Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2023 o 14:11, aster napisał(a):

 

Czy probował ktoś może używać nowego Chromecasta w ten sposób, bez podłączania do gniazdka tylko pobierając prąd bezpośrednio od monitora?

 

Dziala ale mam 2 USB w TV i jedno ma wyższy prąd . Jednak czasami wyskoczy komunikat o podpięciu zasilania. Na drugim praktycznie  cały czas komunikat o podpięciu zasilania, brak komunikaty jak podłącze przy działającym TV.

 

Jeśli jest problem najlepiej podpinać kablem który był w pudełku. Mam kilkanaście kabli i na niektórych nie chce działać wcale po podpięciu pod TV. 

 

Teraz działa bez problemu razem z hubem USB i dyskiem  M.2 1Tb wpięty do TV Philips. Niestety chromecast nie obsługuje niektórych kontrolerów dysków zwłaszcza tych 10Gbps i dysk nie jest odczytywany ale peny wpięte do huba widzi bez prolemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 15:55, Wanderer napisał(a):

Witam. Ponieważ SkyShowtime na CANAL+ BOX niemiłosiernie zamraża mi obraz mam pytanie czy ktoś z was testował odbiór na Xiaomi Mi TV Stick 4K?

Ewentualnie co wybrać konkretnie tylko pod tą platformę?

W ustawieniach C+ Box zmień odświeżanie z 50 na 60 Hz i daj znać czy jest poprawa.

 

 

W dniu 3.05.2023 o 18:38, reniferek334 napisał(a):

Kumoterki i kumotrowie: czy do sportu z Viaplay ,Canal Plus online, Polsat Sport Box{Polsat Sport) lepsze jest Apple Tv czy Samsung  z Tizen?

Jeśli zależy Ci na sporcie to do w/w aplikacji szukaj czegoś, co ma kodek AV1. Generalnie wszystko z chipsetem Amlogic S805X2 (przystawki HD np Chromecast HD), lub Amlogic S905Y4 (Realme TV 4k Stick lub Next TV Stick 4k), lub Amlogic S905X4 (Homatics Box R 4k) będzie chodziło płynnie, szczególnie Viaplay.

 

Jeśli oprócz sportu chcesz korzystać z Netflixa, PV, Disney+ itd, to najlepszą opcją będzie Chromecast HD ze względu na dodatkową możliwość ustawienia automatycznej zmiany odświeżania dla każdej aplikacji. Jeśli HD, Ci nie wystarczy, to podobną możliwość ma Chromecast 4k, ale niestety nie ma wsparcia dla AV1, w związku z czym z Viaplay musisz korzystać przez plugin do Kodi.

 

Ale jeśli chcesz wydać kilka razy więcej kasy, to chyba lepiej zakupić nowy TV, najlepiej model z tego roku. Przez 5-6 lat, tzn dopóki Samsung nie zakończy wsparcia, to będzie wszystko chodziło dobrze.

 

@reniferek334 jeśli zdecydujesz się na przystawke Android TV, to przed zakupem możesz sprawdzić jej bebechy na tej stronie: https://www.androidtv-guide.com

 

Przystawki z AV1 mają nawet swój własny filtr https://www.androidtv-guide.com/streaming-gaming/av1-androidtv-players

 

Brakuje tutaj Chromecast HD ale to chyba przez błąd na stronie. W opisie tej przystawki jest info w kodeku AV1. Zresztą sam korzystam z tego modelu i wszystko działa cacy :)

Edytowane przez Emilio1985
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodia, czy nie, to tylko przystawki z tym kodekiem radzą sobie z Viaplay. Pewnie jest to zwykły bug aplikacji, ale mając na uwadze ich opieszałość, to poprawią to może za 2-3 lata.

 

Wracając jeszcze do AV1, to w zasadzie wszystkie przystawki mające premierę w 2022 r. i nowsze mają już wsparcie dla tego kodeka, tak więc ta melodia przyszłości może nie być wcale długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mają wsparcie to mało ważne, mają mieć obowiązkowo  sprzętową obsługę by działały poprawnie i bez większych problemów. Przyszłościowo nie szybciej niż w ciągu kilku następnych lat wejdzie jako standard. W tym czasie zdąży zmienić sprzęt ten co kupi teraz. 

