Skocz do zawartości

Tunery: MINI D1 / M100


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny bubel CP.

Czy bubel to zobaczymy. Też jestem ciekaw jaki jest w praktyce. Jedynie rozczarowała mnie troche cena. Mały odbiornik = mała cena. Tak powinno być. A tymczasem kosztuje tyle co zwykły tuner. Ale ogólnie jest spoko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Jakoś tak nasz świat jest dziwnie zbudowany, że im coś jest mniejsze tym więcej kosztuje w porównaniu do starszych, większych braci i sióstr. :arrow: komputery, telewizory, kamerki i różnego typu inne urządzenia. Ten dekoder pozbawiony jest kilku "narządów", ale to się jakoś przeżyje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widac ze polsat nie bierze na serio swojego kontentu HD skoro wydaje taki dekoder.
Tylko, że ten dekoder nie służy do HD, ale do SD :P

 

 

Koledze chodzi o to, że polsat powinien wypuścić jakiś dekoder HD, a nie SD.

 

Patrząc na niego mam dziwne wrażenie że jeśli zdjąłbym górną pokrywę znalazłbym pod nią kilka szprotek w sosie pomidorowym :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego... powtorze jeszcze raz to, co wyczytalem kilkanascie postow wczesniej- to jest odbiornik dla ludzi niewymagających niewiadomo Bóg wie czego; wg mnie- jest znakomity na weekendowe wypady... pomyslano o rozmiarze, czas sprawdzic funkcjonalnosc i przydatnosc... z takimi ocenami, jak "bubel" jeszcze bym sie powstrzymał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do magnetowidu lub nagrywarki można podłączyć sygnał video i audio, który jest na wyjściach RCA.

TV oczywiście kablem euro.

Wzmacniacza audio z optycznego wyjścia, co jest moim zdaniem zaletą lub jeżeli jest wzmacniacz bez dekodera audio to z gniazd RCA.

Dzisiaj TV maja dużo wejść, więc to drugie euro praktycznie nikomu nie jest potrzebne.

MINI ma dokładnie to co potrzeba.

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini do mini bo tak jest sprzedawany przez dystrybutorów klienta widząc go ma wiele wątpliwości co do plastyku jak się zachowa po czasie czy nie ulegnie deformacji latem niestety to są częste obawy potencjalnego klienta zresztą mam takie same odczucia po pierwszym kontakcie z tym tunerem.Co do nowej wersji oprogramowania to zobaczymy kiedy będzie i co wniesie bo jak narazie to kazda nowa wersja na echostary coś zabiera i utrudnia a nie poprawia komfortu obsługi :? ale to inna bajka :o mam nadzieje ze będzie mi dzialać diseq .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane techniczne:

 

Zasilanie:

Napięcie wyjściowe adaptera (zew. Zasilacz) 230 V AC, 0.6 A max.

Napięcie wyjściowe zasilania dekodera 12 V DC, 1.6 A max.

Pobór mocy dekodera 19.2W max.

 

Tuner:

Zakres częstotliwości odbioru 950 MHz – 2150 MHz

Poziom sygnału -80 dBm do -10 dBm

RF wejście Typ F, IEC 169-24, żeńskie, 75 ohm, niesymetryczne

Zasilanie i sterowanie konwertera LNB 13 V / 18 V, 500 mA max., 22kHz ton

DiSEqC 1.0 – 1.2 (V 2.0-2.2 opcja)

 

Demodulator:

Formaty modulacji QPSK (DVB-S)

Zakres transferów 1-45 MS/s (zgodne z SCPC/MCPC)

Poziom korekcji FEC 1/ 2, 2/3, 3/4 , 5/6, 7/8, AUTO

 

Dekoder Video:

System kodowania MPEG-2 ISO/IEC 13818

Profil MPEG-2 MP@ML (4:2:2)

Transmisja danych 1-15MB/s

Rozdzielczość video / format CCIR 601 (720 x 576 linii) / PAL

Format video 4:3 (normalny) i 16:9 (szerokoformatowy)

 

Dekoder audio:

Kodowanie MPEG-1 ISO/IEC 11172-3 Poziom I i II

Tryb audio Stereo, Mono kanał L, Mono kanał P

Częstotliwość próbkowania 32 KHz, 44.1 KHz, 48 KHz

 

Wyjścia A/V:

Video 1 x SCART (CVBS, RGB), 1 x RCA (CVBS)

Audio 2x RCA (L+R)

S/PDIF – optyczne wyjście audio

 

Wymiary zewnętrzne:

Wymiar (szer. x głęb. x wys.) 194 mm x 130 mm x 30 mm

Waga (netto) – 0,45 kg

 

Uwagi (moje):

- lekki, łatwo go przesunąć / przewrócić (przewód euro / antenowy jak zgięty przesunie dekoder bez problemu)

- brak możliwości tworzenia listy ulubionych (ma to się zmienić po aktualizacji oprogramowania)

- EPG dostępne tylko dla 1 kanału (oglądanego)

- ubogie menu (zamotka :P )

- 1 x EURO

- kiepski pilot (rozmieszczenie przycisków dla osób z ‘większymi dłońmi’ – jak ja )

+ w razie uszkodzenia wymiana na taki sam model od ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i stoi stabilnie. Usztywniłem kabel antenowy, bo da się go profilować i praktycznie stoi bardzo stabilnie.

Gumowe stopki są tu bardzo dobre i pochwała, że ktoś je zaprojektował, bo często w tego typu produktach nie dają nic i dekoder się ślizga a tu jest na stopkach opór. Kabel euro jest najczęściej w dół a w MINI zrobiono właśnie tak, aby był skierowany w dół i to jest OK. Jak te kable ułożyłem to spokojnie dekoder stał i nie było łatwo go przekrzywić. Potwierdzam ze trzeba chwile zająć się tymi kablami, ale małe jest małe, więc ma swoje powiedzmy kaprysy. Czy ktoś podłączał do gniazda optycznego w MINI dekoder audio ze wzmacniaczem?. Ciekawe czy AC3 wychodzi z niego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...