Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

prawda jest taka że wewnętrzny system Nki dalej leży, wszystkie umowy są podpisywane awaryjnie, po 2 tygodniach doszła opcja wymiany dekodera z powodu usterki. Niestety dalej niedostępna jest opcja wymiany na lepszy oraz zwrotu dekodera(teoretycznie nie da się zerwać umowy bo nie ma gdzie oddać boxa :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wziąłem od nich Recordera.

Nie mam jeszcze nr. abonenta oraz umowy. Co trzeba z tym zrobić ?

Pokazuje mi się siła i jakość z jednego kabla (nie mam dual), ale dekoder nie może przeszukać listy kanałów i przy szukaniu powraca mi znowu do pasków gdzie pokazuje mi się siła i jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wziąłem od nich Recordera.

Nie mam jeszcze nr. abonenta oraz umowy. Co trzeba z tym zrobić ?

Pokazuje mi się siła i jakość z jednego kabla (nie mam dual), ale dekoder nie może przeszukać listy kanałów i przy szukaniu powraca mi znowu do pasków gdzie pokazuje mi się siła i jakość.

 

 

z umowa nic nie zrobisz dopoki (korwa wylaczyla mi sie polska czcionka ja [beep]ole jaki zlom koniec dygresji) odczekaj ile sie da bo dekoder masz aktywowany awaryjnie, co to znaczy nie ma go w systemie, czyli nie placisz :twisted: srednio takie dekodery dzialaja 7-10 dni potem juz niestety trzeba go aktywowac :evil:

 

 

Odnosnie pokazuje mi sie bla bla: --> http://n.pl/fileadmin/pdf/Informacja_o_ ... enowym.pdf

http://n.pl/oferta/doc.html -------------> Informacja dla użytkowników nbox recorder z jednym sygnałem antenowym

 

NIKT CI NIE POWIEDZIAL JAK TO ZROBIC TEPE H :censored:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jak włączam dekoder mam jedynie funkcje ustawienia anteny i tego potwierdzenia i przy wyszukiwaniu kanałów cofa mnie znowu do ustawien anteny.

Nie mam przycisku wyłącz, aby wyłączyć ANT 2. Ustawienia miałem takie same jak na rysunki (przyp. na balkonie mam zamontowany diseqc 1..4).

Nie wiem jak sprawdzić wersje oprogramowaniu. Czy to może być wina że nie mogę wyjść z tego menu z powodu nie potwierdzenia jeszcze umowy przez n?

Na ANT 1 mam:

Siłe 68-69

Jakość: 58-59

 

Oraz mam zero przy BER.

 

Aha, teraz zauważyłem jak włączyłem dekoder że świeci się na nim trójkąt ostrzegawczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zwykly satelitarny mam nawet 2 bo od dwoch konwert ale ktos pisal ze nbox nie ma dwoch wejsc lnb a to mnie nie cieszy bo nie lubie tego diseqc bo mi sie sam nie przelacza bo juz chyba jakis stary bo mam kabelek 12v i wtykalem go jeszcze w jakies miejsce wtedy np pojawialy sie progr z astry pozniej zastosowalem taki pstryk i sobie przelaczalem tak jakbym lampke gasil (hot bird) wlaczal (astra) ale to mnie wkurzalo moze cos wymysle . to jeszcze jak ktos moze odp ile wlekł mu sie kurier a i czy moze ktos za mnie podpisac umowe bo nie wezme wolnego tam 1 dzien ok ale skad bede wiedzial kiedy on bedzie w ktory dzien tydzien wolnego i czekac :lol2: bez przesady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jak włączam dekoder mam jedynie funkcje ustawienia anteny i tego potwierdzenia i przy wyszukiwaniu kanałów cofa mnie znowu do ustawien anteny.

Nie mam przycisku wyłącz, aby wyłączyć ANT 2. Ustawienia miałem takie same jak na rysunki (przyp. na balkonie mam zamontowany diseqc 1..4).

Nie wiem jak sprawdzić wersje oprogramowaniu. Czy to może być wina że nie mogę wyjść z tego menu z powodu nie potwierdzenia jeszcze umowy przez n?

Na ANT 1 mam:

Siłe 68-69

Jakość: 58-59

 

Oraz mam zero przy BER.

 

Aha, teraz zauważyłem jak włączyłem dekoder że świeci się na nim trójkąt ostrzegawczy

 

 

 

 

Aby nbox recorder pracował z jednym sygnałem antenowym, musi posiadać oprogramowanie w wersji

4.82a11 lub wyższej. Egzemplarze nbox HDTV recorder znajdujące się obecnie w punktach

sprzedaży zawierają starsze oprogramowanie. Sposób przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania

nieaktywnego dekodera zależy od rodzaju oprogramowania wgranego do dekodera.

W nowszych wersjach oprogramowania aktualizacja odbywa się automatycznie podczas startu po

włączeniu zasilania. Konieczne jest wtedy podłączenie sygnału antenowego do wejścia ANT 2. W

starszych wersjach należy podłączyć kabel antenowy do wejścia ANT 2 lub ANT1 tak, aby komunikat

„BRAK SYGNAŁU” zmienił się na komunikat „KANAŁ NIEDOSTĘPNY”, a następnie nacisnąć klawisz

SETUP na pilocie i wybrać opcję AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA (PIN 1234). Jeśli dekoder

nie znajdzie nowego oprogramowania, należy podłączyć sygnał antenowy do innego wejścia

antenowego (ANT1 lub ANT2) i ponownie spróbować znaleźć nową wersję oprogramowania.

