Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.04.2023 o 00:39, Delta21 napisał(a):

Sprawdziłam tylko Śmierć na Nilu i Zaułek koszmarów i dźwięk, tak jak wspominasz, to tylko stereo na angielskiej ścieżce.

Na Apple TV jest podobnie.

Dzięki za sprawdzenie. Czyli dzwiekDD+ jest tylko na kanalach w zakładce Live Tv w aplikacji c+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z aplikacją canalplus online na chromocascie 4.

Czy jest polska aplikacja taka sama jak na urzadzeniach mobilnych?

Ja znalazlem tylko wersje francuską my canal.

Wprawdzie mozna ustawic jezyk polski ale aplikacja jest bardzo okrojona/2 zakladki/

Prosze o jakies sugestie w przedmiotowej sprawie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek52 napisał(a):

Jak wygląda sprawa z aplikacją canalplus online na chromocascie 4.

Jeżeli masz wersję 5.19.0 pobraną z google play ,to nic innego chyba nie ma.Ja mam zainstalowane na komputerze,telefonie i w tym chromecascie 4.Tam przy wejściu w aplikację musi się wybrać pologne,bo inaczej jest po francusku.Dalej pojawia się już jako canal + polska.Ogólnie działa bardzo dobrze.Korzystałem też z niej niedawno w  Hiszpanii.Dodatkowo zgrałem kilka filmów do telefonu na czas podróży samolotem.Bez żadnych problemów je odtwarzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 
szukam boxa android tv do telewizji ip (tv mate)
Wymagania
-Wejściie LAN
-pilot BT
-płynne działanie / aktualzacjie

-liczę że box będzie używany z nowym telewizorem na który mam zamiar przeznaczyć około 7000 zł w przyszłym roku.

Oglądałem nvidia shield TV Pro ale 1000 zł gdzie nie będę na 100% na tym grał więc po co przepłacać.

Budżet 500-600 (max 1000)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sedinix jak idziesz na bogato to może Homatics Box R 4k Plus za około 700 zł. Chyba pierwszy Android TV z 4 gb ram na pokładzie i 32 gb pamięci. Ewentualnie wersja bez "Plus" - 2 gb ram na pokładzie i 16 gb pamięci za polowe ceny.

 

Niedługo ma wyjść nowa wersja Chromecasta, czyli bedziesz miał zapewnione aktualizacje, w tym niemal na pewno do Android TV 13. Nikt go jeszcze na oczy nie widział, ale jak bedzie przypominał obecny model to portu LAN nie uświadczysz, chyba że zainwestujesz w adapter USB-C - LAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman w kwestii Honaticsa, to z tego co piszą i mówia mądre głowy na yt, jest tam "czysty" Android TV 11 (tzn nie Google TV).

 

Sprzęt ma wsparcie dla kodeka AV1 więc aplikacja Viaplay powinna śmigać, bez koniecznosci instalowania KODI.

 

Zapewne wystąpi standardowe przycinanie zwiazane z 50/60 Hz. Czy apka Refresh Rate do automatycznej zmiany częstotliwości dla każdej aplikacji będzie działała - to tego nie wiem. Loteria. Obstawiam że nie, bo poza Shieldem, Chromecastami i MiBoxem (ze względu chyba na leciwość tego sprzętu) nigdzie ona nie działa. Na yt nikt Ci tego nie powie, bo tam, poza unboxingiem, głównie skupiają się na uruchomieniu Netflixa.

 

Ja nie wydam takiej kasy, żeby to sprawdzać. Już i tak zainwestowałem kupe szmalu w przystawki, żeby przeanalizować problemy i znaleźć rozwiazania pro publico bono.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie dzisiaj czegokolwiek z ATV mającego mniej niż 3GB RAM to ślepa uliczka. Mnóstwo jest narzekań na płynność działania tuby NVidia Shield TV, a jedyna różnica między nią a wersją Pro to dodatkowy 1GB pamięci i 64 Bitowy system. Ostatnio wydana apka od SkyShowtime tylko potwierdza, że AndroidTV z 2GB ram to już przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Emilio1985 napisał(a):

Prawdziwą ślepą uliczką może być za niedługo korzystanie ze sprzętu, który nie wspiera kodeka AV1

I tu się mylisz.

