Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam następujący problem. W swoim Globo HD S1 korzystam z oprogramowania na bazie 23700, ale z obsługą multicas (tuner kupiłem pod C+);). Wrzuciłem do niego listę kanałów, którą następnie lekko zmodyfikowałem z poziomu tunera. Chciałbym teraz zgrać tą zmodyfikowaną listę z powrotem na pendrive'a - aby mieć backup i aby pozmieniać jeszcze parę rzeczy w Channel Editorze. Niestety, nie wiem jak tego dokonać. Czy w ogóle jest to możliwe? Na innym forum był podobny temat, dotyczący HD TS1 - niestety opisane tam rozwiązanie mi nie pomaga.

 

Czy jeżeli nie jest to możliwe, będę mógł zgrać tą listę za pomocą kabla null modem, po połączeniu z komputerem?

 

Ktoś też napomknął tutaj o alternatywnym oprogramowaniu, które oferuje obsługę kart C+, ale nie zawiera pewnych modułów, uznawanych powszechnie za służące do niecnych czynów;) - byłbym zainteresowany takim cudem, mógłby ktoś napisać coś więcej o tym na priva?

 

Jeśli ktoś z Was zna odpowiedzi na nurtujące mnie pytania (lub chociaż jedno z pytań;)) - byłbym wdzięczny za odpowiedź.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tuner posiada po 2 wejścia CI i CA. Jeśli w kieszeni CA A mamy włożoną np. kartę C+, a w CA B - TNK, a oferta z tych dwóch kart się pokrywa np. program TVN24, TVP1, TVP2 - to z której karty idzie sygnał że tak się wyrażę "pierwszy". No bo wiadome że jeśli oglądamy np. kanał nsport czy TVP sport, które są tylko na TNK - to idzie z B, ale jak programy są i tu i tu to jak to wygląda. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobne pytanie. Moduł polsatu z pakietem mini i karta cyfry. Czy to na obecnych softach będzie działać prawidłowo? Podobno, gdy kanały są dublowane z różnych platform, to tuner w pierwszej kolejności odczytuje uprawnienia z modułu i w efekcie nie można odbierać powtórzonego kanału z karty cyfry. Ktoś tu nawet pisał, że trzeba wyciągać moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANDPOL

Mam właśnie taki sam układ: mini CP i Komfort cyfra+. Wszystko działa poprawnie jedynie na sofcie fabrycznym, moduł CP w górnym slocie i niestety jakiś moduł (wybór należy do uzytkownika ) z kartą cyfry+ w dolnym slocie. Bez karty cyfry+ w module niektóre kanały z pakietu cyfry są blokowane a jeśli chodzą to sporadycznie i krótko. Przy sofcie alternatywnym nawet przy konfiguracji z dwoma modułami też potrofiło nie odkodować ciągle tych samych kanałów z pakietu cyfry+. Wydaje mi się, że bez dokupienia modułu pod cyfrę sie nie obejdzie. Mnie się nie udało

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wczoraj Cyfre + oglądałem z modułem Aston ale miałem problemy. Po przełaczeniu z kanału niekodowanego na kodowany odbiornik generował komunikat "program zakodowany" i koniec. Pomagało tylko wyłaczenie i ponowne włączenie tunera. Wywaliłem moduł i włożyłem kartę Cyfry w górny slot. Działa wszystko OK . Kanały przełączają się bez problemu.Mój tuner zdecydowanie nie pokochał Astona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie kanały są blokowane? Czy dotyczy to wszystkich "zdublowanych", czy tylko wybranych?

Wszystkie kanały wspólne dla oferty CP i Cyfry a których nie ma w pakiecie mini CP tj: TVN24, Superstacja, Eurosporty,kanały AXN, kanały HBO. Canal+, canal film i canal sport działają zawsze poprawnie. Pakiety te blokują mi się na sofcie alternatywnym z kartą cyfry w slocie na karty. Kiedy zastosowałem moduł Astona lub PowrCam.Pro w dolnym slocie, cp w górnym slocie i soft fabryczny- conax wszystko działa jak należy. Korzystam z pakietu komfort+ cyfry a moduł CP za 9,90 właściwie dla samego Polsatu bo inaczej nie mam do niego dostępu. W fergusonach nie ma tego problemu, tam nic się nie blokuje poza twardym dyskiem do nagrywania przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś jest w stanie mi jasno wytłumaczyc jak można wypalić pliki zapisane na zewn. dysku twardym podlaczonym do HD TS1 na płytę blu-ray w komputerze. Oczywiście chodzi o to aby je połączyc je w jedną całość i użyć jakiegoś programu który je rozpozna i zapsze w formacie zgodnym z blu-ray. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo,

