Skocz do zawartości

Polsat Sport 1, Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3 (dawniej Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News)


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja dla Pana Libickiego: Jeżeli choć jeden mecz dostępny będzie w systemie PPV, to przy pierwszej nadarzającej się okazji odchodzę z CP i przenoszę się do nc+! :evil::

 

Ja już namówiłem wujka na telewizję, internet, telefon w Orange bo właśnie kończy mu się umowa ze słonecznymi krwiopijcami, a jeśli o mnie chodzi to już zdecydowałem. Czekam już tylko na dzień w którym się od nich uwolnię. Nie wiem jeszcze na co się zdecyduję. Kablówkę będą u mnie za chwilę zakładać. Może nc+? Trudno powiedzieć. Zobaczymy jak za rok będzie się przedstawiać sytuacja.

 

Polsat może mnie przekonać już tylko Ligą Mistrzów i Ligą Europejską, bo marne EURO i mecze eliminacyjne to zdecydowanie za mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san to po co im wogóle pakiet sportowy ? Jak i tak co ważniejsze wydarzenia idą w ppv. A czy oni zarobią na tym czy nie to nie moja w tym głowa. Nie musieli kupować tych praw.

Wyluzuj, na razie nie wiemy czy w ogóle to PPV będzie. I przecież najważniejsze końcowe mecze mamy zagwarantowane w telewizji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz prawda 53zł dzięki temu forum. Ale wcześniej przez 8 lat płaciłem od 40 do 70zł w zależności na co się zdecydowałem i zawsze bez żadnych promocji.

 

@morylTeraz prawda 53zł dzięki temu forum. Ale wcześniej przez 8 lat płaciłem od 40 do 70zł w zależności na co się zdecydowałem i zawsze bez żadnych promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla Pana Libickiego: Jeżeli choć jeden mecz dostępny będzie w systemie PPV, to przy pierwszej nadarzającej się okazji odchodzę z CP i przenoszę się do nc+! :evil::

 

Ja już namówiłem wujka na telewizję, internet, telefon w Orange bo właśnie kończy mu się umowa ze słonecznymi krwiopijcami, a jeśli o mnie chodzi to już zdecydowałem. Czekam już tylko na dzień w którym się od nich uwolnię. Nie wiem jeszcze na co się zdecyduję. Kablówkę będą u mnie za chwilę zakładać. Może nc+? Trudno powiedzieć. Zobaczymy jak za rok będzie się przedstawiać sytuacja.

 

Polsat może mnie przekonać już tylko Ligą Mistrzów i Ligą Europejską, bo marne EURO i mecze eliminacyjne to zdecydowanie za mało...

 

Liga Mistrzów to już nie to samo co 5-6 lat temu. Zasady LM niszczą te rozgrywki szczególnie to ze z tego samego kraju mogą trafić na siebie dopiero w półfinale robią się rozgrywki hiszpańskie albo niemieckie. Bezsensowne losowania ta nie może grac z tego kraju we wtorek a ta nie może grać w środę tylko to jest głupota gdy w fazie grupowej są 4 zespoły z Anglii czy Hiszpanii tak czy siak dwie z tego samego kraju grają w ten sam dzień tym bardziej ze w ty sezonie w ten sam dzień grały nie tylko zespoły z tego same kraju ale z tego samego miasta. To marne Euro jest zdecydowanie ciekawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kodowanie meczów reprezentacyjnych jest śmieszne, bo ogólnie dostęp do nich jest dużo łatwiejszy. Co za tym idzie i tak sobie obejrzę większość interesujących mnie meczów na zagranicznych kanałach. Za to w pełni solidaryzuję się z ludźmi którzy korzystają z DVB-T lub tylko z 13e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liga Mistrzów to już nie to samo co 5-6 lat temu. Zasady LM niszczą te rozgrywki szczególnie to ze z tego samego kraju mogą trafić na siebie dopiero w półfinale robią się rozgrywki hiszpańskie albo niemieckie. Bezsensowne losowania ta nie może grac z tego kraju we wtorek a ta nie może grać w środę tylko to jest głupota gdy w fazie grupowej są 4 zespoły z Anglii czy Hiszpanii tak czy siak dwie z tego samego kraju grają w ten sam dzień tym bardziej ze w ty sezonie w ten sam dzień grały nie tylko zespoły z tego same kraju ale z tego samego miasta. To marne Euro jest zdecydowanie ciekawsze.

