Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
No właśnie kiedyś ktoś pisał, że jest legalny choć nieoryginalny soft mcas do HD S1

 

Witam, posiadam Globo HD S1 od około 2 tygodni i generalnie większych problemów nie mam.

 

Zakupiłem tuner z następującymi paramertami:

Wersja Loadera 0010002

Wersja oprogramowania 02.21T-A

Wersja bazy danych 03020103

Date 26.06.2008

 

Podobno soft 02.21T-A był kiedyś ładowany fabrycznie (chodzi u mnie C+ innych kodowanych nie sprawdzałem):

Softu pod taką nazwa nie znalazłem w sieci a zanim zacznę eksperymentować to chciałbym ten sprawdzony (w moim egezemplarzu)

mieć na dysku w razie komplikacji z nowszymi. Czy ta wersja występuje pod jakaś inną nazwą? Na stronie producenta tego nie widzę.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy HD S1 i życzę Wesołych Świąt.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oprogramowania to o ile pamiętam to pasuje ono od HD TS1 czyli z tej strony:

http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&category=2&prod_id=28 strony producenta.

Z najnowszym oprogramowaniem miałem problemy Software Globo HD-S1 HD-TS1 024600.zip i wróciłem do wcześniejszego [zgłosiłem błędy producentowi - mieli poprawić ale czy to zrobili? Nie wiem?]

Warto się spytać ich nawet drogą mailową [na stronie zakładka kontakt - http://www.globo.com.pl/?y=6 odpowiadają dość szybko.

Powodzenia w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pigorus: Twoje oprogramowanie - 02.21T-A to nic innego jak tylko 22100

ja mam wgrane [w info sprzętu jest: 02.37T-A] to nic innego jak 23700.

Wejdź na stronę producenta i ściągnij sobie właśnie tę wersję oprogramowania 23700 chodzi dość dobrze. Nie zauważyłem jakichś problemów dla zwykłych użytkowników.

@nailz dzięki za info - skoro niczego nie zmienili trzeba ich molestować widzę :evil: czyżby obrośli w piórka :?: jak to w tym kraju bywa :?::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dzięki za odpowiedz.

 

nie dysk(ide w obudowie ze sklepu komputerowego) jest w fat32(sprawdzone) i współpracuje poprawnie z globo 7300

czytałem także że niektóre tunery mają problemy z ''gorszymi" jakościowo obudowami...

bo nie wiem czy to jest wada dysku czy tunera (jeszcze na gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wgrasz alternatywny soft (z końcówką 01 lub 02), to nie przechodzą prawa na następny miesiąc.

Najlepiej działa z modułem od Cyfry+, lub ew. Aston 2.23.

Aston jest "wielostrumieniowy" i można np. oglądać Sport HD i jednocześnie nagrywać Film HD, lub inny program z tego samego transpondera. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje pytanie brzmi:kupujac w/w tuner i wkladajac do niego karte cyfry+tzeba cos zmieniac ? czytajac forum forumowicze pisza o wgraniu softu bo inaczej czyta tylko karty w systemie conax a w tych sprawach jestem zielony z gory dziekuje za odpowiedz

 

Kupuj spokojnie. Po wgraniu alternatywnego softu czy to od globo czy vantage, który zdecydowanie polecam, nie ma najmniejszych problemów z przechodzeniem uprawnień na kolejne miesiące, o czym pisze userHD powyżej. Oczywiście wszystko zależy też od wersji softu, ale ze znalezieniem stabilnego nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@userHD - przechodzą uprawnienia, zawsze miałem softy z końcówka 01 i nie przypominam sobie o problemach z uprawnieniami, nawet gdyby nie chciały przejść to przez ICA robisz reaktywację i pojawiają się po kilku minutach..(testowane)

@oem - 2.52 jest rekomendowanym z Vantage, jest nowszy np 2.55 jednakże na nim występuje komunikat "program zakodowany", także należy poczekać na jeszcze nowszy. Co do powrotu do softu Globo - nie ma problemu, jednakże z tych softów to jedyny godny uwagi jest 2.37. Odnośnie wieszania się - czy masz może swojego globusika podpiętego do plazmy Panasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Globo jest podpięte do Panasonica TH-PV80P

Znalazłem gdzieś w sieci coś takiego "Globo-vantage 02.52.01.hdp", wgrałem i działa

Wygląda że jest o wiele lepiej, Tv o wiele szybciej się wbija we właściwy tryb pracy przy starcie.

Nic się nie powiesiło i oby tak dalej .

 

Mam jeszcze coś takiego "Vantage_025701.hdp" ale nie wiem czy ryzykować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@oem - nie ryzykuj, nie było takiego softu. Jest oficjalny 2.57 jednakże nie został wydany z obsługą mcas czyli 25701. To musi być przeróbka 2.55 z dodatkami o których tu wolę nie mówić. Niestety ale jedyna wadą oficjalnego softu 2.37 Globo, z reszta Vantage również, była współpraca z plazmami Panasa, w przypadku tamtego softu duże znaczenie miała kolejność uruchamiania, przynajmniej tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...