Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Żarach nie ma nadajników TV (kiedyś był analogowy TVP1 na k.7, ale to bardzo dawno temu), jedynie FM (Eska i Złote Przeboje). To co odbierałeś, by się zgadzało, gdyby przesunąć o jeden kanał do przodu (k. 41 i k. 45 - to są cyfrowe MUX-y z Wichowa, w powiecie Żagańskim). Sprawdź ustawienie anteny, oraz częstotliwości kanałów (prawidłowe to 634 MHz i 666 MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! wcześniejsze rady pomogły dziękuje!:)

Teraz mam większy problem, moja babcia mieszka w naprawdę nie przyjemnym miejscu jeżeli chodzi o odbiór sygnału. Dookoła domu rośnie las wysoki na dwie wysokości chatki, las jest MAX 50m od domu czyli problem jest naprawdę konkretny. Proszę koledzy pomóżcie bo babcia większość dnia spędza sama a bez TV to już w ogóle jej smutno.

Na zwykłej szerokopasmówce sygnał sie ścina ale nie zawsze, są takie dni że da się coś obejrzeć ale generalnie jest do d... nie chcę przesadzić z anteną bo podobno za silna też nie dobrze a za słaba też źle.

 

Kiełcz okolice Nowej Soli

 

Odległość po prostej do nadajnika w Wichowie- 21km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Powodów może być sporo. Być może zmieniły się lokalne warunki, szczególnie w ostatnim czasie kiedy drzewa obrosły liśćmi, które skutecznie potrafią blokować czy odbijać sygnał. 20 maja problem powinien się rozwiązać, gdyż obecny nadajnik MUX3, który znajduje się w Gorzowie jest niezbyt dużej mocy (tylko 4kW ERP) i jest przeznaczony głównie dla miasta i najbliższych miejscowości, natomiast w tym dniu mają zostać uruchomione kolejne nadajniki dużej mocy z lokalizacji Zielona Góra / Jemiołów i Żagań / Wichów.

 

Uruchomienie jest dosyć spóźnione, gdyż powinno być wykonane tuż po wyłączeniu telewizji analogowej, a jedyne co dotychczas zmieniono, to kanał nadajnika w Gorzowie z 21 na 32, oraz podniesiono moc z 160W do 4kW.

 

Jeżeli nie chcesz czekać, to już teraz możesz próbować ustawić antenę na zachód, między RTCN-em Jemiołowie a Gorzowem. Być może wpadną także niemieckie programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadajnik mam z 500m za blokiem , 1,5 roku było ok siatka nowa i wszystko śmiga na stale nic nie ruszane, tylko od wtorku tak... nie zdziwiło by mnie ja by nadajnik był by z Zielona Góra / Jemiołów i Żagań / Wichów. Nikt z GW nic nie potwierdza??????,,, poczekam do tego 20maja na następne moce nadajników, może coś cię zmieni, po prostu sygnał spada jakość a siła 100% tylko na tym mux 3 , pozostałe muxy po 100% wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Niemcy zakłócają na tym samym kanale? Myślałem, że to tropo jest, ale jednak nie.. Wiesz, ja mam problem z Eską 106,6 FM u nas. Niższa częstotliwość, moc niby 10 kW, a leci tak słabo.. dodatkowo Muzyczne Radio, jego nadajnik oddalony od Żar o ok. 100 km skutecznie przykrywa sygnał Eski już w promieniu 10-15 km od Żar. Qrzysztof powie, że źle dobrana częstotliwość. Witaj, ja jestem Szymon. z forum radiopolski ;)

 

Albo doszło do przesteru siatki, być może ktoś z sąsiadów "sieje" na wszystkie anteny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500m? Zrozumiałem, że mieszkasz daleko poza miastem :woot:

 

Jak masz tak blisko, to spróbuj pokręcić anteną. Coś masz zdecydowanie nie tak z instalacją. To niemożliwe aby przy tak małej odległości występowały jakiekolwiek problemy z odbiorem. Jak masz wzmacniacz w antenie, to spróbuj go wymienić na zwykły symetryzator, chyba, że instalacją zajmuje się kto inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 500m może być przesterowanie sygnału, czyli moc 100% (a na wejściu jest pewnie więcej niż określa to górna granica specyfikacji tunera) i skacze jakość bo tuner jest właśnie przesterowany.

Trzeba osłabić sygnał (odpiąć antenę siatkową i spróbować na pokojowym patyku - przy tej odległości będzie wystarczający).

Jeśli takiej anteny nie ma to odpiąć wszystko od tunera/telewizora i przyłożyć palec ;) śmieszne ale przy 500m może pozwolić określić czy to wina anteny czy z samym tunerem jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...