Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieźle promują. Pierwsze transmisje na żywo to były chyba magazyny Polska 2014, później zaczęły się CF i Puncher Extra, a teraz już nawet mecze. Jeszcze nie miałem okazji oglądać nic live na stronie PS, dzisiaj przetestuję. Generalnie nie przepadam za oglądaniem w internecie, bo drażni mnie brak pożądanej płynności obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dzień w którym polsatowska wierchuszka zapewniała swoich abonentów, że eliminacje do Mistrzostw Europy - Francja 2016 będą wielkim przedsięwzięciem stacji. Miało to miejsce na specjalnie zwołanej konferencji prasowej z okazji zakupienia ekskluzywnych praw do meczów reprezentacji.

 

Minęło kilka miesięcy i co? - PSTRO :!: Jedno wielkie pstro, bo o jakiejkolwiek ekskluzywności nie może być mowy. Kmita i jego pseudo redakcja sportowa którą on niby zarządza, chyba zapomnieli że do zakupu praw trzeba dołożyć też coś od siebie. Wszak jeśli kupujesz nowiuteńkie LaFerrari wypadałoby mieć też kasę na benzynę, prawda?

 

I tutaj nie chodzi mi nawet o pieniądze, ale o jakiś pomysł, wizję, odrobinę wyobraźni. Nie sztuka zaprosić dwóch-trzech kolesi do studia i sprawa załatwiona. Niech to będą chociaż ludzie którzy mają jakieś pojęcie o tym o czym mówią, bo nie wiem jak wy ale ja mam wrażenie, że Łapiński, Ziober czy Dziekanowski to ludzie z przypadku, którzy akurat przechodzili obok studia Polsatu i zostali do tego studia zaproszeni prosto z ulicy. Może akurat deszcz padał i potrzebowali schronienia (?) albo

bez żadnego przygotowania, ot tak przyszli sobie do studia żeby pogadać, pośmiać się, podukać, wypić kawę, zabić swój czas i przy okazji zepsuć wieczór telewidzowi?

 

Właściwie to nie wiem po co to studio i jaka idea temu kabarecikowi przyświeca? Żeby przez 15 minut przynudzać o reprezentacji Polski, posłuchać nudnej i nieciekawej spowiedzi Szczęsnego przed meczem? Potem reklamy. 5 minut marudzenia nt. meczów, których w istocie to studio dotyczy, następnie znowu długaśne reklamy i mecz. Pierwsza połowa się kończy. Kwadrans czasu przeznaczony na reklamy. Druga połowa meczu się kończy i znowu długaśne reklamy i wreszcie studio. A w studiu co? Znowu gadanie o d.u.p.i.e.m.a.r.y.n.i.e, bełkot na temat meczów, które właśnie się zakończyły. Pytam się po co prowadzący psuje "zabawę" - jak ładnie określa to w Eurosporcie 2 "Mati" - zdradzając telewidzom wszystkie wyniki spotkań? Puentą tego wszystkiego jest oczywiście gadka-szmatka nt. meczu Polska - Niemcy. Meczu o którym powiedziano już chyba wszystko i kolejnych opinii telewidz chyba ma już serdecznie dość i żeby to chociaż były opinie ciekawe, a tutaj znowu Dziekanowski i jego brednie wypisywane na polsatsport.pl :crazy: Bo oczywiście telewidz Polsatu Sport jeszcze nie zna dokładnego adresu internetowego tej patologicznej stacji :crazy:

 

Jeszcze słówko o prowadzącym. Marcin Lepa, bo o nim mowa, kiedyś był to jeden z moich ulubionych dziennikarzy. Zaczynał jako taki znawca piłki południowoamerykańskiej, później robił za eksperta od Serie A, ale potem chyba z braku laku zmienił specjalizację. Z piłki nożnej przerzucił się na siatkówkę i... po chłopie. To co on wczoraj w tym studio odwalał to litości. Sposób w jaki on zadawał pytania Łapie i Dziekanowi to dziennikarski amateur level. Ja z mojej kanapy lepiej poprowadziłbym to studio. Tak sobie wczoraj myślałem na jak niskim poziomie stoi dziennikarstwo piłkarskie w Polsce. Wczoraj krytykowałem TVP, ale Polsat jest chyba nie lepszy. Niechaj najlepiej o tym świadczą te skróty o godzinie 23.30 na które czekaliśmy przeszło kilkanaście minut :!:

 

