Skocz do zawartości

Problemy ze sprzętem i z odbiorem sygnału Polsat Box


minajta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2022 o 16:08, Gizior89 napisał:

Robiłeś aktualizację tego dekodera?

Tak aktualizacja została zrobiona , dosyć długo to trwało ale się zrobiła. To co teraz , może antena za słabo ustawiona . Mam 80 % do 52 %  ? 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to była wina anteny to miałbyś co najwyżej freezy. Prędzej sprawdź czy nie masz śniegu mojego na czaszy albo konwerterze.

Apropo konwertera jak kiedyś weszło do CP eleven sports to musiałem wymienić konwerter żeby mi nie freezowało

Edytowane przez Gizior89
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 16:21, Gizior89 napisał:

Gdyby to była wina anteny to miałbyś co najwyżej freezy. Prędzej sprawdź czy nie masz śniegu mojego na czaszy albo konwerterze.

U mnie nie ma śniegu :)  to co mam teraz zrobić ,wymienić dekodery ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 16:41, dembol23 napisał:

 to co mam teraz zrobić ,wymienić dekodery ?

Instalator się kłania-cała instalacja do sprawdzenia,w innym wypadku masz oglądanie tv z głowy.😉

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maikel napisał:

Instalator się kłania-cała instalacja do sprawdzenia,w innym wypadku masz oglądanie tv z głowy.😉

Ale czemu skoro na głównym dekoderze  działają kanały , a po drugie przed wymianą na dekoder evobox lite , miałem hd5500s i wszystko też działało . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dembol23 napisał:

Ale czemu ...

Ano dlatego, że elementy instalacji (konwerter, przewody) ulegają czasem uszkodzeniu, a anteny przestawieniu w wyniku mocnych wiatrów. Ponadto na odbiór mogą wpływać wszechobecne sygnały zakłócające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dembol23 napisał:

Ale czemu skoro na głównym dekoderze  działają kanały , a po drugie przed wymianą na dekoder evobox lite , miałem hd5500s i wszystko też działało . 

Zamień anteny miejscami w konwerterze. Jeśli na głównym dekoderze będą kanały a na mr nie to znaczy że antena jest dobra. Sprawdź w opcjach dekodera mr czy masz aktywny status multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 17:27, Gizior89 napisał:

Zamień anteny miejscami w konwerterze. Jeśli na głównym dekoderze będą kanały a na mr nie to znaczy że antena jest dobra. 

Dziwne że kilka kanałów działa ....

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2022 o 17:55, K63 napisał:

Czym? Tylko anteną? W poziomie, czy także w pionie?

W poziomie i pionie. Niestety, żeby ustawić pozycję samego konwertera musiałbym całkiem skręcić antenę do ściany budynku, bo jest za daleko. Jeśli będę miał dalej problem z odbiorem, to tak zrobię.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrowego Polsatu

Mam multiroom -antena zbiorcza zasila calą wspólnotę, u sąsiadów nie ma problemu. 

 

W salonie mam dekoder główny wszystko działa bez zarzutów, jednak w drugim pokoju mam brak sygnału kilku programów np TVP 2 Polsat Sport Polsat Sport Extra itd. 

Nie wiem w czym problem i jak ewentualnie poprawić jakość sygnału. 

Do anteny zewnętrznej ok 50 m

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, K63 napisał:

Czym? Tylko anteną? W poziomie, czy także w pionie? Na jakość sygnału ma także duży wpływ ustawienie kąta skrętu konwertera i jego odległość od czaszy.

Podłączyłem drugi multiroom i odziwo on odrazu zadziałał. Ciekawe. Oddałem ten dekoder który ma błąd, dostałem nowy i ten też nie działa. Kod błędu tym razem e017-0. Jakaś porażka.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hubsoj napisał:

Jestem szczęśliwym posiadaczem cyfrowego Polsatu

 

Szczęśliwym? Chyba jednak nie za bardzo, skoro ... :wink:

 

22 godziny temu, hubsoj napisał:

w drugim pokoju mam brak sygnału kilku programów

 

Jak te dekodery masz podłączone do zbiorczej? Ile przewodów jest doprowadzone do mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam dziwny problem i nie mogę sobie poradzić z TVN Turbo. Instalacja Inverto Unicable II,antena Corab 90,  kable televes, spliter televes. Poziom sygnału 90/ 77 na mierniku BER w różnych ustawieniach od 1,5E  -1 do 1.0E - 9, S/N 15,5 ( na dekoderach sygnał ~83/81 , SNR  14,4.) , Wszystkie kanały poza TVN turbo działają bez najmniejszego zacięcia (na wszystkich dekoderach). Odpinałem przy spliterze wszystkie 3 dekodery multiroom, żeby wyeliminować jakieś zakłócenia, wyłączyłem  routery LTE, komórki. Przełączałem kable z konwertera na inne, wymieniłem konwerter na Televes - nic to nie daje. Co jeszcze może być przyczyną bo już mi ręce opadają ? (Miernik Satlink WS-6933 więc szału nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem jakości sygnału z anteny tylko problem techniczny emisji TVN Turbo i dotyczy tylko dekoderów z Irdeto.

Na tej samej częstotliwości 11.508 V jest nadawany TVN HD, który na pewno jest odbierany bez zakłóceń.

Po swojej stronie nie jesteś w stanie rozwiązać problemu. Możesz jedynie złożyć reklamacje na infolinii.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2022 o 16:51, driven22 napisał:

 Wszystkie kanały poza TVN turbo działają bez najmniejszego zacięcia (na wszystkich dekoderach). 

Potwierdzam. Oglądałem dziś 101 gadżetów motoryzacyjnych i pixeloza się robi. Czasami też dźwięk tak jakby freezował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2022 o 12:53, Gizior89 napisał:

Czasami też dźwięk tak jakby freezował

Ale to nie od  anteny  moja  86 Siła  95 Jakość i tez frezuje  na TVN TURBO  reszta śmiga  elegancko  do tego znikają logotypy i timeline  z CetUp z   kanałów   discovery animal  idHd i paru jeszcze

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...