Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

teraz - nauczony doświadczeniem i lekturą tego forum - już to wiem :) Przy okazji mam jeszcze jedną kwestię do poruszenia, otóż mam na pendrajwie kilka teledysków w formacie .mpg. Media player odtwarza tylko jeden klip, tzn jak się skończy to nie odtwarza kolejnego tylko się zatrzymuje. Czy zeby odtworzyć wszystkie teledyski trzeba utworzyć jakąś playlistę czy nie ma takiej możliwości i każdy klip trzeba uruchamiać osobno? Dodam, że przewijanie na plikach .mpg nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem Globo HD S1 i ogólniejestem zadowolony. Ale przy wczytywaniu kanałów znknął mi TCM, który miałem na poprzednim prościutkim tunerku PEACE. Może ktoś wie jak go przywrócić. Kilkakrotne automatyczne przeszukiwanie nic nie daje tznz. pojawia sie jakieś TCM ale nie działa a na poprzednim działał. Denerwuje mnie w tym tunerze długi czas włączania ale muszę z tym żyć. Podłączyłem do niego HDD MOBITO 250 GB i nieźle chodzi. Nie mogę sobie tylko poradzić z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem innej stacji. Niby coś tam innego można oglądać ale nie to co bym chciał. Jak wywołuje listę kanałów to większa część jest na szaro i tych nie mogę oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja kudłaty durnowaty..." sam sobie odpowiedziałem wystarczy wziąć się za ręczne ustawienie kanałów i wpisać częstotliwość kanału apotem tylko wcisnąć OK. Mam jeszcze inny denerwujący problem. Jak wywołuję EPG to na wielu stacjach, nawet na tych na których cyfrówka naziemna ma EPG, jest napis Brak EPG. Co z tym zrobić.

Kupując Globo HD S1 w swojej głupocie myślałem(teraz już wiem, że nie można tak) że na tym tunerku będzie chodzić i Cyfra+ i Cyfrowy Polsat. Karty CP są niestety związane z urządzeniem i chcę wymienić tuner CP na jakiś inny (żebym mógł włożyć moduł Polsatu) uniwersalny i niedrogi (ok.200zł).Może ktoś chciałby mi doradzić co wybrać. Chciałbym aby ten tunerek miał gniazda CI i Conax wyjście HDMI nie musi być PVR ani HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów na szaro - tuner ma jedną głowicę, co oznacza, że można oglądać inny kanał w trakcie nagrywania, ale tylko z tej samej częstotliwości, bo głowica musi jednocześnie odbierać sygnał tego kanału, który się nagrywa.

Co do EPG - przyczyną braku EPG może być ustawienie zegara - sprawdź, czy masz dobry czas. Dodatkowo może być konieczność poczekania kilka chwil, aż ramówka się pobierze (chociaż w sumie w tej chwili na większości częstotliwości EPG jest skromne, więc powinno się szybko ściągać).

 

Co do odbiornika - może Opticum 7300? Jest o nim temat w tym dziale - możesz poczytać opinie posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do Cyfry+ bo chciałem dowiedzieć się jak można korzystać z VOD. Pan z który rozmawiałem zapytał mnie jaki mam dekoder no to powiedziałem - Globo HD S1 to go trochę przytkało i dał mi taką radę. Jakby pan miał nasz dekoder to na kanale 26 przyciska pan biały przycisk itd. Pytam no dobrze a jak nie mam waszego dekodera to nie mogę skorzystać z usługi tu długa cisza i po chwili no niemoże pan ale gdyby pan miał nasz dekoder .......itd. Pytanie czy faktycznie nie można skorzystać z tej usługi mając taki dekoder. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam krótkie pytanko związane z pracą z modułami itp.

Posiadam Kartę Cyfy+ wraz z modułem Aston 2.18. Do tego chcę na dniach kupić moduł Polsatu ( w aktualnej promocji za 199 PLN ).

Do tego mam jeszcze kartę TNK.

Planuję uzycie tego tunera wraz z modułami na takiej zasadzie - w czytniku karta TNK , w I slocie moduł CAM Polsatu , w II slocie Aston z kartą Cyfty ( czy jest jakaś różnica i preferowna kolejnośc modułów w slotach ? Np. musi być w I sloce polsat a w II Aston lub tez odwrotnie ? Czy ma to jakiś wpływ na działanie ? ).

Proszę o odpowiedź wszystkich , którzy podobną konfigurację próbowali lub z niej korzystają. Czy wszystko dziala bez problemów, nie ma zwiech i zacięć lub przykrych niespodzianek w postaci miękkiego lub twardego resetu tunera ?

Jaki soft powinienem użyć by tuner działał jak najpoprawniej w takiej konfiguracji ? Skąd go pobrać ? Nadmieniam , że nie zalezy mi na softach "edukacyjnych" a na jak najbardziej stabilnym i spełniającym wymagania konfiguracji jaką podałem.