 

 

weź bo ci to wkleiłem z instrukcji....

 

 

 

no wlasnie zwykly satelitarny mam nawet 2 bo od dwoch konwert ale ktos pisal ze nbox nie ma dwoch wejsc lnb a to mnie nie cieszy bo nie lubie tego diseqc bo mi sie sam nie przelacza bo juz chyba jakis stary co mam kabelek 12v i wtykalem go jeszcze w jakies miejsce wtedy np mojawialy sie progr z astry pozniej zastosowalem taki pstryk i sobie przelaczalem tak jakbym lampke gasil (hot bird) wlaczal (astra) ale to mnie wkurzalo moze cos wymysle . to jeszcze jak ktos moze odp ile wlekl mu sie kurier a i czy moze ktos za mnie podpisac umowe bo nie wezme wolnego tam 1 dzien ok ale skad bede wiedzial kiedy on bedzie w ktory dzien tydzien wolnego i czekac :lol2: bez przesady:)

 

djvortexxx :brawo::jupi::arrow::idea::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zwykly satelitarny mam nawet 2 bo od dwoch konwert ale ktos pisal ze nbox nie ma dwoch wejsc lnb a to mnie nie cieszy bo nie lubie tego diseqc bo mi sie sam nie przelacza bo juz chyba jakis stary bo mam kabelek 12v i wtykalem go jeszcze w jakies miejsce wtedy np pojawialy sie progr z astry pozniej zastosowalem taki pstryk i sobie przelaczalem tak jakbym lampke gasil (hot bird) wlaczal (astra) ale to mnie wkurzalo moze cos wymysle . to jeszcze jak ktos moze odp ile wlekł mu sie kurier a i czy moze ktos za mnie podpisac umowe bo nie wezme wolnego tam 1 dzien ok ale skad bede wiedzial kiedy on bedzie w ktory dzien tydzien wolnego i czekac :lol2: bez przesady:)

Z twojej wypowiedzi wynika, że w ogóle nie miałeś elektronicznego przełącznika diseqc, tylko ręczny przełącznik konwerterów, przełączany napięciem 12 V.

Co do podpisania umowy, to może ktoś za Ciebie ją podpisać. Oczywiście należy napisać na daną osobę upoważnienie. Upoważnienie nie musi być notarialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie wcisnąłem przycisk SETUP, był najpierw miernik sygnału ale wszystko było na czerwono. Dałem dalej i jeszcze raz dalej aż doszedłem do wersjo oprogramowamia, posiadam 4.95, przeszedłem do kolejnej zakładki czyli informacje o karcie. I nic tam nie było napisane, same znaki zapytania. Ale nadal nie mogę wyjść tam gdzie jest lista kanałów, cały czas muszę być w MENU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanie czy mozna zapytac kogos czy juz poczynili jakies kroki z wysylka maila napisac bo dzw to nie chce bo nie bede placil za ta melodyjke - a mozna np abon zapl za np pol roku z gory czy oni przysyl co mies rach jak to jest ?

 

Po 6-tym miesiącu możesz zapłacić sobie rok z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze! Potrafisz pisać po polsku?

Po drugie! Lepiej trzymać te pieniądze u siebie na koncie niż u nich. Pomyśl co będzie jak nastąpi za 5 m-cy koniec świata i Ty stracisz te pieniądze bezpowrotnie? Za żadne usługi tego typu lepiej nie płacić z góry, tym bardziej, że eNka nie daje na taką okoliczność żadnego rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lepiej trzymać te pieniądze u siebie na koncie niż u nich. Pomyśl co będzie jak nastąpi za 5 m-cy koniec świata i Ty stracisz te pieniądze bezpowrotnie? Za żadne usługi tego typu lepiej nie płacić z góry, tym bardziej, że eNka nie daje na taką okoliczność żadnego rabatu.

Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać z tej odpowiedzi. Jaki koniec świata ? Ja zawsze płace za wszystko kilka miesięcy z góry, w miarę możliwości finansowych przeznaczonych na opłaty. Tak jest wygodniej.

 

dopiero po 6 szkoda bo od razu bym zapl z 6 mies i bylo by z glowy napisze im maila i mam jakies moje dane by zakapowali kto pyta o co?

O co ? To będą wiedzieć, bo przecież w mailu napiszesz o co pytasz :smile: Podpisać się w mailu to wypada.

 

...moge pisac jak mi odpowiada nie widze nigdzie by byl jakis nakaz pisania z uzywaniem alt i robieniu polskich liter....

Tu i ja bym się przyczepił. A do czego :?: To poczytaj sobie regulamin Forum. Wtedy wszystko Ci się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od dziś czyli od 18 XI jestem użytkownikiem "n". I mam mały problem bo mam w umowie, że będę miał pakiety dodatkowe do 2 miesięcy czyli, że jeżeli aktywuje ją dziś to promocja będzie trwała do końca listopada i przez cały grudzień. Czy mogę zaczekać do 1-go grudnia i wtedy aktywować "n" tak żeby promocja trwała pełne 2 miesiące? czy to zostanie potraktowane jako rezygnacja i będę musiał oddać im tuner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie chodzi o okres całej umowy tylko o te pakiety dodatkowe czyli HBO Cinema i Filmbox i w umowie jest napisane że będę je miał do 2 miesięcy a to jest liczone w miesiącach nie liczą się dni Tylko mam teraz problem czy mogę aktywować ją dopiero za dwa tyg skoro dziś ją odebrałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...