Ja rozumiem, że napis "na żywo" przy logotypie stacji to głębsza aluzja, która każe telewidzowi być wyrozumiałym dla komentatorów kilku minutowych migawek, ale to co wczoraj miałem nieprzyjemność usłyszeć to było już ponad moje siły. Masa błędów, rażących błędów. Wczoraj np. dowiedziałem się, że De Bruyne to piłkarz Napoli. Komentator utwierdził nas o tym dwa razy co każe nam sądzić, że nie było to zwykłe przejęzyczenie. Komentator był o tym święcie przekonany. Tak samo jak przekonany o swojej racji był Marek Kleitz, który pomylił Sebastiana Giovinco z... Giorgio Chiellinim i nie przyznał się do błędu nawet po tym jak realizator natychmiast skupił swoją uwagę na koszulce, na której jak byk było napisane "Giovinco" :read:

 

A jeśli już jesteśmy przy highlightsach to i tutaj należy wbić polsacikowi szpilę. Wytłumaczcie mi... jak to jest, że w programie telewizyjnym jak i epg jest wyraźnie napisane, że skróty trwają godzinę, a naprawdę czas ich trwania jest czasami o połowę krótszy (np. w czwartek trwały 33 minuty).

 

Dziś miałem przyjemność jeszcze raz obejrzeć kilka wybranych skrótów wczorajszych spotkań i wyobraźcie sobie, że te skróty, które ja oglądałem we włoskiej telewizji znacząco różniły się od tych, które miałem okazję zobaczyć na Polsacie. Były o wiele dłuższe. Na przykład w przypadku meczu Włochy - Azerbejdżan Polsat uraczył nas dosłownie 5-6, góra siedmioma akcjami, a w wersji Tgcom24 skrót trwał, trwał i końca nie było widać.

 

Gdzie tu więc to full exclusive :?: Bo ja myślę, że ktoś tu robi nas w bambuko. Skróty w Polsacie Sport/News miały przypominać highlightsy Champions League w nc+, tymczasem przypominają bardziej skróty z TVP. Są niepełne i okrojone. No i ten komentarz...

 

Reasumując Polsat wszystkie siły rzucił na mecze reprezentacji Polski olewając wszystkie inne. Czy wy też macie takie wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie tu więc to full exclusive :?: Bo ja myślę, że ktoś tu robi nas w bambuko. Skróty w Polsacie Sport/News miały przypominać highlightsy Champions League w nc+, tymczasem przypominają bardziej skróty z TVP. Są niepełne i okrojone. No i ten komentarz...

 

Reasumując Polsat wszystkie siły rzucił na mecze reprezentacji Polski olewając wszystkie inne. Czy wy też macie takie wrażenie?

Mnie dziwi,że spodziewałeś się czegoś innego. Byłem abonentem CP i od razu wiedziałem,że będzie to tak wyglądać. Widziałem już jak Ekstraklasę robili, widzę jak wygląda Cafe Futbol i jak jest monotematyczny,w magazynie ligowym też mówili często o kadrze, nawet podczas Bundesligi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będąc abonentem CP bądź Plusa ma się darmowy dostęp do wszystkich spotkań na żywo. To jeszcze większy plus. Tylko z tym HD na wszystkich meczach to jednak nie do końca. Sprawdziłem sobie i mecz Szkocja - Gruzja jest w max 576p, a dodatkowo u góry ekranu biała linia WSS. Jest to zwyczajnie przekaz kanału PSN bez loga w bardzo słabej jakości. Obawiam się, że wszystkie mecze, które będą transmitowane w PSN, na ipli nie będą w HD.

 

Poniżej zrzut ekranu z tego meczu:

2352826100_1413048843_thumb.jpg

(czarne pasy z powodu monitora o proporcjach 16:10)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferki nie są jedynym wyznacznikiem jakości - przykład TVP1/2 HD w DVB-T. Przede wszystkim jak na razie mam dobry wzrok i dla mnie na TV 42" jakość jest dobra, obraz wyraźny, nie sypie pikselami. Poza tym zamiast powtarzać liczbę 6000 jak małpa przydałoby się te dane zweryfikować, bo być może tak sobie tylko napisał jakiś hejter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt najważniejsze 42 cale a parametry są już mało istotne.A może sam zmierzysz bo operatorzy dają dekodery z taką możliwością i nie ma z tym problemów.Mało tego ja mam w przeciwieństwie do Ciebie PS HD i PSE HD więc jak nie masz o czymś pojęcia to po co komentujesz?Właśnie włączyłem z ciekawości na studio po meczowe i jak twierdzisz że jest ok. to nie wiem do jakich standardów jesteś przyzwyczajony.Chyba mało płacę to i mało wymagam.I nie piszę że jest żle ale obraz szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie musiał odezwac sie Czerstwy, nadworny krytykant CP i obrońca NC+. Co do jakości oglądałem pierwszą połowę w pracy w angielskiej telewizji, a teraz oglądam na spokojnie w domu nagrane z Polsatu i jakość jest identyczna, więc nie gadaj głupot, że jakość jest zła. Zła to jest murawa i stąd ten problem z oglądaniem. Co do studia nie widziałem, ale widziałem ostatnie CF i co mogę powiedzieć? Nie mają Ekstraklasy, więc muszą się rozwodzić o reprezentacji cały czas. To tak samo jak powiedzieć, że Liga+ekstra jest beep, bo przez 1.5h potrafią omówić 3 mecze i dać 5 minut turbokozaka. A komentarz Borka dzisiaj na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stąd że abonenci CP mają też dostęp do konkurencji i od wielu komentatorów znacznie odstaje.Nawet Laskowski z TVP bije go na głowę.Jakość kanału PS HD proponuje teraz porównać do np.Canal +Sport HD czy Hustler HD i wyciągnijcie wnioski.

