Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilku dniach użytkowania odbiornika Globo HD S1 pragnę podzielić się swoimi uwagami na temat jego minusów których muszę szczerze przyznać nie zauważyłem zbyt dużo ale dwie sprawy naprawdę mnie denerwują.

Po pierwsze w odbiorniku nie działa przelotka (LOOP) w trybie Standby ! :shock::/ Przelotka działa tylko w trybie załączonego odbiornika. (Testowałem z kartą DVB )

Jestem ciekaw jak jest u innych userów z przelotką , czy u Was to działa bądź czy jest to tylko usterka mojego egzemplarza ?

 

Po drugie odbiornik podczas i po wyszukiwaniu kanałów znacznie zawyża na paskach poziom sygnału ! Jest to szczególnie denerwujące i mylące dla DX-erów przy przeszukiwaniu transponderów ze słabym sygnałem. Podam przykład: wyszukując programy z satelity o słabym w Polsce sygnale z Astry 2D z paczką BBC i ITV z polaryzacji H Globo pokazuje poziom sygnału 85 % siła i 75 % jakość , podczas gdy na innych tunerach poziom sygnału jest o prawie połowę gorszy !

 

o ile dobrze zrozumiałem instrukcję

"Podłączenie analogowego odbiornika

Aby ułatwić korzystanie z analogowego odbiornika satelitarnego i oglądanie kanałów

analogowych, ten produkt został wyposażony w wewnętrzna pętlę zakończoną złączem o

nazwie LOOP. Należy w tym celu podłączyć koncentrycznym kablem złącze LOOP terminala

z wejściem LNB w odbiorniku analogowym. Od tego momentu, po przejściu odbiornika w tryb

czuwania, będzie można oglądać kanały analogowe na odbiorniku analogowym."

to można podłączyć przez przelotkę TYLKO odbiornik analogowy,cyfrowy nie.No chyba że źle rozumuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, fabryczny soft jest OK.

Używam cały czas, w czytniku karta "TnaKartę" a w module Aston 2.19 karta na Cyfrę, i jako ciekawostkę dodam, że można jeden kanał HD nagrywać i w tym samym czasie inny z tego samego transpondera oglądać też w HD ! Super! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu musi być niepiracki?

Pozostaje tylko BARDZO, BARDZO stary soft oryginalny...

Może źle się wyraziłem- nie musi byc oryginalny soft, ale chodzi mi o to , żeby był tylko do uaktywnienia czytnika kart do Cyfry, żadne "dodatki" mi nie są potrzebne nie mówiąc o tym, że są niezgodne z Regulaminem :wink: .

Jest osobny, "czysty", soft. Teraz linka nie jestem w stanie podać.

Właśnie o coś takiego mi chodzi. Jeżeli nie można oficjalnie podawac linków, to prosiłbym na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm51 - Pod [beep] są właśnie te dodatki, których nie powinno być (ocenzurowałem tą frazę i zamienia się na [beep] automatycznie) i z tego co mi wiadomo nie da się ich w Globo wyłączyć.

 

@kicur - Proszę nie nawiązywać do "świecenia" - w regulaminie zakazujemy pisania o tym na naszym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś poza mną zauważył, że w najnowszej wersji oficjalnego softu (023700) wprowadzono kilka przydatnych (jak dla mnie :D ) poprawek (może jest ich więcej, ale tylko te rzuciły mi się w oczy i uważam je za krok w dobrym kierunku :D ):

 

- Teletekst nie jest już "wmiksowywany" w obraz, tylko wyświetla się na czarnym tle i nie ma "przekłamań", tzn. np. zaniku liter, co na wersji 023400 się jeszcze zdarzało (czasem tylko wyskakują małe kropki nad literami, ale mi to nie przeszkadza w czytaniu).

 

- Można zapisać na dysk nie tylko listę kanałów, ale też ustawienia "systemowe" tunera (nie wiem dokładnie jakie).

 

- "Media Player" na liście nagranych na dysku audycji, po najechaniu na daną pozycję wyświetla z prawej strony jej opis (pobrany z "EPG".

 

Przydałoby się jeszcze oficjalne dodanie obsługi systemu "Seca" w wbudowanych czytnikach (wtedy mogliby reklamować tuner, jako ten, który fabrycznie obsługuje systemy kodowania polskich platform :D! - no, zostaje jeszcze "Nagra", ale "CP" sam jest sobie winien, skoro stosuje parowanie...) i zmiana formatu plików nagrywanych na dysk na komputerowy "mpg", żeby nie trzeba było nic konwertować (marzeniem byłby od razu "avi"/"divx", ale na to chyba nie ma co liczyć :D ... ) :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia UCAS w Globo mnie irytuje - jakoś kilku innych producentów wypuszcza oficjalnie oprogramowanie z czytnikami uniwersalnymi i niczego się nie obawiają, a w Globo ciągle Conax, Conax i Conax. Z punktu widzenia sprzedawcy to po prostu utrudnia handel. Ostatni soft do HD S1 z UCAS bez "dodatków" to dość stara wersja z początków sprzedaży, obarczona pewnymi błędami, które usuwano w kolejnych wersjach. No i teraz co robić - albo trzeba ładować starszą wersję z UCAS i błędami, albo nową bez błędów, ale bez UCAS. Innej wgrać nie można, bo ma "dodatki". Może to zrobić użytkownik, bo nie obchodzi mnie co on zrobi ze swoim sprzętem, ale wtedy jeśli coś się zepsuje, to może być problem z serwisem - to nie jest soft robiony przez Globo i nie mają obowiązku naprawiać gwarancyjnie sprzętu modyfikowanego (a poza tym piractwo jest karalne!).