 

 

A o tym nie wiedziałem, myślałem że zespoły z tej samej federacji mogą na siebie trafić już w 1/4 finału. W tym sezonie to się zmieniło? Natomiast to, że cztery kluby z Anglii nie grają tego samego dnia to da się zrozumieć, bo taka brytyjska telewizja płaci chcąc pokazywać (z możliwością wyboru) mecz angielskiej drużyny w oba dni.

 

Natomiast takie różne "klucze" podczas losowania będą dotyczyć eliminacji do UEFA Euro 2016. Polecam poczytać ten artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów to już nie to samo co 5-6 lat temu. Zasady LM niszczą te rozgrywki szczególnie to ze z tego samego kraju mogą trafić na siebie dopiero w półfinale robią się rozgrywki hiszpańskie albo niemieckie. Bezsensowne losowania ta nie może grac z tego kraju we wtorek a ta nie może grać w środę tylko to jest głupota gdy w fazie grupowej są 4 zespoły z Anglii czy Hiszpanii tak czy siak dwie z tego samego kraju grają w ten sam dzień tym bardziej ze w ty sezonie w ten sam dzień grały nie tylko zespoły z tego same kraju ale z tego samego miasta. To marne Euro jest zdecydowanie ciekawsze.

 

+ beznadziejne sędziowanie = wypaczone wyniki meczów.

 

Popieram, jednakże EURO trwa tylko miesiąc i potem się skończy, a co będziesz robił przez kolejne miesiące? Oglądał mecze eliminacyjne raz na kilka miesięcy? Znając zachłanność Słonecznych Wampirów mecze z udziałem Niemców, Włochów, Hiszpanów będą w PPV.

 

Dzięki, ale taka perspektywa wywołuje u mnie same złe emocje... i dreszcze.

 

Project_ALF apeluje do słonecznej triady: Zigi, Maniek, Domi... opamiętajcie się :!: [Miras zrób rzesz coś! (Podnieś się chociaż z fotela)]

Jeszcze nie jest za późno, wciąż możecie odzyskać resztki szacunku. Wystarczy, że Maniek to odwoła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo już drużyn by brakło to by nie było losowanie tylko dolosowywanie rywala już wyjścia nie mają. Biedniejsi z lig włoskich czy francuskich muszą być pożarte przez 3 zespól z silniejsze i bogatsze ligi. Nie ma to jak grupy Ligi Mistrzów w której nie ma Mistrza żadnego kraju bo mistrz Włoch jest losowany z 2 koszyka a wicemistrz Hiszpanii czy Anglii z 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@golbi_84 brachu, widzę że trafiłem na bratnią duszę :shock: Ja mam bardzo podobną optykę na temat formuły europejskich pucharów. Dla mnie nazwa "Liga Mistrzów" też wydaje się niedorzeczna, absurdalna bo właśnie prym w niej wiodą kluby z czwartych, trzecich miejsc...

 

...a co do układu sił w Europie to wszystko popierniczyło się odkąd UEFA zrezygnowała z rozgrywania meczów o Puchar Zdobywców Pucharów. Ta zagrywka zaburzyła cały dotychczasowy ład. Puchar UEFA o który kiedyś biły się najlepsze kluby świata nagle stał się pucharem pocieszenia, aż wreszcie zamienił się w Ligę Europejską która stała się dla najlepszych 'nieprzyjemnym obowiązkiem'. Powiem szczerze, że byłem przeciwnikiem Europejskiej SuperLigi i ten pomysł do dziś rozpatruje w kategoriach utopii, ale jakby się tak dłużej nad tym wszystkim zastanowić to czy obecna LM nie jest właśnie SuperLigą? Przecież to stricte komercyjne rozgrywki.