Skorzystają na tym głownie serwisy które nie wymagają licencji do odtwarzania materiałów w wyższej jakości, dla innych serwisów to nie ma kompletnie wpływu na odtwarzanie treści poza tylko mniejszym obciążeniem łącza.     Kodek nigdy nie wejdzie jako jedyny standard odtwarzania dla większości serwisów i będzie tylko alternatywą. 

 

Nigdy nie  wejdzie jako jedyny kodek dostępny dla streamingu zawsze będzie tylko alternatywą.  Zbyt wielu użytkowników musiało by koniecznie zmienić sprzęt a to jest nie wykonane kiedy pewnei więcej jak 90% sprzętów niw ma jego obsługi. 

 

Prędzej moim zdaniem  wejdą do użycia powszechnego najnowsze standardy kodeków lepsze nawet od AV1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

I tu się mylisz.

Skorzystają na tym głownie serwisy które nie wymagają licencji do odtwarzania materiałów w wyższej jakości, dla innych serwisów to nie ma kompletnie wpływu na odtwarzanie treści poza tylko mniejszym obciążeniem łącza.     Kodek nigdy nie wejdzie jako jedyny standard odtwarzania dla większości serwisów i będzie tylko alternatywą. 

 

Nigdy nie  wejdzie jako jedyny kodek dostępny dla streamingu zawsze będzie tylko alternatywą.  Zbyt wielu użytkowników musiało by koniecznie zmienić sprzęt a to jest nie wykonane kiedy pewnei więcej jak 90% sprzętów niw ma jego obsługi. 

 

Prędzej moim zdaniem  wejdą do użycia powszechnego najnowsze standardy kodeków lepsze nawet od AV1. 

 

 

Obecnie aplikacja Viaplay na Android TV działa prawidłowo tylko na sprzęcie wspierajacym AV1. Chodzi o płynne transmisje sportowe live. Wiem, że ten serwis nie korzysta z tego kodeka, no ale fakty są, jakie są.

 

Historia zna przypadki, gdzie dany standard bardzo szybko szedł w odstawkę. Np DVB-T --> DVB-T2. Czlowiek ledwo kupił tv z DVB-T, by za kilka lat musieć dokupić przystawke DVB-t2 lub nowy tv.

 

A taki Samsung przykładowo bardzo szybko i bez wahania ubija funkcje smart w starszych modelach telewizorów. Głośno swego czasu było o wypuszczaniu tv z systemem Orsay jeszcze w 2015 roku, gdy było już jasne że Google lada moment cofnie wsparcie dla Flasha w aplikacji YouTube i postawi wyłącznie na HTML5, którego Orsay nie obsługiwał. Efekt taki, że wielu posiadaczy modeli z 2015 roku (dostępnych w sprzedaży nawet jeszcze w 2016 r.) straciło dostęp do YT wraz z ostatnim dniem czerwca 2017 r. I co? Ludzie dalej kupują Samsungi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jednak się jakoś da a on uważa że bez tego kodeka to nie jest możliwe. Działa magia softwarowego dekodowania. 

 

Android jest na tyle plastyczny że potrafi wykorzystać inne kodeki do obsługi kodeków których normalnie nie ma w swojej obsłudze sprzętowej.  Np. HEVC H.256 może być obsługiwany softwarowo  przez  AVC H.264, wadą takich rozwiązań jest zwykle posiadane dobrego i wydajnego boxa a w przypadku niektórych TV działa obsługa DVB-T2 jeśli tylko głowica tunera potrafi odebrać sygnał w wymaganej modulacji.

