Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

Posiadam również dekoder mini i muszę powiedzieć że nie ma dnia żeby się nie zawieszał, tzn. dosłownie co 10, 30, min zawiesza się, nie działa wtedy nic, ani pilot, ani dekoder, poprostu tylko wtyczka z zasilania ratuje sytuacje, można to powtarzać kilka razy dziennie. Więc mam pytanie czy to wina softu a może samego dekodera? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dekoder mini i podłączyłem cyfrowy polsat. Moc sygnału anteny 80 %, a jakość sygnału 100 %. Odbiornik mam dosyć dobry (TV LCD panasonic z wyższej półki), a obraz mocno średni, żeby nie powiedzieć kiepski. "Kasza" - w skrócie tak wygląda obraz. TV na zwykłych antenach odbierał dużo lepiej (problem tylko, że anten było kilka i z powodu lokalizacji domu obraz miał odbicia, ale za to był ostrzejszy). Czy da się coś poprawić (może jeszcze w ustawieniach anteny, w kablach, wtyczkach...), czy dekoder można wyrzucić do kosza i trzeba szukać czegoś lepszego? Mówiąc szczerze jak na dziś to żałuję decyzji, ale z pakietem mini Polsat zmusza do kupienia tylko tego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej, żeby jakość była lepsza możesz wymienić kabel, którym łączysz dekoder z TV na jakiś lepszy, bo to jedynie może Ci poprawić jakość (o ile obecny kabel Ci ją psuje). Nic innego nie zrobisz, w CP wiele kanałów jest nadawanych z marną jakością (szczególnie paczka TVP). Inne platformy też co prawda nie świecą przykładem w jakości, ale nie trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mam TV Full HD, a obraz niestety porażka.

Albo przyjdzie mi oglądać z dużej odległości i powoli nabierać (tak jak u Pawlaków i Karguli ze słynnej polskiej komedii) niechęci do cyfrowego polsatu, albo wyrzucić dekoder i kupić coś innego. Czuję się lekko powiedziawszy oszukany.

Dekodera Mini nie polecam.

 

Tak się jeszcze zastanawiam czy inne dekodery oferowane przez Polsat też dają taką słabą jakość, czy są lepsze? Czy mogę dokupić sam dekoder do swojej umowy (np. na allegro)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Czyli z przykrością muszę chyba stwierdzić, że dekoder mini jest tylko dla osób z "mini zapotrzebowaniem".

 

A może jeszcze ktoś ma jakieś porady w temacie poprawy jakości obrazu???

 

Przyznam się, że ja zwykle jestem optymistą i uważam, że wiele spraw z pozoru nie do załatwienia (poprawienia) można załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dekoder mini jest totalna ''porazka''

 

innych wypowiedzi:

 

1.Nieustannie zawieszający się soft

2.bardzo niska jakość dźwięku

3.dekoder nie posiada EPG

 

czy to prawda :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dekoder mini jest totalna ''porazka''

 

innych wypowiedzi:

 

1.Nieustannie zawieszający się soft

2.bardzo niska jakość dźwięku

3.dekoder nie posiada EPG

 

czy to prawda :?::?:

 

moim zdaniem tylko częściowo 3 punkt jest prawdą, pełnego EPG jeszcze nie wprowadzili, na belce ekranowej jednak mozesz wyswietlic informacje o aktualnej i nastepnej pozycji w programie stacji, czasie trwiania.

 

czasem mi sie zawiesi jak kazde urządzenie potrafi, ale nie częściej niż co 2-3 tyg :)

 

a dźwięk jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że ten dekoder jest przypisany do zestawu MINI i nie można nawet za dopłatą wziąć innego dekodera. Miałem brać własnie pakiet MINI ale jak usłyszałem, że jest tylko ten dekoder i jeszcze za taką kasę to rezygnuje. A wie ktoś czy da się przełożyć kartę do innego dekodera np. Fergusona kupionego w sklepie albo na aukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dekoder mini jest totalna ''porazka''

 

innych wypowiedzi:

 

1.Nieustannie zawieszający się soft

2.bardzo niska jakość dźwięku

3.dekoder nie posiada EPG

 

czy to prawda :?::?:

 

Jest spoko czasami się zawiesi ale naprawdę sporadycznie, wkurza mnie tylko że wprowadzę sobie ręcznie kanały np. z Astry i czasem jak mam fart są w pamięci tydzień albo następnego dnia dekoder je "kasuje" i mam znów podstawowe kanały z HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że ten dekoder jest przypisany do zestawu MINI i nie można nawet za dopłatą wziąć innego dekodera.

 

Możesz w ofercie prepaid wziąć echostara za 399zł i 18 miesięcy MINI w tym masz

220zł80gr dekoder a reszta to za abonament

 

Z umową zapłaciłbyś za to samo 327zł 20gr...

 

Teoretycznie pakiet MINI z dekoderem echostar jest droższy o 71zł 80gr :smile:

 

Dziwne jest to że płacąc z góry koszt jest wyższy.

 

Jeszcze muszę przestrzec o tym, że w tej ofercie jest dekoder echostar 717a, który ma zmodyfikowany soft przez CP i również się [beep]y i tak jak MINI nie ma listy ulubionych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...