Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość 100% nie powinna powodować pikselozy na jakimkolwiek kanale przy normalnej pogodzie. Włącz HBO i wejdź do Diagnostyki - zobacz jaką tam masz jakość.

 

 

 

jakość na kanałach HBO mam w okolicach 55-59%, ale na innych mam 100% jak można poprawic jakość :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po przeanalizowaniu wszystkich ofert telewizji cyfrowych w Polsce, zdecydowalam sie na n-boxa, mam zamiar skorzystac ze swiatecznej promocji, i wybrac normalny dekoder a pozniej byc moze wymienic na recordera w zwiazku z tym chcialam sie zapytac jaka antene mam wybrac czy antena premium 70 cm wystarczy? Dodam ze mieszkam w UK na poludniu. I jeszcze jedno pytanko po zakonczeniu promocji wybiram sobie te 3 pakiety i place 48 nie ma zadnych miesiecznych oplat za dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledze zkończyla się umowa na CP chce wziąść N i mam takie pytanie.

Czy musi przestawiać antene?? I czy ta antena może być czy musi kupić z N??

Wymagania w stosunku do sygnału dla platformy N są wyższe, dlatego nie można powiedzieć na 100%, że antena po CP zapewni poprawny odbiór N.

Na pewno antena i konwerter będą wymagały ponownej regulacji, tak aby uzyskać maksimum jakości sygnału wymagane do stabilnego odbioru N.

Tu => http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=148954&highlight=antena+60cm#post148954

znajdziesz kilka słów na temat używania anten C+ lub CP przy odbiorze N oraz wynikających z tego problemów.

Niezależnie od tego warto przed zmianą anteny podłączyć nbox do istniejącej instalacje i sprawdzić parametry sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie koleś napisał, że ta antena to oryginalna "polsatowska" 70 :?: Jeśli jest to antena 80, 90 cm profesjonalnie ustawiona, to co Ty chcesz tam ponownie regulować :?: Twoim zdaniem antenę i konwerter ustawia się byle jak, jeśli podłącza się dekoder Polsatu, natomiast po kupnie dekodera N dopiero ustawia się tak jak powinno być :?: Link, który podałeś, dotyczy anteny 60 cm. Jeszcze jedno, zobacz sobie tutaj rozmiary anten jakie oferuje N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie koleś napisał, że ta antena to oryginalna "polsatowska" 70 :?: Jeśli jest to antena 80, 90 cm profesjonalnie ustawiona, to co Ty chcesz tam ponownie regulować :?: Twoim zdaniem antenę i konwerter ustawia się byle jak, jeśli podłącza się dekoder Polsatu, natomiast po kupnie dekodera N dopiero ustawia się tak jak powinno być :?: Link, który podałeś, dotyczy anteny 60 cm. Jeszcze jedno, zobacz sobie tutaj rozmiary anten jakie oferuje N.

Niezależnie od tego jaka jest antena standard DVB-S2 wymaga korekcji ustawienia anteny i konwertera ponieważ wszystkie istniejące w Polsce platformy cyfrowe nie korzystają z tego systemu nadwania.

Tu => http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=115543&highlight=Fachowa+instalacja#post115543 masz kilka słów dlaczego tak jest a w tym linku http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p=65052 kilka słów na temat odbioru N na małych antenach.

Taką antenę http://akcesoria.n.pl/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,33/category_id,3/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,2/aktualnie oferuje i zaleca N do poprawnego odbioru.

Antena zapewniająca odbiór Cyfrowego Polsatu czy C+ wcale nie musi zapewnić poprawnego odbioru programów N.Nie jest wykluczone, że zestawy odbiorcze z antenami o rozmiarze 80cm i więcej mimo, że bez korekty ustawienia nie osiąganą maksymalnej sprawności przy odbiorze N, to jednak zapewnią niezbędne minimum dla poprawnego odbioru. BTW dla tzw znawców tematu proponuje zapoznać się z informacją ile kosztuje miernik sygnału sat obsługuje DVB-S2 i pomiar BER. Wtedy zrozumiecie , że rzadko który instalator ma możliwość "wyciągnięcia" z zestawu maksymalnego jakościowo sygnału.