 

Porównywanie historii zmian w TV naziemnej  jest po prostu bezsensem bo tu wcale nie chodzi o kodek tylko o odbiór  sygnału z odpowiednią modulacją. Nawet mając kodek przy braku modulacji nic sie nie odbierze poza dźwiękiem albo mając właściwą modulację bez kodek się nie odbierze ( chyba że ma się TV czy boxa  na Androidzie )   

 

Na komputerze to już trudniej bez obsługi sprzętowej, do dekodowania HEVC bez wsparcia procesora czy karty graficznej nawet bardzo wydajny  procesor 3-4 GHz nie poradzi sobie z dekodowaniem płynnym softwarowym HEVC. :) 

Jako podsumowanie to mając boxa z dobrą wydajnością nie będzie problemu zdekodować nawet AV1 . 

Można sobei sprawdzić na plikach testowych np. tu. : https://tools.woolyss.com/html5-audio-video-tester/

 

Jak dla mnie to dopiero jak wejdą nowe standardy i kodeki wyższe jaki i lepsze  niż AV1 zacznie się problem  bo przynajmniej  95%  ( 5% to będzie sprzęt z AV1 ) sprzętu powinna być zmieniona by wykorzystać nwy standard a to nim się stanie może minąć z kilkanaście lat, przynajmniej nie mniej niż 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lakiman napisał(a):

Na Android TV 7 nie ma kodeka AV1 a transmisja działa płynnie..

No i fajnie. Aplikacja standardami przypominajaca rok 2013 działa dobrze na sprzęcie z 2017 r. Brawo Ty

 

20 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

No widzisz jednak się jakoś da a on uważa że bez tego kodeka to nie jest możliwe. Działa magia softwarowego dekodowania. 

 

Android jest na tyle plastyczny że potrafi wykorzystać inne kodeki do obsługi kodeków których normalnie nie ma w swojej obsłudze sprzętowej.  Np. HEVC H.256 może być obsługiwany softwarowo  przez  AVC H.264, wadą takich rozwiązań jest zwykle posiadane dobrego i wydajnego boxa a w przypadku niektórych TV działa obsługa DVB-T2 jeśli tylko głowica tunera potrafi odebrać sygnał w wymaganej modulacji.

 

To wytłymaczcie mi drodzy koledzy, dlaczego na Chromecast 4k apka Viaplay tnie niemiłosiernie, a na Chromecast 4 HD - sprzęcie o nieco gorszej specyfikacji (słabszy procesor, tylko 1.5 gb ram) działa jak złoto?

 

Dodam że różnią się tym, że Chromecast 4k jest na chipsecie Amlogic S905X3, który nie wspiera AV1.

 

Chromecast 4 HD jest na Chipsecie S805X2, który ten kodek obsługuje. Podobnie zresztą jak Realme 4k TV Stick (chipset S905Y4) - tu Viaplay też chodzi jak złoto.

 

To jak to jest że flagowiec od Googla daje ciała, a ten budżetowiec HD z gorszymi bebechami daje rade z Viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis malware zaszytego w urządzeniach opartych o chipy AllWinner H616 i H618 (jak np. T95 sprzedawany także w Polsce):

https://github.com/DesktopECHO/T95-H616-Malware

Na dziś domeny z ktorymi nawiązywane były połączenia zostały zablokowane, ale ogólnie widać, że różne "ciekawe" rzeczy w tych boxach mogą być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te których używasz pewnie też się łączą w różne dziwne miejsca tylko nikt tego nie sprawdza. Z resztą nie trzeba daleko szukać wystarczy popatrzeć na M$ do ilu niepotrzebnych miejsc się łączy tylko że to się wtedy nazywa telemetria. :)

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o podpowiedzi w kwesti Google Chromecast 4 HD podpięty pod TV Samsung FHD.

