Skocz do zawartości

DVB-T Trojmiasto


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mieszkam w Rumi też i u mnie na antenie kierunkowej działają 2 muxy a czasami działa też analog z Rosji i DVB-T z Litwy.

 

Ale te 2 muxy to rozumiem nasze, polskie, tak? Antenę kierunkową masz skierowaną "na Litwę" czy na Chwaszczyno? Coś ze Skandynawii udało Ci się kiedyś odebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antene mam ustawioną na Chwaszczyno, nadajnika nie widzę bo dach innego budynku mi zasłania.

Za to od strony północno-wschodniej mam dość dobrą widoczność horyzontu i łapie czasami DVB-T z nadajnika w miejscowości Kłajpeda na Litwie, czasami widać masę kanałów w analogu z właśnie tamtych okolic i obwodu Kaliningradzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie czy moc z nadajnika Z Chwaszczyna uległa zmniejszeniu? Mieszkam w okolicy Kościerzyny. Wcześniej odbierałem cyfrowe kanały ( moc 88% jakość 95%) a teraz nic mi nie znajduje. Kupiłem dekoder ale nie mogę sprawdzić czy się zepsuł , czy poprostu jestem poza zasięgiem. Analog odbieram ale jakość średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 programów nadawanych w języku rosyjskim

 

To mnie zaciekawiło :idea: Czy ktoś może jeszcze potwierdzić odbiór zagranicznych, cyfrowych programów? Ja osobiście mieszkam w Rumi i noszę się z zamiarem zakupu usb sticka do nboxa i ciekawi mnie możliwość odbioru zagranicznego DVB-T.

 

Witam,

Mieszkam na Przymorzu (okna wychodzą na zatokę) i w tym kierunku mam ustawioną antenę. Dzisiaj zacząłem testować sygnał cyfrowy na antenie pokojowej ze wzmacniaczem. O dziwo łapię programy z MUX-2 i MUX-3 a także wyżej wymienione programy rosyjskie. Z tym, że aby oglądać te kanały muszę mieć ustawioną antenę na parapecie za oknem (szyba okienna zauważalnie tłumi sygnał).

Tak więc już zamówiłem antenę zewnętrzną i za kilka dni powtórzę instalację kanałów.

Dodam, że kanały z MUX-2 i MUX-3 złapałem mimo iż nadajnik w Chwaszczynie mam po przeciwnej stronie, ale mieszkam na 4-tym (ostatnim) piętrze i może to poprawia sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że aby oglądać te kanały muszę mieć ustawioną antenę na parapecie za oknem (szyba okienna zauważalnie tłumi sygnał).

 

To zrozumiałe z racji słabego sygnału. Jak zamontujesz sobie zewnętrzną antenę to z pewnością będziesz miał większe możliwości.

Mnie jednak bardziej by interesowały sygnały osób z rejonu Rumi. Ale jak widać na coś jest szansa... A jaką moc masz na programach rosyjskich? Coś ze Skandynawii udało się odebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką moc masz na programach rosyjskich? Coś ze Skandynawii udało się odebrać?

Jeszcze czekam na antenę (spodziewam się, że dojdzie w poniedziałek lub wtorek), ale na tej pokojowej miałem poziom sygnału max 5 (5 na 10). Tak więc obraz chwilami się zacinał.

Poza tymi kanałami żadnych innych stacji zagranicznych nie złapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś może zauważył pojawienie się dodatkowych ścieżek dźwiękowych w DD(lub DD+)[niestety Windows Media Center nie rozróżnia ich] na wszystkich kanałach, zarówno MUX2, jak i MUX3?? Zastanawia mnie to, gdyż np. na TVP1 widoczne są u mnie 4 ścieżki dźwiękowe. Na dodatkowych nie ma dźwięku. Dotychczas nie było takich wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam dziwny problem, mianowicie łapię z Gdańska centrum z anteny pokojowej z tunerem w tv mux 2, jednak mux 3 w żaden sposób nie mogę tego ogarnąć (wszelkie ustawienia anteny). Jak mówiłem antena jest pokojowa także i tak nie jest źle, jednakże miło by było jakby mux3 też się znalazł. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzna powinna pomóc, ale w Trójmieście jest generalny problem z odbiorem mux-3, z powodów wszelakich, więc nikt odpowiedzialny Ci na to pytanie nie odpowie.

 

Zrób tak: wystaw antenkę za okno i wtedy spróbuj namierzyć mux-3. Trzeba to robić powoli i we wszystkich możliwych kierunkach, jak również zmieniając wzmocnienie anteny, o ile ma taką regulację, albowiem odbiór prawdopodobnie masz z odbić.

 

Możesz też zrobić sobie antenkę testową z kabla antenowego (dipol prosty półfalowy) albo lepiej dipol szerokopasmowy w kształcie X (tak jak w klasycznej antenie siatkowej). One najlepiej pokazują możliwości odbioru DVB-T. Opisy były na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mieszkam na Kamiennej Górze i łapie tylko dwa kanały (TVP 2 i TVP Info). Dopiero od wczoraj mam nowy telewizor i jeszcze go do końca nie ogarniam. Ktoś wie co może być powodem, że łapie tylko dwa kanały ? Można w jakiś sposób ręcznie wpisać parametry ? Skanowanie całości nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...