 

Z góry dziękuję z odpowiedzi i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel76

Dobrze napisałeś - CP w górnym slocie Aston z Cyfrą w dolnym a TV na kartę w slocie na karty. Taka konfiguracja działa u mnie od początku roku. Używam softu 23700. 23701 działa identycznie dla tej konfiguracji , ale jest edu. Wszystkie wyższe numery softu ( a są dostępne w internecie i legalne i edu ) nie były stabilne. Numer 23700 to ostatni stabilny soft pod globo S1 HD. Jest on do pobrania na oficjalnej stronie producenta. Bardzo żałuje, że nie przyłożono się do wersji 24600, bo gdyby była w 100% stabilna byłaby najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel76

U mnie taki sam zestaw (CP na górze, Aston z Cyfrą+ na dole, w czytniku TNK, oprogramowanie ze strony Globo) działa już prawie rok - jestem bardzo zadowolony, tuner nie sprawia żadnych kłopotów, zawiesił się może ze trzy razy, a jest dość intensywnie eksploatowany. Dodatkowo służy mi jako odtwarzacz filmów nagranych kamerą HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Szanse zawsze jakieś są ale nie liczyłbym na oryginalny soft ani na wypuszczenie przez TVP karty z dedykowanym modułem CI bo po prostu NDS nie przewiduje takiej ewentualności.

W tej chwili są dwie ewentualne możliwości które mogą zadziałać:

1. moduł diablo z softem Horizon który wspiera obsługę kart w NDS

2. oprogramowanie nieautoryzowane z obsługą multicas wielu systemów tylko nie wiem na pewno czy NDS ale bardzo możliwe bo soft alternatywny jest od Vantage a ten z kolei jest bardzo popularny w Niemczech gdzie NDS jest wykorzystywany.

Dopóki nie pojawią się karty kodowe to na 100% nie da się nic powiedzieć.

Ale ja jestem też tym zainteresowany bo posiadam Vantage TS7100HD czyli bliźniaczy do Globo HD TS1.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do listy pod TVP z Astry to jest na stronie Globo oraz instrukcja w pdf jak i co zrobić.

Mam także pytanie dot.modułów.Chcę sobie dokupić moduł dostępu CP oraz moduł dla Cyfry+ żeby nie mieć problemów z odczytem programów,które się dublują.Tylko jaki moduł cam dla Cyfry?Ten od nich czy kupić inny?Jeśli inny to jaki?Proszę o pomoc i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zakupiłem właśnie konwerter "Maximum Monoblock Quad V-24" i chciałbym poprosić o wyjaśnienie krok po kroku jak trzeba ustawić "Globo HD S1", żeby prawidłowo obsługiwał ten konwerter, bo oczywiście w instrukcji dokładnego wyjaśnienia tego tematu brak (zupełnie nierozumiem czemu producenci tunerów to pomijają)...

 

Oczywiście żeby było jasne konwerter będzie ustawiony na "Hot Birda" i "Astrę".

 

Z góry dzięki za pomoc :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już masz antene 80-90 cm zakładasz konwenter na antenę , kierujesz główny promiennik na HB a drugi (patrząc od czoła anteny ) musi być po lewej stronie . podpinasz kable i cieszysz sie odbiorem. W ustawieniach globo jako port A w diseq trzeba ustawić HB a Astrę jako port B (moze tez byc odwrotnie zależnie od preferencji własnych).

 

artcore: Najlepszy byłby Aston crypt 2.18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki problem i nie wiem co zrobić!Od dnia zakupu tunera GloboHD S1 co parę dni zawiesza mi się i nie mogę ruszyć dłuższy czas.Na przykład przy przełączaniu z jednego kanału na drugi po oglądnięciu filmu.Wspomniany tuner kupiłem 18.09.09 w Holexie.Jeszcze o tym nie pisałem bo zawsze myślę,że to już ostatni raz mi się zawiesił i będzie już dobrze.Jednak to już za długo trwa i trzeba coś z tym zrobić.W tej chwili też się zawiesił w momencie przełączania na Menu-wyskoczyły same kółeczka i koniec,nic już nie można zrobić.Czy ktoś spotkał się z takim problemem i może mi coś poradzić,za co z góry dziękuję!Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!Wgrałem nowy soft i na razie wszystko gra.Jak coś będzie nie tak to znów napiszę!Nara!Już wieczorem znowu się zawiesil i musiałem z tyłu dekodera wyłączyć i znowu włączyć i tak w koło macieja od czasu zakupu.Nie pomaga najnowszy soft czy lista kanałów.To będzie jakiś fabryczny błąd nie do naprawy.Cieszyłem się bardzo przed zakupem a teraz nie wiem co dalej robić.Proszę o radę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...