 

Popisałbym z Tobą dłużej na ten temat, ale to chyba nie temat na takie dyskusje. Pozdro Mistrzu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian Kmita w audycji „Program telewizyjny” w TOK FM powiedział, że Polsat za Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2016 roku i eliminacje do nich oraz eliminacje do Mistrzostw Świata w 2018 roku zapłacił dużo mniej niż TVP za samo Euro 2012. Kmita zdradził też, że Polsat może wyprodukować sygnał ze wszystkich meczów siatkarskich z igrzysk w Rio de Janeiro. Powiedział również, iż projekt międzynarodowego kanału siatkarskiego jest nadal aktualny.

 

Najważniejsze informacje przekazane przez Mariana Kmitę, szefa sportu w Polsacie, w TOK FM:

• z prawie 600 meczów eliminacyjnych i Euro 2016 300 spotkań zostanie pokazanych na żywo na istniejących antenach,

• Polsat myśli nad tym, jak, kiedy i czy w ogóle użyć do transmisji usługi PPV,

• Polsat Sport News będzie pokazywał również skróty meczów i magazyny dotyczące eliminacji i Euro,

• Polsat ma prawa do pokazywania meczów we wszystkich kanałach dystrybucji,

• za 3 produkty (eliminacje do ME 2016, Euro 2016 i eliminacje do MŚ 2018) Polsat zapłacił dużo mniej niż TVP za samo Euro 2012,

• Polsat nie kupił ostatnio praw do Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, bo ich koszt wyniósł około 70 mln euro za trzy sezony i Polsat nie chce uczestniczyć w tym szaleństwie, bo nie jest w stanie zamortyzować nawet połowy tej kwoty,

• rentowność imprezy typu Euro 2012 jest na poziomie 12-15, może 17 mln euro, a prawa do Euro 2012 kosztowały prawdopodobnie 33 mln euro,

• projekt międzynarodowego kanału siatkarskiego nie został zawieszony, ale są problemy z prawami, bo związki siatkarskie musiałyby za darmo przekazać tej stacji część praw do imprez, a Mirosław Przedpełski, prezes PZPS, wiceprezes FIVB ds. marketingu, który zajmował się tym projektem, teraz zajęty jest przygotowaniami do Mistrzostw Świata 2014, ale po mundialu ma nastąpić powrót do tego projektu,

• są prowadzone poważne rozmowy, żeby Polsat wyprodukował sygnał ze wszystkich meczów siatkarskich z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro; pozycja stacji w FIVB jest wysoka, bo wszyscy są zachwyceni realizacją meczów przez Polsat. Pytam sie skad wział te kwoty?? Zródło TVpolsat.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat nabył prawa do eliminacji ME 2016,EURO2016 i eliminacji Mundialu 2018. Jak zdradził dyrektor ds. sportu Marian Kmita stacja rozważa PPV przy transmisjach sportowych.

PPV czyli usługa płać i oglądaj. Jest to czasowy dostęp do transmisji "Na żywo". Jest to usługa dodatkowa poza umową i abonamentem jaki płacimy. Kwota tej usługi często stanowi drugii abonament.

Sport był dostępny w kanałach otwartych. Wraz z rozwojem rynku telewizyjnego w drugiej połowie lat 90, a z calą moc ą na początku XXI w. zaczęła rozwijać się era telewizji kodowanej płatnej. Teraz rozwija się nowa era- era PPV.

 

Jakie są przyczyny??

