Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek co było już kilka razy wymieniane w dziale, od taniochy typu Canal+ Box 4k , po lepsze  Chromecast, Nokia, Homastic czy Nvidia Shield. 

 

Od jakichkolwiek boxów za grosze z NONAME z pierdylionami GB RAMna pokładzie  i działających programów czy gier z Androidem łapki z daleka i nawet na nie nie patrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinos

 

Bierz Chromecast 4k lub HD, w zależności co wolisz. Jeśli musisz mieć połączenie internetowe po kablu, to na Amazonie Chromecast jest sprzedawany z adapterem ethernet. Niby nie jest to oryginalny adapter, ale teoretycznie powinien działać.

Edytowane przez Emilio1985
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

@Martinos

 

Bierz Chromecast 4k lub HD, w zależności co wolisz. Jeśli musisz mieć połączenie internetowe po kablu, to na Amazonie Chromecast jest sprzedawany z adapterem ethernet. Niby nie jest to oryginalny adapter, ale teoretycznie powinien działać.

masz to na myśli?

https://www.amazon.pl/gp/product/B0B928GXHN

+

adapter https://www.amazon.pl/Gigabit-Ethernet-Thunderbolt-Chromecast-Chromebook/dp/B09MQDWP6H

15 minut temu, tracer10 napisał(a):

Budżet to tajemnica chyba skoro nie reaguje na to pytanie od dwóch osób.

200zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinos

 

Dokładnie to. Ale jeśli preferujesz połączenie po wifi to adapter nie jest Ci do niczego potrzebny. Ja mam po wifi i nie ma problemów. Pamiętaj też, ze jest to wersja HD, tak więc jeśli w przyszłości będziesz planował wymienić tv na nowy (4k), to ta przystawka będzie pod tym względem nieco w tyle.

 

Wersja 4k jest bardziej przyszłościowa i moim zdaniem warto przekroczyć budżet o te 80 zł.

 

Jeśli przystawka jest Ci potrzebna do Netflixa, HBO Max, Prime Video, SKY Showtime, Disney, Youtube, to w zupełności wystarczy.

 

Jeśli natomiast planujesz grać na tym w gry, to lepiej rozejrzyj się za czymś co ma przynajmniej 16 gb pamięci. Przykładowo C+ Box, lub Homatics Box R, lub dużo droższy Homatics Box R Plus

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinos Jedyny minus na Chromecast to transmisje na żywo w Viaplay. Ten sprzęt nie radzi sobie z tym i występują przycinki obrazu, dość irytujące. 

Poza tym, tak jak pisał @Emilio1985 jest ok. Mam i mogę polecić. 

1 minutę temu, Emilio1985 napisał(a):

Jeśli przystawka jest Ci potrzebna do Netflixa, HBO Max, Prime Video, SKY Showtime, Disney, Youtube, to w zupełności wystarczy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mingo napisał(a):

@Martinos Jedyny minus na Chromecast to transmisje na żywo w Viaplay. Ten sprzęt nie radzi sobie z tym i występują przycinki obrazu, dość irytujące. 

Poza tym, tak jak pisał @Emilio1985 jest ok. Mam i mogę polecić. 

Viaplay to gdzieś w ogóle działa dobrze? 😉

 

Dla mnie OK. Głównie chodzi mi o HBO GO i SKY Showtime.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Martinos napisał(a):

Viaplay to gdzieś w ogóle działa dobrze? 😉

Jeśli chodzi o przystawki to na Apple TV, ale to już wydatek rzędu 700-800 zł. 

 

2 minuty temu, Martinos napisał(a):

Dla mnie OK. Głównie chodzi mi o HBO GO i SKY Showtime.

To Chromecast w zupełności wystarczy. Ja bym tylko na Twoim miejscu zastanowił się, czy nie dołożyć kilka dyszek i wziąć 4K zamiast HD. Poza obsługiwaną rozdzielczością wersja 4K ma 2 GB Ram, w wersji HD jest 1,5 GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tracer10 napisał(a):

C+ box? Hmm wołabym z puszek dozbierać ze 150 zł na cokolwiek innego.😀

A co do subskrypcji to pisał, że nie chce.

Dlaczego tak negatywnie oceniasz tego boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinos jak zamówiłeś wersje FHD, to miałbym prośbę żebyś coś dla mnie przetestował 😁

 

Chodzi o działanie aplikacji Refresh Rate.

 

Tutaj mój post z instrukcją:

 

 

 

Zamiast tego możesz też zainstalować apke TVHZ. Jak ją odpalisz, to daj znać ile opcji wyboru odświeżania masz do wyboru.

 

PS. Których funkcji Ci brakuje na dekoderze Ultrabox, w porównaniu do C+ Box?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Emilio1985 napisał(a):

PS. Których funkcji Ci brakuje na dekoderze Ultrabox, w porównaniu do C+ Box?

Tam wszystko działa dziwnie. HBO GO - na dekoderze nowe odcinki pojawijają się z 2 dniowym opóźnieniem. Cześć seriali konczy mi się 2 minuty przed końcem i trzeba kończyć na komputerze.

Nie ma mozliowści dodania np. Skyshowtime (chyba, że nie umiem 😉 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Martinos napisał(a):

Nie ma mozliowści dodania np. Skyshowtime (chyba, że nie umiem 😉 )

Nie ma takiej możliwości. Ultrabox ma tylko te aplikacje, które udostępni operator. Na ten moment to Viaplay, Netflix i Player. Plus kolekcje w ramach C+ Online. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Martinos napisał(a):

Tam wszystko działa dziwnie. HBO GO - na dekoderze nowe odcinki pojawijają się z 2 dniowym opóźnieniem. Cześć seriali konczy mi się 2 minuty przed końcem i trzeba kończyć na komputerze.

Nie ma mozliowści dodania np. Skyshowtime (chyba, że nie umiem 😉 )

No to na dedykowanej aplikacji HBO Max na Android TV już raczej takich problemów nie uświadczysz.

 

Co do aplikacji, to tak jak @mingo pisze - są tylko te które udostępni operator. Samemu nic nie zainstalujesz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...