Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie - czy w Gubinie jest możliwy odbiór telewizji cyfrowej naziemnej . Chodzi mi o ulicę Słowackiego . Ja mieszkam w Szczecinie ( stąd moje pytanie o Gubin ) , a w Gubinie mam teściową i chcę jej zamontować TV cyfrową naziemną . Dziękuję za wszelkie odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Muszę zwrócić uwagę na pewien fakt.

Jeśli 1 czerwca odpalą TVP1 i TVP2 w HD, to oznaczać będzie, że odbiorcy w naszym województwie (w znacznej jego części) dostaną jedynie TVP1HD w ramach MUX1. W takim wypadku, mamy pewien problem, bo najprawdopodobniej odbiorcy w lubuskim zostaną bez TVP2 w jakiejkolwiek cyfrowej jakości (ponownie, historia zatacza koło po wyłączeniu MUXa odtworzeniowego; nadal w analogu będzie TVP2) :D

W niektórych regionach kraju może być jeszcze gorzej...

Co powinno być w tym miejscu zrobione przez włodarzy (wszystkiego co się da)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Skład MUX1 od 1 czerwca będzie wyglądał następująco:

1. TVP1 HD

2. TVP2

3. TVP Info

4. Eska TV

5. TTV

6. Polo TV

7. ATM Powtórka TV

 

Większym problemem będzie to, że mecze EURO 2012, które będą pokazywane na żywo w TVP1, powtarzane będą także w TVP1 następnego dnia, przez co odbiorcy tylko MUX1 będą mieli możliwość obejrzenia tylko części spotkań w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma sensu porównywać satelity z naziemną telewizją. Można powiedzieć, że telewizja naziemna ma mniejsze wymagania co do przepływności, ale za to lepszą jakość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mieszkam w Gorzowie na Zubrzyckiego(Rzut beretem od anteny na podmiejskiej) i oczywiście ten mux łapie na przysłowiowy kabelek ale powiedzcie mi jaką antenę muszę zakupić żeby odbierać mux1 i 2.Zbliża się Euro a złodziejom z Multimedii nie mam ochoty płacić 18 zł za darmowe TVPHD1 i 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanko.Czy to musi być akurat ta ? Bo to [beep]nie duże jest z tego co widzę a mieszkam w bloku i tak jakoś nie fajnie by wyglądało jak bym wywalił takiego kloca :)

 

Edit.

 

Czy ta antena będzie będzie łapać sygnał z Zielonki ? http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-DELTA-DZ-DVB-T-ze-wzmacniaczem-25dB/241

 

Edit2.

 

Problem rozwiązany.Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Jedna miejscowość, takie same tunery Wiwa-85, takie same anteny(siatkowa-wzmacniacz LNA-101/15dB). Ja odbieram mux 1 i mux 2 na jakości 100 %, kolega mux 2 100% a mux 1 w porywach 20%. Mój tuner u niego zachowuje się tak samo mux 2 100%, mux 1 do 20%. Gdzie leży problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. MUX2 100%, a MUX1 strasznie niestabilny. To wina SFN, czyli nadawania dwóch nadajników na tym samym kanale. Trzeba ustawić antenę w innym kierunku - tak, aby jak najmniej łapać Żagań i Zieloną, a tylko jedną z tych lokalizacji. Krótko mówiąc - trzeba kręcić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mieszkam w Sulechowie i chciałbym odbierać DVB-T. Mieszkam w bloku na parterze, niestety z oknami na południe, południowy-zachód więc muszę kierować się na sygnał z Wichowa, a nie z Jemiołowa. Prosze o informacje, czy da się ze słabszego i bardziej oddalonego Wichowa odbierać stabilny sygnał w mojej lokalizacji. Jakiej najlepiej użyć anteny/instalacji antenowej (jakiś konkretny model anteny), oraz jaki jest najlepszy kabel, by wszystko grało jak należy. Proszę też o sugestie odnośnie doboru tunera DVB-T, bo tak dużo jest ich na rynku że ciężko wybrać. Czy wybrać którąś Wiwę, czy może jakiś inny jest godny uwagi. Czy tuner ma być "klasyczny" czy taki podłączany z tyłu telewizora bezpośrednio do jego euro złącza , czy ma to jakieś znaczenie. Jeszcze jedno: czy mogę się pokusić o odbiór kanałów z Czech, jak tak to na jakiej antenie. A co u mnie z MUX-3, wyrwę jakoś, czy raczej bez szans? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...