1. Coraz droższe prawa sportowe- Federacje mające prawa do wydarzeń sportowych mają coraz to wyższe oczekiwania finansowe. Sprzedaż praw odbywa się przez pośrednika co podwyższa jego cenę. Dodatkowo następuje odejście od sprzedawania praw hurtowo na rzecz sprzedaży oddzielnie do każdego z krajów.

2. Kryzys na rynku reklamowym- To jest fakt i w połączeniu z spadającymi udziałami największych stacji coraz trudniej odzyskać zainwestowane środki.

3. Cel Jakim jest Maksymalizacja zysku. Dziś celem nie jest rozpromowanie dyscypliny i zapewnienie dostępu do niej jak największej liczbie osób,a po prostu zysk i to jak największy.

 

Prosty przykład. Gdy transmisję w PPV, która trwa trzy-cztery godziny kosztującą 40 zł zakupi 200 tysięcy abonentów to wystarczy proste mnożenie 200 000 x 40= 8000 000. 8 Milionów złotych przychodów. Bardzo duże pieniądze za parę godzin. Wielomilionowa widownia i telewizja otwarta nie da takiego przychodu.

 

Czy to wszystko oznacza,że powinniśmy to zrozumieć. Mnie jako miejmy nadzieję przyszłego ekonomistę uczy się pierwszorzędnym celem przedsiębiorstwa jest MAKSYMALIZACJA ZYSKU powinien w tym momencie wstać i zakląsnąć geniuszowi zarządzających z Polsatu.

 

Jednak nie potrafię. Bo dla mnie NIE POWINIEN RZĄDZIĆ ŚWIATEM PIENIĄDZ i nic ponadto. Bo z czym mamy do czynienia. Moim zdaniem ze zwykłą chciwością.

 

Czy tym federacjom,pośrednikom i tym wszystkim żyło się źle?? Czy ledwo wiązali koniec z końcem?? Nie, oni opływali w luskusuach i zarządzali ogromnymi środkami. Jednak jak ma się więcej to chce się jeszcze więcej. Bogatsi stają się coraz bogatsi,a ubodzy jeszcze ubożsi.

 

Czy skorzystają na tym zawodnicy?? Jak twierdzą teniśiści dostają niewielką część z tego co zarabia federacja. Trudno im nie wierzyć. Oburzenie powszechne wywołało to,że nasi piłkarze mają dostać 3 mln zł do podziału nawet w przypadku braku awansu. Duża kwota,ale jeśli zauważymy,że związek zarobił na sprzedaży praw telewizyjnych 18 mln EURO to widzimy,że dla zawodników to nie jest relatywnie dużo.

 

Kto za to zapłaci? Pamiętajmy,że w ostateczności to zawsze MY płacimy - Bo za prawa niby zapłacił Polsat,ale on przerzuci te koszty praw na Nas właśnie przy pomocy być może PPV,a na pewno telewizji kodowanej.

 

Jest na to jakaś rada. Moim zdaniem jedna- trzeba stanowczo powiedzieć NIE . I nie płacić , darować sobie to EURO- obejrzeć sobie na streamach lub w radiu posłuchać. Jeśli będziemy lamentować ,ale uginać się pod presją- brać te wysokie pakiety , płacić PPV to stanie się to powszechne.

Polsat mówi,że musi odzyskać koszta, zgoda, tylko kto kazał im kupować prawa za taką kwotę?? Gdy stracą i to mocno to następnym razem nie będą skore wydać tyle pieniędzy. To jedyna metoda by to spiralę chciwości zatrzymać.

 

P.S. Skąd Kmita zna te kwoty, skoro to tajemnica handlowa, na jakiej podstawie mam wierzyć temu człowiekowi, który zapowiadał kanał newsowy ,a PSN nic wspólnego z kanałem newsowym nie ma.

Dwa- nieźle sobie to wykombinowali- darmowe prawa ,a oni będą zbijać kasę- cwaniacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...