Skocz do zawartości

GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed chwilą wróciłem, zgodnie z opisaną wcześniej procedurą z "softu" "02.52.01" na "23701" i odziwo kanały "HD" z pakietu "Optimum HD" "Cyfry+" (w tym "TVP HD") działają bez problemu (zauważyłem, że na "TVP HD" na liście systemów kodowania "Mediaguard" wrócił na pierwsze miejsce, a "Nagravision" jest na drugim - wcześniej, jak "TVP HD" "padło" było odwrotnie, pewnie to efekt zmiany przez "Cyfrę" tych "pidów" :D!), no i wróciły polskie znaki w "EPG" na kanałach "TVN" :D!

 

Najciekawsze jest to, że mimo powrotu do starego "softu" nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o dekodowanie "TVP Sport" i "Eurosport 2", czyli nie występuje już z nimi problem o jakim pisałem jakiś czas temu (to pewnie zasługa tego kodu "9999" :D ) :D!

 

Reasumując: jeśli ktoś zmienił "soft" na "02.52.01", uruchomił na nim "TVP HD", ale teraz chciałby wrócić spowrotem na "23701" (np. z powodu tych polskich liter w "EPG" na "TVNach"), to może spokojnie to robić i niczego nie straci :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem tego forum

 

Prosze o pomoc, mam dekoder GLOBO HD S1 w którym "siedzą" karty: CYFRA+, CYFROWY POLSAT (moduł CAM) i TNK

 

Niestety mam problem z odbiorem niektórych kanałów z modułu CAM mianowicie przycinają się lub nie można ich "odpalić" (ORANGE INFP, AXN CRIME, FOXLIFE HD itd.)

 

Kanały zaczynają działać ale wówczas jak wysunę moduł CAM Cyfrowego Polsatu\

 

Nie ukrywał że jest to dośc męczące bez przerwy wstając do dekodera

 

PROSZĘ O POMOC !!!

 

P.S Jak wgrać częstotliwość 12264 której nie mam na liście a chcę odbierać AXN HD który obecnie wszedł w pakiet CYFROWEGO POLSATU (familijny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz sebastb napisać jaką masz wersję "softu" w tunerze (sprawdza się to w menu "ustawienia systemowe"/"informacje systemowe")???

 

Ja mam obecnie wersję "02.37.01T-A" (w nazwie pliku z tym "softem" jest numer "023701" i jest to nota bene najlepszy "soft" do "Globo HD S1") i wcześniej też miałem problem z odbiorem między innymi "TVP Sport", na który mam uprawnienia na karcie "Cyfry+", którą mam w czytniku, ale na module "CP"...

 

Rozwiązania są trzy:

 

- Przed przełączeniem na kanał o którym wiesz, że nie masz go w "CP" odłączasz moduł, a po zakończeniu oglądania takiego kanału spowrotem wciskasz moduł w złącze.

 

- Kupujesz firmowy moduł "Cyfry+" (podobno można go nabyć za 49 złotych, jeśli mamy aktywne jakieś opcje "HD") i w nim używasz karty "Cyfry+".

 

- Wchodzisz w punkt "konfiguracja" menu głównego tunera i na pilocie wystukujesz "9999". Tuner powinien Ci się wtedy zrestartować i po restarcie wszystko powinno działać poprawnie, nawet jeśli karta "Cyfry" będzie w czytniku, a moduł "CP" w "slocie" "CI" (tylko nie pytaj co ten "kod" dokładnie zmienia, bo sam się nad tym głowię :D ... ). Ja właśnie ten sposób zastosowałem, z tymże robiłem to (wystukiwałem to "9999") na innym "sofcie" i nie wiem czy na "023701" też zadziała, ale po powrocie na "023701" efekt dalej się utrzymuje, więc myślę powinno zadziałać :D .

 

Napisz czy problem udało się rozwiązać i w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do 15-tej jestem w "obozie pracy" więc sprawdzę jak wrócę

Dam oczywiście znaka czy coś się zmieniło

Jesli chodzi o SOFT to wczesniej miałem stary z GLOBO

Obecnie mam wgrany VANTAGE i jest ten sam problem :(

 

Gdzie dostać w dobrej cenie moduł do C+ ?

Jak wklepać nową częstotliwość aby złapać transponder którego nie mam na liście 12264 ?

 

 

dzięki za pomoc

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 23701 i kod 9999 też resetuje sie tuner, jeżeli uzyskasz moduł camm od cyfry+ za 49zł to proponuje go umieścić w slot 2 a Polsat slot 1.Moduł kupisz w punkcie cyfry+ jeśli nie masz u nich opcji hd to dokup 1 opcję a dostaniesz moduł w 49zł potem możesz wyłączyć kanał hd,ja tak zrobiłem po tym zamieszaniu ale już wszystko śmiga na 23701.