 

1. Którą opcję wybrać posiadająć TV FHD i GC4HD dla wyświetlania kolorów: ycbcr444 vs ycbcr422 i ilu bitową?

2. Mam trzy wyjścia: HDMI 1(DVI), HDMI 2(ARC), HDMI 3 - pod które najlepiej Google Chromecast 4 HD podłączyć oraz resztę sprzętu: dekoder c+, konsolę ps4 oraz odtwarzacz płyt 4K. Ogólnie większość słucham i gram na słuchawkach, rzadziej na kinie domowym 2.1 i kabel optyczny podłączony od TV pod kino domowe.

3. Co może być przyczyną pauzowania/przycinania się/spadków jakości z HD do SD i odwrotnie przy odtwarzaniu filmów np ze Skyshowtime, HBO Max czy Disney+ przez GC4HD (w ustawieniach urządzenia jakość sygnału - doskonała). Modem od Vectra wifi 6 sygnał przez 5G...

4. Wchodząc w ustawienia dźwięku wybrać automatycznie czy ręcznie i włączyć wybrane ścieżki audio?

 

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. niepotrzebnie kombinujesz, sprawdź i wybierz jaki sie podoba. 

 

2. mało ważne

 

3. wolne łącze, to że może masz szybkie nie znaczy że jest takie cały czas. 

 

4. mało ważne, prościej ustawić  automat, w większości serwisów samemu sie wybiera format dźwięku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, frantic85 napisał(a):

Prośba o podpowiedzi w kwesti Google Chromecast 4 HD podpięty pod TV Samsung FHD.

 

1. Którą opcję wybrać posiadająć TV FHD i GC4HD dla wyświetlania kolorów: ycbcr444 vs ycbcr422 i ilu bitową?

2. Mam trzy wyjścia: HDMI 1(DVI), HDMI 2(ARC), HDMI 3 - pod które najlepiej Google Chromecast 4 HD podłączyć oraz resztę sprzętu: dekoder c+, konsolę ps4 oraz odtwarzacz płyt 4K. Ogólnie większość słucham i gram na słuchawkach, rzadziej na kinie domowym 2.1 i kabel optyczny podłączony od TV pod kino domowe.

3. Co może być przyczyną pauzowania/przycinania się/spadków jakości z HD do SD i odwrotnie przy odtwarzaniu filmów np ze Skyshowtime, HBO Max czy Disney+ przez GC4HD (w ustawieniach urządzenia jakość sygnału - doskonała). Modem od Vectra wifi 6 sygnał przez 5G...

4. Wchodząc w ustawienia dźwięku wybrać automatycznie czy ręcznie i włączyć wybrane ścieżki audio?

 

Z góry dzieki za pomoc.

 

Co do pkt 3. to tak jak kolega napisał wcześniej. Może masz chwilowe spadki prędkosci przy ciągłym korzystaniu, podczas gdy test prędkości trwa zazwyczaj kilkanascie sekund. Może to być spowodowane wielona czynnikami, w tym także trefnym modułem wifi w Chromecascie.

 

Jeśli masz przystawke w zasięgu routera, to może dokup na amazonie adapter USB-C - Ethernet i podepnij przystawke kablem sieciowym.

 

https://www.amazon.pl/Gigabit-Ethernet-Thunderbolt-Chromecast-Chromebook/dp/B09MQDWP6H

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze używałem Chromecasta w połączeniu z telewizorem bez zewnętrznego zasilania, używając kabla USB do pobierania prądu od tv. Dodatkowy plus: kiedy wyłączam telewizor, wyłączam też Chromecast.

 

To było możliwe ze starszymi wersjami gdyż nowe, czyli Chromecast with Google TV (z pilotem) pobierają więcej prądu. A tv daje maksymalnie chyba 1A (lub 0,9A).

 

Natomiast ostatnio sprawdzałem specyfikacje monitora Asus i posiada on 2x USB z 0,9A... oraz 2x USB z 1,5A i według Google'a nowy Chromecast właśnie potrzebuje 5V 1,5A.

 

Czy probował ktoś może używać nowego Chromecasta w ten sposób, bez podłączania do gniazdka tylko pobierając prąd bezpośrednio od monitora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...