Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Czesć koledzy!

mam problem jestem zupełnie zielony w tych sprawach, kolega mnie prosił żeby sie rozeznał w temacie.

U nas w pracy jest zamontowana zwykła antena szerokopasmowa :

asp8w.gif

Jest lipa bo kręciliśmy nią w rożne kierunki ale bez większych rezultatów.

Jest to w Nowej Soli na drodze stoi wielka topola oddalona jaies 50m i tory kolejowe z trakcją, czy antenę skieruje na Zieloną górę czy w okolice Żagania to nie przynosi większych rezultatów, wszystko się zacina, pixeloza straszna. Dodam że jest tak ze jak antenę skieruje na zieloną to odbierają lepiej załóżmy TVN i jego programy a jak na Żagań to reszta nie da się wypośrodkować żeby odbierało wszysko fajnie, podałem przykładowo co odbiera lepiej nie pamiętam na którym kierunku co się nie cięło

Coś czytałem ze przy takich warunkach potrzebna jest antena kierunkowa ale czy to pomoże jak nie wszystkie kanały odbierają z jednego kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrian8308

Skieruj antenę tak aby możliwie dobrze odebrać kanały TVP 1, 2 itd, czyli MUX I. Następnie wykonaj automatyczne wyszukiwanie programów, aby tuner zapamiętał te najsilniejsze. W razie potrzeby zrób wyszukiwanie ręczne: MUX 1 - k.45, MUX 2 - k.41 (Żagań) lub k.46 (Jemiołów).

Jeśli i to nie pomoże - wymień antenę na kierunkową - bez wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BAA odbierzesz ja mam małą siatkę i elegancko. (oś.widok) patrząc na balkony to mają kierunkowe i siatki do cyfrówek... (jakie ty masz oś)

 

co do zwiększenia mocy okaże się w rozszerzonym komunikacie przed 07.11, ale jak czytałeś na tej stronie są przymiarki do tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Bezpłatne szkolenia

 

1.„Naziemna TV cyfrowa DVB – T” - 3- dniowe szkolenie obejmuje całość zagadnień związanych z odbiorem cyfrowych sygnałów telewizyjnych i radiowych emitowanych przez nadajniki naziemne. Termin szkolenia 19-21 XI 2012, miejsce LWK OHP ul. Zamenhofa 1 Zielona Góra w godzinach 9-17

2.„Cyfrowa TV satelitarna DVB - S” - 3- dniowe szkolenie obejmuje całość zagadnień dotyczących odbioru cyfrowych sygnałów telewizyjnych i radiowych z satelitów geostacjonarnych. Termin szkolenia 26-28 XI 2012, miejsce LWK OHP ul. Zamenhofa 1 Zielona Góra w godzinach 9-17

3.„Projektowanie układów instalacji telewizyjnych z wykorzystaniem oprogramowania Autocad” - 5 – dniowe szkolenie certyfikowane, pozwalające na nabycie umiejętnosci związanych z obsługą programu Autocad, AutoCAD Inventori AutoCAD Elektrical (z możliwością uzyskania certyfikatu Autodesk) Termin szkolenia 14-16 XI 2012 oraz 22 -23 XI 2012 miejsce LWK OHP ul. Zamenhofa 1 Zielona Góra w godzinach 9-17

 

Informacje pod nr tel 882156866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej błąd. Nazwa powinna być Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T.

Zresztą to też jest błąd. Bo jak przetłumaczymy DVB-T, to wyjdzie nam "Naziemna Telewizja Cyfrowa Cyfrowy Video Przekaz Naziemny". Bo tak tłumaczy się Digital Video Broadcasting - Terrestrial, czyli po prostu DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden ze członków rodziny poprosił mnie o modernizacje instalacji TV ponieważ wyłączono już sygnał analogowy zakupiłem dekoder DVB-T nowy kabel koncentryczny żelowany i antenę Opticum AX 1000+. Dotychczas sygnał analogowy był odbierany na antenie siatkowej ze wzmacniaczem w antenie i zasilaczem lecz kupiłem nową antenę względu na jej wiek i korozje.

Moje pytanie brzmi czy na zakupionej przeze mnie antenie sygnał można odbierać pasywnie bez wzmacniaczy czy jednak trzeba będzie kupić go do tej anteny (a jeśli tak to czy będę mógł go wyjąć ze staren anteny siatkowej i zamontować w nowej)?

Poniżej załączam wszystkie dane potrzebne do ocenienia sytuacji: Z tego co mi wiadomo nadajnik ma moc 100kW

bez tytułu.JPGfile.html

http://zapodaj.net/cd6b1814cc8d8.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...