Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Polsat wyłożył odpowiednio wysoką sumę to by był w otwartej TV. Jednak Polsat nie był skory do takiego kroku . Zresztą skoro w Cafe Futbol mówią,że można było kupić i to tanio bez pośrednictwa Sportfive 7 dni przed meczem to nie wciskaj nam kitu,że nie mogli tego zrobić.. Oglądałem ten program i pamiętam. Wszystko co napisał portal weszło.com jest prawdą. Skoro mogła kupić TVP to kto bronił Polsatowi?? Mogli negocjować z Sportfive dużo wcześniej, przecież to nie EBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle odwracasz, bo tu poszło o pieniądze,a w przypadku żużla po prostu nie ma możliwości zakupu dla otwartej TV. Gdyby Polsat spełnił wygórowane oczekiwania sportfive to mecze byłby w otwartej TV. Jednak Polsat nie był na to chętny, więc wymyślili PPV i jak zwykle wciskali kit,że to była jedyna możliwość( być może była po fiasku rozmów o warunkach zakupu praw na TV otwartą). Jak widać niektórzy to kupili i uważają CP za wybawiciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych bulwersów. Przecież z góry było ustalone, że w tamtym okresie mecze kadry pokazuje TVP, więc to w kwestii tvp było kupienie tych meczów. Nie wiem w którym momencie te mecze kupił Polsat ale z tego co pamiętam niedługo przed ich rozegraniem. Z resztą my możemy przecież tylko gdybać, [beep]y z weszło też mogą gdybać, bo nie siedzieli przy stole przy ustalaniu warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było ja uważam że nadeszły czasy że dobry sport(niezależnie od dyscypliny) zobaczymy tylko na kanałach kodowanych, wyjątkiem będzie tu TVP które z racji swojej "misji" od czasu do czasu coś pokaże. Nie ma jednak się czym pochwalić w kwestii praw więc będą to wydarzenia sportowe o małym znaczeniu i zainteresowaniu dla widza.

Polsat myślę odejdzie już od PPV pomijając gale bokserskie. Będzie pchał wszystko w swoje kanały sportowe by jeszcze bardziej wzmocnić ich atrakcyjność. I tym samym dać do zrozumienia że jeśli sport to kodowany a więc musisz wykupić ich platformę bądź iść do kablówki. Tą samą drogę obierze nc+. Przecież te sporadyczne puszczanie spotkań na otwartej(ostatni przykład TTV) to nie ukłon w stronę widzów DVB-T tylko połechtanie ich. Wielu może łyknąć bakcyla i wykupić płatną ofertę rozochoceni danym meczem.

Ja nie mam nic przeciwko, jestem nawet za jeśli sport w dobrym wydaniu będzie tylko w kodowanych stacjach(ale w posiadanym pakiecie), prawa sportowe z roku na rok idą w górę i tylko "gniazdkowe" daje szanse na zarobienie i zakup kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg M. Borka Kołodziej wychodzi ok 18:40 a Włodarczyk jakieś 2h poźniej...

 

PS: Panowie, orientujecie się o co chodziło Borkowi, w sprawie tych praw piłkarskich? kilka postów wcześniej ktoś napisał ze Borek zagadniety na Tweeterze o piłke w PS coś wspomniał o chwili cierpliwośći... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polsat ma zamiar rzeczywiście kupić prawa do jakieś ligi piłkarskiej, to może chodzić o Ekstraklasę. Oczywiście faworytem jest C+, ale Polsat również ma duże szanse, ponieważ C+ w poprzednich dwóch przetargach brał udział z partnerami, a obecnie jedynym potencjalnym partnerem jest Sportkub, ewentualne zupełnie inny nadawca. Prawda jest taka, że nawet C+ ma ograniczony budżet, dlatego nie ma pewności, że będzie gotowy przepłacić za prawa za Ektraklasy, tym bardziej że kupił prawa do LM, które z pewnością były bardzo drogie. Taką sytuację może wykorzystać Polsat, w celu przejęcia praw.

Ewentualnie może chodzić o LE, ponieważ C+ w oficjalnym komunikacie informował jedynie o zakupie praw do LM, co oznacza, że prawa do LE prawdopodobnie nadal są wolne.

