Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, podpowiedzcie proszę czy jest szansa na odbiór, a jeśli tak to jaką antenę kupić.

Odbiornik znajduje się na os. Zacisze w Zielonej Górze. Blok malutki, 3-piętrowy, mieszkanie niestety na 1 piętrze. Mało tego, okna jedynie na południe i brak możliwości skierowania anteny na dość mocno nadający Jemiołów. Zostaje jedynie Wichów. W linii prostej 21 km, więc niby nie tak dużo. Problemem jest jednak jak myślę niska wysokość montażu anteny i zabudowania wokół które nieco zasłaniają. Do tego, po sprawdzeniu profilu terenu na dvbtmap.eu wychodzi, że niestety Zacisze jest w konkretnym dołku względem nadajnika z Wichowa:

 

terrainprofile.html?params=221,51.94415906207095,15.469136238098145,0&_=1320305916983

 

Antena siatkowa wystawiona na balkon, BEZ wzmacniacza i BEZ symetryzatora (miałem sam szkielet anteny więc na szybko podpiąłem do niej przewód antenowy i tyle) ściąga śnieżące kanały analogowe (ale w kolorze).

 

Jakieś pomysły, drodzy Koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Wyszyńskiego (a więc całkiem niedaleko) na prostej antence dołączanej do tunera USB łapię sygnał DVB-T. Jest on bardzo słaby, bardzo rzadko jest odbiór, ale coś tam łapie. Myślę, że u Ciebie spokojnie odbiór byłby możliwy tym bardziej, że telewizję analogową odbierasz. Sam noszę się z zamiarem kupna anteny pokojowej i myślę, że w zupełności wystarczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jesteś Kolego nieco wyżej w Zielonej Górze, a jak mieszkasz w bloku (zapewne tak skoro na Wyszyńskiego ;) ) to tym bardziej masz łatwiej. Ja się obawiam, że będę musiał użyć anteny kierunkowej z jakimś wzmacniaczem. Proszę o radę, jaka antena przy warunkach opisanych w poprzednim moim poście byłaby wystarczająca?

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mimo wszystko jesteś Kolego nieco wyżej w Zielonej Górze, a jak mieszkasz w bloku (zapewne tak skoro na Wyszyńskiego ;) ) to tym bardziej masz łatwiej. Ja się obawiam, że będę musiał użyć anteny kierunkowej z jakimś wzmacniaczem. Proszę o radę, jaka antena przy warunkach opisanych w poprzednim moim poście byłaby wystarczająca?

Pozdrawiam i dziękuję

 

Moim zdaniem ciężko będzie złapać światło z Wichowa na Zaciszu. Praktycznie poza południem ZG, np. Jędrzychowem, cała reszta miasta ukierunkować się na Jemiołów. Na Os. Leśnym łapię Jemiołów za pomocą anteny UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit ze wzmacniaczem LNA-177 (http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2675.htm).

 

Idealnym rozwiązaniem byłaby instalacja zbiorcza = antena na dachu.

 

Pzdr.,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- czy jest ktos z miedzyrzecza kto lapie MUX3 ze Sremu lub Pily- Rusinowa???? niestety w Miedzyrzeczu wlaczyli Mux1, a tam jakies disco polo, a brak TVP Kultura, Historia i wlaczonej wczoraj na Mux3 TV Polonia. TVP1 i 2 to troche za malo, zalezy mi na tamtych kanalach. wiem ze Mux 1 i 2 zlapie z Jemiolowa bez problemu, ale chodzi o Mux 3!!!! prosze o pomoc. dodam ze lokalizacja na wschodzie miedzyrzecza, okolice szpitala w Obrzycach- tak wiec odpada hamowanie sygnalu przez centrum miasta jesli chodzi o sygnal ze sremu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam- czy jest ktos z miedzyrzecza kto lapie MUX3 ze Sremu lub Pily- Rusinowa???? niestety w Miedzyrzeczu wlaczyli Mux1, a tam jakies disco polo, a brak TVP Kultura, Historia i wlaczonej wczoraj na Mux3 TV Polonia. TVP1 i 2 to troche za malo, zalezy mi na tamtych kanalach. wiem ze Mux 1 i 2 zlapie z Jemiolowa bez problemu, ale chodzi o Mux 3!!!! prosze o pomoc. dodam ze lokalizacja na wschodzie miedzyrzecza, okolice szpitala w Obrzycach- tak wiec odpada hamowanie sygnalu przez centrum miasta jesli chodzi o sygnal ze sremu.

 

Możesz spróbować odebrać sygnał ze Śremu, ale według mapy http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html masz bardzo małe szanse na jakikolwiek odbiór. W niektórych częściach miasta są żółte plamy sygnału, ale to punktowo. Musisz zainwestować w dobrą antenę kierunkową i jak uzyskasz już odbiór, to niestety będzie on w miarę stabilny podczas zjawiska tropo (zwiększenie propagacji fal radiowych) i w nocy. Jeżeli obrócisz antenę na Śrem, być może stracisz dobry odbiór z Jemiołowa lub będzie szatkował.

 

Innym wyjściem jest zainwestowanie w pakiet Międzyrzeckiej Telewizji Kablowej, nie znam cennika, ale te programy powinny być w pakiecie. W sumie jest to nieopłacalne.

 

@Tomus76: z jakiego masztu odbierasz MUX2 - Zielona Góra *Jemiołów* czy Żagań *Wichów*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odbieram sygnał z Zielonej Góry po przeglądnięciu instalacji antenowej okazało się że nie miałem podłączonej prawidłowo anteny a mux 2 odbierałem na kilku metrach koncentryka :) ale juz podłaczyłem antene i od razu na kanale 45 zameldowała się paczka TVP i kilka obrazów kontrolnych :) także teraz w sumie jest 15 kanałów :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTV już nadaje.

 

Chce sobie kupić Tuner DVB-T . Polecicie coś fajnego za dobra cenę . Oczywiscie Full HD i HDMI musi być. Gdzie w Zielonej można coś kupić . W internecie trawiłem na satmania ale maja wysokie ceny. Dipolzg i na ogrodowej 6 sprzedają też tylko na allegro maja wystawione dwa tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...