Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.07.2023 o 13:16, kubaaa napisał(a):

Chromecast 4K vs HD 2021

 

Szukam przystswki dla rodziców. Jestem zadowolony z mojego Chromecasta 4 (kupiony w 2021), chociaż mam tv 4K, 65 cali

 

Rodzice maja starszego samsunga 55 full hd

1. Czy jest sens, żebym kupił dla siebie 4K, a im oddał mój obecny Chromecast 4 2021 czy nowy HD wystarczy?

 

2. Czy różnica w 2 GB RAM w modelu 4K a 1,5 GB RAM w nowych jest widoczna?

Czyli to 1,5 GB VS 2 GB RAM również nie ma znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaaa mam zarówno Chromecast 4k i HD i w ogólnym odczuciu nie ma różnicy tych 0,5 gb ram. Chromecast HD, raz kiedyś mi chrupnął podczas oglądania Premier League w aplikacji Viaplay (na urządzeniu Chromecast 4k ta apka przycinała podczas transmisji sportowych, więc trzeba było używać KODI) ale to zdarzało sie może raz na 3 tygodnie. Teraz po tym jak Viaplay pali wrotki z Polski, to w zasadzie można powiedzieć, że te urządzenia niczym się nie różnią.

 

Wersja 4k ma też mało pamięci wewnętrznej - tylko 4gb, więc jak planujesz insalacje dużej liczby aplikacji to może być kłopot. Wersja HD ma 8gb wbudowanej pamięci 

 

Trzeba pamiętać że Chromecast i Google TV należy do Google więc należy liczyć się z maksymalną optymalizacją urządzenia i oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak  @Emilio1985 napisał nie ma kompletnie różnicy, nawet pomiędzy boxami zwłaszcza tych tylko w HD. 

 

Ostatnio podłączam po kolei pół kilograma starszych boxów  Roku Express HD  z 512 Mb RAM ( jakis czas jest promocja na 3 miesiące za darmo AppleTV + ) i porównując do Chromecast  działaj praktycznie identycznie mimo że Chromecast ma o wiele więcej pamięci. Pamięć bardziej się liczy przy filmach 4K. 

Reszta to tylko zależy od aplikacji zoptymalizowanej pod urządzenie albo jej wymagań co do ilości RAM. Zwykle podstawowe aplikacje działają dobrze, problem jest w zewnętrznych typu KODI które jednak wymagają większych ilości RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu jeśli miałbym się tak już na siłę dopatrywać różnicy, to może przy podłączeniu Chromecasta HD do 65 calowego TV, oglądanego z dwóch metrów. Może wtedy będzie widoczna jakaś różnica w jakości, ale tylko treści 4k.

 

Jak ktoś ma tv 43, 50, czy nawet 55 cali i nie szoruje nosem po matrycy, to nie zobaczy różnicy.

 

Dla takiego C+ Online czy tym bardziej nieboszczyka Viaplay przystawka HD czy 4k jest bez znaczenia. Podobnie w przypadku nie posiadania najwyższego planu Netflixa.

 

Mam też Firesticka HD od amazona (model 2021). On ma tylko 1 gb ram i to czuć np przemieszczając się po menu. Trzeba jednak pamiętać że Fireos to nie jest autorski system Amazona, lecz przerobiony Open Android, widywany często w chińskich przystawkach, więc z optymalizacją raczej średnio.

 

Roku ma swoje autorskie oprogramowanie, więc na pewno śmiga mimo tak małej ilości RAM

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, cidik napisał(a):

nie

Ja mam pudełko Homatics Box R 4K Plus  i ma trochę błędów ale tak to szybki piorun a nokia to ma też 4GB ram to powinno hulać a nividia to miałem bez pro i sprzedałem bo i tak nie wykorzystałem mocy tej konsoli bo to do gier jest i nie ma pełnego hdmi 2.1.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2023 o 13:00, diabeu napisał(a):

 

 

Zamówiłem teraz na Ali ten zamiennik do TV realme. Tam z przesyłką 40zl. Ma przyjsc za dwa tygodnie to dam znać czy działa.

Zapomniałem wspomnieć. Niestety ten zamiennik nie łapie synchronizacji ze stickiem, ale sam pilot działa. Jak ktoś ma telewizor Realme to mogę odsprzedać za grosze bo mi i tak się nie przyda.

Natomiast sam stick bez problemu teraz złapał synchronizację z nowym telefonem, więc mam wywalone w te piloty.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam budżetowy x96q i o dziwo działa dobrze, może trochę muli ale daje radę. Wcześniej przez chwilę miałem canal +box to był problem z dźwiękiem, krzaczyło jak nie wiem, jakiś problem z kodekiem. Dałem na gwarancję problem pozostał to zwróciłem do sklepu na szczęście z łaską ale oddali pieniądze. 

Edytowane przez Mati123
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam oceniłeś jednak nie działał dobrze, działa tak jak dziesiątki byle jakich boxów NoName z przyklejoną jakąś tam  nazwą do pudełka. 

 

Box bez odpowiednich certyfikatów nawet z tym samym chipsetem co certyfikowane i nawet większą RAM  będzie zawsze gorszym boxem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2023 o 10:37, michal_dragon napisał(a):

Ja mam pudełko Homatics Box R 4K Plus  i ma trochę błędów ale tak to szybki piorun a nokia to ma też 4GB ram to powinno hulać a nividia to miałem bez pro i sprzedałem bo i tak nie wykorzystałem mocy tej konsoli bo to do gier jest i nie ma pełnego hdmi 2.1.

 

Mógłbyś sprawdzić, czy na Homatics Box R 4K Plus działa aplikacja Refresh Rate to automatycznej zmiany odświeżania?

 

Tutaj instrukcja co i jak:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...