? W tej chwili mam taką z doładowaniem 45 dB, żadko zdarza się mocniejsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm .... Ja jestem z KOKOSZEK i mam ładny odbiór ale 6 KM od Chwaszczyna

 

Ja bym powiedział że coś nie tak jest z ustawieniem Tunera ja miałem kiedyś problemy z TVP ale ich sygnał jest słaby. Polsat-y TVN-Y nadają z Pełną mocą . Mówisz kręciłeś anteną już wszędzie ... a ja bym się popytał sąsiadów/rodziny/znajomych jak to u nich wygląda ALE TYLKO TYCH CO NAJBLIŻEJ CIEBIE MIESZKAJĄ. Bo nawet może być źródło zakłóceń tylko na kilka domów NP. Jakiś stary sprzęt RTV -albo Firma z pobliża z maszynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu kraju w TV (chyba chodzi o liczbę kanałów i pasmo) złapało mi (przy opcji wielka brytania) 2 kanały na 35: jeden to kanał testowy, drugi "kanał niedostępny"

Tylko tyle udało mi sie złapać z 2-dniowych przestawień TV i anten , ale ani wizji ani w nazwie programu nie było polsatu, TVN czy też TV4.

W sumie jestem odwrócony do Chwaszczyna (kierunek do masztu mam dokładnie przez cały mój blok) ale skoro Mux3 chodzi przy mocy 15kW, to sygnał 100 kW powinien "przepalać" takie budyneczki jak mój :).Będę próbował dalej coś wykombinować , ale nie tak miało być Panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakaś awaria z Chwaszczyna dla kanałów z paczki TVP? Tuner C+ wykrył mi tylko 8 kanałów, ale żadnego z TVP. Sprawdzałem wczoraj i dzisiaj. Tuner Pace PVR z C+.

Nie wiem, cay to wina nadajnika, czy też cyferka przypadkiem nie miesza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dzisiaj mam 16 kanałów. Wcześniej było 13. Nie jestem w stanie stwierdzić, co poza "starą" 13 doszło - mam tuner cyfry. Ktoś sprawdzi? A może ładuje mi listę z innego nadajnika? Bo mam też TVP Olsztyn zamiast Gdańska. Mieszkam w okolicach Tczewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

dziś zakupiłem w Real'u antenę pokojową za niecałe 32 zł. Antena bez wzmacniacza, 2 teleskopowe druty + plastikowe "koło", kabel 60 cm.

Po podłączeniu do Samsunga LE37C650 wybraniu programowania telewizji analogowej znaleziony Polsat i TVN, jakość fatalna, lokalizacja: Gdynia ul. Warszawska.

Po przełączeniu na programowanie kanałów cyfrowych, liczba znalezionych kanałów = 0.

Próby przemieszczania anteny wokół telewizora na odległość fabrycznego kabla = 0.

Po przedłużeniu kabla o kolejne 3m = 0.

Po ustawieniu anteny na parapecie przy 1 oknie = 0.

Po przestawienie anteny na parapet przy 2 oknie, oddalonym o ok. 2 m złapałem mux2 na kanale "35".

Po otwarciu okna, kolejne automatyczne programowanie odnaleziony mux2 i na kanale "47" 12 programów nadawanych w języku rosyjskim (TV: 1 Chanel, Chanel 5, Karusel, NTV, Rossia 1, Rossia 2, Rossia 24, Rossia K, Service09; RADIO: Mayak, RR, Vesti FM).

Podsumowując: umieszczenie anteny faktycznie ma kluczowe znaczenie, czasami nawet 5 cm. Podejrzewam, że aby odbierać mux3 będę musiał zainwestować w lepszą antenę ze wzmacniaczem, może nawet zewnętrzną.

P.S. Po napisaniu tego posta straciłem odbiór z mux2, co ciekawe rosyjskie mogę nadal oglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: umieszczenie anteny faktycznie ma kluczowe znaczenie, czasami nawet 5 cm. Podejrzewam, że aby odbierać mux3 będę musiał zainwestować w lepszą antenę ze wzmacniaczem, może nawet zewnętrzną.

może jednak nie, tylko musi to być inna antena, np. DIGIT Telmoru (pasywna /aktywna) albo ATRAX300.

 

Albo na początek sprawdź możliwość odbioru na prawdziwej antenie pasywnej, o tak: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=37899#p37899.

JAk nie złapiesz odbioru - potrzebna będzie antena ze wzmacniaczem.

 

Ale pamiętaj, parametry nadawanego u nas DVB-T są pod odbiór na antenie zewnętrznej kierunkowej, odbiór na antenach wewnętrznych należy traktować jako wyjątki potwierdzające regułę. Do tego mux-3 ma u was sześciokrotnie mniejszą moc niż mux-2, co dodatkowo komplikuje sprawę odbioru.

A Rosjanie niosą się po wodzie, że hej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 programów nadawanych w języku rosyjskim

 

To mnie zaciekawiło :idea: Czy ktoś może jeszcze potwierdzić odbiór zagranicznych, cyfrowych programów? Ja osobiście mieszkam w Rumi i noszę się z zamiarem zakupu usb sticka do nboxa i ciekawi mnie możliwość odbioru zagranicznego DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...