Skocz do zawartości

DVB-T w Lubuskiem


Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może macie doświadczenie - czy da się Mux3 ze Śremu odebrać przyzwoicie w Nowej Soli ? Mapa zasięgu daje nadzieję, ale jak to faktycznie jest nie wiem, a w zimie za dużo kombinować na dachu nie dam rady. Musiałbym antenę przesunąć z kierunku Jested na Śrem.

 

Dobra antena kierunkowa i można spróbować.Wysoko mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cała Nowa Sól to dołek nad Odrą. Ale na kierunku Śremu wydaje się być nie najgorzej. Dobra antena z dobrym wzmacniaczem jest na wysokości ca 13 m nad ziemią. Na kierunku Śremu - azymut 69 st., odległość 93 km - nic nie przesłania w odległości kilku km. W/g profilu terenu jest lekkie zahaczenie o wzgórza jakieś 10 km przede mną (w/g http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html ). Z tej instalacji bez trudu odbieram Muxa 1 z Liberca, przy odległości 131 km. Tyle , że tam nadajnik jest na wysokości ponad 1100 m i moc 50 czegoś tam, a Mux3 ze Śremu ma moc tylko 20 tych jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odbiorze mux III z Gorzowa Wielkopolskiego już na południe od Skwierzyny będzie można zapomnieć, dlatego że będzie on nadawany na kanale 21 - tym samym na którym jest jedyna analogowa stacja z Wichowa - TVP 1.

 

@greggy38 - w Zielonej Górze można odebrać Mux III ze Śremu, ale musiałbyś antenę ustawić w kierunku wschodnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam :) mieszkam w Krzeszycach (30 km od Gorzowa Wlkp), no mam podłączony kabel od anteny analogowej ( czyli brzydki polsat, 1 , 2 tv4 ) no i odbieram sygnał przez DVB T .. czyt TVN , TVN 7 , poslat , Puls w ładnej jakości. lecz czasami mam takie problemy jakby robi się pikseloza na tv, i obraz się zacina i nie można oglądać , czy można na to coś poradzić...

i nie wiem czy to przeze mnie czy co ale nie mam juz na dvbt polsatu, tylko polsat HD a ten mi często zacina i musze oglądać na zwykłym analogowym bo tam się nie da czy jest możliwość zmiana z 1080 HD na 576i SD (tak mam ustawiony tvn, tvn 7)

 

tv funai LH850-M32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) mieszkam w Krzeszycach (30 km od Gorzowa Wlkp), no mam podłączony kabel od anteny analogowej ( czyli brzydki polsat, 1 , 2 tv4 ) no i odbieram sygnał przez DVB T .. czyt TVN , TVN 7 , poslat , Puls w ładnej jakości. lecz czasami mam takie problemy jakby robi się pikseloza na tv, i obraz się zacina i nie można oglądać , czy można na to coś poradzić...

masz niecałe 40km do nadajnika w Jemiołowie, więc bez większych problemów i stabilnie powinieneś odbierać mux-2. Czyli, trzeba poprawić instalację antenową. Przy okazji, może uda Ci się poprawić odbiór analogowych 1, 2 i info, bo mux-3 to nie prędko u ciebie będzie (może szybciej mux-1).

 

Napisz dokładniej:

- skąd odbierasz obecnie analogi (Jemiołów?)?

- jaką masz antenę ('siatka' / jakaś inna, ze wzmacniaczem (zasilaczem) czy bez i jak zamontowaną?

- na czym odbierasz to DVB-T?

- ile % jakości i siły sygnału pokazuje Ci odbiornik na DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć skąd odbiera, ale wydaję mi się że Jemiołów...

antena siatka, na dole przy cyfrowym polsacie ( inny telewizor, też mam 1,2 analogową )

zamontowana na słupie na takim daszku na balkonie. skierowana na południowy wschód...

po domu w każdym pokoju mam takie coś:

zdjecie028_1_min.jpg

 

i z tego idzie kabel do mojego tv... i to wszystko co mam podłączone :)

co do % jakości i siły jakoś nie mogę tego znaleźć..

 

jutro zrobię zdjęcia owej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć skąd odbiera, ale wydaję mi się że Jemiołów...

antena siatka, (...) skierowana na południowy wschód...

no to wygląda, że wszystko odbierasz z Jemiołowa. To dobrze - starczy jedna antena...

 

po domu w każdym pokoju mam takie coś: (...) i z tego idzie kabel do mojego tv... i to wszystko co mam podłączone

popatrz, dokąd biegnie kabel od anteny. Na końcu masz pewnie jakiś wzmacniacz-rozdzielacz albo rozdzielacz, z którego biegną kable do gniazd telewizyjnych w pokojach. Napisz, co to jest (nazwa). Dużo masz tych gniazd telewizyjnych? Jaka mniej więcej jest długość kabla od anteny do tego rozdzielacza? Jest tam jakiś zasilacz sieciowy (taka czarna "bułka") w gnieździe sieciowym?