Nawet Laskowski? Laskowski zawsze był czołowym polskim komentatorem i przejście do TVP tego nie zmieniło :) Ja natomiast nie mam dostępu do Polsatu Sport, Borka słuchałem do tej pory tylko parę razy w Eurosporcie (i jak leciały kiedyś Euro czy LM na Polsacie, ale chodzi mi o transmisje w ostatnich latach) i teraz przy reprezentacji i mam o nim bardzo dobre zdanie, świetny komentator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie podczas transmisji ligi angielskiej.

To akurat nie jest żadną tajemnicą sam pisałem o tym kilka razy że jakość tych transmisji jest słaba lub bardzo słaba.I do końca nie wiadomo dlaczego bo kanały nie mają złych parametrów raczej wina sygnału jaki dostają.Było o tym pisane wiele razy w innych wątkach.Oczywiście gdy jest mowa o jakości sygnału najwięcej ma do powiedzenia @bober1 użytkownik tv kineskopowego dlatego jego wypowiedzi na ten temat traktuje zawsze śmiechem.Ostatnim czasem starałem się nie komentować głupot pisanych przez niego i tak pozostanie.Do tego jest drugą osoba która komentuje jakość kanałów sportowych CP w HD nie mając do nich nawet dostępu.Ja napisałem to co widzę na danych kanałach i pozostaje wam się z tym zgodzić lub nie.A jeśli chodzi o Szpakowskiego to tego Pana ja ostatnio nie mogę słuchać denerwują mnie jego pomyłki jak i inna wymowa niektórych nazwisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na Polsacie HD i jakość jest ok. Na PS HD z tego samego transpondera powinno być podobnie.

 

To chyba oglądaliśmy dwa różne przekazy. Jakość "ok" to właśnie wspomniane przeze mnie ~6000 bitrate. Obraz można akceptować ale nie w przypadku takich audycji gdzie szczegóły są ważne. Delikatnie mówiąc przypominało to jakość mistrzostw świata pokazywaną na kanałach TVP.

 

Widoczne smużenie i brak ostrości przy szybkich akcjach nie jestem wstanie zaakceptować jeśli chodzi o takie wydarzenie sportowe jak wczoraj.

 

Cyferki nie są jedynym wyznacznikiem jakości - przykład TVP1/2 HD w DVB-T. Przede wszystkim jak na razie mam dobry wzrok i dla mnie na TV 42" jakość jest dobra, obraz wyraźny, nie sypie pikselami. Poza tym zamiast powtarzać liczbę 6000 jak małpa przydałoby się te dane zweryfikować, bo być może tak sobie tylko napisał jakiś hejter.

Nie jestem żadnym hejterem, do małpy mi daleko i nie o pikseloze tu chodzi bo to już byłby szczyt wszystkiego!!! Ale skoro piszesz o pikselozie w tym wypadku to wymagania masz na poziomie SD więc nie ma co z Tobą dyskutować.

Co tu weryfikować. Podałem bitrate jakie było bo sam je sprawdzałem, a które ma bardzo duże znaczenie. Poza tym, to nasz własny przekaz więc nie ma na kogo zwalić winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Z mojej strony mowa była cały czas o Polsacie HD, a nie PS HD, ale te kanały są nadawane z tego samego transpondera, więc miałem prawo sądzić, że obraz na obu wyglądał podobnie. Jeśli jednak przekaz Polsatu Sport HD był gorszej jakości, to nie mam zamiaru się spierać.

 

@up Jestem zwolennikiem jak najlepszej jakości obrazu i dźwięku, ale reprezentuję zdrowe podejście do tematu. Nie wiem czego co niektórzy tutaj wymagają. Wczorajszy mecz jak na polskie HD wyglądał w moim odczuciu naprawdę dobrze. W żadnym wypadku nie ma porównaniu do MŚ w Brazylii, gdzie często przez problemy z dosyłem była katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...