Kopiuję pliki do komputera, zmieniam rozszerzenie plików na "ts", łączę darmowym TSSplitter (zakładka: Open for Joining), następnie odcinam niepotrzebne fragmenty z przodu i tyłu za pomocą bezpłatnego TsRemux i wypalam płatnym Nero9 (jeśli dobrze pamiętam to Nero8 też wypalał bez problemu). Procedura powyższa sprawdza się również w przypadku tunerów Ferguson HF8900 HD oraz Topfield TF7710HDPVR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a propos dodawania...Zmieniłem pakiet komfort w cyfrze+ na komfort+. między innymi dlatego, że dodają filmbox, kino polska i coś tam jeszcze. Niestety filmboxa nie mogłem wyszukać bo częstotliwości 11508 w ogóle nie ma. Dzwonię do Cyfry + no i konsultant bardzo "techniczny" :oops: stwierdził że moja antena jest kiepska.... dobrze, że nic z tym nie zrobiłem tylko poszperałem po forach. Wystarczy dodać edytować transponder w ustawieniach ręcznych i po kłopocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ktoś z użytkowników miał mozliwośc porównania jakości obrazu Globo HDS1 z TNK

[kanały SD] i nboxa [telewizja n ] -też kanały SD ?

Wiem ,że odczucie jest subiektywne i trudno jest zauważyć róznice ale można to też okreslić parametrami.

[Róznica w jakości obrazu miedzy oryginalnym tunerem TNK a nboxem jest duża i zauważalna -oczywiscie tylko kanały SD]

 

Jeżeli nbox [telewizja n] ustawię na 1080 to telewizor Samsung informuje o wyświetlonej rozdzielczości 1920x1080i@ 50HZ- dla kanałów SD i HD.

Kanały SD nadawane są z satelity w rozdzielczości max 576i to do wyższej rozdzielczości 1920 przeskalowuje je nbox [ tak przynajmniej mi się wydaje-upscaling]

A więc ciekawe jest do jakiej rozdzielczości skaluje Globo HD S1 kanały SD

z TNK ?

Czy do rozdzielczości 576i[476i] tak jak np.Opticum 7300CICA, Inter Golden] -odbiorniki SD

czy do 1920[1380] jak dekoder HD nbox ?

A może wogóle telewizor nie podaje rozdzielczości przy Globo HDS1- tak jak jest u mnie w przypadku kiedy ogladam ze słabego scarta.

Kanały SD : telewizji n i TNK -to są te same kanały o tej samej rozdzielczości, a więc kanały TNK powinny być przy dekoderze HD Globo HDS1 takiej samej jakości jak z telewizji n odbieranej z nboxa[tez HD]- czyli lepsze od obiornikow SD[576I]

Proszę o odpowiedz jaką rozdzielczośc wyswietla Globo HDS1 dla kanałów TNK-[ można tą rozdzielczośc odczytać z kazdego telewizora LCD] , lub dla innej platformy np. cyfry+ -dla kanałów SD i HD. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent GLOBO podaje w zakładce: Szczególy techniczne

Rozdzielczośc Video :1920*1080i

 

Gwiazdka oznacza,że tuner jest przystosowany do odbioru rozdzielczości max 1920.

Rozdzielczośc rzeczywistą daje telewizor LCD.

Dobry Full HD daje 1920 x1080i ,mój telewizor HD Ready daje rzeczywiste 1380x1080i mimo że

wyświetla 1920x1080i.

Optibox daje więc dokładnie taki sam sygnał jak nbox- odbiór na ekranie telewizora powinnien być taki sam.

Moje pytanie wyzej było niezasadne - niedoczytałem się szczegółów. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wgrałem dzisiaj soft 024600 i po restarcie przestała działać karta Cyfry. Wcześniej miałem soft 022100 (oznaczony 02.21T-A) i wszystko śmigało - karta umieszczona jest w czytniku (nie używam żadnych modułów). Zrobiłem downgrade do wersji 022700 i problem pozostał. Wgrałem później soft 022701 i karta cyfry znów działa. Przy okazji podzielę się informacją, że na sofcie 022100 nie przechodziły uprawnienia i za każdym razem czyli co około 1,5 - 2 miesiące musiałem reaktywować kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...