 

Jak na razie nie spotkałem serwisu który by korzystał tylko i wyłącznie z tego kodeka więc sprzęt spełniający przynajmniej podstawowe wymagania  nadaje się idealnie do serwisów streamngowych, ważne by był wydajny a nie polecany z reklam czy rekomendacji. Zwykle bez problemu część serwisów działa a z pozostałymi są problemy ale to innego typyu problem bo nie ma urządzenia na którym wszystko działa idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodia, czy nie, to tylko przystawki z tym kodekiem radzą sobie z Viaplay. Pewnie jest to zwykły bug aplikacji, ale mając na uwadze ich opieszałość, to poprawią to może za 2-3 lata..
W jakim sensie tylko na urządzeniach z AV1 Viaplay działa dobrze? Na Tizenie i Apple TV Viaplay chodzi bez zarzutu.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ktosiu napisał(a):

To że mają wsparcie to mało ważne, mają mieć obowiązkowo  sprzętową obsługę by działały poprawnie i bez większych problemów. Przyszłościowo nie szybciej niż w ciągu kilku następnych lat wejdzie jako standard. W tym czasie zdąży zmienić sprzęt ten co kupi teraz. 

 

Wszystkie chipsety, które wymieniłem wyżej mają sprzętowe wsparcie dla AV1

1 minutę temu, Pawop napisał(a):

Na Tizenie z 2020 roku i Apple TV Viaplay chodzi bez zarzutu.
 

Na dekoderze C+ Ultrabox 4k też.

 

Ale ja pisałem o przystawkach Android TV, jeśli nie zauważyłeś.

8 minut temu, Pawop napisał(a):

W jakim sensie tylko na urządzeniach z AV1 Viaplay działa dobrze? Na Tizenie i Apple TV Viaplay chodzi bez zarzutu.




 

Ale Tizen i Apple TV to systemy Android TV? No chyba nie...

 

Ja pisałem o przystawkach z Android TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przynajmniej co daje zastosowanie nowego kodeka ?

 Dla kogoś kto ma szybkie łącze to praktycznie nie zauważalne polepszenie w niczym poza tym że mu wczyta film 1-2 s szybciej a na wolnym łączu działa tak samo jak na szybkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podobnie jak z wywaleniem 1000 zł na Shielda z magicznymi 3gb ram. Też się niby odpala wszystko 1s szybciej, tylko czy jest to warte wydania 700-800 zł więcej?

 

Co do Viaplay i AV1, to chyba nie czytałeś mojego posta uważnie, więc powtórze: jest to bug aplikacji Viaplay w wersji na Android TV.

 

Dotyczy tylko streamów live.

 

To wygląda tak jakby aplikacja głupiała jeśli, podczas uruchamiania streamu na żywo, nie znajdzie w urządzeniu tego kodeka.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia Shield nic  nie odpala szybciej, jedne aplikacje działają szybciej inne wolniej niż na innych sprzętach, nie wiem gdzie tych bezsensów się naczytałeś.

Jest tylko wydajniejszy pod względem obliczeniowym bo ma system wielozadaniowy jako jeden z nielicznych boxów z Androidem 64 bitowym dostosowany do chipsetu. 

 

Dla samego odtwarzania nie ma znaczenia jaki  się kodek stosuje jeśli końcowy wynik czyli odtwarzany  obraz jest identyczny w każdym przypadku. 

Problemy z odtwarzaniem zwykle wynikają z niekompatybilności aplikacji ze sprzętem ale głownie chodzi o sterowniki , nie da się zrobić uniwersalnej aplikacji obsługującej setki urządzeń identycznie przy takiej mnogości systemów na urządzeniach  jak i rożnych sprzętów. 

Pośrednio też i winna jest często aplikacja, koniec końców wychodzi na to że na jednym sprzęcie działa idealnie a praktycznie na identycznym drugim już nie.  

 

Ta patrząc przyszłościowo przyczepiłeś się akurat do sprzętu starszej już daty który  ciągle ma najnowsze aktualizacje mimo prawie 4-7 letniej bytności na rynku  i nadal jest w czołówce sprzętów do obsługi streamu co raczej świadczy na jego korzyść. 

Mogę się nawet  założyć że najnowsze aktualnie  boxy z AV1 stracą o wiele szybciej wsparcie na aktualizacje systemu niż stary poczciwy Nvidia Shield i to nie jeden użytkownik tego boxa potwierdzi. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Jest tylko wydajniejszy pod względem obliczeniowym bo ma system wielozadaniowy jako jeden z nielicznych boxów z Androidem 64 bitowym dostosowany do chipsetu. 