 

Zobacz, jaki kabel biegnie od anteny - o średnicy 4...5mmm czy 6...7mm.

co do % jakości i siły jakoś nie mogę tego znaleźć..

poszukaj, te wskaźniki są bardzo ważne. Powinny być gdzieś w menu - w Instalacji albo jakiejś opcji serwisowej. Jak masz instrukcję do TV, to poczytaj... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc to idzie tak: mam dwie antenty:

ta ustawiona na południowy wschód:

zdjecie030_1_min.jpg

TA na północny wschód:

zdjecie031_1_min.jpg

 

obydwie są podłączne na tym balkonie do tego:

 

zdjecie032_2_min.jpg

 

i z tego kable idą na strych i tam chyba jest też jakaś antena...

 

na dole przy głównym telewizorze mam takie urządzenia :

 

zdjecie029_3_min.jpg

 

na numerze kanału 43 w TV mam jakość dobra/zmienia się na normalną (skacze) i siłę mam w okolicach połowy całego paska...

 

mam takie 3 w domu z których każdy odbiera analogową :

 

http://up.programosy.pl/foto/zdjecie028_1_min.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o kanale 43 to oznacza ze odbierasz DVB-T z RTCN Wałcz/Rusinowo.

Wiem, że w Krzeszycach na dzień dzisiejszy wystarczy antena 19-el typu Yagi i nakieruj ją na południe w kierunku RTCN Jemiołów.

W domu zostaw tylko to:

na dole przy głównym telewizorze mam takie urządzenia :

 

zdjecie029_3_min.jpg

Pozostałe elementy usuń z instalacji. Od anteny do tego wzmacniacza bezpośredni kabel. W antenie symetryzator - żadnego wzmacniacza. Maksymalnie uprościć instalację.

Odbierzesz w ten sposób dobrej jakości:

analogowo

k.32 TVP 1,

k.29 TVP 2,

k.49 TVP Info Gorzów

k.26 Polsat

 

cyfrowo

k.46 MUX II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam to uprościć ? gdzie mam ten kabel podłączyć od tej anteny:

 

http://up.programosy.pl/foto/zdjecie030_1.jpg i tej drugiej ?

 

przecież to wszystko idzie do tego :

http://up.programosy.pl/foto/zdjecie032_2.jpg

i z tego idzie na dół do głównego TV..

 

muszę jakąś antenę nową kupować ?

zdjecie030_1.jpg

ta antena jest ustawiona na południowy wschód czyli Jemiołów...

 

na kanale 46 nie ma jakości ani siły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiń wzmacniacz, który masz na zewnątrz budynku. Podłącz wyłącznie antenę typu Yagi. Najlepiej spróbuj podłączyć tą antenę bezpośrednio do telewizora i zobacz jaki będziesz miał efekt. Powinieneś odebrać te kanały o których pisałem w poprzednim poście.

Mam rodzinę w Krzeszycach ;) mają zainstalowaną antenę Yagi 19-el. na poddaszu i odbiera bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam to uprościć ?

hm, ze zdjęć widać, że ktoś się nieźle napracował, robiąc tą instalację, z tym, że ewidentnie robił ją pod odbiór analogów, i to w trudnych okolicznościach odbiorczych, a muszą być ciężkie, skoro, jak pisałeś wyżej odbiór jest taki sobie.

 

Ta czarna skrzynka do której podłączone są kable od anten to jest prawdopodobnie zwrotnica anten na Jemiołów (kanały k21...k35) i na Gorzów (k35..k60). Dlatego nie masz TVP Info z Jemiołowa, ale za to masz TV4 z Gorzowa i jakimś cudem mux-2 z Rusinowa przy 114km odległości (znaczy się, że instalacja jest OK, a 'siatka' to jakaś kosmiczna technologia... ;)).

 

Jeślibyś odłączył tę czarną skrzynkę i połączył ze sobą przewód antenowy od anteny na Jemmiołów (czyli tej na południowy - wschód) z kablem biegnącym do mieszkania (łaczy się tzw. 'beczką' czyli przejściem FF-FF), to powinien pokazać się mux-2 na k46 oraz TVP Info, Polsat, TVP1 i TVP2 z Jemiołowa.

 

Tylko, problem jest, czy to czarne pudełko (zwrotnica) było zasilane oraz czy w antenie jest symetryzator czy też wzmacniacz. Prawdopodobnie nie, bo na twoich zdjęciach nie widać żadnych zwrotnic zasilania, ale warto by to wiedzieć na pewno, bo jak napisałeś masz jeszcze coś na strychu...

 

Jeśli nie czujesz się na siłach, to może zawezwij człowieka / firmę, która robiła instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...