Globo powinno wreszcie unormować temat - jak inni producenci robią softy z czytnikami uniwersalnymi, to nie widzę przyczyny czemu oni nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Po co zmuszać klientów do kombinowania,jeżeli oficjalnie można byłoby sprawę załatwić jak trzeba oryginalnym softem... Na moje pytania o to otrzymałem takie odpowiedzi: "witamy tunery GLOBO, są produkowane wyłącznie z modułem w systemie CONAX. umiejętna zmiana oprogramowania nie powoduje utraty gwarancji.pozdrawiamy". A na pytanie, jakie softy są dozwolone, albo zakazane: "witam jedyny orginaln soft jest na naszej stronie.

Procedura zmiany softu na stronie.

Inne informacje na temat innych softów w własnym zakresie".

Tak więc róbta, co chceta, tylko na własną odpowiedzialność...

Myślę,że byłaby to dobra konkurencja dla Fergusona 8900, bo tu wkurzające jest nagrywanie, ale wścieka mnie, że w globo trzeba kombinować z softem, a jak się coś skopie, to oni mogą w obliczu prawa umyć ręce... A tu zbliża się Boże Narodzenie, a nie Wielkanoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Ktoś próbował nagrać na płytę Blu-ray BDAV materiał HD w fofmacie .trp z Globo HDS1?

Połączyłem pilki w całość (za pomocą programu " Dzielenie i łączenie plików"), ale nie mogę nagrać materiału HD na płytę BR. :oops:

Nero 8, oraz Power Producer, nie radzą sobie z plikami w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

power producer sobie poradzi - moj sposób jest taki: programem h264ts_cutter zmieniam trp na ts, następnie zmieniam rozszerzenie na m2ts i wtedy wczytuję do power producera; chociaż szczerze powiedziawszy - nie chce mi się bawić i zostawiam nagrania jako pliki trp na dysku (nie mam bluray i chyba nie będzie mi potrzebny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was, ale u mnie napisy nie działają tak jak powinny, Połowa napisów (np na canal+ film) wogóle się nie wyświetla. Doradźcie co mam ustawione nie tak, lub co wgrać żeby szły napisy zgodnie z filmem. Często napisy mi sie wieszają...

Witam. Niestety napisy z poziomu DVB działają gorzej po ostatniej nowelizacji softu. U mnie także napisy nie pojawiają się w całości (niestety także po nagraniu na dysk co kiedyś nie występowało), nadal "rozjeżdżają" się z akcją filmu. Poprawiono nieznacznie napisy z poziomu txt ale nadal pozostają w przerwach między napisami czarne pasy. Tak więc w tym temacie mamy regres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z moim tunerem, a dokladnie z tym, ze jezeli mam go podlaczony do telewizora za pomocy kabla HDMI to po wczesniejszym wylaczeniu TV tuner wiesza sie i mozna go wylaczyc jedynie na wylaczniku z tylu dekodera. Jesli najpierw wylacze tuner a nastepnie TV wszystko jest OK. Sprawdzalem ta sama sytuacje gdy podlaczylem kabel EURO i nie bylo tego problemu. Jezeli ktos sie z tym spotkal i udalo mu sie to jakos obejsc badz naprawic to prosze o info. Zastanawiam sie czy jest to wina tunera czy tez blad ustawien dekodera. Mam taki soft wgrany: 18.11.2008.Globo_023700.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no ja juz napisalem 2 maile do globo polska ale czekam juz 2 tydzien i nie odpisuja. Jestem ciekaw czy innym osobom to dziala jezeli maja podlaczone przez HDMI. Ja podlaczam do plazmy panasonica i na razie z tego co zaobserwowalem to tuner wiesza sie tylko przy wylaczeniu TV. A co do componentu to sprawdze to polaczenie. Moze bedzie dobra alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, przeglądam posty i widze że niektórzy mieli ten sam problem co ja.

Mam tuner Globo HD S1 działa mi on na spliterze z kartą C+, problem jest taki że na planszy która pojawia się po zmianie kanału jest błędna data; przykładowo dziś jest środa a wyświetla czwartek. Błąd tkwi w oprogramowaniu. Jeśli mógłby mi ktoś pomóc prosiłbym o plik z softem gdzie ten błąd jest usunięty i instrukcją w jaki sposób mam to zaktualizować. Oczywiście po aktualizacji chodzi mi o to by tego błędu nie było a tuner czytał karte C+ i Telewizji Na karte. Pozdrawiam i z góry dziękuje jeśli ktoś może mi pomóc.

 

Jeszcze podaje informacje nt. obecnego oprogramowania:

 

Model - HD S1

Wersja loadera - 00010001

Wersja oprogramowania - 02.21T-A

Wersja bazy danych - 03020103

Data - Jun 26 13:31:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...