Jest jeszcze Serie A, do której C+ nie chciał przedłużyć praw. Co prawda Serie A wróciła do C+, ale tylko dlatego, że prawa kupił nSport+, który wtedy był jeszcze kanałem niezależnym od C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie niczego się nie dowiemy, prawdopodobnie chodzi o ekstraklase.

Ja obstawiam jakiś krajowych puchar. Rok temu był to Coppa Italia, a w tym może być np. Puchar Niemiec, a jeśli Puchar Niemiec jest już zajęty to może Puchar Anglii albo w najgorszym wypadku Puchar Francji (kiedyś już był transmitowany w kanałach sportowych Polsatu... bodajże tylko finał?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Polsat ma zamiar rzeczywiście kupić prawa do jakieś ligi piłkarskiej, to może chodzić o Ekstraklasę. Oczywiście faworytem jest C+, ale Polsat również ma duże szanse, ponieważ C+ w poprzednich dwóch przetargach brał udział z partnerami, a obecnie jedynym potencjalnym partnerem jest Sportkub, ewentualne zupełnie inny nadawca. Prawda jest taka, że nawet C+ ma ograniczony budżet, dlatego nie ma pewności, że będzie gotowy przepłacić za prawa za Ektraklasy, tym bardziej że kupił prawa do LM, które z pewnością były bardzo drogie. Taką sytuację może wykorzystać Polsat, w celu przejęcia praw.

Ewentualnie może chodzić o LE, ponieważ C+ w oficjalnym komunikacie informował jedynie o zakupie praw do LM, co oznacza, że prawa do LE prawdopodobnie nadal są wolne.

Jest jeszcze Serie A, do której C+ nie chciał przedłużyć praw. Co prawda Serie A wróciła do C+, ale tylko dlatego, że prawa kupił nSport+, który wtedy był jeszcze kanałem niezależnym od C+.

Nie no, w sierpniu 2013 już nc+ normalnie kupiło prawa do Serie A, w Ekstraklasie może być sprzedawanych kilka identycznych pakietów posiadających wszystkie mecze, tak jak w Belgii, a LE może coś z tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ma rozstrzygnięcia co do Ekstraklasy to podyskutować możemy. Mi na niej nie zależy bo nie jestem fanem piłki nożnej ale jest ogrom ludzi którzy ją lubią i chcieliby mieć do niej dostęp na cp.

W tym roku sytuacja z prawami jest całkowicie inna niż to było dotychczas więc wiele może się zdarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej poważnej piłki ligowej w CP nie będzie. http://blogi.satkurier.pl/106199-polsat ... yball.html

Szkoda,że Pan Janusz nie rozumie dwóch rzeczy- krzywdę zrobiono imprezie- pokazuje to oglądalność meczu finałowego, nie było to takie święto narodu jak mogło być,a dwa zapomniał,że TVP ma ogromne doświadczenie w pokazywaniu siatkówki. Rozumiem,że to chyba jednak kolejny zaprzyjaźniony dziennikarz. Nie kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drogie dla Polsatu- zapomnijcie. Zresztą widzimy,że prawa jakiekolwiek fajniejsze z piłki pojawiły się dzięki obecności w PZPN zaprzyjaźnionego prezesa Bońka. Niech się postarają o siatkówkę dalej, bo i tu nie wszystko jest takie oczywiste, Zresztą Polsat to ma prawa np. do ME w 2015 r w siatkówkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką różnicą że NC+ ma wszystkie ciekawsze rozgrywki z piłki nożnej a CP brak najlepszej Ligi siatkarskiej czyli rosyjskiej i trzeciej z najlepszych włoskiej.Rosyjskiej nie ma w żadnej polskiej TV a Włoska dostępna w Sportklubie którego nie ma w CP a jest w NC+.

To bardzo proste dlaczego nie mają zagranicznych lig siatkówki bo sami tego nie ukrywają. Zwyczajnie polsat preferuje rodzime rozgrywki, wielokrotnie to potwierdzili w wypowiedziach.

To samo mamy z reczną czy koszykówką. Chcieli też żużel ale nie wyszło więc na otarcie łez dali ligę angielską. I w tym kontekście uważam że powalczą o Ekstraklase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...