Do niedawana Polsat nie sprzedawał anten większych niż 70cm, które w Polskich warunkach nie zapewnią stabilnego odbioru kanałów HD. Zresztą najlepiej przekonać się o tym po podłączeniu nbox do zestawu antenowego po CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając dekoder na HD nic nie musiałem korygować (antena 90 cm). Sygnał TVN HD mam bardzo dobrej jakości. Kanał co prawda mam zakodowany, ale pasek sygnału jest wysoki. Więc ja się nie boję podłączenia dekodera N, ponieważ będzie on działał poprawnie.

Podaj parametry sygnału dla transpondera podstawowego N,odczytane z nbox menu SETUP/USTAWIENIA/ANTENA.

Antena 90cm nawet ustawiona mało precyzyjnie posiada zysk, który spokojnie pokrywa niedokładności regulacji.

Jednak nie znaczy, że sygnał posiada zapas który umożliwi oglądanie TV przez większą cześć czasu podczas złych warunków pogodowych.

Na antenie CORAB ASC900 w centralnej Polsce z konwerterem twin Inverto Black dla transpondera podstawowego N mam parametry sygnału:

Siła sygnału - 91%

Jakość sygnału ~100%

BER 2.1E -3

Z wyjątkiem letnich ulew nie miałem żadnych problemów z odbiorem.

Podczas ostatnich opadów śniegu jakość spadła do 88% a BER do 7.8E -3 ale i tak był zapas dla poprawnego odbioru.

Dlatego warto zadbać o maksymalnie dobry sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Ja mam zwykłego N-boxa i na antenie o średnicy 90 cm. mam siłę sygnału 90-100% i jakość odbioru w granicach 89-100% natomiast BER jest 8.5E-3

Mam pytanie co to jest ten BER i do czego służy i czy lepiej jest jak jest większy, czy mniejszy? Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę zdrowych i pogodnych świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są to parametry odczytane z SETUP/USTAWIENIA/ANTENA, to BER jest wystarczający do poprawnego odbioru, jednak przy tym rozmiarze anteny mógłby być nieco niższy.BER to inaczej Bit error ratio (tłum. współczynnik błędnych bitów).

Wyjaśnienie o co chodzi z BER w N http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=64504&postcount=101 i http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=139750&postcount=13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Używam anteny 60 cm,pozostałość po Polsacie Cyfrowym.Jakość mam 92% ,siłę 86% więc chyba całkiem dobrze?.Programy HD działają bez zacięcia.Mam takie pytanie ,czy biały n-box może na swoim wyświetlaczu zamiast nr kanału pokazywać nazwę stacji? i ewentualnie jak to ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kiedy od tego kiedy aktywowałeś nbox? Od tego dnia są liczone pełne miesiące do promocji a do abonamentu dni.

Czyli jeśli aktywowałeś np. 20 sierpnia to sierpień został zaliczony w całości do promocyjnych miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja , a ja bym zapytał o to co wszyscy pytają na początku kiedy zadzwonic z rezygnacją z programów dodatkowych aktywacja N u mnie nastąpiła 27.11 , to wystarczy zadzw około 30 grudnia i powiedziec że rezygnuje ? . Zostawiłbym sobie hbo ale gdyby koszt tyle co inne pakiety te 16 bym może dał , przy wyborze pakietów po półrocznej promocji miałbym zamiast pakietu filmowego a tak to chyba filmowy wtedy wybiore albo żaden z filmami . A jeśli za pół roku kiedy to bede wybierał pakiety przypuścmy cena pakietu bedzie np 15zl lub 17 to ja jak wybiore to płace jak na początku 16 czy cene taką jaka by była wtedy ustalona 15 lub 17 ? to tylko przykład :) mogła by n tak zmniejszyc ceny pakietów chocby tych dodatkowych łobuzy nic tylko kase chcą czepac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...