Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie eNka hula na 9-ci letniej antenie z logo WizjaTV i takim samym starym kablu + nowy zwykły i pospolity dubeltowy konwerter (teraz, bo przez tydzień na konwerterze od C+ śmigała) - nie jakiś tam HD bo to HD to napis tylko nie mający żadnego odniesienia do rzeczywistości, a będący tylko hasłem marketingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr-ek Czyli mógłbym zostawić tak jak jest (70 cm CP), tylko odłączyć od kabla Samsunga, a podłączyć N-boxa i nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów związanych zakupem i montażem sprzętu (oprócz samej aktywacji Nboxa rzecz jasna).

 

Jeśli jest taka możliwość, mogę liczyć na sprawny odbiór kanałów HD z czaszy 70 cm podczas słonecznego dnia. Obecnie z dekodera samsung SD : HBO HD, Polsat sport HD (już zakodowany), MTVN HD jest fonia czyli dochodzi sygnał z 70, ale na Eurosporcie HD jest brak sygnału. Czyli jednak te 10 cm zabrakłoby do odpowiedniego odbioru wszystkich kanałów HD w N-ce. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konwerter nie pochodzi z ubiegłego wieku to jak najbardziej może zostać. U mnie na 60 cm działają przy normalnej pogodzie wszystkie kanały HD. Tylko pamiętaj, że jeśli weźmiesz nbox recordera to bez dubeltowego konwertera nie będziesz mógł jednego programu nagrywać a drugiego oglądać i VOD będzie się z miesiąc ściągało.

Może ja czegoś nie rozumiem, ale jakim prawem na odbiorniku SD odbierasz kanały HD? Przecież to inny system przesyłu danych/sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr-ek wyjaśniam Ci, że mam dostęp do kanałów HD w CP ale jedynie w postaci fonii nie wizji . W dekoderze Samsung SD to technicznie nie możliwe :lol2:,. Na koniec mojej wypowiedzi, chciałbym podziękować wszystkim za udzielone przez was odpowiedzi :smile:, pomogły mi podjęciu ostatecznej decyzji. Dzięki Tobie Piotrze Nka zbogacii się o nowego abonenta z konkurencyjnej platformy jaką jest CP :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszego podpisywałem przez ostatni czas umowy dla platformy N stąd wiem że dołączysz do bardzo wielkiego grona użytkowników przechodzących z CP.Oczywiście polecam Ci promocje "korzystna zmiana" i nie zapomnij ze masz przysługuje Ci HBO i Cinemax oraz Filmbox na dwa miesiące za darmo tylko nie zapomnij zadzwonić i zrezygnować od momentu aktywacji a przed upływem dwóch miesięcy.Przy Nbox 38 zł aktywacja i tyle samo w przypadku Nbox Recorder z tym ze tu jeszcze kolekcje VOD przez 3 miesiące w gratisie z tym ze tez nie można zapomnieć o dezaktywacji tego.Tak wiec proponuje Ci Nbox recorder bo w tej promocji najbardziej się opłaca.Z tym ze zabierz ze sobą do punktu sprzedaży

- dwa dokumenty tożsamości

- umowę z Polsatem Cyfrowym , Cyfra + bądź siecią kablowa

- jeden rachunek nie dalej niż z ostatnich 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zapomnij, że podpisując umowę w punkcie sprzedaży złączasz się z eNką na 18 miesięcy, a poprzez infolinię tylko na 12 miesięcy. No i oczywiście żadna umowa nie jest Ci potrzebna - ja np. nigdy z C+ żadnej umowy nie podpisywałem, bo umowę miałem z WizjąTV, a do C+ trafiłem na zasadzie przejęcia WizjiTV przez C+. Wg regulaminu do podpisania umowy wystarczy rachunek nie starszy niż 6 m-cy wystawiony na tą samą osobę i ten sam adres, która widnieje w dokumentach tożsamości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nr umowy o którym pisałem to rzeczywiście nie jest on tak konieczny ale wszystko zależy od punktu sprzedaży ( jedni są bardziej kompetentni drudzy mniej znam to z własnego punktu bo sam miałem koleżankę która sobie nie radziła i bez nr umowy nic by nie spisała ) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się w dniu dzisiejszym dekodera CP. Rozpakowuje wszystko po kolei do momentu... Jestem zdziwiony, że nie ma kabla HDMI, więc jestem w tej sytuacji zmuszony do zakupu owego złącza. Przeszukując internet nagle ze zdziwieniem :shock: widzę 1500 zł (myślę sobie) ku :censored: wa 700 zł itd. najtańszy bodajże 99 zł. Panowie napiszcie mi gdzie można kupić najtańszy kabel i za ile. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

Mam pytanie: Czy jest to normalne , ze przy podlaczeniu kablem hdmi nBoxa nie mam telegazety z telewizora natomiast przy podlaczeniu eurokablem telegazeta jest ? Zaznaczam chodzi o telegazete z telewizora nie z dekodera. Z dekodera dziala normalnie tez przez hdmi kabel.

Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 1 listopada mam opcje hbo 3 miesiące za darmo,dzisiaj patrze a tu kanał niedostepny :/ dzwonie do nich a paniusia twierdzi że nic nie może bo coś jest z systemem nie tak kazała zadzwonic PO DŁUGIM WEEKENDZIE też tak macie :>

Najlepsze jest to,że nie chce cinemaxów zgłosiłem to a paniusia twierdzi że ona nic nie może mam oglądać i nic nie zapłace :P

Poczekam na fakture ciekawe co tam będzie :brawo:

Fajnie to co chce oglądać nie moge a to co niechce to mam ręce opadają :lol:

Nadmienie że dodzwonić sie do Nich to koszmar :twisted: a licznik bije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...