 

nowy tp szukasz menu---instalacja--wyszukiwanie ręczne ok----czerwony edytuj tp i masz już podane na tacy jak dalej postępować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten "soft" "Vantage" co masz to wersja 02.52.01, to sposób z kodem zadziała na nim na 100%, bo właśnie na nim go wprowadzałem.

 

Co do dodania transpondera to wchodzisz w menu "instalacja"/"wyszukiwanie ręczne"/"edytuj tp" (czerwony guzik "MoSaic" na pilocie)/"dodaj tp" (guzik zielony, obok tego czerwonego) i tam wybierasz numer pozycji na której chcesz zapisać transponder, podajesz jego parametry (w "FEC" musisz wybrać "DVBS2"), wciskasz zielony guzik i gotowe :D .

 

Jakbyś miał problem daj znać na "PW", to wyślę Ci swoją listę kanałów :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wersję oprogramowania mam 02.55.02T-0

 

Niestety magiczny kod 9999 nie zadziałał albo coś żle zrobiłem (dekoder się nie zrestartował i ciągle mam problem z przycinaniem się niektórych kanałów (TVP SPORT, AXN CRIME, FOXLIVE itd.)

 

Dajcie dokładnie cynk w którym momencie mam wklepać kod może zadziała :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opis jak wgrac soft VANTAGE na GLOBO

Przekonwertowany soft- w tunerze wraca do swoich orginalnych parametrów z wyjątkiem jednej rzeczy NAZWY weryfikowanej przy wczytywaniu flashowaniu,

to tak w skrócie.

 

Softy Globo (lub innych klonów) mają:

-nagłówek 02

-moduł ANY-X300

-nazwa: globo (lub inna w zależności od klonu)

 

Softy Vantage:

-nagłówek 01

-moduł ITS-X300

-nazwa: vantage

 

Chcąc wrzucić Vantage do Globo musimy przekonwertować Vantage loaderem zamieniając:

mu te elementy czyli:

-zaznaczamy -Firmware (*.HDP)

-Select file - wybieramy soft np.: Vantage 024601

-nagłówek zaznaczamy: 02

-moduł ANY-X300

-nazwa: globo

Klikamy na >HDP file write< i soft przerobiony zapisuje się w miejscu obok orginału. GOTOWE!

 

Teraz najważniejsze:

Chcąc powrócić musimy pamiętać jak na początu napisałem, że teraz wszystkie softy, żeby weszły do tunera muszą się z nim zidentyfikować,

czyli muszą mieć:

-nagłówek: 01

-moduł ITS-X300

-(ale) nazwę: globo.

Czyli reasumując - wracając do korzeni czyli softu Globo lub ładując inny Vantage robimy jak wyżej tylko wybieramy:

- soft Globo (lub inny Vantage)

-nagłówek: 01

-moduł ITS-X300

-nazwę:globo

 

opis napisal pyadam

Jak ktos chce soft od vantage to piszcie

Cyfra zawsze dzialala na tych tunkach,po ostatnich kombinacjach C+ wystarczylo tylko wylaczyc "emulacje" 9999 i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały ten wątek jako nowy nabywca Globo HD S1. Nie zauważyłem (chyba że mi jednak umknęło!), by ktoś zwrócił uwagę, ze pierwowzorem tego tunera jest Nanoxx 9500HD (identyczny).

tutaj jest test Nanoxx 9500HD na stronie satellite-heaven.de - podaję adres dla ewentualnych zainteresowanych:

http://www.satellite-heaven.de/testberi ... ceiver.htm

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero się obudziłeś? jak już wróciło wszystko do normy. wszystko działa na 23701,po za tym już wszyscy użytkownicy już to znają.

Wszystko tez dzialalo i dziala na sofcie vantage,ja uzywam 025201 dla mnie jest to najleprzy soft chyba jedyny ktory nie ma problemu z filmami avi.

 

 

Globo hd s1/ts1 Nanox to sa klony Vantage 7100 ,tylko grafika jest zmieniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydatne programy do naszych globikow

1.Vantage editor-edytor listy kanalow

2.max2HD loader1.6-do zmiany naglowka w softach

3.Soft Vantage_025201-trzeba przerobic

4.Lista15.12.10 HDS1/TS1C+_CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki vaxel!

Dla nowych użytkowników HD S1 - a tacy wciąż się znajdują - to bardzo przydatne informacje!

pozdrawiam!

anaila - od wczoraj własciciel HD S1.

rzeczywiście kawał solidnego sprzętu, choć menu nie najłatwiejsze w nawigacji...(dotyczy edycji kanałów, przesuwania na liście itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...