Jakie przełożenie w praktyce ma ta wiedza encyklopedyczna dla standardowego usera w codziennym użytkowaniu Netflixa, PV, C+ Online?

 

17 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Problemy z odtwarzaniem zwykle wynikają z niekompatybilności aplikacji ze sprzętem ale głownie chodzi o sterowniki , nie da się zrobić uniwersalnej aplikacji obsługującej setki urządzeń identycznie przy takiej mnogości systemów na urządzeniach  jak i rożnych sprzętów. 

W przypadku systemu Android TV, Viaplay jest jedyną aplikacją z którą są takie cyrki. Pozostałe działają bez problemów niezależnie od tego czy jest to MiBox S z 2018 roku, czy Chromecast 4k z 2020, czy Realme 4k z 2022 r.

 

Aplikacja pod ten system działa poprawnie tylko na czipsetach Amlogic S805X2, S905X4 i S905Y4. Wszystkie sprzętowo obsługują kodek AV1. Może to przypadek, moze nie. Może to jakiś bug w aplikacji, tak jak pisałem wcześniej. Ja się nie znam. Wiedzę czerpię z obserwacji i testowania poszczególnych urządzeń, a nie z tego co ktoś napisze w internecie lub pokaże na yt.

 

Ale skoro retransmisje sportowe w aplikacji Viaplay działają płynnie na pozostałych chipsetach, a w dodatku wszystko działa poprawnie w Kodi, tzn, że żadne wymyślone sterowniki nie są tu potrzebne. Viaplay musi tylko zatrudnić kogoś kumatego, kto im to ogarnie max w pół godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym Viaplay człowiek żyje, mnie akurat ta aplikacja kompletnie nie obchodzi pod względem działania jak i jej problemów. Jak bym miał oceniać boxy na których ona działa wyszło by że tylko stare badziewia jak reanimowany ostatnio chipset z serii S805  zapewniają właściwe działanie a wszystkie inne są bee i w 4 litery... 

Większość sprzętów z niskiej półki i do masowej produkcji ma tylko zapchać rynek po jak najniższych kosztach nie zapewniając wymaganej jakości jaki i wsparcia przez producenta, po 1-2 latach taki box jest po prostu przeżytkiem i bawią się nim tylko entuzjaści jakimiś modami najnowszych wersji systemów naprawdę nic nie wnosząc nowego tylko łatając stare błędy.   

Chcesz dobrego boxa to kupujesz go raz na kilkanaście lat i używasz. 

Mam chyba z 10 sewisów streamigowych używanych na bieżąco na Nvidii, z żadnym nigdy nie miałem problemów przez 3 lata system bez resetu, przetrwał chyba 2-3 aktualizacje systemu i działa dalej tak samo jak w momencie kupna, nie musze grzebać i kombinować z  jakimiś tam dodatkowymi programami by oglądać. 

To sie właśnie liczy, kupujesz raz i dobrze drogiego boxa odmawiając sobie wiele  innych zabawek, używasz go latami aż padnie albo znajdziesz coś co przewyższa go funkcjonalnością a nie patrzysz na to ile fps wyciągnie czy raz na jakiś czas przytnie się na jakimś mało ważnym meczu a potem podniesie się płacz że są problemy dosłownie z niczym. 

 

 

 

Problemy zawsze były i dalej będą bez względu  jaki sprzęt kupisz i ile za niego dasz. To wszystko wina producentów i nadawców stremingu że nie posiadają ujednoliconego standardu korzystając sobie do woli z pierdyliona możliwości obsługiwanych  kodeków.  

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałeś na pytanie.

 

Ja bardzo długo korzystałem z C+ Box i nigdy nie zaliczyłem zwiechy, zamulenia powodujacego konieczność restartu urządzenia itd. przez około pół roku korzystałem też z Chromecasta 4k i też chodził jak igła. Może to po prostu kwestia tego jak się obchodzi z urządzeniem.

 

To, że Ciebie dana aplikacja nie interesuje, nie oznacza, że nie ma problemu.

 

Ciekaw jestem jak Viaplay działa na Shieldzie, szczególnie streamy sportowe live.

 

PS. Pierwsze wzmianki o czipsecie S805X2 są z maja 2021 roku, więc ten "stary badziew" zdaje się być nowszy niż Shield z 2019 r. Natomiast chipsety S905X4 i S905Y4 miały premierę mniej więcej w tym samym czasie, natomiast po raz pierwszy zaczęły pojawiać się w przystawkach, które trafiły na rynek w 2022 r.

 

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...